Autor Wątek: nie rozmnazaj  (Przeczytany 34443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda30

  • Gość
nie rozmnazaj
« dnia: Maj 08, 2006, 09:51:03 am »
znalazlam cos wlasnie na temet -dosadnie i konkretnie .i choc tam nie ma uszatych to ten apel jest jak najbardziej tyczacy sie i kroolaskoow
http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2006, 11:11:41 am »
bardzo dobry film i dobre przesłanie.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Katasza

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2006, 18:44:05 pm »
w polsce pracowalam w schronisku, wiele rzeczy widzialam a na tym filmie poryczalam sie jak glupia.

jesli tkos ma jeszcze jakies "ale" przeciwko sterylizacji.....

Qnia

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2007, 13:41:15 pm »
Nie tylko poprzez sterylizację można pomóc tym zwierzakom. Ja oprócz królików mam jescze psa, kundla, znajdę... Który ma połamane żebra i źle się jej zrosły. zięliśmy ją jak juz była dorosła, miała 2 latka:] Jest szczęśliwa, ale trzeba uważać przy jej podnoszeniu bo przez swojego durnego, wcześniejszego właściciela, dalej bolą ją te żebra.

Miejmy otwarte serca dla tych ziwrząt, które tego bardzo potrzebują i nie tylko dla Królików, ale także innych zagubionych małych istnień...

Maniek

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2008, 21:51:31 pm »
Sam adoptowalem psa ze schroniiska. Rodowód nie daje miłości jest tylko wymysłem ludzi.
A bez Sary nie moge poprostu życ taka jest kochana i mądra :)

Elzbietonka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2008, 10:37:12 am »
Jak oglądałam ten film, to dosłownie łzy mi leciały...

Ja jednego psiaka dostałam od znajomych. Chcieli go oddać do schroniska.
Przeprowadzili się do mieszkania i psiaka nie mogli wziąć z sobą. Została z takim panem.
Nie opiekował się nią, nie karmił, nie dawał wody.
Kiedy przyjechała do nas, była w fatalnym stanie- wychudzona, zapchlona ze strupkami na grzbiecie, nieufna...
Dziś jest wesołym, zdrowym psiakiem :)

brandon

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2008, 18:20:54 pm »
Wszyscy jesteście za sterylizacją-pomyślcie nie byłoby waszych Niuńków, Tośków, Zośek, Pućek i innych jeśliby wysterylizowano ich rodziców.
więc po co weszliście w posiadanie waszych puchatych „przyjaciół”?
Człowiek stworzył wszystko dla własnej przyjemności...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2008, 18:59:16 pm »
Brandon = burzyciel-rewolucjonista  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Elzbietonka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2008, 18:47:33 pm »
A jakby każdy tak miał samca i samicę?
Trzymał ich razem, a oni by się mnożyli i mnożyli.
Pomyśl ile to by dało młodych królików.
Może bym nie miała  swoich króliczków.
Miałabym za to inne, pewnie z hodowli, bo bezmyślni ludzie by ich nie rozmnażali.
Spójrz tylko ile królików jest chociażby do adopcji. A to tyla mała cząsteczka tych, które nie mają domów, które są pokrzywdzone.
Do tego dodam jeszcze, że taka samica, która zachodzi w jedną ciążę po drugiej jest narażona na wiele chorób, ba, nawet te, które nie zachodzą w ciąże są na nie narażone.
Samce z kolei znaczą swój teren. Dla mnie to np. też jakiś argument, bo nmie lubię, gdy zwierzak biega po pokoju i zostawia takie ślady.

Ale pomyśl tylko, jakby wyglądało życie zwierząt, gdyby ludzie ich nie rozmnażali.
Załóżmy psy- pies z hodowli (powiedzmy, ze pseudohodowle by nie istniały, a kundelków by nie było... można nabyć psa tylko z hodowli)... I tak teraz dużo osób kupuje psy bez zastanowienia, pod wpływem chwili.
Gdyby mieli dać za psiaka dwa czy trzy tysiące złotych, wtedy dokładnie rozważaliby kwestię kupna psiaka. Co z kolei daje nam to, ze mniej psów by trafiało do schronisk.
Podałam tutaj przykład psów, ale równie dobrze można by było powiedzieć o kotach, królikach i innych...

No i mówisz, ze człowiek stworzył wszystko dla swojej przyjemności?
Hę?
A co stworzyło człowieka? A raczej kto? A kto zwierzęta?
BÓG (nie wiem czy jesteś wierzący, ale dla mnie to bardzo ważna kwestia).
Może człowiek jest jakoś ważniejszy od zwierząt (dlatego właśnie, ze Bóg stworzył ludzi na "swoje podobieństwo".
Ale przecież to nie znaczy, że ludzie mają krzywdzić zwierzęta.
Człowiek oswoił psa, kota, konia, królika, świnkę (i inne zwierzęta) i ponosi za nie odpowiedzialność.
"Oswoić, znaczy stworzyć więzy" (tak mi się przypomniało, mój ulubiony cytat z "Małego Księcia").

Majewa

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2008, 22:04:15 pm »
nie zdawałam sobie sprawy że ciała martwych zwerząt są tak traktowane

brandon

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2008, 18:06:12 pm »
Cytat: "Elzbietonka"
No i mówisz, ze człowiek stworzył wszystko dla swojej przyjemności?
Hę?
A co stworzyło człowieka? A raczej kto? A kto zwierzęta?
BÓG (nie wiem czy jesteś wierzący, ale dla mnie to bardzo ważna kwestia).
Może człowiek jest jakoś ważniejszy od zwierząt (dlatego właśnie, ze Bóg stworzył ludzi na "swoje podobieństwo".
Ale przecież to nie znaczy, że ludzie mają krzywdzić zwierzęta.
Człowiek oswoił psa, kota, konia, królika, świnkę (i inne zwierzęta) i ponosi za nie odpowiedzialność.
"Oswoić, znaczy stworzyć więzy" (tak mi się przypomniało, mój ulubiony cytat z "Małego Księcia").

co to ma wspólnego z tematem? Chciałaś się czymś pochwalić, zabłysnąć?

Cytat: "Elzbietonka"
Do tego dodam jeszcze, że taka samica, która zachodzi w jedną ciążę po drugiej jest narażona na wiele chorób, ba, nawet te, które nie zachodzą w ciąże są na nie narażone.
Samce z kolei znaczą swój teren. Dla mnie to np. też jakiś argument, bo nmie lubię, gdy zwierzak biega po pokoju i zostawia takie ślady.

wszystko dla wygody człowieka "bo nie lubię, gdy..." myślisz że królik jest zadowolony gdy całe swoje życie spędzi w klatce, wysterylizowany pozbawiony swoich naturalnych zachowań--> bo ty nie lubisz
masz racje namnażanie zwierząt których nie jesteśmy w stanie utrzymać jest złe.

Elzbietonka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2008, 18:28:09 pm »
Cytuj
co to ma wspólnego z tematem? Chciałaś się czymś pochwalić, zabłysnąć?

Mówisz, że to CZŁOWIEK stworzyła wszystko "dla swojej przyjemności".
A ja ci próbuję wytłumaczyć, ze to Bóg stworzył. A że stworzył, to nie znaczy, ze my mamy je krzywdzić.
Ludzie oswoili zwierzęta, to i muszą być za nich odpowiedzialni...
Cytat: "brandon"
wszystko dla wygody człowieka "bo nie lubię, gdy..."

Myślisz, ze wygodą jest to, ze królik nam nie zachoruje i nie zdechnie?
Tak, to wygoda... W twoim znaczeniu.
W moim  to jest odpowiedzialne zachowanie.
Cytat: "brandon"
myślisz że królik jest zadowolony gdy całe swoje życie spędzi w klatce

To po co ludzie zwierzęta oswoili?
Moje całego życia w klatce nie spędzą  :P
I jak patrzę na nie, to czuję, że są szczęśliwe...
A myślisz, że szczęśliwa byłaby królica, która co raz by miała młode i co raz byłaby przemęczona? Wątpię.
Cytat: "brandon"
wysterylizowany pozbawiony swoich naturalnych zachowań

Dla królika taki zabieg to jak wycięcie wyrostka.
One sobie z tego nie zdają sprawy...
Zwierzęta nie posiadają rozumu, jak ludzie.
Tylko nam się wydaje, ze wielką krzywdę robimy zwierzakowi, sterylizując/kastrując go/ją.
Cytat: "brandon"
masz racje namnażanie zwierząt których nie jesteśmy w stanie utrzymać jest złe.

I tak jest już na świecie dużo niechcianych królików, niechcianych psów, kotów, świnek, szczurów, itp.
Po co powiększać ich liczbę?

brandon

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2008, 19:18:08 pm »
radio maryja to nie jest kompendium wiedzy
a twoje myślenie jest złe człowiek to też zwierze tylko ma bardziej rozwinięty umysł  
nie odpisuj na tego posta bo każdy zna już Twoją odpowiedz - stajesz się nudna i męcząca

Elzbietonka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2008, 19:37:13 pm »
Wiem, że człowiek jest zwierzęciem! I on jako jedyny posiada rozum...
chodziło mi o inne zwierzęta...
a Radia Maryja nie słucham :/

kucharz19

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2008, 19:40:12 pm »
Króliki się sterylizuje/kastruje, aby ograniczyć ich populację. Aby nie rozmnażały się jak szalone. Na świecie jest masa królików, które są bezdomne. Dodatkowo sterylizacja zapobiega różnym chorobom układu rozrodczego u samic, w tym nowotworom, więc nie jest to widzimisię. Dodatkowo sterylizacja i kastracja jest pożądana ze  względów behawioralnych.

Ponadto masa królików jest porzucana właśnie ze względu na to, że się "nie chcący" rozmnożyły. Więc, żeby zapobiec  takim wpadką powinno się zwierzęta kastrować i sterylizować i nie tylko króliki, ale też psy i koty.

Linka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2008, 19:55:23 pm »
Cytat: "Elzbietonka"

A myślisz, że szczęśliwa byłaby królica, która co raz by miała młode


Cytat: "Elzbietonka"
One sobie z tego nie zdają sprawy...
Zwierzęta nie posiadają rozumu

Sama sobie przeczysz. Jeśli zwierzęta nie posiadają rozumu to i nie mają uczuć(lecz instynkt). Lecz odczuwają ból, cierpienie. Ale tylko odczuwają.

kucharz19

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2008, 19:59:52 pm »
Cytat: "Elzbietonka"
Wiem, że człowiek jest zwierzęciem! I on jako jedyny posiada rozum...


Jak to człowiek posiada tylko rozum? Z informacji, które posiadam wszystkie żyjące na ziemi zwierzęta posiadają rozum- większy lub mniejszy, ale posiadają.

Majewa

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2008, 20:41:09 pm »
wy już nie macie co porzytecnego robić tylko kucić sie na ty forum ??? :zdenerwowany

Elzbietonka

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2008, 20:53:49 pm »
Cytat: "Linka"

Sama sobie przeczysz. Jeśli zwierzęta nie posiadają rozumu to i nie mają uczuć(lecz instynkt). Lecz odczuwają ból, cierpienie. Ale tylko odczuwają.

Ale nie jest im to obojętne..
Cytat: "kucharz19"

Jak to człowiek posiada tylko rozum? Z informacji, które posiadam wszystkie żyjące na ziemi zwierzęta posiadają rozum- większy lub mniejszy, ale posiadają.

Ale zwierzęta kierują się tylko i wyłącznie INSTYNKTEM, a ludzie ROZUMEM (no przynajmniej część, bo część się tak zachowuje, jakby go nie posiadała :P)...
Cytat: "Majewa"
wy już nie macie co porzytecnego robić tylko kucić sie na ty forum ?? ?

A czy ktoś tu się kłóci?
Forum jest do dyskusji i my właśnie dyskutujemy :)

kucharz19

  • Gość
nie rozmnazaj
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2008, 20:57:53 pm »
Jak na razie to się nikt nie kłoci :) Jak zacznie się kłótnia, to temat najzwyczajniej w świecie zamknę:)

Pozdr.