Autor Wątek: Siccolisko ;)  (Przeczytany 695726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1300 dnia: Październik 10, 2014, 14:06:10 pm »
Ja 2 razy w roku robie badanie krwi . Perla ma lekko przekrzywiona glowe i na rekach lapie zawias jest bezbronny traci kontakt z rzeczywistoscia . Szariczka jest z nim od poczatku . U niej nie zauwazylam nic niepokojacego . Byla przeleczona raz , gdy Perla mial wysokie miano i bylo z nim kiepsko .

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1301 dnia: Październik 10, 2014, 14:22:23 pm »
U mnie też Pandora jest nosicielem, a reszta nie wiem - ale nie chorowały (odpukać!). tylko czy na takiego bezbronnego biedaka inny uszak by się nie rzucił? Podejrzewam, ze taki uszatek potrzebowałby po prostu człowieka do głaskania przez jak największą ilość czasu... :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1302 dnia: Październik 10, 2014, 14:27:02 pm »
Uważam, że najlepiej by mu zrobiło dołączenie do jakiejś jednej samicy. E.cuniculi nie ma co demonizować. Większość króli jest nosicielami i nie wyobrażam sobie, by z tego powodu skazywać je na samotność.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1303 dnia: Październik 10, 2014, 14:29:48 pm »
po wypowiedzi bośniak pozostaje powiedziec Amen i zachęcać do zgłaszania sie po bidaka, który na pewno nie będzie kłopotliwym niszczycielem tudzież gryzoniem...jak wieksza częśc naszych domowych milusińskich:)
taka miła odmiana po usługiwaniu naszym rozwydrzonym domowym trolom:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1304 dnia: Październik 10, 2014, 14:33:12 pm »
moja Pysia też jest nosicielem,mało tego jest tez z tego powodu niewidoma ,ale świetnie sobie radzi ,Kasiu daj mi namiar na te podkłady  to będzie taki prezent od Pysi....

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1305 dnia: Październik 10, 2014, 14:38:02 pm »
Problem może być innego rodzaju. Miałam niepełnosprytnego królika, zaprzyjaźnionego bardzo z drugim moim królem ale jak dołączyła na dt samica, to bidaka trzeba było odseparować, bo go tępiła.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1306 dnia: Październik 10, 2014, 14:41:25 pm »
Problem może być innego rodzaju. Miałam niepełnosprytnego królika, zaprzyjaźnionego bardzo z drugim moim królem ale jak dołączyła na dt samica, to bidaka trzeba było odseparować, bo go tępiła.

Dlatego napisałam o jednej samicy. Łatwiej zaprzyjaźnić 1+1 niż 1+2.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1307 dnia: Październik 10, 2014, 14:50:19 pm »
Loluś jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony. Po 40dniowym leczeniu na E.c. Problemy z czystością ma, choć w porównaniu z okresem w trakcie leczenia bez porównania  :lol Znaczył mnie w wyskoku z namiętnością wielką. Kastracja to uspokoiła.
Loluś ma swój świat, zawsze tak o nim pisałam - trochę jakby autystyczny. Uwielbia jeść i apetyt ma wzorcowy, natomiast należy mieć świadomość, że będzie cudownym i flegmatycznym przyjacielem. Nawet nie tyle specjalnej troski, bo prócz miłości wymaga jedynie dbania o czystość (podkłady lub duża kuweta, do której będzie zachęcany).

Wczoraj wykastrowana została Kiculinka. Przedwczoraj Junior. Dzisiaj wykastrowany został nowy rudobrązowy nabytek.
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1308 dnia: Październik 10, 2014, 15:46:38 pm »
mam mały problem z ogarnięciem .. Kiculka , Junior .? rudobrązowy nabytek .?  :icon_eek któż to .?
czy to są te Versace , Chanel itd. tylko Kasia zmieniła im imiona ? błagam o sprostowanie . bo zawsze na WA imiona są inne niż na stronie adopcyjnej ..

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1309 dnia: Październik 10, 2014, 15:48:44 pm »
Tak, nie wiem czemu ( :P ) ale na adopcyjnej mają inne imiona i też miałam problem z identyfikacją..
A rudobrązowe to to co mi dzisiaj przywiozłaś. Już bez jajek jest ;)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1310 dnia: Październik 10, 2014, 15:54:56 pm »
ekspresowo widzę  :niegrzeczny
aa ten zajęczy :D no to okej :) jak będziesz mieć kiedy chwilę czasu a będzie już  " na chodzie " :lol to cyknij mu fotkę :D

skoro tak .. to muszę chyba imiona zmienić bo wygląda to dziwnie . :]

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1311 dnia: Październik 10, 2014, 16:08:37 pm »
Aaa i a'propos Lolusia. Nie demonizujmy jego problemów! Jest około 6letnim królikiem, którego "dożycie" docelowo jest takie samo jak każdego innego królika!
Honka jest niepełnosprawna o wiele bardziej niż on, a nie dożywa u mnie.. tylko żyje i jest moją cudowną córeczką :) (choć na pewno bardziej wymagającą niż Loluś). Chłopak zatem szuka ciepłego, cierpliwego domu, w którym znajdzie akceptację jego flegmatyczne poczucie bytu, poważne niedowidzenie/całkowita ślepota oraz znacznego stopnia niedosłyszenie/głuchota. To nie są wady, to same zalety! :D Można głośno puszczać muzykę, zachowywać się dalece frywolnie i niemoralnie - Lolusiowi na pewno takie ekscesy przeszkadzać nie będą :D
W dobrej aptece podkład 90 x 60 kosztuje jakieś 1,6 zł. Czy jest gorszy, że jego dzienne utrzymanie jest droższe o tą kwotę..? Kto wie, może przy partnerce właśnie nauczy się czystości?
(Honkirion zużywa dla porównania 3-5 dziennie, a czasami i więcej, gdy targa je nocami na strzępy..)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1312 dnia: Październik 10, 2014, 16:14:45 pm »
No tak .. moje wpadają w panikę jak sąsiad z góry uchlany  się awanturuje .. aż za dobrze słyszą .. :oh: albo u mnie za cicho :]
a podkłady .. norma u mnie zdrowe , a podkłady na porządku dziennym schodzą .. bo lubią sobie siurnąć ;)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1313 dnia: Październik 10, 2014, 16:45:23 pm »
Język forum jest trudny, stosowanie skrótów myślowych mi nie wychodzi..........


Lolek w klatce zachowuje się jak królik autystyczny. Siedzi, sika pod siebie, do kuwety wchodzi jak ma tam miskę z jedzeniem  :lol :lol.
U mnie jest na podkładzie i dry bedzie. Reaguje pozytywnie na moją rękę, idzie za nią, gdy ją wyciągnę , to jak zaczarowany szuka - gdzie zniknęła? Bardzo lubi siedzieć na moich kolanach albo leżeć ze mną na podłodze i się głaskać. Może przesiedzieć grzecznie i się głaskać nawet 3 lekcje. (Co prawda, agentka nazywaną Kulką jest z tego powodu bardzo niezadowolona, ponieważ uważa, że moje kolana są tylko jej).

Uważam, że połączenie z samiczką było by świetne. Ja się już zgadzałam na łączenie zdrowych królików i tych z EC. Nie ma co demonizować problemu - uważam tylko, że właściciel powinien być świadomy, że ma królika z takimi problemami. Czarna z Leksem jest wiele lat razem a nawet nie jest nosicielką a Pyśka od Koral, to zdrowy cwaniak, zachowujący się jak pies i o odpowiedniej porze siedząca pod drzwiami oczekując powrotu swojego ukochanego Pana. Króliki z EC funkcjonują normalnie i mając na myśli słowa - na dożycie - miałam na myśli dom na kolejne 6 lat  :lol :lol :lol

Co mnie martwi? Na razie Lolek nie wykazuje chęci wyjścia z klatki. Może tak sobie siedzieć bez góry klatki cały czas. Może więc faktycznie dziewczyna?


Mirelko, Kiculinka ma już dom. Czekamy tylko na zagojenie ranki na brzuszku. A to nowe Rude, co dziś wiozłąć to jest Drops.

Do Marty jedzie już kolejny oddany uszak z Częstochowy. Chyba zdrowy samiec.

 Marta, daj choć jedną fotę samicy znalezionej chyba w Bytomiu?

Jak widzicie, na śląsku mamy maksymalne obłożenie. Nie ma tygodnia, żebyśmy nie odebrali jakiegoś królika. Gdyby ktoś poratował DT, było by miło. Bo weta mamy najlepszego i opiekę w Bytomiu też  :lol :lol :lol :lol


Gdyby ktoś chciał kupić podkłady http://allegro.pl/podklad-z-folia-podklady-do-klatek-90x60cm-50szt-i4616476934.html lub http://allegro.pl/podklad-podklady-do-klatek-60x90cm-gratisy-i4646285278.html  z opcją odbioru osobistego. Dopisek - dla SPK - i pw do mnie, żebym wiedziała, że mam odebrać.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 17:03:01 pm wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1314 dnia: Październik 13, 2014, 21:03:28 pm »
Bardzo potrzebujemy podkładów i żwirku. Ostatnie opakowanie żwirku kończy się.

Ciociu Mirelko, moja ukochana, te zdjęcia dedykowane są tobie - oglądać możecie wszyscy  :bunny: :bunny: ale to dzięki Cioci Mirelce mam taki cudny dom.
Śpię z Panią na łóżku


Biegam po całym domu


Klatki prawie nie mam - bo po co?

za to kocyk jest tylko mój

No i nazywam się Guciu.....sam nie wiem.....Guciu....... :diabelek :diabelek :diabelek
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2014, 21:11:38 pm wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1315 dnia: Październik 13, 2014, 21:10:07 pm »
Czekam na info od ciebie . Mam dla Was 40 kg żwirku.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1316 dnia: Październik 13, 2014, 21:12:20 pm »
Mariusz jest u rodziców, ale nie wiem kiedy wraca. Dam znać.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1317 dnia: Październik 13, 2014, 21:13:11 pm »
Czekam

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1318 dnia: Październik 13, 2014, 21:13:53 pm »
ok



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1319 dnia: Październik 13, 2014, 21:17:15 pm »
Dodam jarmużu , mojego