Autor Wątek: Siccolisko ;)  (Przeczytany 691393 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Siccolisko ;)
« dnia: Sierpień 30, 2013, 17:02:07 pm »
Dobra, chyba powinnam faktycznie umieścić gromadę w jednym wątku :)

Aby było łatwiej, pogrupowałam ekipę w działy.

I dział = stali rezydenci = mój DS :)
1) Hermiona, czyli jak długi DT może zmienić się w adopcję :D Urocza kobieta-demolka o stu twarzach, od niszczyciela do marzyciela, jaszczurka zwinna, która tylko żyrandola jeszcze nie zwiedziła :)

2) Ahmed - króliczy terrorysta i mąż Hermiony, obawiam się, że Syria to jego pomysł.. Kwintesencja słowa egoista, bo najważniejszy jest jego.. żołądek. Zje wszystko, w dowolnej ilości. Lubi się porządzić, ale zęby Hermiony mimo wszystko trzymają go pod pantoflem. Ulubione miejsce do spania? Głowa Hermi. Dodam, że ma w tej chwili 4,7 kg (i jakieś 9 miesięcy), a ona 1,5 kg (i 2 lata):D


II dział = starzy wyjadacze :)
3) Rakija - (1,7 kg) królik-kobra, jej wątek jest tutaj:
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=14671.new;topicseen#new

Ma zmianę (prawdopodobnie pourazową) w mózgu, przez co kiwa się na boki. Powiększona miedniczka nerkowa nie ujmuje jej zdrowotności, ale wymaga okresowych kontroli USG.
Wykastrowana, zaszczepiona, zaksiążeczkowana, odrobaczona.
Pod opieką woj. Dolnośląskiego.


III dział = Szpitalik
4) Honey - miłość mojego życia :zakochany:, chyba osiągnęła już rozmiary, które przeciętny psychiatra uznałby za patologiczne. Na chwilę obecną jest rehabilitowana :)
Jej historia tutaj:

Zaszczepiona, zaksiążeczkowana, odrobaczona.
Pod opieką woj. Mazowieckiego.


5) Konwalia - mała (1,640 kg) ruda baranina ze sklepu zoologicznego. Miała płodzić potomstwo.. jak na samca przystało  :lol Ale precedens na skalę światową się nie wydarzył. Miała ropnia  na wysokości korzenia I trzonowca lewej żuchwy. Na leczeniu tegoż.










Zaksiążeczkowana.
Pod opieką woj. Małopolskiego.


6) Haszysz vel Hasiek - (1,9 kg) angora czerwona satynowa, pojawiła się stąd:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15976.0.html

Zaksiążeczkowany, w trakcie odrobaczenia.
Aktualnie rozpracowujemy robale, kokcydia, świerzb i kołtuny :)
Pod opieką Fundacji Azyl dla Królików w Toruniu.


IV dział = nowe i do adopcji gotowe :)
7) Niezapominajka - (2,350 kg) mały biały łobuziorrro, wymaga socjalizacji i integracji z człowiekiem i psami, królików nie zjada :) Znaleziona w Rybniku, porzucona przy drodze w reklamówce na 35 st upały (sic!).

Wykastrowana, odrobaczona, zaksiążeczkowana.
Pod opieką woj. Małopolskiego.


8) Liwia - (0,9 kg) ciekawska fryga, wszędzie musi wściubić swoje szanowne 4 litery, młoda, szalona.. no wprost do adopcji :) Wyleczona z poważnej infekcji górnych dróg oddechowych (K.penumoniae), odebrana ze sklepu zoologicznego w wieku około 5 tygodni.

Pod opieką woj. Małopolskiego.
Zaksiążeczkowana, odrobaczona.


9) Napoleon - (0,8 kg) mały, wiecznie obrażony kawaler, który swoją tajną broń skrywa w niewinnej mince kłapouszka :) Razem z Liwią odebrany ze sklepu zoologicznego i wyleczony z infekcji górnych dróg oddechowych (K. pneumoniae).

Pod opieką woj. Małopolskiego.
Zaksiążeczkowany, odrobaczony.


10) Czako - (1,240 kg) zwany również zorro, oddany do eutanazji z uwagi na swoją "agresję". No cóż.. czasem burknie i tupnie, ale to fajny kolo i do tego to piękne czarne futerko :zakochany:
NOWE FOTY mister Czako:







Wykastrowany, odrobaczony, zaksiążeczkowany.
Pod opieką woj. Małopolskiego.



Wszystkie królasy nauczone są dość wszechstronnej i urozmaiconej diety:
- siano (preferują to własnoręcznie zerwane i ususzone)
- granulat CC + płatki owsiane - tylko Czako, Liwia, Napcio i Hasiek, pozostałe są bezgranulatowe
- suszki - babki, mniszki, pokrzywy, liście malin, truskawek, poziomek, jeżyn, suszony krwawnik, skrzyp, szczaw, rumianek, podgarycznik, koniczyna, mięta, melisa
- zielenina - trawa + to wszystko, co suszone, bo sami zbieramy i suszymy, póki jest co :P + seler, marchew, pietruszka, rzodkiewka, sałata rzymska, kapusta pekińska, koperek, kalarepa, kalafior;
- warzywa: marchew, pietruszka, burak, seler, brokuł, kalafior;
- owoce: jabłko, gruszka, malina, truskawka, borówka amerykańska;

Tak to u nas wygląda :)
Zapraszamy do odwiedzania, adoptowania i pokochania :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:07:41 pm »
Wreszcie! Cudowny opis, wreszcie będzie łatwiej kojarzyć uszaki :) Wszystkie piękne, wiadomo :*
Pozdrawiamy i głaszczemy!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:08:15 pm »

Tękju :bukiet

I do zaproszenia adopcyjnego dołączam niniejszym :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:53:50 pm »
 :jupi Superowo. Siccusiowy domek :hura: Faktycznie teraz łatwiej ogarnąć uszyska;))) Ja zawsze myślałam,że Honka to skrót od Heremiony, a teraz już wszystko jasne :brawo:

Czako to taka moja Kikulina z uszami do góry no i ta waga ... połowa z Kikciora :niegrzeczny

Konwalia  :zakochany: proszę wybaczyć, ale poznałam dziewuchę osobiście spędziła u mnie tylko jeden dzień ale jestem w niej zakochana, gdyby nie mały Baumanek(chora Ciapulinda) i aspołeczny Kikcior, Konwalia napewno by u nas została :heart niech maleństwo szybko wraca do zdrówka.

Pozostałe królicze serduszka niech znajdą kochających towarzyszy, którzy zapewnią im wszystko co najlepsze.

A chorowitki niechaj szybko  zdrowieją :przytul
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2013, 18:27:35 pm »
no przejrzyście .. wszystko wiadomo kto skąd .. tak jak lubię :D

ajć Honcia to ja wątpię , że do adopcji :niegrzeczny

a Hermiona uu .. cudne ma te umarszczenie .. :zakochany:
a jak się z Ahmedem kochają . :D widzę , że standard iż jedno musi być większe :D
i że to większe leży na mniejszym :)

czasem się zastanawiam jak taka Murzyna leży na Szyszce to czy on w ogóle potrafi oddychać :hahaha:

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2013, 18:44:07 pm »
Sicca  :niespodzianka :niespodzianka :niespodzianka zakróliczyłaś się na maxa kobieto.

Macie z twoim TŻ wielkie serducha  :brawo: :brawo: :brawo: to co robicie dla uszaków to mega pozytywna masakra  :pokoj: :pokoj: :pokoj:

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:36:08 pm »
Toż to fabryka czekolady - tyle słodkości w jednym miejscu :)

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:44:23 pm »
I wielkie wory śmieci też mamy  :niegrzeczny Ja go podnieść nie mogę :P
Ale ekipa udana, chociaż czasem mnie wkurzą, to.. no wiadomo, kocha się no  :lol

