Autor Wątek: Nowy królik.  (Przeczytany 44550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Nowy królik.
« dnia: Grudzień 26, 2013, 13:29:58 pm »
Zakupuję królika.

Mam w domu psa, sądzę że dobrze się dogadają, on lubi inne zwierzęta, no i widziałam przyjaźnie króliczo-psie w waszych domach;) Będę mieć klatkę 100cm, a w klatce kuwetke, kocyki, poidełko, miseczki, drewienko, hamaczek... chyba tyle (?). Zastanawiałam się pomiędzy adopcją a kupnem. To będzie mój pierwszy króliczek, w związku z tym chciałabym malucha. Przeglądałam króliczki z Uszatej Przystani w Krk i zastanawiałam się już nad Goldi... Wiem, że uratowałabym jakiegoś futrzaczka... Jednak chyba wolałabym królika od małego, z tzw "czystą kartą", żeby samemu wychować... No i w związku z tym natrafiłam na tę, hm, hodowlę -  
http://tablica.pl/oferta/krolik-miniaturka-hodowla-krakow-karzelki-baranki-angorki-35zl-ID3zJ1X.html#9aaffea146
Co o niej myślicie? Jutro chyba będę kontaktować się z panią w sprawie kupna...

Proszę o komentarze w tej sprawie, porady itd. Pozdrawiam :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:13:39 pm »
pepe79, "hodowla" pani z Giebułtowa jest znana wielu forumowiczom, niestety  z nienajlepszej strony. zdarzały się różne wypadki, króliczki, choć małe i śliczne, często chorowały, wcale nie zostawały tymi 90 dag miniaturkami, tylko np dorastały do 1,5 kg a nawet więcej itd, itp.
spróbuj podpytać kogoś kto miał bezpośredni kontakt z tym miejscem, ale z tego co wiem nie jest to najszczęśliwszy pomysł.

rozumiem Twój argument że chciałabyś królisia od maleńkiego, ale to taki troszkę "kot w worku", nie wiesz na co zachoruje, nawet płeć nie zawsze jest trafnie określana przed "hodowcę", nie możesz za bardzo spodziewać się jaki królik będzie miał charakter.

Adopcja w takim wypadku jest dużo lepszym rozwiązaniem bo:
- króliki w większości wypadków są zaszczepione, a co za tym idzie zbadane przez lekarza weterynarii
- część ma już za sobą zabieg kastracji/sterylizacji
- mniej więcej znamy usposobienie swoich podopiecznych, dlatego łatwiej dopasować królika do potrzeb adoptującego :)
- niektóre idealnie korzystają z kuwety

obecnie w Krakowie mamy 6 młodziutkich króliczek:
- Koala
- Vega
- Goldi
mają ok 5 miesięcy
- Malaga
- Bambi
mają ok 10 miesięcy
- Helenka - ok 3 miesięcy, będzie rosła (dużo :)), ponadto na razie wymaga szczególnej opieki w związku z chorą łapą

myślę, że króliki w tym wieku (a nawet poźniej :)) jeszcze spokojnie można "ułożyć" tzn nauczyć miziania, kontaktu z człowiekiem itp.
oczywiście musisz pamiętać że nie każdy królik będzie lubił przytulanki, albo noszenie na rękach i to zupełnie niezależnie od wieku w którym go przygarniesz.

jeśli miałabyś jeszcze jakieś pytania, albo chciałabyś na żywo zobaczyć maluchy w uszatej przystani serdecznie zapraszam! :)

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:25:18 pm »
Wielkie dzięki za ostrzeżenie... No faktycznie, puszki cudne, ale wydawało mi się dziwne, że królik (nawet miniaturka) dorasta do 90dag :wow .
A gdzie mieści się Uszatkowo? ;) Chętnie bym odwiedziła.. Bo te młodziaki były z interwencji ze sklepu, tak?
 No i ich wątek jest wspólny, i dlatego jest mało informacji o Goldusi  :icon_sad Pooglądałabym sobie jeszcze jej fotki, i ogólnie chciałabym się jeszcze więcej dowiedzieć na jej temat.  :icon_biggrin

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:30:46 pm »
hamaczek dla królika chyba nie bardzo...
lepiej adoptować po co napędzać handel ....skoro tyle porzuconych maluchów czeka na nowe domki?
przejrzyj strony :
Azyl w Toruniu: maluszki np.piękny Kejen,
http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/kejen-60.html
Lunedi:
http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/lunedi-4.html
Zonkilek:
http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/zonkilek-75.html
Welwet:
http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/welwet-73.html
i inne...
z transportem  raczej nie ma problemów nawet na DRUGI KONIEC pOLSKI.
oraz strona SPK i mnóstwo piekności:
http://adopcje.kroliki.net/
sa też maluchy do adopcji ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 14:34:36 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:47:01 pm »
Ja tylko napiszę, że moje Giebułtowskie miniaturki ważą po 2kg :D odpukać nie mają problemów ze zdrowiem, ale poprzedni (też stamtąd) był sprzedany jako 3 może 4 tygodniowy niemowlak i niestety od początku miewał problemy z brzuszkiem, był z nami tylko rok i pokicał za TM :(

Goldi jest cudownym królikiem, jeśli masz chęć adoptować, to nie zastanawiaj się! Goldusia jest kochana, przyjazna (dość często bywam w Uszatej i nigdy nie słyszałam żeby warczała, nigdy też mnie nie dziabnęła), daje się miziać, nawet brać na ręce, chociaż nie na długo :P potrafi korzystać z kuwety i bryka przecudnie jak się ją wypuszcza z klatki!


Uszata jest na Lipskiej (Mały Płaszów) jak wpadniesz, to napewno zakochasz się w Goldi :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:51:33 pm »
Ja tylko napiszę, że moje Giebułtowskie miniaturki ważą po 2kg

A które Twe uszaki są z Giebułtowa?

A co do Goldi to widzę charakter super... Potrzebuję jeszczę chwilę czasu, i chętnie bym się przejechała do Uszatej :D

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:51:45 pm »
młodziaki czyli nasze przystaniowe "przedszkole" pochodzą z interwencji w podkrakowskim minizoo, gdzie znajdowały się w kiepskich warunkach, w sierpniu towarzystwo zostało stamtąd zabrane i przeniesione do uszatej przystani, jako jej pierwsi mieszkańcy :) Gandalf ,Marchewka, Corsa, Xara i Plamka dość szybko znalazły domki, natomiast Goldi, Koala i Vega (jeśli mi się dobrze wydaje jest obecnie na dt z opcją ds? jeśli się mylę proszę o korektę) na razie nie mają tyle szczęścia. Koala ostatnio pojechała do Sylwii na święta, natomiast Goldi spędza je w uszatej...
mało informacji o Goldusi? hmm...staramy się mniej więcej po równo opisywać w wątku uszatej przystani, śledziłaś go :) ?
co do Goldi, jest na pewno najodważniejszą z sióstr, nie boi się głaskania (ale to od niej zależy czy podejdzie czy nie :P), daje się wziąć na ręce (na chwilkę), jest wesoła, lubi biegać i jeeeeść :D w klatce 99% bobków i siuśków trafia do kuwety, czasami zdarza się inaczej :P,  z zamiłowaniem gryzie kartony, ale o innych niszczycielskich zapędach nic nie wiemy.
Goldi jest króliczkiem najdłużej mieszkającym w Uszatej, tak się garnie do wyskakiwania z klatki, hmm...zasługuje już na domek, no!

a! Uszata Przystań jest przy gabinecie Vetika, na Małym Płaszowie.
najlepiej umów się z kimś kto będzie miał dyżur i wbijaj śmiało :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16140.new/topicseen.html
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:56:05 pm »
Adopcja to najlepszy pomysł. Goldi jest kochana. Jak jej siostra Koala, która kica u mnie w domu od 3 dni jako tymczasowiczka. W Uszatej Przystani jest kilka piękności. Przyjedziesz, zobaczysz i się od razu zakochasz. Ale Goldi, Bambi, Malaga i Koala są fajniutkie. Nie zapominając o innych Uszatowych rozbitkach.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:57:56 pm »
Ja tylko napiszę, że moje Giebułtowskie miniaturki ważą po 2kg

A które Twe uszaki są z Giebułtowa?

o te brzydale http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html :D


A Goldi naprawdę jest super i do tego jest straszną ślicznotką, żadne zdjęcia tego nie oddają.. na żywo przepadniesz.. ma takie piękne, mądre oczka :)
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:00:54 pm »
Mała dama Koala zostanie u Nas do chwili znalezienia dla niej domku stałego. Dziewczyna jest kochana  :bunny:.

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:02:04 pm »
Super :D

my wpadniemy z rodziną po sylwestrze jeśli łaska :D

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:05:18 pm »
A czy ta śpiąca czekoladka w awatarze to jest buldożek? To są najbardziej urocze psy ever! Każdy (z tych które do tej pory miałam okazję poznać) to mega przyjazny miziak :zakochany: to prawda, że chrapią przez sen? :hahaha
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:06:25 pm »
zapraszamy :), poranne dyżury trwają mniej więcej 9-12, wieczorne 17-20.
najlepiej wcześniej się umówić z osobą dyżurującą w dany dzień.

Mała dama Koala zostanie u Nas do chwili znalezienia dla niej domku stałego. Dziewczyna jest kochana  bunny.
super Sylwia! mam nadzieję, że się troszkę ośmieli u Ciebie!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:09:58 pm »
A czy ta śpiąca czekoladka w awatarze to jest buldożek? To są najbardziej urocze psy ever! Każdy (z tych które do tej pory miałam okazję poznać) to mega przyjazny miziak :zakochany: to prawda, że chrapią przez sen? :hahaha
Oczywiście że bulwa  :heart A chrapie aż miło  :niegrzeczny Niby jedyne 12kg, ale jak na ciebie wskoczy...  :turla:

zapraszamy :), poranne dyżury trwają mniej więcej 9-12, wieczorne 17-20.
najlepiej wcześniej się umówić z osobą dyżurującą w dany dzień.

Okey. My się skłaniamy ku 4 stycznia, w łikendzik  :]

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:17:37 pm »
no to trzeba uśmiechnąć się do Klaudii kiedy będzie i wpadać :) cieszę się, że ktoś jest zainteresowany naszym przystaniowym złotkiem :)

Oczywiście że bulwa  heart A chrapie aż miło  :niegrzeczny Niby jedyne 12kg, ale jak na ciebie wskoczy...
hehe,znam to doskonale i pomyśleć, że Papaja waży tylko 5 mniej no i też chrapie :D , ale jest królikiem... :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:38:28 pm »
Bo złotko naprawdę śliczne, dziwię się że wcześniej chętnych nie było  :zdenerwowany Ale z drugiej strony, zostało więcej dla nas :D + pytanko - czy jest możliwość, że mała lubi (trochę większe) dzieci (13lat) ?  :P no i oczywiście czy polubi naszego psa...  :?: wątek dziewczyn śledzę, ale nie miaabym nic przeciwko większej ilości zdjęć pannicy  :krzywy2
+ a co do pani Klaudii to mamy się z nią umówić czy po prostu przyjeżdżać?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:51:15 pm »
najlepiej będzie zapytać jej kiedy będzie bo akurat ona ma wtedy dyżur,żeby Was tak no wiecie,wprowadziła,  :) opowiedziała co i jak i przedstawiła Wam uszątka :)

wszystko zależy od dziecka i psa :) a przede wszystkim od Was,dorosłych :P
ale nie ma żadnych odgórnych przeciwwskazań,żeby adoptować królika do rodziny z dzieckiem i psem. ważne żeby króliczek miał takie swoje bezpieczne miejsce żeby mógł schować się przed innymi domownikami na których towarzystwo w danej chwili nie będzie miał ochoty.

zawsze jest opcja przygarnięcia królika w ramach domu tymczasowego, na okres próbny, właśnie aby sprawdzić czy nie zaistnieje konflikt na linii pies-królik :)

poszperam wieczorem za zdjęciami dla Was, w porządku?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 15:55:20 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:02:14 pm »
Oczywiście, czekamy z niecierpliwością  :icon_biggrin i wątek maluchów przeglądam od początku, i od początku, i od początku, i od początku ...  :DD Jedyny strach, że ktoś mi zgarnie małą sprzed nosa  :zdenerwowany  :lol

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:06:33 pm »
nie ma powodów do zmartwienia, adopcja to nie wyścigi :]
każdą osobę którą jest zainteresowana przygarnięciem królika czeka spotkanie przedadopcyjne, na którym można się upewnić co do konkretnego królika, i porozmawiać o tym jak to wogóle jest mieszkać z uszakiem pod jednym dachem, jakie są plusy, minusy itd.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:15:41 pm »
Oki. No to mamy nadzieję, że wszystko się uda :) a pytanie takie, czy dziewczynki są po sterylce?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:21:04 pm »
niestety jeszcze nie, ze względu na to, że nie mają nawet wirtualnych opiekunów,nie było na to pieniędzy, pod opieką stowarzyszenia są również chore, wymagające leczenia króliki i niestety na to i klatki szła większość kasy.
ale wszystkie są już wystarczająco duże aby zabieg przeprowadzić.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:23:12 pm »
To  na pewno się tym zajmiemy :DD

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:38:05 pm »
niestety jeszcze nie, ze względu na to, że nie mają nawet wirtualnych opiekunów,nie było na to pieniędzy, pod opieką stowarzyszenia są również chore, wymagające leczenia króliki i niestety na to i klatki szła większość kasy.
ale wszystkie są już wystarczająco duże aby zabieg przeprowadzić.
To  na pewno się tym zajmiemy

Myślę, że nie byłoby problemu, żeby zabieg odbył się jeszcze przed adopcją, jeśli ktoś ;) zaoferuje się pokryć jego koszty - taka drobna sugestia, bo wiem, jaki to stres dla opiekuna mieć króliczka po zabiegu i jaka panika, gdy nowicjusz miałby np. dokarmiać obolałe zwierzę...

A ze swojej strony mogę powiedzieć, że królik uczy się całe życie, naprawdę. Moja 8-mio letnia samiczka opanowała mnóstwo umiejętności od młodszego towarzystwa, w wieku lat 6-iu ponownie zaczęła załatwiać się do kuwetki po drobnym szkoleniu. Obecnie przygarnęłam 6-cio letniego samczyka i zdążył się nauczyć kuwetkować (a nie miał takich doświadczeń i był niekastrowany), żebrać "na surykatkę" :P, brać na ręce, oswoić z psem.

Królik przygarnięty jest naprawdę wdzięczny !!!! I wiadomo, jaki ma charakter - a co królik, to charakter i czasem ciężko się dotrzeć ze zwierzakiem (bo on trzpiot a my flegmatyczni, albo on mega przytulny a my wiecznie zajęci, etc...).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2013, 16:54:52 pm »
I wiadomo, jaki ma charakter - a co królik, to charakter i czasem ciężko się dotrzeć ze zwierzakiem (bo on trzpiot a my flegmatyczni, albo on mega przytulny a my wiecznie zajęci, etc...).

No z tego co czytałam o małej, to Goldi pasuje do nas jak ulał :DD

Myślę, że nie byłoby problemu, żeby zabieg odbył się jeszcze przed adopcją, jeśli ktoś  zaoferuje się pokryć jego koszty

Dobry pomysł. A właściwie, to w czym pomaga sterylka? Aż głupio z niewiedzy :nie_powiem Wprawdzie nasz pies był kastrowany, ale to chyba nie to samo?

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2013, 17:02:53 pm »
Zachowanie i ryzyko chorob glownie

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2013, 17:04:36 pm »
prawie wszystkie niesterylizowane samice mają problemy związane z układem rozrodczym:
- nowotwory - na jajnikach, macicy
- wodomacicze
- ciąże urojone, ciągłe pobudzenie, może występować terytorializm, podsikiwanie

wiąże się to z faktem że króliki są "zaprogramowane" do intensywnego rozmnażania się, ciągle produkowane są hormony, a taka pobudzona króliczka chce się non stop rozmnażać, buduje gniazdo, etc. kiedy nie dochodzi do zapłodnienia mogą pojawić się ciąże urojone o których pisałam wyżej, a także wszystkie inne bardzo nieprzyjemne schorzenia.

A właściwie, to w czym pomaga sterylka? Aż głupio z niewiedzy nie_powiem Wprawdzie nasz pies był kastrowany, ale to chyba nie to samo?
dobrze że pytasz :) im więcej się dowiesz tym lepiej na Waszą nową drogę życia :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2013, 17:45:23 pm »
:)) A ile by kosztowało takie "wspomożenie" sterylizacji? ;)

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2013, 18:41:31 pm »
Ja mam moją Emi z "hodowli" która znajduję się w Giebułtowie, na ten moment malutka ma się dobrze, mam ją u siebie od 20.11 :) Nie zostały mi pokazane warunki w jakich żyją króliki, Pani zaprosiła mnie do pomieszczenia i tam przyniosła 3 króliki w klatce. Jak masz pytania to chętnie odpowiem :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2013, 19:12:04 pm »
Nie zostały mi pokazane warunki w jakich żyją króliki, Pani zaprosiła mnie do pomieszczenia i tam przyniosła 3 króliki w klatce.

A prosiłaś o pokazanie warunków? Bo taki manewr hodowcy wzbudziłby moje podejrzenia.

Zobaczcie jak mogą wglądać warunki hodowli rasowych zwierząt:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15976.0.html

edycja:
A ile by kosztowało takie "wspomożenie" sterylizacji?
Nie odpowiem stricte na pytanie, bo nie moje rejony - na Zachodzie to około 250 zł.
Ale powiem, że jak ktoś nie może wysupłać na zabieg, to raczej decydowanie się na zwierzę jest nierozsądne, bo pojedyncza wizyta u weta może kosztować 50 zł, podobnie jak szczepienie, a zabieg sterylizacji w przypadku ropomacicza czy innych chorób będzie znacznie droższy i związany z dodatkowymi kosztami i wizytami. Wiadomo, że się nie zakłada najgorszego, ale na standardową profilaktykę warto mieć kasę.

Dodam też, że w przypadku posiadania innego zwierzaka, kastracja jest wskazana nie tylko ze względów zdrowotnych - chyba, że ktoś lubi zasikane podłogi i poddenerwowane zwierzaki (bo tak może reagować pobudzony królik).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 19:18:14 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2013, 19:13:43 pm »
Ja mam moją Emi z "hodowli" która znajduję się w Giebułtowie, na ten moment malutka ma się dobrze, mam ją u siebie od 20.11 usmiech2 Nie zostały mi pokazane warunki w jakich żyją króliki, Pani zaprosiła mnie do pomieszczenia i tam przyniosła 3 króliki w klatce. Jak masz pytania to chętnie odpowiem usmiech2

skoro coś z tą hodowlą jest nie tak to może warto by gdzies to zgłosić do kontroli ? OTOZ Animals na przykład ?

samo pisanie nikomu nie pomoże......
Dlatego nie warto kupować zwierząt z hodowli  jeszcze ich wspierając w ten sposób....
Emi też była maleństwem zbyt młodym, żeby oddzielać ją od matki  :( dobrze chociaż że trafiła w odpowiedzialne ręce :)

Edit: z dużymi kosztami leczenia królika Eni ma racje  :icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 19:29:44 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2013, 19:17:58 pm »
Adoptujmy nie kupujmy! Tyle jest kochanych porzuconych króliczków, którzy czekają na swój domek. Taki Króliczek potrafi się odwdzięczyć za otrzymaną miłość. Nie nakręcajmy biznesu, jak możemy pomóc porzuconym uszatym przyjaciołom. Zapraszam do Uszatej Przystani.

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2013, 19:50:40 pm »
A prosiłaś o pokazanie warunków? Bo taki manewr hodowcy wzbudziłby moje podejrzenia.
Nie prosiłam. Wszytko ogólnie przebiegło bardzo szybko. Może zacznę od początku...
Dzwoniłam do tej "hodowli" z zapytaniem czy mają baranki biało rude, odebrał Pan, powiedział, że mają, tylko trzeba przyjechać i sobie wybrać. Stwierdziłam, że pojadę po uszaka pod koniec tygodnia, zamawiałam klatkę ze sklepu internetowego i to mnie wstrzymało, zadzwoniłam ponownie dzień przed dostarczeniem klatki, odebrała Pani, dodam że dużo milsza od Pana. Zapytałam czy mogę przyjechać następnego dnia po baranka, Pani zapytała jaki kolor mnie interesuję, to odpowiedziałam, ona na to, że ma samiczkę, ale wolałaby sobie ją zostawić do rozmnażania, ale ma jeszcze jednego malucha, z tym że muszę przyjechać jak najszybciej, bo króliki cieszą się dużym zainteresowaniem i jak jutro przyjadę to może nie być już żadnego baranka. Powiedziałam, że klatka ma mi przyjść następnego dnia, więc nie bardzo, ona powiedziała, że uszak może być przez jedną dobę w pudełku, pomyślałam ok, (cały dzień biegała po pokoju, a na noc była  w transporterze). Poinformowała mnie również, że za 2 godz jedzie do Krakowie i będzie wieczorem, więc doradziła, że jeśli mam możliwość jechać samochodem to żeby od razu podjechać i tak zrobiłam. Na miejscu od razu zaprowadziła Nas (mnie i chłopaka) do pomieszczenia gdzie miała cały asortyment dla królików do sprzedaży, po czym przyniosła  3 króliki (moją Emi, tej samej wielkości samca czarno białego i totalne maleństwo koloru Emi,  uszka ledwo opadały w dół). Od razu zdecydowałam się na Emiśkę, Pani nie chciała jej sprzedać, więc mówiła, żebym coś u niej dokupiła, ale zaczęłam wymieniać co mam, okazało się że wszystko. Dość długo starałam się o mojego uszaka, wtedy stwierdziła, że mam kupić 3 siana i jej karmę którą miesza sama (głównie ziarno), zgodziłam się. Dała mi kartę królika, w której jest wypisana data urodzenia 31.09.2013... ciekawe, wrzesień ma 31 dni... Rasa: baran turyński, waga ojca 1,50, waga matki 1,60. Wykonała przy mnie szczepienie na pomór (Pestorin) zapisała, aby powtórzyć szczepionkę na początku marca i wykonać na myxomatozę w maju. Oto cała historia Emi. Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z hodowli, to przebiegło bardzo szybko, mam porównanie z fretkami, Pani bardzo miła, zaprosiła do swojej hodowli, pokazała w jakich warunkach żyją, puściła maluchy, opowiadała dużo, dawała różne wskazówki. Tu wszystko wręcz przeciwnie, ale mam Emi i jest wszystko w porządku. Teraz wiem, że po sterylce Emiśki będę chciała adoptować uszaka, Tobie też tak radzę, "hodowla" faktycznie podejrzana, a królików do adopcji pełno, ja trochę żałuję że wcześniej nie poszukałam forum, ale wtedy nie miałabym Emi. Zajęcowa już napisała, że "hodowla" nie ma najlepszej opinii, coś w tym musi być.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2013, 20:16:15 pm »
waga matki 1,60.

dorosły baranek tylko 1,6 kg. ???  przeciera_oczy
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2013, 20:18:50 pm »
dorosły baranek tylko 1,6 kg.
Wszystko co związane z tą hodowlą jest podejrzane...

Offline kelpie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toffik, Trusia i Dżogurt
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2013, 20:29:52 pm »
Będę jutro na dyżurze w Uszatej to wezmę dobry aparat i porobię dziewczynom kilka nowych zdjęć :).

Poza tym, sama mam królika znajdę, a jest to najwdzięczniejszy królik na świecie (poza omijaniem kuwety ;p) i planuję dla niego małżonkę, żeby sam nie spędzał czasu. Dzięki adopcji wiem, że panna się nie da i może nauczy mojego cudaka, że kuweta też służy do bobków ;p.
"You're no bunny till some bunny loves you"

Offline sombra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Otto
  • Pozostałe zwierzaki: Broszka, Zgredzia, Toni <3
  • Za TM: Flikuś, Maciuś
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 26, 2013, 21:38:23 pm »
Też mam króla z Giebułtowa... Chłopak ma 6 lat i waży dwa razy tyle co jego rodzice (ich waga jest identyczna jak w przypadku rodziców Emi-zbieg okoliczności czy gotowe książeczki zdrowia?), ze zdrowiem jako tako problemów nie ma, jest baaardzo towarzyski i kochany, ale zęby... Znam już kilka baranków z tej hodowli-miały taką samą dolegliwosc. U nas zaczęło sie dość późno, ale w lecznicy kiedyś spotkałam malucha, który jeszcze nie miał roku i czekał na korektę ząbków... :c  
Dodatkowo braliśmy kroliczka jako samiczkę, a że byliśmy zupełnymi laikami, później w przychodni dowiedzieliśmy się, że mamy ślicznego faceta! Szczepienie na pomór odbywało się w bramie... Pani wbiła szczykawę, a królik przestraszony, czmychnął jej z rąk. Nie wiem jakim cudem go zlapaliśmy, ale Pani powinna była wyciągnąć wnioski i coś zrobić z tą hodowlą. Najwyraźniej dobro maluchów nie stoi u niej na pierwszym miejscu. :<

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 26, 2013, 21:44:57 pm »
No proszę, wychodzą kolejne niedociągnięcia ze strony hodowli... Wygląda na to, że wybierzemy się z Emi kontrolnie do dr Lewandowskiej.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 26, 2013, 21:45:45 pm »
no to ktoś z okolic może zadziałać? i zgłosić ta hodowle?
chyba zebranie dowodów by nie było takie trudne?

Problemy z ząbkami no to współczuje...to genetyczne.,.przerastające korzenie...czego skutkiem  często są ropnie...  ;( -koszmar....

Nasza Tamisia ma lekko skrzywione ząbki i już w głowe zachodze  ;( dlatego tak ważne jest jedzenie dużej ilości sianka  :icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 22:02:47 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2013, 01:06:22 am »
waga matki 1,60.

dorosły baranek tylko 1,6 kg. ???  przeciera_oczy


Miałam takiego który "utyty" ważył 1,2kg :P Rasowy baranek miniaturowy np. teddy powinien bodajże 2 kg ważyć góra :) No ale ta kobieta nie ma rasowych raczej tylko takie "jak baran to baran turyński, a co tam", skoro nawet nie tatuuje ani nie wystawia rodowodów.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2013, 09:04:20 am »
Ja mam w domu 3 barany, dwa zdrowe, waga 2,3kg, kuba chory waga 1,92 i to naprawde chudzinka
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2013, 12:20:24 pm »
u żadnych z naszych baranów waga nie jest niższa niż 1,95 ogólnie waga wacha się w granicach 2,1 i jakoś nie wyobrażam sobie jak by wyglądały ważąc mniej...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline skoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 840
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria Państwa Puszkinów ;)
  • Lokalizacja: Bąków
  • Moje króliki: Puszek i Grey
  • Pozostałe zwierzaki: żółw - Kubuś
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 28, 2013, 06:33:00 am »
Oni podają wagę 1,6 kg żeby napędzać sobie klientów !!
Im mniejsza waga tym mniejszy królik..
Im mniejszy królik tym więcej chętnych !

Dla przykładu Emi ma ok. 2 miesiące i waży już 1 kg
Puszek mając ok. 3,5 miesiąca ważył 0,9 kg
Teraz mając 5,5 waży 1,4 kg

Tak wiem, wiem że to jest inna rasa.
Emi jest barankiem
Puszek jest Rexem ?

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 28, 2013, 09:39:05 am »
ale to może w wątku 'nowy królik',żeby nie offtopowac na przystaniowym.

Już wysłałam - ale w razie czego proszę składać zażalenia ;)

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:08:47 am »
Dla przykładu Emi ma ok. 2 miesiące i waży już 1 kg
Poprawka, ma już praktycznie 3 miesiące :)

Oni podają wagę 1,6 kg żeby napędzać sobie klientów
Im mniejsza waga tym mniejszy królik..
Im mniejszy królik tym więcej chętnych !
Na to wygląda...

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:54:01 am »
mamy już tyle osób które potwierdziły że z hodowlą coś jest nie tak czy ktoś kto wie jak to wyglada napisze do OTZ Animals?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 28, 2013, 11:55:42 am »
ale to może w wątku 'nowy królik',żeby nie offtopowac na przystaniowym.

Już wysłałam - ale w razie czego proszę składać zażalenia ;)


jakie zażalenia? :P myślę że wszyscy na czele z Goldi bardzo się cieszą :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 12:28:19 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 28, 2013, 12:01:40 pm »
Ja chętnie pomogę, niestety jak sama napisałaś Emilia, lepiej będzie jak odezwie się osoba dłużej siedząca w temacie króliczym. Na ten moment zrobiłam tak jak napisałaś, więc czekam na odpowiedź :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:48:38 pm »
Najlepiej udać się osobiście do tej hodowli i zobaczyć ogólne warunki w jakich żyją zwierzęta . W razie potrzeby zrobić zdjęcia , wtedy można złożyć skargę do Animalsów :) inaczej obawiam się że mogą nas zbyć :/

Wirtualny opiekun

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2013, 16:32:51 pm »
jakie zażalenia?

A w razie gdyby wkradłby się jakiś błąd :P


Najlepiej udać się osobiście do tej hodowli i zobaczyć ogólne warunki w jakich żyją zwierzęta . W razie potrzeby zrobić zdjęcia , wtedy można złożyć skargę do Animalsów  inaczej obawiam się że mogą nas zbyć

Oby się udało :/

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:01:51 pm »
obawiam się, że to nie takie proste. nie można nikomu wleźć do domu i oglądać, a pani z Giebułtowa wyraźnie stara się tego uniknąć. hodowla jest Stowarzyszeniu znana nie od wczoraj, i podejrzewam, że nie wiele można zdziałać, skoro jeszcze zdziałane nie zostało. to smutne, ale pani pewnie robi wszystko zgodnie z przepisami prowadzenia hodowli, to, że my tego nie poważamy, i nie godzimy się niestety niewiele zmienia. W świetle prawa wystarczy że króliki mają wodę i jedzenie, klateczki o jakiś śmiesznych wymiarach, nie są pokaleczone, ani wyraźnie chore. tzw "upadki" (czyli umieranie części maluchów) są rzeczą naturalną, nikt nie śni o klatkach długich na choćby 80 cm, o jedzeniu innym niż mieszanka z ziarnem itp itd...
przykra jest taka bezsilność :( ale co zrobić? namawiać na adopcje i odradzać "hodowle"...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:14:47 pm »
hodowla jest Stowarzyszeniu znana nie od wczoraj, i podejrzewam, że nie wiele można zdziałać, skoro jeszcze zdziałane nie zostało.

dla mnie to jest  najdziwniejsze ....hodowla dobrze znana a nic nie zostało zdziałane? może brak chęci sprawdzenia?
 mało osób potwierdziło że z hodowlą jest coś nie tak ?
a wogóle ktoś chociaz próbował to sprawdzić kiedy jeszcze dział interwencji SPK istniał?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:27:30 pm »
obawiam się, że to nie takie proste. nie można nikomu wleźć do domu i oglądać, a pani z Giebułtowa wyraźnie stara się tego uniknąć. hodowla jest Stowarzyszeniu znana nie od wczoraj, i podejrzewam, że nie wiele można zdziałać, skoro jeszcze zdziałane nie zostało. to smutne, ale pani pewnie robi wszystko zgodnie z przepisami prowadzenia hodowli, to, że my tego nie poważamy, i nie godzimy się niestety niewiele zmienia. W świetle prawa wystarczy że króliki mają wodę i jedzenie, klateczki o jakiś śmiesznych wymiarach, nie są pokaleczone, ani wyraźnie chore. tzw "upadki" (czyli umieranie części maluchów) są rzeczą naturalną, nikt nie śni o klatkach długich na choćby 80 cm, o jedzeniu innym niż mieszanka z ziarnem itp itd...
przykra jest taka bezsilność :( ale co zrobić? namawiać na adopcje i odradzać "hodowle"...

czy ja moge poprosic o jakies wskazania / linki do tego jak taka hodowla powinna wygladac .... bo to ze ma wode czy sianko nie zmienia faktu iz pomieszczenie / budynek /pokoj w mieszkaniu w bloku moze tych warunkow nie spelniac
bede wdzieczny za link do literartury
IMHO to co innego hodowla miniaturek a hodowla zwierzat hodowlanych
i ponadto czy taka hodowla musi byc gdzies zarejestrowana ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 28, 2013, 20:25:01 pm »
zgadzam się z Tobą, jeżeli ktoś sprzedaje miniaturki rodowodowe również powinien mieć pozwolenie.
w tym momencie ciężko mi podać linki i literaturę. swojego czasu dużo czytałam i interesowałam się wymogami dot hodowli, ale faktycznie dotyczyło to zwierząt futerkowych i hodowlanych. postaram się poszukać ustaw odnoszących się do hodowli zwierząt amatorskich, o ile wogóle coś takiego istnieje.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:05:59 pm »
Piszę się ktoś na podjechanie do hodowli? Ja chętnie dotrzymam towarzystwa i postaram się pomóc :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:11:31 pm »
Pytałam się dzisiaj kolegi który jakieś dwa miesiące temu kupił królika właśnie w tej hodowli . Pani sprzedająca wynosi w transporterku kilka uszaków i pokazuje je w sklepie . Nie prowadzi nikogo do pomieszczenia gdzie siedzi reszta , nie wiadomo w jakich warunkach . Myślę że można tak : udać osobę bardzo niezdecydowaną czyli wybrzydzać na każde przyniesione zwierzę przez właścicielkę i zaproponowanie że może sobie samemu obejrzeć resztę , albo już przyjść z jakąś osobą co więcej może np policja ...

Wirtualny opiekun

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:14:08 pm »
Własnie wysłałam do Ciebie wiadomość duszka, też zaproponowałam, aby nie mieć żadnych wymagań co do królika, musi po prostu wpaść w oko. Skoro to hodowla, to powinna Pani bez problemu pokazać w jakich warunkach żyją.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:20:46 pm »
Teoretycznie powinna ale jak się ma coś ukrycia to już nie ... Ale to już będzie coś !

Wirtualny opiekun

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:26:43 pm »
A najlepiej dyskretnie porobić zdjęcia, o ile oczywiście uda się tam wejść :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:27:23 pm »
Dlatego właśnie proponuje żeby ktoś ze mną pojechał, ja zagadam, a ktoś dyskretnie porobi zdjęcia :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:18:33 pm »
w Krakowie dziewczyn nie brak :)
więc myślę , że kogoś znajdziecie . super jakby Wam się udało :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:19:38 pm »
dlaczego tak daleko mieszkam....
Kraków zlitujcie się jedz ktoś z Kasią  :blaga: nie rusza was że króliki mogą cierpieć męczyć się? pamiętacie hodowle Częsochowską?
Mirelko dziewczyn pełno a odzewu brak ;(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:23:20 pm »
dlaczego tak daleko mieszkam....
Właśnie Emilko, dlaczego tak daleko? :(

Ja nie gryzę :D Jak ktoś się zgłosi to zadzwonię do Pani z hodowli i zapytam kiedy można przyjechać :)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:29:54 pm »
Mirelko dziewczyn pełno a odzewu brak icon_placze
Bo dziewczyny (i chłopaki) na pewno mają milion innych obowiązków. Zresztą ja nie bardzo wierzę że to przyniesie jakiś efekt, wybaczcie. Chociaż oczywiście trzymam kciuki. Takich hodowli są niestety tysiące :(
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:33:00 pm »
Zresztą ja nie bardzo wierzę że to przyniesie jakiś efekt, wybaczcie. Chociaż oczywiście trzymam kciuki. Takich hodowli są niestety tysiące mutny

oczywiście ...super tak sobie mówmy ,anty nastawienie.....
Pamiętasz dziewczynko Czestochowskie króliki? gdyby tak myślano i nikt by nie zadziałał ,,bo to nic nie da,takich hodowli jest pełno ,, ...kilkanaście uszaków zginełoby w męczarniach....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:38:30 pm »
oczywiście ...super tak sobie mówmy ,anty nastawienie.....
Pamiętasz dziewczynko Czestochowskie króliki? gdyby tak myślano i nikt by nie zadziałał ,,bo to nic nie da,takich hodowli jest pełno ,, ...kilkanaście uszaków zginełoby w męczarniach....
Ale czemu od razu tak chamsko? Jestem realistką. I tyle :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:40:39 pm »
nie chamsko...tylko realnie :)
po co taka gadka żeby zniechęcić reszte do działania????
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:45:15 pm »
nie chamsko...tylko realnie :)
po co taka gadka żeby zniechęcić reszte do działania????
"Realnie" ale robisz ze mnie głupią gówniarę która nic nie robi tylko zniechęca do działania :)
Wystarczająco dużo czytałam, widziałam, słyszałam żeby móc domyslać się jak to się skończy. Jeśli króliki będą miały jeść, pić i czysto to nawet mikroskopijne klatki, samice w kółko rozmnażane, kilka królików w jednej klatce, to najprawdopodobniej nic się z tym nie uda zrobić. Chyba że np. uda się zainteresować media czy coś, ale w to też wątpię jesli będzie jak wyżej :/
Podkreślam, że jest to tylko moje zdanie, bo zaraz ktoś znowu na mnie naskoczy :]
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:45:33 pm »
Dziewczynki proszę Was o spokój . Nie wiadomo czy ta akcja coś da ale spróbować warto . Ważne że się coś chce .

Wirtualny opiekun

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:47:52 pm »
szyszka!!! nie nakręcaj,nie rób zamieszania tylko pozwól w spokoju działać w słusznej sprawie i znaleśc kogoś z okolic KRAKOWA DO POMOCY ;)

dlatego przypomne ponownie poszukujemy osóbki która pojedzie z Kasią do tej hodowli
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:49:49 pm »
nie nakręcaj,nie rób zamieszania tylko pozwól w spokoju działać w słusznej sprawie i znaleśc kogoś z okolic KRAKOWA DO POMOCY ;)
Od teraz tak się nazywa wyrażanie własnego zdania?  :hmmm
Nie możemy się tez nakręcać w drugą stronę - że na pewno się uda. Trzeba patrzeć na obie strony medalu, realnie.
Sorki Duszko za off top  :bukiet :bukiet :bukiet
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:50:14 pm »
Słusznie prawisz Emilia :) spoko Szyszko :)

Wirtualny opiekun

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:51:41 pm »
dziewczyno ale kto powiedział że sie uda????? teraz to ty robisz nastawienie w odwrotną strone...nie mam pojęcia z jakiego powodu....... :?:


dlatego przypomne ponownie poszukujemy osóbki która pojedzie z Kasią do tej hodowli
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:53:41 pm »
Emilia proszę Cię o spokój ! Dajmy już spokój tym dogadywaniom , wyjaśnijcie sobie kilka spraw na pw .

Wirtualny opiekun

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:56:37 pm »
Trzeba spróbować, pomyślcie że możemy zmienić życie na lepsze uszakom, jeżeli mają złe warunki. Jeśli nikt się nie zgłosi pojadę sama, nie wyobrażam sobie, że mogłabym odpuścić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 23:01:27 pm wysłana przez kasia005 »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:58:11 pm »
i o to chodzi Kasiu zmienić życie chociaż kilkunastu uszakom  :przytul
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:25:55 pm »
Jeżeli jeszcze raz , zaczniecie dyskusję nie na temat lub zaczną się przepychanki słowne , dostaniecie po żółtym ostrzeżeniu i przestaniecie w ogóle pisac , na forum , skoro prośby moderatorów za każdym razem olewacie w żywe oczy .  Miłego wieczoru Kasiagio.



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 29, 2013, 13:01:18 pm »
emilia rzecz z interwencja nie jest az taka prosta jak Ci sie wydaje- nie wystarczy odebrac tych młodych jak cos jest na rzeczy- trzeba zabrać i dorosłe osobniki, załatwic dozór ze strony jakiejś organizacji pro zwierzęcej, byc może zakaz posiadania zwierząt itd
a biorąc pod uwage inne pseudo hodowle- ta nie wypada i tak  tragicznie
porównywanie jej do częstochowy to przegięcie
poza tym zupełnie inna sprawa by była gdybyś zrobiła w tej sprawie coś sama- a nie tylko podburzała i obrażała ludzi
szyszka to bardzo młoda dziewczyna a juz wzięła na siebie sporo-podejrzewam ze rzadna z nas nie robiła tyle w jej wieku


inna sprawa to to , że jak planujesz coś zrobic z ta hodowla- nie pisz o tym tu na forum a w pw:)- internet to nie studnia to wszystko wypływa i pani z Giebułtowa na pewno tez dojdzie do tych wpisów

bardzo cię lubię ale ostatnio naprawde ciut przesadzasz...
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 29, 2013, 13:09:53 pm »
nikogo nie podburzam.....i niestety Marta nie mieszkam w Krakowie ani w okolicy żeby cokolwiek móc samej zrobić..... gdybym była bliżej to bym zrobiła i tak naprawde skoro nie wiadomo jak tam sprawa królików wyglada to nie wiem dlaczego twierdzisz że porównywanie do Częstochowy to przegięcie....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 13:25:23 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 29, 2013, 13:20:08 pm »
Bardzo Was proszę o zaprzestanie już dyskusji bo dostaniecie naprawdę ostrzeżenie !

Wirtualny opiekun

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 01, 2014, 10:08:28 am »
I jak? Udało się komuś??

Ja nadal czekam na odpowiedź od bośniaka... aNie uskarżam się, jedn
k chętnie bym się już spotkała z Goldziakiem  :zakochany:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 01, 2014, 14:56:09 pm »
poszukujemy osóbki która pojedzie z Kasią do tej hodowli

PONAWIAM PROŚBE MOŻE KTOŚ SIĘ ZNAJDZIE.....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 01, 2014, 15:34:48 pm »
Proszę o cierpliwość, na pewno ktoś się tym zajmie.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:34:04 pm »
Domyślam się, że mi któryś z moderatorów przypierniczy ostrzeżenie, ale muszę coś napisać, bo wkurza mnie gadanie, że Kraków jest zły, bo nikomu nie chce się pomóc :/ emilia ciekawe czy pomożesz jak np. trzeba będzie 50 królików odebrać... Zadeklarujesz się, że bierzesz nie wiem.. 10 królików na DT? W Uszatej ścisk, DT krakowskich w nadmiarze raczej nie ma...

Nie mówię, że lepiej nic nie robić, ale do jasnej anielki trzeba pomysleć, a nie "jedźmy, zabierzmy, a potem się pomyśli" :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2014, 16:43:13 pm wysłana przez Kejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:58:28 pm »
mowa jest o skontrolowaniu i ewentualnym zgłoszeniu interwencji do odpowiedniej organizacji a nie od razu odebraniu .Pewnie lepiej zamknąć oczy i udawać że nic nikomu  o niczym nie wiadomo  i jest ok !
hodowla jaka jest taka jest i nich sobie będzie a co tam.....
Nie powiedziałam że Kraków jest zły!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2014, 17:20:03 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 01, 2014, 17:55:44 pm »
Bardzo proszę nie poruszać już tego tematu !

Wirtualny opiekun

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:25:59 pm »
A na jaki temat wolno pisać  :lol ? Normalnie się pogubiłam .......  :bunny:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:32:44 pm »
To jest wątek w którym Pepe zastanawia się nad wzięciem króliczka , natomiast rozpoczęła się dyskusja na temat hodowli w Krakowie :)

Wirtualny opiekun

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:37:42 pm »
o no widzisz zatem mozna tu pisać na temat tego by zaadoptowala króliczka bo sa słodkie puchate i mogą znacząco skrócić czas marnowany na siedzenie w necie...konsumując kable:) same pozytywy:)
poza tym sa lepsze od budzików i regularnie przypominaja o tym że czas na zmiane pościeli lejąc na dotychczasową bądż też zmianę wystroju w salonie- szatkując kanapę:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:02:41 pm »
Bardzo proszę nie poruszać już tego tematu !

????
brak słów......

dziękuje, ciesze się jeśli jest ktoś usatysfakcjonowany :)

Ostrzeżenie za pisanie nie na temat plus nie słuchanie poleceń moderatorów

Pisanie post pod postem / Alma
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 23:12:22 pm wysłana przez Alma »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:20:39 pm »
btw jesli sie nie znajdzie nikt do proby kontroli hodowli do piatku to ja moge sie tam wybrac w te najblizsza sobote, z warszawy

pozdr i poprosze o szybkie info zebym sobie wszystko zdazyl zorganizowac
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 01, 2014, 20:26:54 pm »
btw jesli sie nie znajdzie nikt do proby kontroli hodowli do piatku to ja moge sie tam wybrac w te najblizsza sobote, z warszawy

pozdr i poprosze o szybkie info zebym sobie wszystko zdazyl zorganizowac


dzięki  :doping:  :doping:  :przytul
jednak warto wierzyć w ludzi.... ;-)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:39:16 pm »
Odchodząc od tematu uszaczków z hodowli, to ja oznajmiam, że właśnie wróciłam z córką z UP, i jeszcze bardziej pokochałam uszaki  :bunny: Zdziwiło mnie, że wchodząc w ogóle nie :czuć króliczkami", ale siankiem  :mhihi Wszystkie króliczki przystaniowe są cudne, ale gdy zobaczyłam Skoczka, od razu go pokochałam :heart Zastanawiałam się, czy nie wziąć ich razem, ale doszłam do wniosku, że Skoczek jest ślicznym lewkiem, który trafił do Przystani niedawno i każdy go pokocha, a Goldziunia już od sierpnia siedzi  :( Na pewno nie jest jej tam źle, ale jednak nie ma to jak domek stały  :bunny: My czekamy na potwierdzenie formularza i zabieramy Goldziaka jak najprędzej ;)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:43:02 pm »
noo a może jak się Goldzia zaklimatyzuje to .. faceta by jej można było sprawić :niegrzeczny ..

albo poprosić dziewczyny by spróbowały zaprzyjaźnić Skoczka i Goldzię ..  :nie_powiem :DD i od razu zgarnąć dwójkę  :matrix
tak cichutko sobie myślę .. i podpowiadam  :DD

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:45:33 pm »
też tak pomyślałam pepe lepiej od razu wziąć parke :)

a poza tym: Wielkie,wielkie podziękowania dla Kasi i Andrzeja (Pan_Królik) :bukiet wspaniali ludzie .....oby takich jak najwięcej  :przytul:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 15:49:27 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:50:11 pm »
noo a może jak się Goldzia zaklimatyzuje to .. faceta by jej można było sprawić :niegrzeczny ..

albo poprosić dziewczyny by spróbowały zaprzyjaźnić Skoczka i Goldzię ..  :nie_powiem :DD i od razu zgarnąć dwójkę  :matrix
tak cichutko sobie myślę .. i podpowiadam  :DD

Właśnie nad tym myślałam. Jeśli Skoczuś będzie do czasu, aż Goldzia zacznie czuć sie jak u siebie, zapewne go zabierzemy :niegrzeczny

Wielkie,wielkie podziękowania dla Kasi i Andrzeja (Pan_Królik) wspaniali ludzie .....oby takich jak najwięcej  :

Super, że się udało :D

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:50:48 pm »
Pepe, jak fajnie, że aż dwa typy masz :D A może rzeczywiście pójść tym tropem, co Miniaturowaem i wziąć dwa uszaki? Może na razie n a DT, a jak się dogadają, to zostałyby na stałe? Jeśli myślisz o tym, by mieć więcej niż jednego uszaka (a uwierz, tak jest najlepiej dla wszystkich :D ), to łatwiej by Ci było wziąć dwa na dzień dobry - i tak wszystko jest dla nich nowe, więc większe szanse na króliczą solidarność i porozumienie :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 04, 2014, 15:54:32 pm »
jupi! Pepe :*
dużo radości i samych szczęśliwych chwil na długie,długie lata z królisiem/siami :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:01:46 pm »
no byłaby większa szansa zaprzyjaźnienia :D pomyśl nad tym :)
dwa kochające się uszaki to miód na serce każdej z nas :)

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:36:01 pm »
A może dla Goldi jakaś panna? Może siostra Koala?

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:41:30 pm »
Pani Klaudia, u której dzisiaj byłyśmy powiedziała nam, że lepszy byłby chłopaczek :D

Ale jest jeden problem. We wtorek/środę dojedzie do nas klatka, a nie wiem, czy się polubią na tyle, by być w jednej... Jeszcze polujemy na kojec. Może znacie kogoś, kto miałby do sprredaży?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:49:19 pm »
ja! :D. tylko jest dość niski,ale jakbyście chcieli np pożyczyć,zobaczyć czy Goldziak przeskakuje czy nie to nie ma sprawy :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:55:09 pm »
A jakiej jest wysokości? I ewentualna cena? :D

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:03:06 pm »
Ja kupiłam kojec dla moich tymczasowiczów w sklepie internetowym świat 4 łap i jestem mega zadowolona. Cena wynosiła ok 144 zł.

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:27:22 pm »
A jaki kojec (wymiarowo) jest najlepszy?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:31:41 pm »
wysokośc kojca powyżej 90 cm  a to i tak często za mało ,bo i takie króliki potrafią przeskoczyć ,chyba że na góre siatka
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:35:06 pm »
ale są też króliki niskopodłogowe :lol
jak Fruzia czy Perła i dla nich nawet 60 to dużo :)
wszystko zależy od królika

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:35:51 pm »
wysokość 65 na szerokość 81, 8 segmentów. my kupiliśmy za 150zł plus przesyłka,ale możemy się potargować :P (tak do 120-130?) ważne żeby Wam odpowiadało :) zagródka fajna i wielka ( można wykorzystać tylko część segmentow),tylko niestety nie dla hodowlańca :nie_wiem
 o tu jest ona w pełnej okazałości :)
http://archiwum.allegro.pl/oferta/kojec-dla-psa-8-elementow-81-x-65-cm-producent-i3639812591.html
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:39:50 pm »
a nie idzie jej jakoś zmontować by była wysoka na 81 :niegrzeczny . :D
ja bym pewnie pokombinowała :lol

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:53:23 pm »
o tu jest ona w pełnej okazałości

Jaki ogrooomny  :niespodzianka No mam nadzieję, że można złożyć mniejszy, bo ma się w pokoju zmieścić  :DD

Zastanawiałam się jeszcze nad tym:

http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-pol-10-Wysoki-4-ro-elementowy-kojec-wybieg-dla-psa-szczeniaka-gryzoni-101-x-80-cm.html

I, hmm, mimo wszystko chyba zostanę przy klatce - w końcu jest już zamówiona :DD Ale... kto wie, kto wie? :PP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 18:18:11 pm wysłana przez pepe79 »

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 04, 2014, 18:26:48 pm »
Tylko mi tu prosze bez pani, no :) a na dzisiejszym spotkaniu mowilam o zajecowej, ktora kojec kupila i nie potrzebuje :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline pepe79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 04, 2014, 19:19:36 pm »
Właśnie widziałam :DD Tylko czy, skoro jest klatka, warto jeszcze kupować kojec???? Chętnie bym usłyszała zalety i wady jego użytkowników ;)

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:04:39 pm »
To zależy ile królik ma tam spędzać czasu. Moje króle tylko śpią w klatce, jedzą, korzystają z kuwety. Potrafią biec z kuchni do pokoju do klatki do kuwety i zrobić siuśki i bobki. Po za tym biegają sobie wolno. Moje króle mają taką dużą klatkę 120. Mój tymczasowicz Koala ma do dyspozycji kojec. Zalety kojca dużo miejsca dla królika, wady zajmuje trochę miejsca w pokoju. Zalety klatki: wydaje mi się, że daje takie poczucie bezpieczeństwa dla królika ma swój kącik, wady: zbyt mała klatka w której królik długo przebywa to nieszczęście dla niego.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 17, 2014, 20:58:29 pm »
btw jesli sie nie znajdzie nikt do proby kontroli hodowli do piatku to ja moge sie tam wybrac w te najblizsza sobote, z warszawy

Zrobię offtopic, ale co wyniknęło z Waszej wizyty? Bo minęło 2,5 miesiąca, a jakoś cicho o tym. Bardzo jestem ciekawa, co i jak.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kasia005

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1553
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Emi i Geralt
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Nancy
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 17, 2014, 21:06:43 pm »
co wyniknęło z Waszej wizyty? Bo minęło 2,5 miesiąca, a jakoś cicho o tym. Bardzo jestem ciekawa, co i jak.
Najlepiej będzie skontaktować się z Pan_Krolik, z tego co wiem to było ciężko określić wiele danych które były potrzebne, tzn nie mogliśmy ich znaleźć. Nie wiem co też z nagraniem, możliwe że udało się je odtworzyć. Jednak po wszystkie info trzeba pisać do Andrzeja :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Nowy królik.
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 17, 2014, 21:07:43 pm »
Dziękuję.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan