Autor Wątek: Siccolisko ;)  (Przeczytany 695940 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Patek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1585
  • Płeć: Kobieta
  • Liwek , Jezynka , Sisi
  • Moje króliki: Liwek , Jezynka , Sisi
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1240 dnia: Wrzesień 26, 2014, 22:43:21 pm »
Tych ludzi :wisielec: :bejzbol Kicaj bez bólu za TM  :swieca:



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1241 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:05:34 am »
Najgorsze jest to, że myksomatoza jest jedną z takich chorób, gdzie po pierwsze - trzeba zdążyć na czas, po drugie - podawać leki i czekać, po trzecie - mieć stan przedzawałowy, bo królik chory jest na terenie gabinetu, a w poczekalni uszaci pacjenci plus Siccoliszczaki nie wszystkie szczepione, więc inhalowanie pomieszczeń, latanie z Virkonem i lampami UV. Okropne jest nie móc z nim siedzieć i go głaskać, być z nim bez przerwy..  :(

Z poniedziałek zgłoszę do PIWu wystąpienie myksomatozy. Graszko - będę potrzebowała dokładny adres, gdzie znaleźliście "malucha"..

A temu, który zgotował mu taki los mam nadzieję, że życie zwróci z nawiązką.

edit:
Bardzo dziękujemy:
dori za wielką paczuchę :*
ekipie Niezłego Ziółka lub dobrej duszyczce, która to zorganizowała, ale się nie przedstawiła - za paczuchę pyszności :*

dotarły też ziółka zamówione przez bośniaka i Iskrę - dziękujemy :*

Zatem ilość Siccoliszczaków nie uległa zmianie - na DT jest łącznie 21 uszatych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 07:11:09 am wysłana przez Sicca »
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1242 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:25:07 am »
" A temu, który zgotował mu taki los mam nadzieję, że życie zwróci z nawiązką. " z całego serca mu życzę.

Sicca adres tej opuszczonej działki - Żyrardowska 33 Częstochowa

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1243 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:43:30 am »
Nie znalazł sie nikt chętny na DT? Na Fb widzialam ogłoszenie pani z Dabrowy G.ktora deklarowała się że może wziąć królika na DT, a po jakimś niedlugim czasie szukano transportu z innego woj.do Dąbrowy na Dt.więc może chodziło o tą osobę ale nie jestem pewna...

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1244 dnia: Wrzesień 27, 2014, 10:54:37 am »
Agusia był DT. Oszty jechała po niego, ale nawet nie dojechała, bo mały zmarł. Nie wiem kto w Dąbrowie chciał dać DT, ja naprawdę mam kupę własnych kłopotów i nie mam czasu, na śledzenie FB. Poza tym, chory królik musi trafić do osoby która ma czas,chęci i doświadczenie w podawaniu np leków, robieniu zastrzyków itp.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1245 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:01:19 am »
O chorym wiem. Chodzi mi ogólnie o pozostałe króliki

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1246 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:16:03 am »
Myślę, że decyzje o tym, komu przekazuje się królika na DT powinno się zostawić do wyłącznej dyspozycji inspektora adopcyjnego, odpowiedzialnego za danego królika.
Ofert DT jest od groma, ale to nie oznacza zasady "chcesz? to masz!". Nie każdy królik może trafić do każdego. Jeżeli chodzi o króliki przebywające na DT w Siccolisku, to podczas dyskusji z danym inspektorem adopcyjnym wyrażam szczerze swoją opinię dotyczącą nowego DT/DS dla uszaka.

Moim osobistym zdaniem - osobie, która mieszka daleko i spore trudności z dojazdem do jakiegoś króliczego weta, a sama: nie umie podawać zastrzyków, boi się/nie umie podawać leków doustnie lub po prostu jest mało kumata - królika na dom tymczasowy nie powinno się dawać. tak jak napisałam - to MOJA własna opinia. Nie wnikam i nie zmuszam nikogo do przedstawiania swoich kryteriów, ale myślę, że współpraca moja ze Zgagą układa się świetnie i dobrze rozumiemy swoje wzajemne racje.
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1247 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:25:12 am »
i bardzo dobrze powiedziane

[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1248 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:29:14 am »
Myślę, że decyzje o tym, komu przekazuje się królika na DT powinno się zostawić do wyłącznej dyspozycji inspektora adopcyjnego, odpowiedzialnego za danego królika.
Ofert DT jest od groma, ale to nie oznacza zasady "chcesz? to masz!". Nie każdy królik może trafić do każdego. Jeżeli chodzi o króliki przebywające na DT w Siccolisku, to podczas dyskusji z danym inspektorem adopcyjnym wyrażam szczerze swoją opinię dotyczącą nowego DT/DS dla uszaka.

Moim osobistym zdaniem - osobie, która mieszka daleko i spore trudności z dojazdem do jakiegoś króliczego weta, a sama: nie umie podawać zastrzyków, boi się/nie umie podawać leków doustnie lub po prostu jest mało kumata - królika na dom tymczasowy nie powinno się dawać. tak jak napisałam - to MOJA własna opinia. Nie wnikam i nie zmuszam nikogo do przedstawiania swoich kryteriów, ale myślę, że współpraca moja ze Zgagą układa się świetnie i dobrze rozumiemy swoje wzajemne racje.

To musi być trudne zadanie, patrząc chociaż na taki fakt ilu ludzi z paznokciami jeździ do weterynarza ;) każdy ma inne podejście , ktoś kiedyś pisał o śwince morskiej której właściciele nie obcięli kołtunów "bo to zadanie weterynarza...." z drugiej strony czasami u lekarza rodzinnego jest połowa ludzi z katarem i wyleczyła by ich małpa z fiolką ibuprofenu i kropelkami do nosa...

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1249 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:34:36 am »
Rozumiem ale chyba źle zrozumiałyscie moje pytanie. Nie mówię o chorym króliku tylko o pozostałych.  Chodzi mi o to czy zgłaszał się ktoś do was z Dt? Bo z tego co wyczytalam ta osoba o ktorej wspomniałam z Dąbrowy miała 2 tymczasy i jeden znalazł  DS więc pani deklarowała sie że w zwiazku z tym że jeden znalazł dom moze wsiąść innego. A potem była ta informacja o poszukiwanym transporcie chyba z Krakowa do Dąbrowy do Domu Tymczasowego.To jest trochę bezmyślne bo u nas tyle zwierzaków a wiezienie królika 100 kmtylko do DT gdzie za chwilę ktoś go może adoptować i trzeba będzie go zawieźć spowrotem jest męczące dla zwierzaka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 11:46:54 am wysłana przez Agusia1990 »

Offline oszty86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Benek, Klusek
  • Na DT: Maślana oraz Dt tymczasowe dla uszatych od Patek: Jeżynka, Liwek & Sisi.
  • Pozostałe zwierzaki: Szczurki: Zgredek, Parszywek, Chadziaj, Pchełka, Szachrajka. Psy: Bunia i Neo
  • Za TM: Pan Pitulin, Maleńka, Maleńka, Myszka
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1250 dnia: Wrzesień 27, 2014, 13:04:57 pm »
Hmmm... no ja z pazurkami jeżdżę do Marty :) ale leki podawac potrafię, te w zastrzykach robi mój Dinek :)
Zgaga dla mnie jesteś full profeska :) Nie wiem czy potrafiłabym tak ogarnąc temat jak ty to robisz :)
OszTy

Zais­te, chciałoby się po­wie­dzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczo­nymi przez nich duszami.

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1251 dnia: Wrzesień 27, 2014, 15:16:36 pm »
wiezienie królika 100 kmtylko do DT gdzie za chwilę ktoś go może adoptować i trzeba będzie go zawieźć spowrotem jest męczące dla zwierzaka
Nie jestem pewna. Ja miałam tymczsowiczkę z Warszawy (450 km). Powkurzała moją Lilo przez 2 miesiące, a potem pojechała do nowego domku w... Warszawie. Na pewno podróż była stresując, ale nie było tak źle.

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1252 dnia: Wrzesień 28, 2014, 22:44:52 pm »
Jutro (poniedziałek) jadę do Synergii. Ma ktoś jakiś bagaż do zabrania???

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1253 dnia: Październik 01, 2014, 17:05:44 pm »
A my się pochwalimy ;)
Dzisiaj kastrowaliśmy Manię & Franię.

Panna większa ważyła 4,150 kg. Dzisiaj waży 3,45 kg :hura:

Panna mniejsza ważyła 2,350 kg. Dzisiaj waży 1,900 kg  :hura:

Leon ważył 5,7 kg. Dzisiaj Waży 4,8 kg  :hura:

Odchudzanie w Siccolisku trwa :) Tuczenie też - nasz niewidomy Loluś ważył około 1,3 kg. Dzisiaj waży 1,9 kg :)
Z racji tego, że jest już zagojony po kastracji i zaszczepiony - całkowicie oficjalnie poleca się do adopcji!
p.s. zaczął także korzystać z kuwety! Na 10 sików 9 do niej trafia. Bobki - wiadomo - gdzie chcą :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1254 dnia: Październik 01, 2014, 17:08:08 pm »
dosyć tego
pakuje się i jade do ciebie na odchudzanie
ostatnio siem spasla i poważna sytuacja wymaga radykalnych środków
diety Leona mi nie aplikuj- na tej sama się znam:)))
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1255 dnia: Październik 01, 2014, 19:15:14 pm »
Tylko że w Siccolisku odchudzają sianem, więc wiesz...



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1256 dnia: Październik 01, 2014, 19:16:13 pm »
zaczne sie przyzwyczajac juz u siebie...omnomnomnom
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1257 dnia: Październik 01, 2014, 19:19:37 pm »
Musisz sie jeszcze nauczyc bobki ladne, suche, okrągłe robic, bo Państwo Doktorostwo bedzie na ich podstawie postepy w diecie oceniac

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1258 dnia: Październik 01, 2014, 19:21:23 pm »
o cholera to przepadłam:(((
poprosze zatem o bio lapisa
i papierową torbe na głowe co bym sie mogla wstydzic za me bobki
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1259 dnia: Październik 01, 2014, 19:29:17 pm »
Sugeruję gasprid i cos na odklaczanie, pewnie Cie przytkalo :P