Autor Wątek: Siccolisko ;)  (Przeczytany 691552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1040 dnia: Sierpień 05, 2014, 15:28:37 pm »
MArtush a co z oczkiem baranka ??  :( CZy będziecie jakoś chirurgicznie mu je "naprawiać" , po zaleczeniu infekcji ?? I ile to cudo waży ??
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1041 dnia: Sierpień 09, 2014, 20:31:02 pm »
Pod opiekę Siccoliska trafiły dwie dziewczynki



druga jest identyczna, tylko srokata.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1042 dnia: Sierpień 09, 2014, 22:26:51 pm »
O mój Ty Boże! jak można być aż tak piękną królicą? Toż to barani odpowiednik Gacka!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline skoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 840
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria Państwa Puszkinów ;)
  • Lokalizacja: Bąków
  • Moje króliki: Puszek i Grey
  • Pozostałe zwierzaki: żółw - Kubuś
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1043 dnia: Sierpień 09, 2014, 22:47:01 pm »
Piękna nowa Lewko Baraninka :DD
Cudowna mieszanka :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1044 dnia: Sierpień 12, 2014, 17:40:11 pm »
czy wiemy coś o dziewczynkach .?? .. potrzebuję zdjęcie srokatej , plus przybliżony ich wiek ..


a skąd je Kasiu masz :lol

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1045 dnia: Sierpień 14, 2014, 14:04:51 pm »
Fajne te króle :) Namawia, ciągle namawiam mojego chłoptasia na adopcje Srokatej.... to jak walka z wiatrakami :P

Odpowiedz z cyku "nie bo nie" :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1046 dnia: Sierpień 14, 2014, 14:32:45 pm »
Postaw go przed faktem dokonanym
Ani sie obejrzy jak uszata bedzie coreczka tatusia
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1047 dnia: Sierpień 15, 2014, 15:09:08 pm »
Czas na update wieści z Siccoliska:
1) Leon.. zdrowieje, oczka się goją, a wszystko dzięki magicznemu lekowi na kiłę królików.. Penicylinie. Jutro ostatnia, trzecia dawka i wychodzimy na prostą ;) Odchudzamy się dalej. Loluś walczy dzielnie z E.c., powoli kończymy kurację i czekamy (tzn. ja czekam :P ) na kastrację.

2) Króliczek odebrany ze sklepu zoo z Bytomia przez Patek, zdrowy. Na DT u Patek, ja umieszczam zdjęcia dobre na adopcyjną:







3) Królisia znaleziona na drodze w Bytomiu, z łysymi wszystkimi łapkami, prawdopodobnie przez pasożyta (świerzb skórny/pęcinowy), po pierwszej dawce iwermektyny - zarasta. Młoda, około 4 miesięcy, bardzo drobna, ważąca około 1 kg, dojrzewa płciowo, zatem wkrótce czeka ją kastracja i szczepienia.











4) Pusia, oddana ze stowarzyszenia opiekującymi się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi umysłowo. Cóż, szkoda większych komentarzy - królik to nie maskotka dla takich ludzi. Około 2 lat, zaszczepiona, ze sporą nadwagą, typowo babiszonowe zachowania, czeka nas kastracja. Brudas z niej straszny :P





5) Dzisiaj oddana przez właścicieli dwójka uszatych samiczek. 2 lata, nadwaga, nieodrobaczone, szczepienia nieaktualne, niekastrowane. Ponoć zaprzyjaźnione ze sobą. Obie mają zmiany kiłowe w okolicach narządów płciowych. Ich sierść również w złej kondycji - to najpewniej wpływ żywieniowy.

a) panna gruba 2,26 kg:







b) .... i panna grubsza.. 4,110 kg (sic!)



Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1048 dnia: Sierpień 15, 2014, 15:13:18 pm »
Dziewczynka a la holenderek podobna do mego Kapisia, jaka piękna jest! A białe cudo -po prostu marzenie, jak możesz pisać, że brudas? :P bialutka jak śnieg! :P
Baraniny cudowne, tylko się dziwię, że waga tej chudszej jest w sumie niska jak na barana,a dziewczynka faktycznie szczupła nie jest :]
Za to ta grubsza to faktycznie nie jest waga piórkowa :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1049 dnia: Sierpień 15, 2014, 16:17:07 pm »

4) Pusia, oddana ze stowarzyszenia opiekującymi się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi umysłowo. Cóż, szkoda większych komentarzy - królik to nie maskotka dla takich ludzi. Około 2 lat, zaszczepiona, ze sporą nadwagą, typowo babiszonowe zachowania, czeka nas kastracja. Brudas z niej straszny :P


..no niestety, to moje podwórko i powiem Wam, że nagminną rzeczą jest polecanie rodzicom upośledzonych czy niedostosowanych społecznie dzieciaków/młodzieży zakupu zwierzątka. Większość psychologów uważa, że takie zwierzątko w tajemniczy sposób wpłynie na proces uspołeczniania/ poprawy funkcjonowania itp. Zapewne przy ogromnej odpowiedzialności rodziców może się tak zdarzyć. Jednak kiedy jeździmy po domach, realizując nauczanie indywidualne często zastajemy taki "element terapii" siedzący w kącie albo zamknięty w ciemnej łazience. Czasem się uda wytłumaczyć. Czasem po jakiejś uwadze zwierzak po prostu znika.
Zapytałam kiedyś psychologa polecającego króliczka dziecku z upośledzeniem umysłowym, porażeniem mózgowym i adhd, które co rusz lało własną siostrę, czemu ma ten króliczek służyć.
"Zwierzak nauczy dziecko odpowiedzialności" - taki slogan jak "pij mleko - będziesz wielki"
Przepraszam za ot, ale to jest temat, który mnie męczy od dawna dosyc intensywnie.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1050 dnia: Sierpień 15, 2014, 16:28:14 pm »
Tak, to temat rzeka - kolejna odsłona instrumentalnego traktowania zwierząt przez ludzi :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1051 dnia: Sierpień 15, 2014, 16:31:51 pm »

4) Pusia, oddana ze stowarzyszenia opiekującymi się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi umysłowo. Cóż, szkoda większych komentarzy - królik to nie maskotka dla takich ludzi. Około 2 lat, zaszczepiona, ze sporą nadwagą, typowo babiszonowe zachowania, czeka nas kastracja. Brudas z niej straszny :P


..no niestety, to moje podwórko i powiem Wam, że nagminną rzeczą jest polecanie rodzicom upośledzonych czy niedostosowanych społecznie dzieciaków/młodzieży zakupu zwierzątka. Większość psychologów uważa, że takie zwierzątko w tajemniczy sposób wpłynie na proces uspołeczniania/ poprawy funkcjonowania itp. Zapewne przy ogromnej odpowiedzialności rodziców może się tak zdarzyć. Jednak kiedy jeździmy po domach, realizując nauczanie indywidualne często zastajemy taki "element terapii" siedzący w kącie albo zamknięty w ciemnej łazience. Czasem się uda wytłumaczyć. Czasem po jakiejś uwadze zwierzak po prostu znika.
Zapytałam kiedyś psychologa polecającego króliczka dziecku z upośledzeniem umysłowym, porażeniem mózgowym i adhd, które co rusz lało własną siostrę, czemu ma ten króliczek służyć.
"Zwierzak nauczy dziecko odpowiedzialności" - taki slogan jak "pij mleko - będziesz wielki"
Przepraszam za ot, ale to jest temat, który mnie męczy od dawna dosyc intensywnie.


Bo dla chorych to jest hipoterapia a nie żywe maskotki, nieodpowiedzialni dalej będą nieodpowiedzialni - widać to po ludziach którzy mają dzieci (albo jeszcze lepiej .... ich nadmiar :P).

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1052 dnia: Sierpień 15, 2014, 17:05:50 pm »
Dla niektórych osób upośledzonych umysłowo/niepełnosprawnych zwierzęta rzeczywiście są pomocą- wbrew pozorom uspokajają, pomagają czasem prowadzić terapię. Nie tylko hipoterapia- już towarzystwo kota może być pomocą.
Ale- do tego potrzeba ogarniętego opiekuna :/ bo bez tego to ani osoba niepełnosprawna nie skorzysta z towarzystwa zwierzęcia ani samo zwierzę- co widać po oddawanych czy znerwicowanych zwierzakach :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1053 dnia: Sierpień 15, 2014, 17:13:37 pm »


Bo dla chorych to jest hipoterapia a nie żywe maskotki, nieodpowiedzialni dalej będą nieodpowiedzialni - widać to po ludziach którzy mają dzieci (albo jeszcze lepiej .... ich nadmiar :P).


Sensej ja też mam dzieci ;)
Nie jestem przeciwniczką posiadana zwierząt przez dzieci z różnymi  problemami. To naprawdę czasem pomaga. Dzieci bardzo wycofane często mają przyjaciela zwierzaka, przed którym łatwiej im się otworzyć. Kochają go i dbają o niego.
Dla chorych są rożne rodzaje terapii. Zwierzak tez może być terapeutą :).
Jestem przeciwniczką psychologów/pedagogów/psychiatrów udzielających nieprzemyślanych porad w tej kwestii.
Rodzice dziecka z problemami w desperacji chwytają się wszystkiego z nadzieją, że to będzie przełom. Nikt im nie powie, że biorą sobie na głowę dodatkowy obowiązek, a ich doba, pełna różnego rodzaju terapii, rehabilitacji i ćwiczeń już bywa za krótka.
Niestety nie bardzo wiem, jak można wcielić  w życie kampanię typu "zwierzę to nie tabletka". Myślę, że tego typu ulotki, informacje w większości trafią do kosza. Jak uważacie??
Tylko może przenieśmy się na mój wątek ("Uszaczki z naszej paczki") żeby Siccoliska nie zaśmiecać :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1054 dnia: Sierpień 15, 2014, 17:22:03 pm »
Popieram takową akcję! :)

Dla osób starszych niepełnosprawnych, królik jest super kompanem. Jutro może zdradzę więcej :P
Powiem tylko, że jedna pani, około 85letnia, przez 24 h leżała na ziemi (upadła - wylew). Miała bezklatkowego królika. I on leżał na niej, grzał ją PRZEZ CAŁY TEN CZAS zanim ją znaleziono. Pani płakała opowiadając to.
Królik ma w sobie dużo ciepła i magii, ale zrozumie go tylko odpowiedni człowiek. W mądrych rękach to przyjaciel i terapeuta :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1055 dnia: Sierpień 15, 2014, 18:45:06 pm »
(...)
Królik ma w sobie dużo ciepła i magii, ale zrozumie go tylko odpowiedni człowiek. W mądrych rękach to przyjaciel i terapeuta :)

 :brawo:  CZapki z głów... Martush Ty mądralisia jesteś !!! Mądre i piękne słowa za które Ci dziękuję  :bukiet

Leon my love :zakochany:


Martush mom taki pytanie...czy Hasio kupił se w końcu te kluski?? cIOCIA tak dzielnie licytowała :bunny:
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1056 dnia: Sierpień 16, 2014, 10:02:24 am »
łoo ho ho .. ile nowych ..... :wow: ..

nie wiem czym kierują się właściciele tak utuczonych zwierząt ..........

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1057 dnia: Sierpień 16, 2014, 10:15:37 am »
łoo ho ho .. ile nowych ..... :wow: ..

nie wiem czym kierują się właściciele tak utuczonych zwierząt ..........

Niczym, wsypują pół miski kolorowej mieszanki, bo myślą że to kot lub pies ;)
Tylko cud sprawił że Mańka tak nie wygląda, u poprzedniej właścicielki non stop jadła mieszanki "koktajlowe" ale ona
-nie jest z tych co muszą zjeść wszystko co mają nałożone
-jak przesadzi to od razu wali ceko - i żeby to jedno.... (więc szybko się pozbywa nadmiaru kalorii) .

Offline skoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 840
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria Państwa Puszkinów ;)
  • Lokalizacja: Bąków
  • Moje króliki: Puszek i Grey
  • Pozostałe zwierzaki: żółw - Kubuś
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1058 dnia: Sierpień 16, 2014, 17:18:07 pm »
A ja chciałam zapytać jak się czuje Grey z Siccoliska ??

;)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1059 dnia: Sierpień 16, 2014, 17:22:35 pm »
Pusia podobna do twojego Puszka co nie .?