Autor Wątek: nie rozmnazaj  (Przeczytany 34436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majewa

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2008, 21:06:40 pm »
dobrze dobrze dyskutujcie  :P życzę powodzenia

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2008, 21:26:30 pm »
Zróbmy coś! Załóżmy stowarzyszenie, które zajmuje się pomocą dla zwierząt. Przeprowadzajmy akcje charytatywne i oddawajmy to wszystko dla schronisk!! Na początku bedzie ciezko ale przeciez zawsze mozemy pomoc. Jak nie 100 schroniskom to 10. Jak nie 1000 zwierzetom to 100.  Mozna zorganizowac w miastach koncerty, mozna znalezc sponsorow i zrobic orkiestre dla zwierzat. Jedna osoba nic nie zrobi, ale NAS jest wiecej niż jedno!!
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

manatasia

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2008, 21:28:28 pm »

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2008, 21:30:03 pm »
Ale ja już nie mówię tylko o królikach, ale o wszystkich zwierzętach!
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Arya

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2008, 13:26:43 pm »
Jest empatia choćby też.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2008, 21:20:09 pm »
Cytuj
Ale zwierzęta kierują się tylko i wyłącznie INSTYNKTEM, a ludzie ROZUMEM (no przynajmniej część, bo część się tak zachowuje, jakby go nie posiadała


To ciekawe, bo moim zdaniem zwierzęta mają rozum. Przykład: mój pies. Wychodzi na dwór i zabiera ze sobą swoją piłeczkę. Pobawiła się nią trochę (przez okno widziałam i słyszałam jak nią piszczy) a pół godziny później zadrapała do drzwi, że mam ją wpuścić. Czy to instynkt?? Nie to rozum jej podpowiada że jak drapnie w dzrwi to one zostaną otworzone. Jak długo nie otwieram bo akurat np siedzę na kibelku to drapie jak szalona.
Dzisiaj przyszła do domu bez piłeczki. Powiedziałam do niej: idź po piłeczkę. Dina się cofnęła do ogrodu i po chwili przyleciała z piłką. To nie instynkt. Ona wie co oznacza słowo "piłka" i "przynieś". Nie na darmo mówi się że zwierzęta, nie wszystkie ale niektóre sa inteligentne.
Kuki może w mniejszym stopniu używa rozumu ale jestem pewna że ten rozum posiada mimo że bywa bardzo glupiutki :D

[ Dodano: Wto Mar 25, 2008 9:25 pm ]
Aaaa zapomniałam dodać, że jestem jak najbardziej za sterylizacją. Kuki nie jest wykastrowany ze względu na jego słabe serce, kocham go takim jaki jest ale widze że ma okresy w których się mećzy bo chce sobie chłopak seksu zażyć.
Dina jest wysterylizowana z powodów nie tylko zdrowotnych (co pół roku ciąża urojona) ale także dlatego że moja poprzednia sunia miała najpierw ropomacicze a potem raka sutków z przerzutami do płuc, serca i żółądka. Trzy operacje przedłużyły jej życie o 3 lata. Gdyby ją wysterylizowała za młody jestem pewna że by nie zachorowała.
I jeszcz eten mit który krąży że jak suka ma szczeniaki to nie zachoruje na raka. Psota miała dwa mioty i jakoś jej to nie uratowało.
Jestem za sterylizacją, dość jest bezdomnych maltretowanych zwierząt, zajmijmy się tymi które żyją a nie tymi które się w wyniku steryliacji nie narodzą.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2008, 19:13:50 pm »
Ja tez uważam, że zwierzeta nie kieruja sie wyłącznie instynktem. Czy królikiem kieruje instynkt, kiedy szarpie pręty klatki?? Nie! Królik wie, że wtedy zostanie wypuszczony albo dostanie jeść. W tym momencie używa rozumu(swojego maleńkiego rozumku :P ).
A ponad to uważam, że gdyby nie ten ludzki rozwiniety rozum to świat nie byłby tak zniszczony jak jest teraz... żadne zwierzę nie ucierpiałoby przez nas. Bo to my dzięki naszemu rozwiniętemu rozumowi jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie krzywdy wyrządzone nie tylko swojemu gatunkowi, ale wszystkim żyjącym, niewinnym stworzeniom...
Takie jest moje zdanie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

korkowa

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 18, 2008, 12:24:00 pm »
Cytat: "brandon"
Wszyscy jesteście za sterylizacją-pomyślcie nie byłoby waszych Niuńków, Tośków, Zośek, Pućek i innych jeśliby wysterylizowano ich rodziców.
więc po co weszliście w posiadanie waszych puchatych „przyjaciół”?
Człowiek stworzył wszystko dla własnej przyjemności...

Tak, a ile jeszcze Niuńków, Truśków i Niuniuśków, jest bez kochającego domu!?
Człowiek udomowił królika, wziął go do domu i zaczął traktować jako przyjaciela, a więc jest za niego odpowiedzialny: " jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś".
Po co rozmnażać króliki nie rasowe, jeśli pełno uchatych nieszczęść czeka na nowy domek?
Jeśli strona adopcyjna królików opustoszeje, a w zoologikach nie będzie ściśniętych i zestresowanych krolików niewiadomego pochodzenia, proszę bardzo wtedy nie mam nic przeciwko rozmnażaniu- ale zapewne szybko to nie nastąpi- bo zawsze znajdą się tacy jak TY.
Cytuj
wszystko dla wygody człowieka "bo nie lubię, gdy..." myślisz że królik jest zadowolony gdy całe swoje życie spędzi w klatce, wysterylizowany pozbawiony swoich naturalnych zachowań--> bo ty nie lubisz
masz racje namnażanie zwierząt których nie jesteśmy w stanie utrzymać jest złe.

A myślisz, że jest szczęśliwy, gdy all time ma młode?!
Myślisz, że jest szczęśliwy gdy nie może okiełznać swoich popędów?!

Nie wiem jak to było z królikami, ale z psami było tak: daawno temu gdy psy były dzikie, wcale nie rozmnażały się cieczka w cieczkę, to człowiek po udomowieniu selekcjonował psy chętne do rozrodu, dziś nasze suczki dadzą się pokryć w każdą cieczkę, myślisz, że sprawia im to przyjemność?! Nie!! One kierują się instynktem, aż w końcu zapadają na choroby...
Suka, która nie może mieć szczeniaków ma ciąże urojone- co prowadzi do chorób i jest udręką, samiec który nie może pokryć suki, cierpi, próbuje kopulować na meblach itp, jedyne rozwiązanie to sterylizacja,  anie rozmnażanie!!!
Tysiące psów zdycha na zimnej posadzce schroniska, tysiące poddawanych jest eutanazji, bo komuś zachciało rozmnażać się kundle, bo kumuś nie chciało się dopilnować suki.
Jesli ja, albo Elżbieta popisujemy sie wiedzą, to TY popisujesz się nie wiedzą.
Przepraszam, za wybuch, ale po prostu drażni mnie, że moje godziny spędzone na szukaniu domu, godziny spędzone na akcjach, czy na uświadamianiu ludzi...i tak ida na marne.

Cytuj
radio maryja to nie jest kompendium wiedzy
a twoje myślenie jest złe człowiek to też zwierze tylko ma bardziej rozwinięty umysł
nie odpisuj na tego posta bo każdy zna już Twoją odpowiedz - stajesz się nudna i męcząca

Jedyną osobą męczącą jesteś TY i Twoje poglądy.
Człowiek w odróżnieniu od zwierząt odróżnia dobro od zła i powinien wiedzieć co to znaczy odpowiedzialność.
Jeśli już się coś oswoiło, trzeba o to dbać. :bejzbol
Cytuj
I on jako jedyny posiada rozum...

Zależy co rozumiesz pod pojęciem rozum, bo człowiek np. w swej podłości i wyrządzaniu zła- góruje..aż dziw mnie bierze, bo przecież jesteśmy istotami rozumnymi :(

Każde zwierze ma rozum, każde potrafi myśleć, każde odczuwa fizycznie ból, przyjemność,  a do niektórych działań skłania zwierzęta rytuał...tzn zwierze obserwuje codziennie nasze czynności, np. gdy zaraz po wróceniu z pracy będziemy podawać psu jedzenie, on sobie wtedy wyrabia mechanizm pańcia wróciła= pełna micha.
Pies nie potrafi mysleć abstrakcyjnie, ona nie odróżnia dobra od zła, tylko odróżnia za co dostanie ochrzan, a za co nagrodę. :icon_8P

A co do uczuć...no cóż behawioryści twierdzą, że pomiędzy  zwierzęciem a człowiekiem jest więź, a uczucie to tylko reakcja zarezerwowana dla człowieka..ja nie do końca się z tym zgadzam.
Zachęcam do przeczytania ksiażki Corena "psi umysł".
Oczywiście nie wszyscy musza zgadzać się z moimi poglądami..ale każdy ma prawo do własnego zdania.

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 12:50 pm ]
Cytat: "Driada"
Zróbmy coś! Załóżmy stowarzyszenie, które zajmuje się pomocą dla zwierząt. Przeprowadzajmy akcje charytatywne i oddawajmy to wszystko dla schronisk!! Na początku bedzie ciezko ale przeciez zawsze mozemy pomoc. Jak nie 100 schroniskom to 10. Jak nie 1000 zwierzetom to 100.  Mozna zorganizowac w miastach koncerty, mozna znalezc sponsorow i zrobic orkiestre dla zwierzat. Jedna osoba nic nie zrobi, ale NAS jest wiecej niż jedno!!

Ale przecież jest wiele fundacji, na terenie różnych miast.
Zachęcam do wejścia na dogomanię, możesz dołączyć do jakiejś fundacji.;)

Martens

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:20:24 pm »
Ja zgadzam się w 100% z tytułem tematu, zwierząt jest dosyć, ba nawet za dużo, i nie ma sensu jeszcze na dokladkę ich rozmnażać skoro jest problem z pomocą tym, które już są. Co do samej sterylizacji mam bardziej "złożone" zdanie.
Jeśli króliczkę (czy suczkę) męczą ciąże urojone, są wskazania ku temu, agresja na tle hormonalnym czy ryzyko zajścia w ciążę to jestem jak najbardziej na tak. Jednak sterylizacja to mimo wszystko operacja z otwarciem jamy brzusznej, bywają też niemiłe zdrowotne powikłania związane z samym, faktem wysterylizowania (u psów przynajmniej), i nie wiem czy wysterylizowalabym zwierzę ot tak, dla swojego widzimisię i wygody.

sonica

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2009, 20:40:19 pm »
ja uważam że jak zwierzę ma rodowud to może byc rozmnażane a jak nie to nie a napewno nie do zoologów.


Z choinki się urwałaś? Wiesz co to jest słownik ortograficzny? Pisz bez błędów. - Admin

gwiazdand

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2009, 23:23:05 pm »
Film jest poruszajacy, to niewiarygodne, nie sadzilam - te statystyki - okropne. ile w tych biedych oczach jest rozpaczy, ile ludzi na tym swiecie ktorzy nie wiedza co czynia, ile wyrzadzaja krzywdy, ile cierpienia, beda za to pokutowac!!



Nie da sie zmienic calego swiata, ale mozna zmienic chocby jego czasteczke nie kupuj zwierzat, odwiedz schronisko, te zwierzeta potrafia kochac, czasem bardziej niz te piekne, rasowe z rodowodami!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2009, 16:13:30 pm »
Cytat: "gwiazdand"
te zwierzeta potrafia kochac, czasem bardziej niz te piekne, rasowe z rodowodami!

Tutaj sie nie zgodzę.. Nie mozna tak mierzyc miłoci, jaką daje zwierzę. Zwierzę kocha bezgranicznie - nie ważne czy ze schroniska czy z hodowli.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2009, 19:10:47 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Cytat: "gwiazdand"
te zwierzeta potrafia kochac, czasem bardziej niz te piekne, rasowe z rodowodami!

Tutaj sie nie zgodzę.. Nie mozna tak mierzyc miłoci, jaką daje zwierzę. Zwierzę kocha bezgranicznie - nie ważne czy ze schroniska czy z hodowli.

Tutaj się zgodzę z Ciapusią . Nieważne czy z hodowli , zoologika czy schroniska każe
kocha mocno i nieograniczenie

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 7:12 pm ]
chodziło mi o każde zwierzę jak zwykle coś przekręciłam  :oh: cała ja :rotfl2

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 09, 2009, 19:17:03 pm »
Jesli cos sie gdzies źle napisalo (to sie zdarza) to po prostu uzywamy funkcji edytowania postów ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

gwiazdand

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 09, 2009, 19:44:21 pm »
Cytat: "roxi7659"
Cytat: "Ciapusia"
Cytat: "gwiazdand"
te zwierzeta potrafia kochac, czasem bardziej niz te piekne, rasowe z rodowodami!

Tutaj sie nie zgodzę.. Nie mozna tak mierzyc miłoci, jaką daje zwierzę. Zwierzę kocha bezgranicznie - nie ważne czy ze schroniska czy z hodowli.

Tutaj się zgodzę z Ciapusią . Nieważne czy z hodowli , zoologika czy schroniska każe
kocha mocno i nieograniczenie

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 7:12 pm ]
chodziło mi o każde zwierzę jak zwykle coś przekręciłam  :oh: cała ja :rotfl2



Oczywiscie wiem ze kazde zwierze kocha bezgranicznie, i ie napisalam ze zawsze tak jest ze takie zwierze kocha bardziej, ale te ktore od zycia dostaly wiele krzywdy potrafia bardzie odwzajemnic milosc jaka sa darzone. Absolutnie nie twierdze ze te z rodowodem mniej kochaja, moj kroliczek Spicy ma rodowod i jest cudownym uszolem.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 11, 2009, 17:44:04 pm »
To teraz mogę się zgodzić ;)

gwiazdand

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2009, 15:48:53 pm »
roxi7659 wyrzuc to wapieno z klatki jest nie potrzebne lepiej galazka drzewa owocowego )("bez pestek") np. jabłoń i zmien sciolkę :) Moze pomysl o kuwecie? :) Piękny króliś!!!!!pozdrawiam :)

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2009, 08:43:09 am »
roxi7659 dokładnie wyrzuć wapień ko bo prowadzi ono z czasem do kamicy nerkowej a jest ona bolesna i może doprowadzić do śmierci.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2009, 15:56:54 pm »
Hej oczywiście wapienka się pozbyłam ;) Też jak najszybciej postaram się zmienić wystrój klatki  :lol  dzięki za rady  :przytul

gwiazdand

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2009, 20:42:55 pm »
:bukiet  :doping:  Życzę powodzenia koniecznie wystaw zdjęcia swojej klatki po przemeblowaniu :D  :przytul

Przy okazji zapraszamy do siebie :D Linki poniżej :)  :P