Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 1001138 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline sombra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Otto
  • Pozostałe zwierzaki: Broszka, Zgredzia, Toni <3
  • Za TM: Flikuś, Maciuś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1100 dnia: Czerwiec 01, 2014, 15:36:06 pm »
Kejt.  Baraniaki to największe słodziaki  :heart  Wiem coś o tym. Małe czarodzieje - raz takiemu zajrzysz w oczy i zakochasz się na całe życie. :heart

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1101 dnia: Czerwiec 01, 2014, 19:03:00 pm »
Dzięki Kejt :bukiet
Mała bezimienna
A Mała Bezimienna od wczoraj nazywa się Śnieżynka :)

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1102 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:46:06 pm »
Ritka, Lili, i Śnieżynka mają biegunkę (albo nie zjadły ceko) i ich klatki upaciolone były kupą, dlatego dostały dziś "skromną" kolację :)
Ciapek bez kołnierza zajadał koperek i sałatę rzymską bez dodatkowej zachęty ;) chłopak dość intensywnie się pucowała ale nogi nie ciamkał, i strasznie był nieszczęśliwy kiedy na koniec dyżuru kołnierz wrócił na miejce :)

zieleninka na jutro rano została (sałaty rzymskie, natka pietruszki, korzenie też są z dzisiaj, bo worrki ograniczyły wszystkim kolację żeby uszaki więcej siana jadły :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1103 dnia: Czerwiec 02, 2014, 21:14:58 pm »
Hmm.. Lilka już w sobotę dostała (oprócz siana i suszek) tylko odrobinkę cykorii, bo było trochę ceko. A Śniezynka to miała całą klatkę ufajdaną kupsztalami miękkimi, więc dostała tylko suszki i siano.. może ona z brzuszkiem ma coś nie ten teges, bo odkąd jest w Uszatej, to ile razy byłam na dyżurze, tyle razy miała jakieś miękkie boby..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 21:18:18 pm wysłana przez Kejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1104 dnia: Czerwiec 02, 2014, 21:16:45 pm »
Hmm.. Lilka już w sobotę dostała (oprócz siana i suszek) tylko odrobinkę cykorii, bo było trochę ceko. A Śniezynka to miała całą klatkę ufajdaną kupsztalami miękkimi, więc dostała tylko suszki i siano.. może ona coś z brzuszkiem ma coś nie ten teges, bo odkąd jest w Uszatej, to ile razy byłam na dyżurze, tyle razy miała jakieś miękkie boby..
no to może Lilce i Snieżynce trzeba wdrożyć kilkudniową siankową dietę?
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1105 dnia: Czerwiec 02, 2014, 21:25:39 pm »
Hmm.. Lilka już w sobotę dostała (oprócz siana i suszek) tylko odrobinkę cykorii, bo było trochę ceko. A Śniezynka to miała całą klatkę ufajdaną kupsztalami miękkimi, więc dostała tylko suszki i siano.. może ona coś z brzuszkiem ma coś nie ten teges, bo odkąd jest w Uszatej, to ile razy byłam na dyżurze, tyle razy miała jakieś miękkie boby..
no to może Lilce i Snieżynce trzeba wdrożyć kilkudniową siankową dietę?
Myślę, że można je przez ten tydzień przetrzymać na samym sianku.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1106 dnia: Czerwiec 02, 2014, 21:34:44 pm »
A czy ktoś widział, żeby Śnieżynka jadła siano wogóle? Bo ja zawsze pełny paśnik widziałam. Można by było jej dać do klatki, ale zaraz pewnie zasika.. :oh:
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1107 dnia: Czerwiec 03, 2014, 20:24:49 pm »
Przez Uszatą chyba jakiś armagedon przeszedł wczoraj w nocy :/ bo dzisiaj rano syf był w klatkach nieziemski...Paśniki u większości były opróżnione do ZERA!
3 h sprzątania a jak wychodziłam to ryczeć mi się chciało, bo większość wyglądała jak nietknięta palcem :( No cóż taka to syzyfowa praca, ale przyjemność kiedy biegają te futrzaki wokół i jak wcinają żarełko i przyłażą na głaski - bezcenna :D

