Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 994572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 15, 2013, 20:46:50 pm »
Zajęcowa przepiękne foty.... :D trzy pierwsze powinnas zgłosić do króliczego kalendarza jak będzie konkurs...
:D
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 15, 2013, 20:47:58 pm »
obżartuchy :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 15, 2013, 20:54:25 pm »
Worreczki dziękuję :)
Solvieg, zaraz obżartuchy... trzy jabłuszka na taką ilość króliczków, toż to prawie nic! :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 15, 2013, 20:59:13 pm »
to co im tak skąpicie ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 15, 2013, 21:13:17 pm »
Dzisiaj wieczór nastąpiły małe zmiany - na dt z opcją ds pośmignął nasz namiętny Bakuś. Na weekendowy turnus do Bośni wybrała się także Yeti - wczoraj oprócz korekty miała usuwany ząb, została po nim wielka dziura, na pewno bolesna i na wypadek utraty chęci spożywania będę ją miała na oku i w razie czego dokarmiała na siłę. Na razie leją się z Azją  :icon_rolleyes bo przecież cudze chrupki i zielenina są na pewno znacznie smaczniejsze  :icon_rolleyes Śmierdko-boby dwóch bab latają mi teraz po salonie niczym supermen w najlepszych swych latach :diabelek

Rita przeprowadziła się w miejsce Rovi (leki nadal otrzymuje, ale nie kichała już od wielu dni, więc niech się pojawi wreszcie na widoku ;) ), a Rovi przewędrowała na miejsce pod Baku - może stojąc bliżej podłogi nie będzie taka przerażona i wycofana. Zobaczymy. Vega zajęła klatkę po Baku i wreszcie ma setkę, jak cała reszta i nie gniecie się w osiemdziesiątce :)

Jeśli chodzi o jedzenie - w UP jest pełno liści z kalafiora. Pełno oznacza masakrycznie dużo, więc jutrzejsi wolontariusze są proszeni o poczęstowanie się dla swoich domowych uszu, bo przystaniowcy tego nie przejedzą, a Ania z Marcinem mają jeszcze jutro dowieźć dwa razy tyle ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline marlylee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 16, 2013, 00:41:35 am »
Śliczne zdjęcia Zajęcowa, aż miło popatrzeć :D Ja odzyskałam w końcu ładowarkę do aparatu i możecie spodziewać się ode mnie zdjęć lepszej jakości, niż ten telefonowy ochłap z czwartku. Bakusiu powodzenia w nowym domku, obyś w nim pozostał, trzymam kciuki mały amancie   :icon_3m_sie
Used to be alright

what happened?

Offline Pati

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Biszkopt + Vega
  • Za TM: Króliś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 16, 2013, 12:00:20 pm »
Mam do Was parę pytań w nadziei, że coś poradzicie.  :hmmm Nasz kochany Biszkopt z dnia na dzień robi się bardziej pewny siebie i na coraz więcej sobie pozwala. Ostatnio z Pawłem doszliśmy do wniosku, że co dzień, to inny królik. :proca: Pierwsza sprawa - czy macie jakiś sprawdzony sposób na podjadanie tynku z narożników ścian? Próbowaliśmy już z patykami, żeby mógł je sobie skubać i fakt faktem czasem sobie skubnie, ale to niestety nie to samo co ściana, ona pewnie jest smaczniejsza... :niegrzeczny Druga sprawa - otworzyliśmy przed nim drugi pokój, do którego do tej pory nie miał dostępu ze względu na kwiaty, ale kwiaty zabraliśmy, żeby nie skubał i ogólnie bardzo mu się ten pokój spodobał, zwłaszcza, że wczuł tam transporterek, w którym do nas przybył i już był cały szczęśliwy, że jest coś znajomego. Problem w tym, że od początku jakoś dziwnie polubił wskakiwać na wersalkę i widać było, że lubi to miejsce. Dziś rano posunął się jeszcze dalej i... na moje wielkie niezadowolenie zrobił na niej piękne siku. :niespodzianka Z trudem udało mi się go przegonić z tej wersalki, żeby w ogóle to wyczyścić i teraz nie wiem, co mam zrobić, bo skoro już raz się tak zachował, to pewnie będzie tak robił dalej, a  nie chciałabym, aby wersalkę traktował jako drugą kuwetkę. Pomyśleliśmy, żeby mu kupić po prostu drugą kuwetę i postawić w tym pokoju, może to coś da, jak myślicie? Może ta jedna w klatce to już dla niego za mało? I trzecia sprawa - Biszkopt się dosyć intensywnie drapie. Pierwsza moja myśl była taka, że może ma pchły. Zaczęłam o tym czytać, ale wszędzie było napisane, że jak dzieje się to dosyć często to wtedy można się niepokoić, a u niego często się to nie zdarza, raczej tylko czasami, ale dosyć intensywnie. Najczęściej drapie się za uszami i na grzbiecie. Próbowałam mu przeglądnąć sierść na tyle, na ile na to pozwolił i nic nie znalazłam, skóra ładna, futerko też czyste. Sama już nie wiem. Poradźcie coś w tych trzech sprawach, co o tym myślicie.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 16, 2013, 12:05:16 pm »
sposób na podjadanie tynku z narożników ścian?
listwy/profile aluminiowe do rogów przykleić.
Z drapaniem to może powietrze macia za suche -powieś wilgotny ręcznik na kaloryferze i podawaj małemu ziarenka słonecznika i dyni (nawilżają skórę) - jeśli to nie pomoże warto sie wybrać do weta i dla pewności obejrzeć dokładniej tą skórkę :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Serika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 16, 2013, 12:09:57 pm »
Wersalka bywa bardziej atrakcyjna niż kuweta... Kuweta może pomóc, ale u mnie nie działała nawet, kiedy stała na wersalce. Ja mam na niej folię malarską i jakiś materiał (koc albo duże poszewki - poszewki się lepiej pierze) - sikania nie powstrzymują, ale przynajmniej można bez problemu uprać. Na pocieszenie dodam, że kiedy w domu pojawił się drugi uszak, Teo przestał się interesować wersalką, bo miał ważniejsze sprawy na głowie :D Póki co mu nie wróciło, więc trzymam kciuki za odzwyczajanie, bo szansa jest.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 16, 2013, 16:10:40 pm »
No więc przychodzę zdać sobotni raport, będzie on okraszony zdjęciami uszatych, które dały się namówić na fotki.. gimnazjum niestety nie miało czasu, bo musi się nacieszyć sobą na wybiegu, tylko Goldi na szybko cyknęłam :) Rovi się chowała po kątach, więc nie chciałam za nią łazić i dodatkowo stresować..



Infinity&Giulietta - poza klatką niestety syfiary jakich mało, natomiast jak są w klatce,to wszystko ląduje w kuwecie. Lence się trochę oberwało od Giulietty (chciała ją dziabnąć i wyrwała trochę futra, ale lenka akurat ma go w nadmiarze:P) ale obie są urocze, kochane, w ogóle nie są agresywne w stosunku do ludzi (przynajmniej do mnie) więc troszkę więcej przebywania z człowiekiem i myślę, że będą super miziakami :)










Lenka - wie do czego służy kuweta, bo część bobków i siuśków się tam znajduje, ale jednak chyba woli lać i bobczyć na podkład.. albo w suszki tak jak dzisiaj :oh: ale wystarczy jedno spojrzenie i wszystko się jej wybaczy :zakochany: jest absolutnie boska, przepiękna, miziasta, zero agresji.. prawie ideał! Nawet czesać się lubi, normalnie oaza spokoju :crazy:

Moje krzesło!


Czy te wszystkie liście są dla mnie?! Od którego zacząć, hmmm..













Leosiek - chłopak jak marzenie, kuwetkuje wzorowo, liże po rękach, jego głównym problemem jest to, że dużo siedzi w klatce, a on chciałaby biegać.. biegać.. bieeegaaać :piesek: w klatce siedzi smutny, zawieszony, a na wybiegu szaleje, fajnie gdyby znalazł DT lub DS w którym mógłby szaleć do woli..








Rita - jak zwykle zostałam dziko i "groźnie" :diabelek owarczana, ale leki wzięła bardzo ładnie i poszła zwiedzać Uszatą. Fajna, czysta dziewczyna, tylko potrzebuje więcej kontaktu z człowiekiem.






Gimnazjum - stęsknione za sobą, Goldi z Vegą się przytulały i nie chciały się rozstać. Wszystkie trzy są słodkie i przyjazne. Szkoda, że zdarza im się lać poza kuwetę, bo jak siurną w siano, to wali oborą :mhihi

Wcale mnie tutaj nie ma..


No dobra.. jestem..





Rovi - kochane strachajło, baaardzo potrzebuje socjalizacji, chociaż mam wrażenie, że odrobinę mniej się boi jak wkłada się do klatki rękę. Nie ma mowy o przytulaniu czy braniu na ręce, ale wytrzeszcz oczu na widok ręki jest jakby mniejszy.





« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 16:14:17 pm wysłana przez LejdiKejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 16, 2013, 17:53:35 pm »
Bardzo fajne są te relacje :) I foteczki! Oby pomogły ewentualnym DS na szybki i trafny wybór :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Pati

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Biszkopt + Vega
  • Za TM: Króliś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 16, 2013, 20:39:55 pm »
Solvieg, Serika - dzięki za informacje.


Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 16, 2013, 23:33:12 pm »
Dziś rano posunął się jeszcze dalej i... na moje wielkie niezadowolenie zrobił na niej piękne siku. niespodziewanka Z trudem udało mi się go przegonić z tej wersalki, żeby w ogóle to wyczyścić i teraz nie wiem, co mam zrobić
Mieliśmy bardzo podobnie z Radziem kiedyś. Był świetny, nie sikał gdzie popadnie. Ale jak tylko usadowił się na łóżku lub na kanapie - dostawał jakiegoś dziwnego rozluźnienia ;). Poradziliśmy sobie w jeden sposób: oduczyliśmy wskakiwania...
Teraz mamy Pixelka i jest to zupełnie inna bajka. Na kanapie luz. Nigdy nie miał głupich pomysłów. Na łóżko w sypialni też wskakuje i nic się nie dzieje (poza głupawką podskokową). Raz jednak sami usadowiliśmy go na łóżku i wtedy siknął z całej pary. Stwierdziliśmy, że musi sam decydować gdzie siedzi i wtedy jest spokój...

Offline Pati

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Biszkopt + Vega
  • Za TM: Króliś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 19, 2013, 20:43:41 pm »
2ska, dzięki. Jak do tej pory taka niespodziewajka mu się więcej nie przytrafiła. Wskakuje na wypoczynek, wersalkę, a nawet i na fotele ostatnio, ale tylko sobie siedzi i obczaja albo się rozkłada. Taki to ma życie - jak nie śpi, to je albo się wyleguje. Czasami kica za nami i towarzyszy w codziennych czynnościach, jak. np. korzystanie z toalety :D albo wskoczy na kolana, żeby go pogłaskać i najlepiej dać jakiś przysmak. :) Ściany mu się ostatnio chyba znudziły, przerzucił się na patyki (mam nadzieję, że tylko), ale potrafi też skubnąć dosyć boleśnie, jak mu się coś nie spodoba. Ot, taki ci on Biszkopt po prostu ;)


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 19, 2013, 22:15:00 pm »
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Worrkom za wzięcie dzisiaj Rovi na tymczas :* oraz Kasi i Konradowi za wzięcie na tymczas Vegi :*

Worrkowi dodatkowo publiczne podziękowania za to, że zapłacił swojej najbardziej uzdolnionej (i to bynajmniej w sensie pozytywnym ;) koleżance za paliwo :diabelek
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 09:36:53 am wysłana przez bosniak »
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 20, 2013, 06:20:13 am »
Bośniu ciocho sza bo jak sie inni dowiedza to będę po wszystkich stacjach w krku jezdzil ;) Rovi-nson crusoe zameldowana w pokoju z pieknym widokiem na blok sąsiedni, pozwiedzała i ustaliła, że najlepszym miejscem jest domek z kartonu :) naszej dwojca jeszcze nie odwa... mimo, iz wyczuły "intruza" ;)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline konrad90ns

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 20, 2013, 08:54:38 am »
Kasi i Konradowi Bośniak ^^

Wczoraj Vega była wystraszona, żadnych znajomych zapachów ani odgłosów, nie wyszła nawet z klatki mimo otwartych caly wieczór drzwiczek. Wychodziła z kącika tylko kiedy się upewniła, że nikt na nią nie czycha:p i na nasze zbliżające się kroki aż podskakiwała ;) chociaż wystarczyło trochę posiedzieć obok klatki i się uspokajała to jednak trzymała nas na dystans. Ale listki, marchewkę zjadła, sianka poskubała, wyłożyła się na całą długość do spania i była niesamowicie grzeczna przez całą noc:) Dzisiaj może uda się nam ją przekonać do rozprostowania kości na wybiegu i zwiedzenia nowego lokum:)
Z konta korzystamy we dwoje. Konrad i Kasia:)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 20, 2013, 11:34:48 am »
Aaale dobre wieści! :doping:
Vega na pewno się rozkręci, potrzebuje tylko czasu, żeby się zorientować, że wbrew pozorom bez króliczego towarzystwa wokół da się przeżyć...

a w ramach zaległych dobrych wieści z mojego wczorajszego porannego dyżuru:

Goldi jest stuprocentowo kuwetkowa! nie tylko ona, ale tylko ją zapamiętałam :icon_redface

Leonsjowi powoli odpuszczają hormony. "Na wybiegu" oczywiście był okropnie zajęty, ale już nie zaminował Uszatej aż tak, a poza tym zgwałtował tylko siano wysypane z paśnika Rovi :mhihi

Rita nadal piszczy na widok rąk w klatce, ale wypuszczona w dużym pomieszczeniu zachowywała się duuuużo lepiej! :bunny: rozglądała się, ruszała, z rzadka tylko wciskała się w jakiś bezpieczny kąt. a gdy zapominała o mojej obecności, wręcz zwiedzała jak normalny zaciekawiony uszak, a nie kupka stresu i nieszczęścia :jupi

Lenka... :heart nic nowego - po prostu absolutnie rozmontowujący misiak-miziak :zakochany: :zakochany: :zakochany:

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 20, 2013, 11:42:42 am »
Goldi jest stuprocentowo kuwetkowa! nie tylko ona, ale tylko ją zapamiętałam
Nieeeee z tym się absolutnie nie zgadzam :D chyba że ja akurat mam pecha i przed każdym moim dyżurem leje po sianie wykopanym z paśnika. Dzisiejsze lanie w siano może też potwierdzić Klaudia :P


Generalnie dzisiaj luzik, wszystko u wszystkich dobrze.. u Yeti były malutkie bobunie, ale było ich naprawdę sporo, więc chyba nie ma powodów do zmartwień. Widziałam jak się męczyła z całym liściem brokuła, więc zrobiłam jej "sałatkę" czyli podrobiłam zielone i warzywa i wsypałam do michy, może się zainteresuje :)

Lenka mnie dzisiaj powaliła na kolana i podniosła cukier do niemożliwie wysokiego poziomu.. miziałyśmy się długo, przed wyjściem wsadzam ją do klatki, chciałam jej dać buziaka w nos na pożegnanie, a ona.. ziewnęła mi prosto w twarz :zakochany: :zakochany: :zakochany: o mały włos nie posikałam się z wrażenia :nie_powiem a ząbeczki królewna ma bardzo ładne!
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 20, 2013, 11:44:53 am »
ty masz jakieś fluidy ziewne :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa