Autor Wątek: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!  (Przeczytany 24887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Bardzo proszę o pomoc!

Wiem, że w złym dziale, ale tylko ten wydał mi się taki "pilno-pomocowy". W razie czego - proszę przenieść gdzie powinien być. Dziękuję.


Właśnie się dowiedziałam, że pewien człowiek wywiózł na działkę i zostawił w swojej altance dwa króliki (nie wiem jakiej rasy), które znudziły mu się.
Nic o nich na razie nie wiadomo, pewnie nie będzie wiadomo dopóki się ich nie zabierze...

Ja ze swojej strony mogę zapewnić im awaryjny tymczas (z opcją dłuższego tymczasu), ale nie mam totalnie pieniędzy na ich leczenie/wizyty wet. oraz jedzenie dla nich. Klatkę może się uda mi załatwić.

O królikach dowiedziałam się z Fundacji JOKOT w której jestem wolontariuszką. Inna wolontariuszka fundacji w ten weekend zabrała z tej samej miejscowości (Joniec) miot kociaków, który był w niebezpieczeństwie. Dziś dowiedzieliśmy się od osoby, która zgłosiła nam te kociaki (ma tam działkę, częściowo się tymi kotami opiekowała), o tych królikach...


Zostawiam swoje namiary:
a-jasin@o2.pl
tel. 519 689 130

Jestem z Warszawy. Króliki mogą zostać dowiezione do Warszawy przez kogoś tam.

Czy jest możliwość aby te króliki zostały wzięte pod opiekę (oczywiście z DT u mnie) przez któreś ze Stowarzyszeń? Szczególnie chodzi o wsparcie finansowe na weta i jedzenie, ale także jeśli chodzi o porady "wychowawcze" (nie znam się na królikach) oraz później szukanie im odpowiedzialnego domu.

Pozdrawiam!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:31:13 pm »
poczytaj o królikach na ,, miniaturka bez tajemnic,, :) odpowiednie żywienie itp.

super że zapewnisz królisiom tymczas na pewno dziewczyny z Warszawy zadziałają  :przytul

powodzenia
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:49:48 pm »
A żeby ktoś z SPK zauważył wątek / dowiedział się o sprawie to co mam zrobić? :)
Zadzwonić? Tam ktoś "decyzyjny" odbiera telefon czy gdzieś indziej mam się "dobijać"?

tel. 22 22 60 057, 606 398 130
warszawa@kroliki.net

Na szybko to co powinnam do jedzenia zapewnić? Siano (jakiej firmy - będę stacjonarnie kupować: Kakadu lub mniejsze sklepy)? Warzywa (jakie, żeby nie zaszkodzić, tak na samym początku)?
Idę czytać o żywieniu ;)


Króliki podobno są tam już "od jakiegoś czasu" i facet co je porzucił dokarmia je RAZ W TYGODNIU. Matko...
Dobrze mi się wydaje, że ich płuca mogą tej pogody nie wytrzymać? :icon_neutral

Chętnie bym od razu pojechała z nimi do PulsVetu, ale nie mam z czego zapłacić... Oczywiście znają mnie tam, ale i tak mi głupio długi tam robić. Dlatego pilnie mi zależy na decyzji SPK.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:13:21 pm »
co do sianka tanie a sprawdzone na nie jednym królu :)
http://allegro.pl/sianko-dla-gryzoni-zieloniutkie-z-sanatorium-2013-i3550743079.html
na pewno będzie Ci potrzebny żwir . /kuweta


miejmy nadzieję iż odp. będzie pozytywna :) choć ja tam się nie znam :P i nie wiem na jakich warunkach i czy w ogóle taka pomoc funkcjonuje . :)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:23:38 pm »
A zrębki wędzarnicze bukowe (z allegro) jako ściółka do załatwiania się może być? Czy zjedzą uznając to za coś jadalnego? Zaszkodzi im? - bo zrębków mam dużo.
Żwir typu Pinio/Pigwa? - musiałabym kupić

Tyle pytań, bo możliwe że one jutro do mnie trafią (o ile ten facet zechce oddać i się jeszcze pofatygować na działkę)... trzeba się przygotować ;)

A siano z zoologa może być awaryjnie? czy coś z nim nie tak jest? Jak z zoologa to jakiej firmy?

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:28:48 pm »
może być tylko że wychodzi drożej :) i nie które czyt. moje go nie tkną :)
o tych zrębkach to się nie wypowiem bo nie wiem . a co do żwiru to Pinio jest strasznie drogi jak dla mnie .
zamawiam tańszy na allegro .
http://allegro.pl/zwirek-dla-kota-gryzoni-drewniany-75l-jasny-tanio-i3533195062.html
i jest okej :)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:45:52 pm »
może być tylko że wychodzi drożej :) i nie które czyt. moje go nie tkną :)
to spróbuję kupić paczkę jakiegoś lepszego siana z zoologa (po co kupować coś czego nie zjedzą ;) ) a potem już te z allegro. A ile najlepiej kupić tego siana z allegro? ile objętościowo to będzie 5 kg i na ile wystarczy dla dwóch królików?