A Honia..  :zakochany:
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:45:05 pm »
Cytuj
Sicca     zakróliczyłaś się na maxa kobieto
nooo właściwie została zakróliczona :P, a że Sicca jak już pisałam ma mięciusie serducho do ucholi to żadnemu nie odmówi ciepła, pełnej michy do om om omkania i solidnej opieki :*

ja proponuję teraz trochę jakoś wspomóc chociażby rzeczowo, wrzucę na R-k info mam nadzieję,że coś się ruszy. Ja następnym razem jak pojadę mogę wziąć kilka porcelanowych miseczek, resztę mały Bauman odzidziczył po Kikciorze ale to Sicca wie :icon_mrgreen


To jak pomoc rzeczowa zostanie zaaprobowana ???
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2013, 20:04:38 pm »
Ja, a w sumie nie ja, tylko małe huncwoty na pewno się ucieszą z każdego prezentu, ich żołądki nie mają dna.. Zastanawiam się czasami, czy u mnie nie grasuje jakiś wirus, który zmusza je do jedzenia AŻ TYLE.. :lol
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2013, 20:16:05 pm »
Wszystko i na temat :lol Akcja zbiórkowa na forum R-K rozpoczęta mam nadzieję,że przyniesie oczekiwany efekt :krolik

Co do tego wirusa .... to panuje też w Rybniku....om om om, a potem masa kubsztali i tak w kółko :hahaha:
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:28:39 pm »
A może zbiorowe zrywanie trawki i ziółek na sianko? Ja mam gdzie suszyć część (strych), ale jest nas tylko dwoje (Damian i ja) to w jeden dzień uszaki zjadają połowę wielkiego kartonu, druga idzie na suszenie, nikt nie musi wydawać swoich pieniędzy, a uszaki będą miały coś pysznego :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:31:48 pm »
eh. u mnie blok na bloku .. zielenina dawno wyginęła :/ swoim ostatnio zapuściłam się w mini lasek przy obrzeżach .. i g.. za przeproszeniem gałęzi nazbierałam lipy, brzozy.. i odrobinę mniszka ..
szok chyba te upały .. i wszystko uschło .. :/

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:34:18 pm »
Ja mam łączkę ze: skrzypem, tonami krwawnika, babką szerokolistną, mniszkiem, koniczyną białą, szczawiem.. no po prostu na bogato, pod lasem, samochody tam nie jeżdżą.. Miejsce jest, tylko sama nie mam kiedy tego zrywać :P
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:41:55 pm »
nie kuś .. bo podjadę stopem :D bo chłop mi lezie za niedługo znów do roboty :D a na chwilę obecną męczy się i trudzi z łazienką :D
i wykoszę pół łąki :D no słuchajcie ..
pati jak reflektujesz pomoc i weźmiesz gadułę - czytaj mnie to z nami łąka nie będzie mieć żadnych szans :D

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2013, 22:30:49 pm »
Ale fajna gromadka uszu! :D
Ostatnie zdjęcie Konwalii i fotka Napoleonka są po prostu cudowne!
Te ich minki niewinne...  :niegrzeczny

I jest też mały Czako agresorro  :zakochany:

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2013, 22:32:38 pm »
ad postu miniaturowaem. ja tam jestem na tak;))) Dogadamy wszystko na pw. Dobranoc uchole i zauszakowani masa tulków z R-k :przytul  :przytul  :przytul  :przytul
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2013, 09:00:49 am »
 No gromadka piękna :DD Wyobrażam sobie ile to roboty jest !! Szkoda,ze tak daleko mieszkasz  :placze Byłoby bliżej ,to ach....
Ja mam zieleniny pod dostatkiem,tylko suszyć nie mam gdzie...Wygłaskaj Uszaki  :przytul:

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2013, 09:32:14 am »
Ja tam mam miejsce do suszenia i z dala od drogi duży ogród, bardziej sad, ale aż taki w zioła to on nie jest bogaty wiadomo co dzika łączka to łączka, ale zabiore jeszcze z sobą gałązki, babkę zwyczajną, krwawnik, listki z owocowych drzew, pokrzywę ;) Tylko,że będę dopiero 16 września (cyba,że Baumanek coś szybciej wymyśli, albo Kikcior znowu wciągnie nosem trawkę :P )
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Siccolisko ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2013, 15:20:56 pm »
Jak fajnie przedstawiłaś wszystkich  :brawo: