Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 4365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aguś:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
Dziwne zachowanie
« dnia: Listopad 28, 2013, 11:08:23 am »
Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące jakiegoś dziwnego zachowania mojego królisia. Ogólnie mam trójeczkę pociech - Miśka, Edzię i Spajkusia. Problem dotyczy Miśka - ma 4 latka i jest największym rozrabiakom z całej mojej trójki.Lubi się głaskać, przytulać i tarmosić po czym szybko ucieka i chce żeby go gonić. Jednak od czasu do czasu ma tak, że siedzi w miejscu taki osowiały, a gdy zaczynam go głaskać rozkłada się jak placek i nie reaguje próbą ucieczki.Ostatnio tak miał jak zjadł gumę z wycieraczki, ale teraz nie mają czego obgryzać( szkodliwego). Zazwyczaj jest tak, że gdy idę z wiaderkiem z jedzonkiem to on jest przy mnie pierwszy, a w chwilach tego "osowienia" nawet swoich ulubionych rodzynek nie chce. Raz nawet myślałam żeby z nim na pogotowie weterynaryjne pojechać. O co może chodzić?Martwię się o niego.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 13:44:27 pm »
Czasami tak jest jak są lekkie  zaburzenia trawienne. Jak które z moich się przejedzą to tak mają . Trzeba pomacać brzuszek czy nie twardy, pomasować . Podać na wszelki wypadek Espumisan żeby uspokoić jelitka . Jeśli to jest  często , no to do weta

Offline Aguś:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2013, 13:59:48 pm »
Dzięki za informację. Brzuszek ma miękki bo sprawdzałam. Dziwi mnie tylko że on tak ma z całej mojej trójeczki.

A czy jest możliwość żeby mu było zimno? Bo zauważyłam też np wczoraj że jak podkręciłam grzejnik w pokoju to jakby się ożywił. Moje króliczki oczywiście mają swoje legowiska- a w nich każdy ma ciepła bluzę na zimę na której się wylegują.

Używaj opcji modyfikuj //Alma
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2013, 10:19:01 am wysłana przez Alma »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2013, 14:08:51 pm »
Ale brzuszek może być miękki  , ostatnio u Zefirka był miękki  i podobnie  się zachowywał.Jedno jest pewne,  brak zainterseowania jedzonkiem = coś boli .Duże prawdopodobieństwo =brzuszek .
Królik ma futro , a chyba nie masz w domu zero. Zmierz mu temperaturę jak jest taki osowiały , powinno być 38 stC. Ale obniżona temp ciała spowodowana jest chorobą
 Jeśli jesteś zaniepokojona idź do dobrego weta .

Offline Aguś:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2013, 14:33:36 pm »
Nie nie mam zimno.Zobaczę jak dziś się będzie zachowywał. Rano było już ok, już standardowo rozrabiał.Dziękuję Ci bardzo. Ja zawsze jestem gotowa jechać nawet w nocy na dyżur do weta :) Myślałam że tylko mój Misiek ma takie chwile i troszkę mnie to zaniepokoiło.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2013, 21:10:39 pm »
Królik może mieć brzuszek miękki ale wzdęte jelita . Ja tak miałam z baraninką - niby leżała na zdechlaka ale była lekko osowiała . Czasami lepiej jechać , bo z uszakami nigdy nie wiadomo czy się coś nie pogorszy .

Wirtualny opiekun