Dzięki za linki :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:55:59 pm »
powiem Ci że trudno mi określić na jak długo . bo już nie pamiętam jak miałam ich 2 .. i to zależy czy będą pożeraczami siana .
u mnie jak jest siano to wszystko inne leży .. :) warzywa czekają w kolejce . :P ja 10kg. mam na około miesiąc .


Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2013, 07:15:43 am »
Jak coś to ja mam klatkę 80 ...nie wiem tylko jakie to króliki i gdzie mieszkasz w jakiej części jak coś to pisz na pw  :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:11:16 am »
Tutaj znajdziesz krolicze ABC http://www.kroliki-torun.info/krolicze-ABC
Tytaj porady odnośnie żywienia: http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ jest rewelacyjną stroną, tak więc tam też dobrze zajżeć

A tak na szybko:

Do jedzenia podstawowa sprawa to sianko i woda. Powinny być ostępne świerze w nieograniczonej ilości całąd obę. Dobre sianko ma mało pyłu. Sianko dostępne jest we wszystkich zoologach, ale w necie kupisz taniej.
Dodatkowo suszone zioła (mnieszk, babka lancetowata, pokrzywa itp) Dostępne w zoologach i znowu w necie taniej.
Dodatkowo w małej ilości (dwie łyżki dziennie) najlepiej kupić granulat (nie mieszankę!). Dobra firma to Versele Laga a granulat ich to Cuni Complete (niestety drogi)
Jeśli chodzi o żwirek do kuwety (nie do całej klatki), to powinien być drewniany niezbrylający i to też kupisz w każdym zoologu. Możeby być niezbrylający dla kota. W necie jest znowu taniej\
Jeśli chodz o warzywa, to z nimi bardoz ostrożnie, bo nie wiadomo, czy je już jadły i które. Na początku na samym sianie i ziółkach i wodzie i granyulacie. jeśli kupki dobre, to możesz zacząć wprowadzać warzywa po jednym w małej ilości (jak kostka do gry) codziennie minimum przez tydzień.

Mój tel. masz :)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:13:51 am »
Coś wiadomo już o uszakach?są u Ciebie?
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:54:56 am »
Dzięki za porady (i smsy :) ).

Na razie jeszcze nic nie wiadomo. Dopiero po południu mają się kontaktować jakieś osoby i na samym końcu mam być powiadomiona ja ;)

Możliwe, że facetowi który wywiózł swoje króliki na działkę nie będzie się chciało akurat dzisiaj jechać po nie (godzina drogi samochodem w jedną stronę poza Warszawę). W takiej sytuacji myślę, czy mu trochę nie pogrozić odpowiedzialnością karną.... ale się zobaczy - może nie będzie potrzeby.

Zadzwonię też do SPK i zobaczymy co będą mogli zrobić (nie ukrywam, że chętnie choć na wstęp opieki bym coś przyjęła - typu garść granulatu [wiem, że drogi ;) dlatego wolę garść niż całą paczkę], nieco żwirku i chętnie możliwość opłacenia przez nich chociaż jednej wizyty w PulsVecie, aby je obejrzeć i zobaczyć czy coś trzeba u nich leczyć (może nie, może cudem są zdrowe).

Jeśli chodzi o klatkę - nie jestem pewna czy jakąkolwiek większą niż 70 cm długości znajdę po moich znajomościach... Chętnie pożyczę coś powyżej tej długości (miejsce mi się zrobiło nawet na taką 120 cm długości, ale nie bardzo mogę mieć "zagrodę" - bo niestety, ale jest możliwość, że jakiś kot mógłby wskoczyć do środka. Musi być przestrzeń zamknięta od góry).

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:03:49 pm »
Jeśli chodzi o klatkę - nie jestem pewna czy jakąkolwiek większą niż 70 cm długości znajdę po moich znajomościach... Chętnie pożyczę coś powyżej tej długości (miejsce mi się zrobiło nawet na taką 120 cm długości, ale nie bardzo mogę mieć "zagrodę" - bo niestety, ale jest możliwość, że jakiś kot mógłby wskoczyć do środka. Musi być przestrzeń zamknięta od góry).
Czyli nie masz możliwości oddzielenia królików od innych zwierzą? Cały czas będa u Ciebie w klatce/klatkach? A jeśli to niewykastrowany samiec i niestrylizowana samiczka...

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 18, 2013, 15:13:20 pm »
Skontaktowałam się z SPK - pomogą :)

Mam odebrać dziś skądś klatkę, którą ktoś im (SPK) chce przekazać. Czekam na dokładne ustalenia kiedy mogę podjechać ;)

Przynajmniej pierwsza wizyta w PulsVecie będzie na koszt SPK, w razie potrzeby kastracji któregoś lub obu również mogą pomóc.


Jeśli chodzi o oddzielenie od zwierząt - zobaczę najpierw "co to" i czy nie będzie agresywne nawet do mnie - jeśli będzie agresywne, to nie wiem czy się odważę takie króliki sama obsługiwać. Wtedy chętnie przyjmę na wymianę jakieś nieagresywne ;) Jeśli chodzi o kontakt z kotami: koty moje nie są łowne. Są tylko ciekawskie. Mam szczury u siebie i te konkretne koty nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia - już sprawdzone. Bardziej się jednak boję o reakcję królików niż kotów. Czy mi kotów nie będą chciały gryźć... Przez kilka dni mogę trzymać króliki w pokoju bez kotów (i bez ludzi tym sposobem), ale potem jeśli mają zostać na DT to będą w pokoju w którym również mieszkają koty.

Oczywiście jeśli ktoś chce te króliczki wziąć, to proszę  :niegrzeczny
Ja proponuję DT, ale jeśli ktoś chce je wziąć, to nie będzie mi smutno ;)
Stwierdziłam tylko, że tak będzie najprościej coś załatwić, jeśli one będą u mnie (bo wiem jakie przepełnienie królicze jest fundacjach/stowarzyszeniach).

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2013, 15:14:53 pm »
Czesc
Ja pooddwalam duże klatki, ale....można w niewygórowanej cenie kupic cos a'la zagroda w Castoramie czy Leroy Merlin
Mój tel 502 96 32 31 dzwon w razie czego. Kontrole i ew.leczenie mogę zalatwic z miejsca. Na DT jeszcze nie wiem bo praktycznie "w drodze" sa króliki do mnie ale jednego dziś odwoze wiec daj znac

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2013, 15:21:04 pm »
minka w razie gdyby potrzebna była Ci klatka (np.króliki by były różnej płci i musiały być osobno) to pisz do mnie na priw mam klatki moge pożyczyć,(1 m.,120, 70 -tka)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2013, 15:22:43 pm »
Jakby był problem to weź króliki na kontrole od dr.Kliszcza w Pulsie lub dr.Oli Małek w Ogonku, gdzie masz blizej. Karme Versele Laga mogę Ci dac, akurat mi zamówienie przyjechalo. Dzisiaj jade po najlepsze eko sianko z ziolami, hodowane specjalnie dla krolikow, wiec tez mogę dac, bo przywiozę dużo. Tam sa wszystkie ziola, jakie krolasy lubia plus siano, wiec wszystko w jednym. Zadzwon lub napisz maila, bo ja na forum zrywami jestem.

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2013, 16:06:39 pm »
Dzięki wszystkim za pomoc :)

Drugą klatkę chętnie pożyczę, jeśli króliki okażą się innej płci (chyba że od razu któreś/oba zostaną wykastrowane, to mniejszy problem będzie).

Być może sporo karmy (jeszcze nie wiem jakiej dokładnie - tylko wiem że Versele Laga, a są podobno ze trzy wersje) uda mi się dziś dostać, wraz z tą klatką setką. Na razie nie mam odpowiedzi kiedy się mogę po klatkę pojawić.

Ale siano (szczególnie siano ;) ) i żwir chętnie przyjmę. No i jeśli nie będzie w wyposażeniu tej klatki po którą jadę: to jeszcze kuwetę narożną oraz miski i ew. dodatkowe poidło - mam tylko jedno 300 ml.

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:47:22 pm »
Już wiadomo:

Króliczki mają przyjechać w niedzielę wieczorem do mnie, facet sam je do mnie przywiezie.
Mają niecały rok, prawdopodobnie oba to samce. Lubią się. To króliki miniaturowe, kupione od kogoś kto głównie hoduje króliki mięsne, ale przy okazji też trochę miniaturowych.
Jadają siano, trawę, marchewki i jabłka, oraz (w domu jak były, teraz już nie) mieszankę z ziarnami :/ oczywiście wiem, że króliki tego nie powinny jeść, nie zamierzam im podawać. Typowego dobrego granulatu nigdy nie jadły.
Możliwe, że są zdrowe - wg tego faceta, przynajmniej.
Nigdy nie były u weterynarza, nie są oczywiście też szczepione.

Facet do nich przyjedzie w piątek i przez weekend z nimi tam będzie na działce.


Myślę, że będę potrzebowała pomocy w nauczeniu mnie obsługi królików, takiej "na żywo" (może uda mi się odwiedzić biuro SPK, albo kogoś z Was z Warszawy? :) ). Chodzi o to jak nieteoretycznie ;) podnosi się króliki jeśli trzeba (typu koniec wybiegu, a nie chcą wracać do klatki), jak mam je oswoić ze mną itp. Poradnik SPK oczywiście czytałam, ale teoria a praktyka to jednak co innego ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 20:52:01 pm wysłana przez nimka »

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Dwa króliczki wywiezione na działkę. Bez opieki w altance (na zewnątrz)! POMOCY!
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:50:58 pm »
A gdzie mieszkasz...i gdzie ta działka jest?