Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 1000765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3060 dnia: Kwiecień 29, 2016, 22:13:02 pm »
Cudowna fota :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3061 dnia: Kwiecień 29, 2016, 22:17:59 pm »
Piękna ta droga mleczna  :D
nie zapominajmy o króliku  :zakochany:


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3062 dnia: Kwiecień 30, 2016, 07:58:55 am »
News z UP :)
pewnie już wiecie ale gdybyście nie wiedzieli to nasza Bim wczoraj przeprowadziła się do dt z opcją ds :)
Dom troszkę nietypowy, ale dla naszej kropki chyba najwspanialszy o jakim moglibyśmy marzyć - na pewno nie będzie się nudzić z  kotami Zygmuntem i Zuzią, psiakami - Alfikiem, Felusiem i Donaldem oraz papużką Agatką :D

Jak to mówią "pierwsze koty za płoty" i wszystko jest na dobrej drodze :) zobaczcie sami...



Druga dobra wiadomość...dziś kolejna nasza podopieczna wyrusza do domu stałego... Malwa czekała na domek bardzo długo, zaciskajcie kciuki by wszystko się udało...

Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3063 dnia: Kwiecień 30, 2016, 09:20:46 am »
KOcham takie wieści :heart
A dom dla Bim - idealny, bo zezwierzęcony :D
Czy Malwa nie pozuje przypadkiem na Worrkowym balkonie?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3064 dnia: Kwiecień 30, 2016, 09:30:22 am »
Super wieści!
Trzymamy kciuki za zaprzyjaźnianie Bim z kotami, psami, papużką i ludziami :).
Malwie też życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3065 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:03:35 am »
Malwa! Co za cudowny naburmuszony pyszczuś :D
Szczęśliwości w nowych domkach :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3066 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:14:41 am »
Cudowne wieści  :brawo:


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3067 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:34:24 am »
Wspaniałe wiadomości! :) Oby jak najwięcej takich!
Za Malwę i Bim mocno trzymamy kciuki :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3068 dnia: Maj 01, 2016, 23:27:24 pm »
Za nami kolejny pracowity tydzień w Uszatej Przystani.

Tydzień który obfituje w dobre wieści :) Jak już wiecie Bim i Malwa pojechały do nowych domków  :hura:

Także do Rodzynki uśmiechnął się los, rozkochała w sobie naszą wolontariuszkę, i wczoraj została porwana przez Kaję z rodziną, i jeśli zaprzyjaźni się z Leonem zostanie u nich na stałe :)

Na uszatym froncie jak zawsze rotacje. Bim i Rodzynka opuściły nasze progi, za to ich miejsce zajęli krzywołapi panowie:

Kropek – obsmarkany bobas ze starym złamaniem kończyny, żyjący w niekończącym się chilloucie, słodziak, mięciutki jak wacik, tylko się przeciąga, kładzie łepek do głasków, czasem pokichuje i rozkochuje w sobie świat




Django – w środę czeka go wyjęcie gwoździa i przy okazji znieczulenia zabieg kastracji. Chłopak wszedł w okres buntu młodzieńczego i pokazuje różki. Ale na razie takie mikro, ciągle daje się głaskać, przytulać, no i jest naprawdę piękny! Taka szlachetna czerń, a do tego rozbrajające spojrzenie.





„Starzy” uszaci rezydenci mają się dobrze.

Wieśki, jak to Wieśki, trochę zostawiają ceko, jedzą tony siana, i powoli tracą nadzieje na nowy dom…



Lubczyk – dziś miał kąpiel łapek, ponieważ niestety upaprał się swoim ceko. Jego sytuacja się zmieniła i status adopcji powrócił do stanu „aktywne”. Ale chłopaczek pozostaje niewzruszony :D mina jak zwykle królewska


Psotka miała sterylizację we wtorek. Brzuszek zagoił się pięknie, wciąż jest troszkę wycofana i wystraszona, ale myślę, że dobry DT w jej przypadku zdziałałby cuda.


Piotruś ładnie zniósł zabieg ekstrakcji siekaczy, właściwie nie sprawia wrażenia jakby go to w jakimkolwiek stopniu obeszło (no może oprócz tego, że już nie gryzie :P ) Bez problemu zjada siano i zieleninę, ma wyśmienity humor jak zawsze.



Stradi dobrze, znudzony, wiecznie głodny, przytulaśny


Sisi jest przyjacielskim królikiem, lubi pieszczoty, głaskanie, na kolanach jest bardzo grzeczna, ładnie zjada zieleninę, niestety wciąż jest strasznym grubakiem. A jej kolory przypominają mi taką pyszną ciepłą kawę z mlekiem. Mniam!



Bam źle znosi siedzenie w klatce, denerwuje się i tłucze w pręty, jest w tym momencie największym królikiem siedzącym w 100cm klatce. Bardzo przydałby się jej dom, choćby tymczasowy w którym mogłaby sobie rozprostować nóżki. Poza tym przechodzi jakieś apogeum linienia..


Beckers wciąż nie wrócił do formy, ma zmienione leczenie, więc mam nadzieję, że wkrótce nastąpi poprawa. Jak na razie ożywia się jedynie na widok jedzenia, a poza tym jest bardzo przygnębiony, może w nowym domu czułby się lepiej?


Jeżeli chodzi o inne nowości z życia Uszatej Przystani rozrasta się grono naszych wolontariuszy  :bunny:, w tym tygodniu na szkolenie przyszły Ania i Weronika, na przyszły umówiona jest Ola.
Mam nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej :)

A to fotoreportaż z prób Weroniki w odkłaczaniu Stradiego  i Bam oraz zakłaczaniu całego świata dookoła ;) mam nadzieję, że nie przeraziły Cię ilości wszechobecnego futra  :oh:

Bam ma mocno nietęgą minę.


a Stradi szuka drogi ewakuacyjnej…


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasior

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Leon i Grażyna (czyli Rodzynka z Uszatej)
  • Za TM: Pusieńka, wyjątkowa szczurzyczka... 24.03.16
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3069 dnia: Maj 02, 2016, 00:21:39 am »
Zdjęcia, jak zwykle, rewelacja! Piękne te nasze uszaki  :heart No i super, że mamy kolejne wolontariuszki  :bunny:

A Rodzynka od razu poczuła się u nas jak na swoim. Goni jak zwariowana, bryczki strzela (focha czasem też), pięknie je, bobczy też nieźle, naleśniczy i...  :lanie: Leona. Dlatego też ma 2 nowe ksywy, a mianowicie: Grażyna Waleczna oraz Szybka i Wściekła, ewentualnie esencja tych dwóch, czyli Wściekła Grażyna  :mhihi Przepraszamy bardzo razem z Kają, ale jakoś tak samo się nasunęło, kiedy na nią patrzyłyśmy jak  :wiking:
Ogólnie rzecz biorąc to nie ten królik, co w Uszatej ;) I nie sądzę, żebyśmy ją oddali, nawet jak się nie zaprzyjaźnią  :DD

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3070 dnia: Maj 02, 2016, 07:47:02 am »
Trzymam kciuki za wszystkich rezydentów ! :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3071 dnia: Maj 02, 2016, 08:30:20 am »
Zdjęcia, jak zwykle, rewelacja! Piękne te nasze uszaki  :heart No i super, że mamy kolejne wolontariuszki  :bunny:

A Rodzynka od razu poczuła się u nas jak na swoim. Goni jak zwariowana, bryczki strzela (focha czasem też), pięknie je, bobczy też nieźle, naleśniczy i...  :lanie: Leona. Dlatego też ma 2 nowe ksywy, a mianowicie: Grażyna Waleczna oraz Szybka i Wściekła, ewentualnie esencja tych dwóch, czyli Wściekła Grażyna  :mhihi Przepraszamy bardzo razem z Kają, ale jakoś tak samo się nasunęło, kiedy na nią patrzyłyśmy jak  :wiking:
Ogólnie rzecz biorąc to nie ten królik, co w Uszatej ;) I nie sądzę, żebyśmy ją oddali, nawet jak się nie zaprzyjaźnią  :DD
Kasior a ja nawet nie chce słyszeć o opcji 'nie zaprzyjaźnią"...
Co to za trzymanie pary w oddzielnych pokojach :P daje Wam czas do konca tygodnia, jak nie to spodziewajcie sie wizyty  :diabelek
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline EwaM

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 775
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kmini, Mela (Venus)
  • Za TM: Napoleonek, Stokrotek, Zosiek, Misiunia, Zosia :(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3072 dnia: Maj 02, 2016, 09:56:16 am »
Śliczne te przystaniowe uszaki. Wszystkie razem i każdy z osobna.

Strasznie mi smutno z powodu Lubisia bo miałam nadzieję, że wyruszy do domku. Ale przynajmniej zaszczyci nas jeszcze trochę swoim królewskim towarzystwem :D.

No i drugie pytanie. Gdzie jesteś domku Wiesi i Gerwazego? :megafon

Offline kasior

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Leon i Grażyna (czyli Rodzynka z Uszatej)
  • Za TM: Pusieńka, wyjątkowa szczurzyczka... 24.03.16
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3073 dnia: Maj 02, 2016, 10:17:37 am »
Zdjęcia, jak zwykle, rewelacja! Piękne te nasze uszaki  :heart No i super, że mamy kolejne wolontariuszki  :bunny:

A Rodzynka od razu poczuła się u nas jak na swoim. Goni jak zwariowana, bryczki strzela (focha czasem też), pięknie je, bobczy też nieźle, naleśniczy i...  :lanie: Leona. Dlatego też ma 2 nowe ksywy, a mianowicie: Grażyna Waleczna oraz Szybka i Wściekła, ewentualnie esencja tych dwóch, czyli Wściekła Grażyna  :mhihi Przepraszamy bardzo razem z Kają, ale jakoś tak samo się nasunęło, kiedy na nią patrzyłyśmy jak  :wiking:
Ogólnie rzecz biorąc to nie ten królik, co w Uszatej ;) I nie sądzę, żebyśmy ją oddali, nawet jak się nie zaprzyjaźnią  :DD
Kasior a ja nawet nie chce słyszeć o opcji 'nie zaprzyjaźnią"...
Co to za trzymanie pary w oddzielnych pokojach :P daje Wam czas do konca tygodnia, jak nie to spodziewajcie sie wizyty  :diabelek

Nie no, myślę, że będzie dobrze ;) Są w oddzielnych pokojach, ale drzwi są otwarte, a w nich zagroda. Sytuacja wygląda tak: Leon bidok gryzie kraty i czeka na Grażynę, Grażyna ma go w poważaniu, w końcu przychodzi, leje go po nosie i odchodzi. I tak co jakiś czas. Generalnie Leoś bardzo chce się zaprzyjaźnić, natomiast Grażyna go tłucze. Ale minimalny postęp jest, troszeczkę mniej dostaje niż wczoraj  :bunny: Zaraz je puścimy w przedpokoju, tylko musimy się odpowiednio ubrać :P

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3074 dnia: Maj 02, 2016, 13:01:39 pm »
Mocna zaciskamy piąstki i łapki za wszystkie uszaki i wszystkich całujemy :onajego
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Makusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Plamka 25.06.2005 , Makuś 11.08.2012 , Tosia 02.01.2016
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3075 dnia: Maj 02, 2016, 21:47:40 pm »
Uszaki po prostu są cudowne  :przytul wieści wspaniałe  :brawo: oby tak dalej  :)
A Lubczyk czeka na odpowiedni domek  :DD i już  :bunny:
Pozdrawiam całą Uszatą Przystań   :heej

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3076 dnia: Maj 03, 2016, 20:28:39 pm »
hop hop odnoszę wrażenie że mało kto zagląda na wątek Spontanowy
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=14590.new;topicseen#new

Potrzebni są wolontariusze do pomagania w eventach :) wszystkim zawsze się podoba więc proszę się zgłaszać i tym razem!
liczę na Wasz odzew zakróliczeni!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3077 dnia: Maj 16, 2016, 00:18:19 am »
Ostatni tydzień obfitował w mniejsze i większe wydarzenia mające na celu promocje i edukację.

We wtorek i środę Bam oraz Lubiś odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 2, gdzie prowadziliśmy warsztaty dotyczące zwierząt (królików szczególnie!) Dzieciaki wraz z rodzicami uzbierali bardzo dużo siana dla naszych podopiecznych za co serdecznie dziękujemy! Przedszkolaki podczas warsztatów dowiedziały się w jakiej klatce może mieszkać królik, co je, a czego podawać mu nie wolno, a także w jaki sposób głaskać puchatego przyjaciela by był zadowolony a nie zestresowany.

W sobotę mimo paskudnej pogody nasi dzielni wolontariusze przygotowali stoisko na Pikniku zwierzaka. Ze względu na warunki atmosferyczne króliki zostały w Uszatej Przystani, ale osoby zainteresowane mogły zobaczyć ich pysie na prezentacji multimedialnej i w segregatorze z ogłoszeniami adopcyjnymi. Jak zawsze na naszych stoiskach był kącik dla dzieci oraz pyszne poczęstunki :)

Poniżej linki do albumów z tych wydarzeń
Warsztaty w przedszkolu: https://www.facebook.com/uszataprzystan/posts/1298873490140097
Piknik Zwierzaka: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1300579876636125.1073741854.745454318815353&type=3

Za to na froncie Przystaniowym mamy coraz więcej chorowitków :(

Najgorzej wygląda sytuacja Kropka którego nóżka wygląda bardzo niepokojąco na RTG, i nie wiadomo czy nie będzie konieczny zabieg amputacji. Prosimy o kciuki i ciepłe myśli!

Norwidka, zaszalała i tuż przed wyjazdem do DT z opcją DS wyhodowała sobie ropnia, został już usunięty wraz z siekaczem i jednym zębem siecznym, teraz czeka ją antybiotykoterapia oraz płukanie rany

Budyń, nowy podopieczny, miał brzydkie, poprzerastane,nie funkcjonalne siekacze, które już zostały usunięte.

Django prawdopodobnie czeka zabieg ponownego nastawiania, tym razem kości piszczelowej, gdyż noga jest mocno wygięta a chłopak nie zaczął z niej korzystać.

Poza tym w związku z robakami w bobkach Lubczyka przeprowadziliśmy profilaktyczne odrobaczanie wszystkich obecnie przebywających w Uszatej Przystani królików.

Niestety chore króliki oprócz naszych zmartwień generują także koszty…
Osoby chcące wspomóc leczenie naszych podopiecznych prosimy o wpłaty na nr konta
41 2130 0004 2001 0516 7234 0006  z dopiskiem „na leczenienie podopiecznych Uszatej Przystani”
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3078 dnia: Maj 16, 2016, 07:56:41 am »
Trzymam kciuki za choraski  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #3079 dnia: Maj 16, 2016, 09:03:04 am »
Jesteście niesamowicie aktywni - brawo :* Kiedy znajdujecie czas na coś innego poza królikami? Podziwiam, niezwykle dynamiczny region z Krakowa :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html