Autor Wątek: Problemy z brzuszkiem?  (Przeczytany 10988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Problemy z brzuszkiem?
« dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:14:32 am »
Witam
Od jakiegoś czasu mój królinek z wesołego, żywotnego króliczka, domagającego się nieustannych pieszczot, zmienił się w osowiałego uszatka, siedzącego bez ruchu na podłodze.
Wcześniej skakał po meblach, buszował absolutnie wszędzie, wchodził za meble, pod meble, na meble, do mebli i gdzie się tylko dało wcisnąć ten różowy nosek. Ostatnio siedzi bez ruchu, wieczorami ma problemy z wejściem do klatki, a dziś rano zastałam go z szeroko otwartymi oczkami, leżącego w klatce. Prawie nie zareagował na podanie mu karmy, choć z reguły wskakiwał mi na kolana i zaglądał do paczki z granulatem, tym razem jedynie przyciągnął się bliżej miski i z pyszczkiem w niej, nadal leżąc, próbował coś wcinać. Do tego zebrały mu się bobki pod ogonem, chyba od tego siedzenia w jednym miejscu. Nie zareagował również, jak go podniosłam. Gdy to zobaczyłam, podałam mu szybciutko herbatę miętową i trochę Espumisanu, jak zresztą czytałam tu, na forum, mając na uwadze, że podobno kiedyś miał spore problemy z jelitami. Teraz jest już lepiej, ale dalej jest osłabiony, w nie najlepszym stanie.
Być może jest to kwestia zmiany pogody i wychłodzenia mieszkania w godzinach nocnych mniej więcej do godzin popołudniowych. Może też dlatego, że wprowadziłam mu nową suszonkę - krwawnik, choć wcześniej wesoło wcinał babkę lancetowatą i nic mu nie było.
Teraz podaję mu raz na godzinę trochę herbaty miętowej w strzykawce do leków dla dzieci. Klatka dokładnie wymyta, pod klatką położony koc, na klatce prześcieradło, dodatkowo transporter wyłożony granulatem, z kocykiem i poduszką. Masuję brzuszek i głaszczę po pyszczku, jak lubi, ale strasznie się martwię.
Oczywiście do weterynarza zadzwonię, bo i tak miałam się umówić na wizytę kontrolną, jednak nie wiem, czy nie będzie konieczne podjechać do niego natychmiast, bo niestety umawiane terminy wychodzą po kilku tygodniach bądź miesiącach. Otwarte jest dziś od 12:30.
Możliwe, że to po prostu kwestia wychłodzenia organizmu.
Jak myślicie, co powinnam teraz zrobić? Jestem w kropce.  :(

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:26:12 am »
Biegiem do weta, bo tu nie ma co zwlekać! Nie umawiać, tylko jechać z królikiem. Skąd jesteś? Masz dobrego weta?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:32:10 am »
Tak, dr. Krawczyk, Toruń. Jak pisałam - otwarte dopiero od 12:30, a królinek biega teraz po całym mieszkaniu i myszkuje po kątach. Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:45:21 am »
To masz szczęście, bo to cudowny doc.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2013, 12:16:12 pm »
Doktor Krawczyk jest na urlopie do czwartku, trafisz do lek. wet. Konrada Kowalczyka, ale on też zna się na rzeczy.
Do gabinetu trzeba umawiać się telefonicznie.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2013, 12:58:29 pm »
Jeśli zapisy telefonicznie, to dopiero od godziny 16. :(

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:09:23 pm »
Możesz iść do gabinetu i spróbować, być może lekarz będzie miał chwilę wolnego i zobaczy uszaka. Ale nie zdziw się, jak zostaniesz odesłana na inny termin  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:12:03 pm »
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego zaczekam do 16, może się uda. Jak nie, to zostaje mi dalej dawać zwierzakowi herbatę miętową, zioła poprawiające trawienie, wieczorem Espumisan. Nie chciałabym narażać go na darmo na stres, jakim jest dla niego podróż w transporterze zatłoczonym autobusem na drugi koniec miasta.
Chyba że macie jeszcze jakieś inne pomysły? Póki co wydaje się być w miarę ok, myje sobie łapki, pije wodę na przemian z herbatą miętową z suszonej mięty, zioła chętnie wcinał tak jak i granulat. Z warzywami jeszcze nie ryzykuję, klatka już jest ocieplona, okno uszczelnione, być może to coś da.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:44:25 pm »
Są przypadki pilne i te najpilniejsze . Ja tam wiem ,że czasami jest chwilami lepiej a potem gorzej . Na to gorzej nie ma co czekać ani dzwonić  .
Po co  sobie potem robić  wyrzuty. Ja bym zabrała uszaka   , owinęła transporter kocykiem i pojechała. Jak   by mnie wygonili drzwiami , to weszłabym oknem .Doktor musiałby go obejrzeć .
Tak bym zrobiła.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:49:41 pm »
Mogłabym iść do innego weta, ale co mi da to, że pójdę do weterynarza, który prawdopodobnie wie na temat królików mniej niż ja i skasuje jakby co najmniej sprowadził go z zaświatów? Już mniejsza o kasę, ale jak już gdzieś iść, to do kogoś, kto się zna, czyli Krawczyka. Który wraca dopiero w czwartek, zaś zapisy dopiero od 16. :(

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:53:55 pm »
Ja bym DZISIAJ pojechała do dr  Konrada, a nie jakiegoś innego  . Jak złamałabyś rękę , to byś czekała na  swoją zapisaną wizytę . Czy pojechałabyś na pogotowie. To z króliczkiem tak samo zrób . I nie daj się wygonić . Ja bym tak zrobiła.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:10:01 pm »
U króliczków, to minut decydują o życiu i nie ma co się zastanawiać ani filozofować. Espumisan dać od razu a nie czekać do wieczora.Tu się nie ma co czaić!!!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:32:58 pm »
U króliczków, to minut decydują o życiu i nie ma co się zastanawiać ani filozofować. Espumisan dać od razu a nie czekać do wieczora.Tu się nie ma co czaić!!!
Espumisan dostal już rano, do tego cały czas herbate.
Zbieram sie i pakuje go do transportera, mam nadzieje, ze cos to da i caly kroliczy stres nie pojdzie na marne. :(

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:53:01 pm »
Leć do weta, może to zator. Myśmy też tak mieli z Semirem. Na łeb na szyję lecieliśmy do weta! okazało się, że gdbyśmy poczekali jeszcze choćby 15 minut, byłby zgon! zator to najgorsze dziadostwo, które przychodzi ot tak nagle!
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:53:39 pm »
Byłam i zamknięte. :( Będę mogła jechać dopiero jutro po południu, bo ze względu na urlop Krawczyka czynne od wtorku do piątku. Zostaje mi siedzieć przy nim i w razie czego interweniować.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:49:48 pm »
ale on ma wzdęcie czy jak .?? sprawdzałaś brzuszek .? na wzdęcie ja podaje espumisan, gasprid a nawet no spe .

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:59:21 pm »
Brzuszek twardy nie jest, nie bardziej niż zwykle, ale przechodzi mu osowiałość po Espumisanie z miętą i wygląda, jakby odczuwał ulgę. Staram się dawać max trzy razy dziennie małą dawkę i jakoś wytrwać do jutra.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:35:03 pm »
Villemo , ile waży królik? Można dawać Espumisanu  1 -1,5 cm w strzykawce 2 ml. Espumisanu nie mozna przedawkowac. Dawać nawet co 2-3-4 godz ww zależności od sytuacji Ola 19 dawala nawet co 2 godziny . Masowanie brzuszka  mozna dawać No Spa . W dalzym ciągu nie wiemczy to zator czy wzdęcie. jeśli zator to dawac  zielone ( jesli sa jakies bobki ) jesli wzdęcie ,niedawać zielonego tylko  suche , duzo babki .  . Napisz rano jakmsytuacja No masowac  brzusio

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:44:08 pm »
Villemo , ile waży królik? Można dawać Espumisanu  1 -1,5 cm w strzykawce 2 ml. Espumisanu nie mozna przedawkowac. Dawać nawet co 2-3-4 godz ww zależności od sytuacji Ola 19 dawala nawet co 2 godziny . Masowanie brzuszka  mozna dawać No Spa . W dalzym ciągu nie wiemczy to zator czy wzdęcie. jeśli zator to dawac  zielone ( jesli sa jakies bobki ) jesli wzdęcie ,niedawać zielonego tylko  suche , duzo babki .  . Napisz rano jakmsytuacja No masowac  brzusio
Wiem, ile Espumisanu można dawać, ale mój samego leku wypić nie chce i muszę mu mieszać, co niestety wychodzi tak, że lek jest mocno rozcieńczony, a co za tym idzie, potrzebuje go więcej. Niestety bez rozcieńczania się nie da. No-spę również posiadam, myślisz, że to lepsze rozwiązanie niż Espumisan?
Jednak nie chcę go faszerować lekami, jeśli nie wiem, co mu dokładnie dolega.
Bobki robi mniejsze niż normalnie, ale w większości o normalnym kolorze i konsystencji, czasem się zdarza jakiś o nieregularnym kształcie. Zaraz jak tylko będę miała możliwość (koło 14), jadę z nim do weta, do tego czasu pilnuję, by pił. Zostawiłam mu siano, standardowo dałam granulat, który chętnie zjadł, i babkę lancetowatą. Osobne poidełko ze świeżo zrobioną miętą z mięty ususzonej przeze mnie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:52:52 pm »
Granulatunie dawaj , albo baaaaardzo mało . Male bobki ( to dobrze ,ze są )  świadczą o zwolnionej perystaltyce jelit . Może w prztym przypadu dojśc do zastania , no i moze być bproblem . Lepiej cz.ęsciej dawac a  mniej : zielone  koperek pietruszke  ...Np i sianko , babki sporo. W żadnym wypadku jabłko czy gruszkę .Moze dojśc do sfermentowania ...Trzymaj się pisz rano jak bylo.
Acha  Espumisan   daje sie na wzdęcia , No Spa dziala rozkurczowo. Trudnomi powiedzieć na odległość co lepiej  dac , sama oceń sytuacje . Moz.esz go troszke pogonić , przyspieszy perystaltyke . Najważniejsze ,ze śą  bobki , male ale sa .

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:56:34 pm »
Właśnie doszła biegunka, do weta nie ma jak, co robić? :(

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2013, 14:41:51 pm »
Właśnie doszła biegunka, do weta nie ma jak, co robić? :(
A nie możesz zadzwonić do Oli G albo Magdy G? Telefony do nich są na stronie fundacji azyl dla królików. Z pewnością Ci pomogą. A jeśli nie odbiorą teraz tel, to napisz smsa.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2013, 14:46:04 pm »
Właśnie doszła biegunka, do weta nie ma jak, co robić? mutny

biegunka jest jednym z puzniejszych objawów zatoru....
podawałaś np. śluz z siemie lnianego? Metroclopramid  ?
jak dzisiaj króliś?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 14:49:21 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Villemo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2013, 18:31:19 pm »
Dziś było całkiem nieźle, choć wciąż biegunka na przemian z bobkami.
Byłam u weta, dostał kroplówkę z glukozy na wzmocnienie i antybiotyk, do tego otrzymałam leki na najbliższe kilka dni wraz z instrukcjami. :)
Chyba już mu lepiej, bo biega po całym pokoju i próbuje dostać się na łóżko. Cóż, mam nadzieję, że to trwała poprawa.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Problemy z brzuszkiem?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2013, 11:42:36 am »
Pamiętaj, że wychodzenie ze stanów zapalnych jelit i zatoru zawszę trochę trwa. Po lekach i kroplówce może być znaczna poprawa, ale to nie znaczy, ze uszak jest już zdrowy. Pilnuj diety (tylko sianko i zioła na razie), podawaj skrupulatnie leki, a będzie dobrze.
Rozumiem, że byłaś na Legionów?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.