Ritka, Lili, i Śnieżynka - nadal srakusiają na rzadko, więc trzymamy im dietkę do soboty włącznie!
Ciapuś - uwolniłam go dzisiaj z kołnierza na dłużej i nie dziamdział nogi :)
Mały Miś - słodki żarłoczek, ale wybredny, sianko nie, suszki nie, woda nie bardzo, ale warzywka utarte i granulacik pochłania w sporych ilościach. Co cieszy, bo wygląda coraz lepiej i jest taki słodki, że nie mogę... :zakochany
Czarna banda - uważajcie na zestaw biegający Malina ze Sprężynką, zaczepiają się panny i boksują, za to Malina z Donkiem całkiem spoko a i trzeba im dokładać więcej sianka, bo wymiecione do ostatniego ździebełka
Bambi i Malaga - strasznie gubią futro, mam nadzieję, że to zwiastuje nadchodzące upały a nie to świństwo na chel....coś tam, którego wymówić nie potrafię :/
Sokrates - ciachnąć gościa trzeba jak najszybciej, bo napalony jak szczerbaty na suchary...nie mogę z nim.. osłabia mnie ta ilość wydalanego moczu i bobków o zapachu, że tak powiem mało fiołkowym
Kleosia - łądnie je i bobczy, ale dzisiaj była strasznie markotna i mnie oburczała na dzień dobry
Śnieżynka- dzisiaj mniej burcząca a bardziej zaciekawiona, ale mało je i mało bobczy, zostawiłam jej siano w klatce ciekawe co zastał wieczorny dyżur.
Ritka - siura na siano, więc dałam jej 1/4 podkładu pod sianko w klatce.

Z innych wieści, żwiru wór ostatni został chyba już wczoraj napoczęty, ale wiem, że w tym tygodniu dzięki bośni i mięśniom worrka ma dojechać zapas :)
Uzupełniłam suchciele w pudle, nie zmyłam tylko podłogi, ale już nie miałam jak - wybacz wieczorny dyżurze :/


Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1108 dnia: Czerwiec 03, 2014, 20:33:21 pm »
Przez Uszatą chyba jakiś armagedon przeszedł wczoraj w nocy :/ bo dzisiaj rano syf był w klatkach nieziemski...Paśniki u większości były opróżnione do ZERA!
3 h sprzątania a jak wychodziłam to ryczeć mi się chciało, bo większość wyglądała jak nietknięta palcem :( No cóż taka to syzyfowa praca, ale przyjemność kiedy biegają te futrzaki wokół i jak wcinają żarełko i przyłażą na głaski - bezcenna :D

Ritka, Lili, i Śnieżynka - nadal srakusiają na rzadko, więc trzymamy im dietkę do soboty włącznie!
Ciapuś - uwolniłam go dzisiaj z kołnierza na dłużej i nie dziamdział nogi :)
Mały Miś - słodki żarłoczek, ale wybredny, sianko nie, suszki nie, woda nie bardzo, ale warzywka utarte i granulacik pochłania w sporych ilościach. Co cieszy, bo wygląda coraz lepiej i jest taki słodki, że nie mogę... :zakochany
Czarna banda - uważajcie na zestaw biegający Malina ze Sprężynką, zaczepiają się panny i boksują, za to Malina z Donkiem całkiem spoko a i trzeba im dokładać więcej sianka, bo wymiecione do ostatniego ździebełka
Bambi i Malaga - strasznie gubią futro, mam nadzieję, że to zwiastuje nadchodzące upały a nie to świństwo na chel....coś tam, którego wymówić nie potrafię :/
Sokrates - ciachnąć gościa trzeba jak najszybciej, bo napalony jak szczerbaty na suchary...nie mogę z nim.. osłabia mnie ta ilość wydalanego moczu i bobków o zapachu, że tak powiem mało fiołkowym
Kleosia - łądnie je i bobczy, ale dzisiaj była strasznie markotna i mnie oburczała na dzień dobry
Śnieżynka- dzisiaj mniej burcząca a bardziej zaciekawiona, ale mało je i mało bobczy, zostawiłam jej siano w klatce ciekawe co zastał wieczorny dyżur.
Ritka - siura na siano, więc dałam jej 1/4 podkładu pod sianko w klatce.

Z innych wieści, żwiru wór ostatni został chyba już wczoraj napoczęty, ale wiem, że w tym tygodniu dzięki bośni i mięśniom worrka ma dojechać zapas :)
Uzupełniłam suchciele w pudle, nie zmyłam tylko podłogi, ale już nie miałam jak - wybacz wieczorny dyżurze :/



ten armageddon to głód pewnie, bo worrki ograniczyły racje żywnościowe wieczorem żeby siana więcej uszaki jadły ;) ale wybiegane były, dzięki podpowiedzi Zajęcowej kogo z kim, biegały parami dzięki temu więcej miały czasu na "spacerniaku" :D
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1109 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:00:35 pm »
Aaa to wszystko jasne, ale bardzo dobrze, bo dawno tak paśniki nie były wymiecione a boby były wielkości kul ARMATNICH :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1110 dnia: Czerwiec 06, 2014, 14:17:19 pm »
Dzisiaj w uszatej było bardzo przytulaśnie. :)

Ciapus bez kołnierza to zupełnie inny uszak! Jest taki rozkosznie słodki, jak się wtula i podkłada pyszczek pod rękę do głaskania. :zakochany: Jest śliczny i łagodny, i taki nieśmiały w relacji z innymi królikami. Strasznie śmiesznie podchodził do Ritki, jakby czekając aż ona zrobi pierwszy krok. Prawdziwy króliczy dżentelmen! :heart:
Bardzo ładnie zachowywał się i w stosunku do Rity i do Kleo,która nawet dała mi się pomiziać! (miałam małe wspomaganie w postaci smaczków w ręce ale csiii ;))
Brzucho wygląda w porządku, tylko w prawej pachwinie ma jakieś zadrapanie, ale to niezależnie od sterylizacji.
Bambiśka i Malaga nie chciały dodatkowego towarzystwa więc Ciapek wrócił do klatki. Ale za to agentki wygryzły przejście w kartonie obok klatki Rity :oh:
I znów ich szukałam dobre parę minut!
Sprężynkowo Sokratesowy duet to nieustające gonitwa, ale dobrze, ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził, a zrobienie siku koledze w klatce to najlepsza atrakcja jaką można królikowi zapewnić :P

Maliniasta dzisiaj była wypuszczona z Donatanem, to kolejna całkiem niezla konfiguracja. Wogóle odkryłam tajemnicę Donata na...  Wcześniej myślałam że on poprostu lubi biegać po regalach,ale nie...ta sierota potrzebuje mieć karton albo pudełko obok klatki żeby zejść na ziemię :D biedne 'maleństwo' :P

Śnieżka zapewne jest bardzo wdzięczna Bambi i Maladze za zrobienie takiej super kryjówki... W sam raz żeby spędzić tam cały czas 'wybiegowy'... :/ biedna jest... Strasznie się boi,cała się trzęsie i sztywnieje jak coś się przy niej robi :( dałam jej na próbę podkład, może jej będzie przyjemniej pod pupa jak nie będzie siedziała w sikobłocie cały czas.

U Lili dalej trochę ceko ale bez dramatu.  Wydaje mi się że ładnie traci na wadze :)

Troszkę zmartwił mnie Miś, jakiś taki niemrawy się wydaje...apetyt ma średni, pokichuje, z nosa wisi glut...  Patrzcie proszę uważnie na naszego dzielnego seniora.

Co do zaopatrzenia, pod dostatkiem jest tylko marchewki, sałaty rzymskiej oraz pekinki. Reszty korzeni i jakieś natki wypadałoby donieść.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1111 dnia: Czerwiec 08, 2014, 12:08:25 pm »
Zapraszam wszystkich na fotorelację z sobotniego dyżuru :)


Lilunia wciąga brzuch, żeby dobrze na zdjęciu się prezentować...


jestem żabą :mhihi





Malaga nie miała czasu na sesję podczas biegania, więc ją dorwałam dopiero w klatce





Rozkoszka Bambisia :zakochany:







Zamazana Malina





Riciak wkurzony, że ciągle za nią łażę..






Ciapek słodziaszny :zakochany:








Hmm.. coś mi tu śmierdzi


o kurcze, przecież to moja kuweta!


jestem śliczną Śnieżynką!





Sokratesowy nosio..


i pyszczyniooo





Lenka jest szczęśliwa w nowym domu.. w moim sercu było miejsce na nową przystaniową miłość, które oficjalnie wypełnił Mały Miś.. Jego się nie da nie pokochać. Słodziak bezzębny, ale charakterek ma, a brykał wczoraj aż miło :zakochany:


No i co z tego, że za mną jest kuweta, skoro ja wolę lać na podkład :P


To, że jestem szczerbaty nie oznacza, że nie mogę wymemlać rolki!


I drabinę też zjem, a co!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 13:14:30 pm wysłana przez Kejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1112 dnia: Czerwiec 08, 2014, 12:52:51 pm »
Ile tam piekności :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline mroofka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: PanTera i PaniErka i Ruda :)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1113 dnia: Czerwiec 08, 2014, 12:59:20 pm »
I drabinę też zjem, a co!

:hahaha: boski jest !!  :zakochany:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwiec 08, 2014, 20:34:05 pm »
Mały Miś ma coś z mego Gaculka! :zakochany:
Liluniu, nie musisz wciągać brzuszka, jesteś piękna!  A Ritulka poirytowana faktycznie obecnością paparazzo :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:56:24 am »
Hop hop ludziska co tam w Uszatej?

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:07:06 am »
Jak sokrates zostanie odjajczony to porwe filozofa na dt :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 12, 2014, 12:18:17 pm »
magii, wszystko mniej więcej w porządku. :)
szkoda tylko że znów zaatakował nas robal i nie ma integracji poza klatkowej, i siedzą takie smutne mordki za kratkami.

Sokrates już po zabiegu, czuje się dobrze, wczoraj trochę zamulał ale w nocy wszystko zjadł i nabobczył elegancko! :)

Reszta też, Malina i Kleo nie lubią naci z selera, za to Donek wmiecie wszystko :P

Żeby zredukować stresy u Śnieżki przekładam ją na czas sprzątania do transporterka. Ona nie przeżywa tak strasznie i można spokojnie umyć klatkę. Zastanawiam się czy ta jej tendencja do gubienia ceko nie jest na tle emocjonalnym. Dałam jej dziś na próbę trochę koperku i odrobinę suszonych warzyw. Zobaczymy jak brzucho zareaguje.

Misio ma nowe imię od swojego WO - Farcik. Tak więc Farcik jest obsmarkany, ale humor i apetyt dopisują. Bobki ok.

Pozostałe uszątka w normie, niestety nie miałam zbyt dużo czasu żeby każdego
pogłaskać i pomiziać... 

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 12, 2014, 14:38:25 pm »
jutro po pracy lub w sobote [jakbym w pt sie nie wyrobila] wezme sokratesa - o jedna klatke chociaz bedzie mniej do ogarniania.. a ja bede miala filozofa na oku ;)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 12, 2014, 15:16:47 pm »
jutro po pracy lub w sobote [jakbym w pt sie nie wyrobila] wezme sokratesa - o jedna klatke chociaz bedzie mniej do ogarniania.. a ja bede miala filozofa na oku ;)
cudownie :) ale wiesz jak to się skończy :P :P :P