Autor Wątek: Ułamane zęby u królika  (Przeczytany 3928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Heartbeats

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Ułamane zęby u królika
« dnia: Październik 11, 2013, 11:16:42 am »
Mój królik ułamał sobie sporą część górnych ząbków  , siekacze przed północą . Otwieram jej  klatkę codziennie na  10 czasem więcej godzin ale na noc zamykam (ma klatkę przystosowaną dla 2, 3 królików)  ostatnio ułamał się daszek klatki i nie zamyka się on prawidłowo , króliczek to zauważył stając na tylnych łapkach dzisiaj próbował  wydostać się złapał za pręty  i utknął mu pyszczek . Obudziłam się na szczęście bo hałasował waląc tym daszkiem.  Byłam dziś w nocy  w lecznicy weterynaryjnej także zdrowie mojego maleństwa jest pod kontrolą . Martwi mnie tylko jak mam go karmić w takiej sytuacji  , pije wodę jak na razie tylko . Poradźcie mi proszę bo niepokoje się tym że przez  cały dzień nic nie zje  .Nie mam pojęcia kiedy to  minie a to mój pierwszy króliczek  ma ponad 3 lata. Jeśli był ktoś w takiej sytuacji niech napiszę będę ogromnie wdzięczna. Próbowałam rozdrobnić ten pokarm co mam . Przepłakałam pół nocy

Edit: Zmieniłam tytuł gdyż zwrot "pomocy" używamy tylko w wyjątkowych sytuacjach// Alma
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 20:42:38 pm wysłana przez Alma »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2013, 11:44:36 am »
możesz podać rozmoczony z wodą granulat,zrobic z niego papke
jeśli nie będzie chciał nic jeść to musisz dokarmiać na siłe,króliki nie mogą nie jeść!

może lepiej na noc go tez nie zamykać w klatce  :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2013, 11:56:23 am »
marchew możesz zetrzeć na drobnej tarce

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2013, 12:08:36 pm »
Zęby szybko odrosną. Zetrzyj warzywa na grubych oczkach tarki, koperek czy pietruszkę potnij na 3cm kawałki, powinien bez problemu to zjeść, zwłaszcza jeśli trzonowce ma w porządku. A przecież pokarm miażdży trzonowcami, siekaczami tylko sobie dzieli na mniejsze kawałki. Mam królika bez żadnych siekaczy i bez problemu wciąga suszki, siano, trawę, zieleninę, tylko warzywa ucieram, a świeże liście obdzieram z gałązek, bo nie odgryzie. :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan