Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 1005122 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1620 dnia: Październik 03, 2014, 17:32:20 pm »
fajnie że się kręci :)
będę w uszatej we wtorek, mam do oddania książeczkę Malagi. Skoro mała opuściła uszatą to może wyślę do jej domu tymczasowego?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1621 dnia: Październik 03, 2014, 17:34:25 pm »
Zostaw, proszę, w Uszatej na wadze w małym pokoju :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1622 dnia: Październik 03, 2014, 17:34:52 pm »
ok :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1623 dnia: Październik 03, 2014, 18:05:33 pm »
może rzutem na taśmę załatwię transport z Sosnowca dziś ;)

Offline Astharte

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kalia
  • Pozostałe zwierzaki: Koty: Tofik i Kovu
  • Za TM: Kicaj
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1624 dnia: Październik 03, 2014, 20:51:53 pm »
Wow, ale się dzieje :D U mnie sytuacja wygląda inaczej, tzn. miłość od pierwszego wejrzenia to bzdura. Kalia chce rządzić, a Kicaj to zatwardziały kawaler, wyprowadził się pod łóżeczko mojej córki, gdzie Kalia nie dociera i ma wszystkich głęboko pod omykiem ;)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1625 dnia: Październik 03, 2014, 20:53:58 pm »
:hahaha:
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1626 dnia: Październik 04, 2014, 21:51:59 pm »
Dzisiaj Uszata wysprzątana w tempie błyskawicznym, bo okazało się, że Vetika była czynna krócej. Na szczęście rąk do pomocy było dużo, więc wszystko poszło sprawnie (prawda Sylwia? :P) i na koniec UP była pachnąca i lśniąca ;). Warzyw wystarczy na poniedziałkowy poranny dyżur na pewno. Przydałyby się tylko chusteczki nawilżane do WC.
Arya - robi boby łączone, więc uważajcie proszę z warzywami, korzenie lepiej na razie odpuścić, niech je dużo siana i suszków.
Bianka - nadal wzdęta, zastanawialiśmy się, czy nie będzie konieczne jakieś USG lub RTG, żeby sprawdzić co ją tak wzdyma - fakt panna nieco przytyła od lipca, ale brzuchol jednak ma twardawy
Misia - tuż przed wyjściem zauważyłam, że robi miękkie boby, więc lepiej będzie zostawić ją na sianku przez kilka dni
Pozostała zgraja ma się dobrze. Filecik maj nju law jest przeuroczo- boski  :heart a jest taki maleńki...nie waży nawet kilograma..

Dzisiaj odbyło się też ważenie wszystkich delikwentów:
Stefania -1,24kg
Bianka -1,75kg - przytyła
Kinia - 1,34kg
Śnieżynka -1,60kg
Miluś - 1,53kg
Spoti - 1,27kg
Wiki - 1,48kg
Misia - 1,54kg
Walentyna - 1,84kg
Bella - 2,43 kg - schudła niewiele, przydałoby się jej więcej ruchu
Arya - 1,30kg - schudła (!)
Kromeczka - 1,56kg
Filecik - 0,93kg - przybrał odrobinkę na wadze

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1627 dnia: Październik 08, 2014, 08:50:37 am »
Filecik przesyła buziaki  :zakochany:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=cEj-v-pJWJI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=cEj-v-pJWJI</a>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1628 dnia: Październik 08, 2014, 09:06:17 am »
Biedna ta buziunia, ale zajada z apetytem :) Straszny rozkoszniak z niego :)

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1629 dnia: Październik 08, 2014, 09:08:54 am »
Filecik jest chyba najbardziej rozkosznym królikiem na świecie. Jest taki śliczny, taka bidulka, a taki ufny i kochany i lgnie do człowieka :heart
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1630 dnia: Październik 10, 2014, 12:29:37 pm »
Wczoraj wieczorem zadzwoniło do mnie schronisko. Rano odebrałam od nich królika - baranek, dorosły, zaawansowana mykso. Nie wiem, co z nim będzie.  :icon_frown

W poniedziałek kastrację ma Kotuś, a we czwartek spróbujemy coś zdziałać z Filecikiem i jego zębami.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mroofka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: PanTera i PaniErka i Ruda :)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1631 dnia: Październik 10, 2014, 12:57:24 pm »
trzymamy kciuki za biednego nowego przybysza... będzie dobrze  :glaszcze:

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1632 dnia: Październik 10, 2014, 17:28:25 pm »
ale kicha :/ nie wiadomo czy mykso poszczepienna czy dziki szczep?

co do dzisiejszego dyżuru... zanim opowiem co u królików parę info organizacyjnych...

wyrzuciłam dziś 2/3 koperku który w środę został podarowany uszatej :( wcześniej przez godzinę próbując uratować z tego coś co nie zgniło całkowicie... kochani, to się mija z celem! włożenie kilkunastu/kilkudziesięciu pęczków, zawiązanych gumeczkami do miednicy...

po raz kolejny proszę, zdejmujcie gumki z natek i zmieniajcie wodę w której stoją!  :megafon
a jeśli faktycznie jest to nie do zrealizowania, może umówmy się, że w ogóle nie dajemy zieleniny do wody?  :nie_wiem jak trochę obeschnie to trudno, suszki jakoś jedzą, a trzymanie zgniłego błota w uszatej to słaba idea... wyszukiwanie pośród obślizgłych łodyżek tych które jeszcze się nadadzą to nic przyjemnego, a dawanie królikom jak leci nie wchodzi w grę...

przepraszam wszystkich tych którzy przynoszą jedzonko i o nie dbają że tak burczę, ale dziś naprawdę się sfrustrowałam, do śmieci poszło spokojnie z kilogram koperku, a przecież (pod)suszony mogłyby jeść króliki jeszcze przynajmniej kilka dni...

no dobra to teraz co u uszaków :)

nos Spoti nie wygląda źle, ale ten kawałek skóry który został nadgryziony nadaje się do usunięcia, niestety nie przyrośnie z powrotem. Mała oczywiście nic sobie z kontuzji nie robi, pcha się do ucieczki, żebra o jedzenie i czaruje urokiem osobistym. :)

tego ostatniego także nie brakuje Kromince :heart jest słodka słodka słodka... mimo, że dziś znów wszystko było ubabrane ceko, położyłam  jej z tej okazji podkład żeby było łatwiej u niej sprzątać.

Bianka burczymucha nr1, wydaje mi się, że w Uszatej Przystani dziczeje... domek choćby tymczasowy bardzo potrzebny!

Stefka czuje się dobrze, brzuch wygląda ok, dałam jej już kuwetę do klatki, bo ewidentnie jej brakuje :P przy okazji zabiegu została pozbawiona także zadziorności ;) jest grzeczna i daje się miziać.

Śnieżka i Wiki jak zwykle naburmuszone, ale najwyraźniej taka już ich uroda, za to Miluś to kolejny uszak powalajacy ufnością i spokojem. On jest taaaki grzeczny, taki spokojny, taki czyściutki, mały rozkoszniaczek  :zakochany:

Filecik niecierpliwie czeka na wróżkę zębuszkę stukając siekaczami po klatce. Wszystko co dostał ślicznie zjadł poczym kontynuował strajk kuwetkowy...

Bella wojowniczy drapieżnik ;) dziś nikomu nic nie zrobiła, i kiedy dałam jej zieleninę zniosła nawet fakt, że jej sprzątam.

Kinia (nie tylko ze względu na imię :P) jest przesympatyczna, troszkę poburka jak się jej sprząta, ale tak to jest żywa i ciekawska. Strasznie pcha się do wychodzenia, najwyraźniej spodobała jej się dziara Spotki, i też planuje odwiedzić Bellę...

Misia zjada wszystko jak ma drobno pokrojone, wogóle już jest tak długo w UP że przydałoby się w końcu zmienić jej miejsce zamieszkania...

Arya jest cudnie wyluzowana, tak śmiesznie wywala te krzywe nóżki jak się naje i odpoczywa.

Walentynka wymaga regularnego szczotkowania, bardzo mocno linieje. We wtorek jak nic nie wypadnie zostanie wysterylizowana.

Ogólnie w uszatej jest zapas jedzenia,  jeśli ktoś z wolontariuszy ma ochotę się poczęstować selerem śmiało - zostawiłam dziś 10 sztuk, i zakładam, że pewnie nasze uszaki tego nie przejedzą.
Poza tym chyba o niczym nie zapomniałam...

Zdjęć nie ma bo nie miałam aż tyle czasu...


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1633 dnia: Październik 10, 2014, 21:54:30 pm »
Dokładnie tak jak mówi Zajęcowa . Nie ma co koperku wkładać do wody. A i  zdejmowanie gumki takze nic nie da . Ja nadmiar koperku suszę ,wcześniej obrywam korzonki  ,  no i przebieram . Takie ususzone można dawać na sianko , bądź pokruszyć i posypać sianko. Chętniej go jedzą .

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1634 dnia: Październik 10, 2014, 22:37:28 pm »
a nie lepiej schowac to do lodowki jesli macie takowa ?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 22:41:52 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1635 dnia: Październik 10, 2014, 23:10:22 pm »
Nie mamy lodówki, ani miejsca na takową  :]
poza tym w lodówce też rośliny nie trwają wiecznie...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 23:13:56 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1636 dnia: Październik 11, 2014, 15:49:48 pm »
Proponuję napisać i przytwierdzić ten apel w Uszatej, nie tylko tutaj :)

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1637 dnia: Październik 11, 2014, 22:46:19 pm »
Uszy z Uszatej polecają się do adopcji lub domków tymczasowych, które są bardzo potrzebne dla tych kochanych nosków.

Śnieżynka to dziewczynka, która już długo jest z nami w Uszatej.  Na początku straszny dzikus, teraz tylko niesamowity dzikus.






Stefania niedługo nas opuszcza, jedzie do nowego domku.


Bianka jeden z naszych buczących króliczków, buczeniem pokazuje ja tu rządzę. Może jakiś uroczy króliczy kawaler zmienił by ją w miłą panienkę.




Kinia podobno agresor. Po obserwacji Kinia szuka kontaktu z człowiekiem stając na łapkach w klatce. Lubi głaski i drapanie po główce.






Spoti przyjechała, aż z Sopotu, miała być mięskiem na niedzielnym obiedzie. Dziewczynka jest dziarska, lubi wcinać sianko, a ostatnio polubiła ucieczki z klatki czego wynikiem jest uszkodzony nosek, który już się pięknie goi.




Misia kochana bucząca panienka, która z dnia na dzień zmienia się.  Tylko zakochać się w jej niebieskich oczętach.




Wiki lubi trochę rządzić w swojej klatce, na rękach grzeczna i ufna, lubi głaski po główce.




Filecik nasza bida, znaleziona na ulicy. Filecik jest rozczulający, jak lizie ludzi po rękach. Mały ma problem ząbkowy, jego kręgosłup był złamany albo nie wiadomo co. Widać,że jest krzywy, źle zrośnięty. Mały kawaler na ogromną ufność do człowieka, szuka z nim kontaktu, to mały głodomorek nie grymaszący przy jedzeniu. Z uwagi na zęby warzywka trzeba trzeć.


Kromeczka barania piękność, która szuka kontaktu z człowiekiem, lubi głaski. Malutka przyjechała,aż z Białegostoku, gdzie dobra dusza uratowała ją z zoologa, gdzie się nie sprzedała.


Arya to puchata piękność, którą znaleziono na ulicy ze złamaną nóżką. Z informacji jakie posiadam dla małej szykuje się domek.


Walentynka, która spędziła większość swojego życia w klatce na szafie, nie kochana. Pomimo takich doświadczeń ufna, grzeczna i kochana. Fajnie jakby mała znalazła domek stały lub tymczasowy bez klatkowy aby mogła w końcu cały dzień brykać.




Bella inaczej postrach dzieci (podobno dzieci bały się króliczka). Bella ma nadwagę potrzebuje ruchu, dietę ma zapewnioną. Szukamy domku, gdzie dziewczyna będzie mogła biegać by uzyskać figurę modelki. Ponadto na rękach jest grzeczna, w klatce stara się trochę porządzić.






Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1638 dnia: Październik 12, 2014, 09:26:36 am »
Gdybym mogła, wzięłabym wszystkie! Dlaczego nie mogę? placzek
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1639 dnia: Październik 12, 2014, 10:05:44 am »
Gdybym mogła, wzięłabym wszystkie! Dlaczego nie mogę? placzek
bo wtedy jeden dywan by Ci wystarczył (do obgryzania) tylko na jeden dzień  :diabelek
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html