Autor Wątek: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?  (Przeczytany 7387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vakme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« dnia: Lipiec 29, 2013, 09:00:01 am »
Cześć, moje pytanie jest skierowane do wolontariuszy. Wolicie jak ktoś wirtualnie adoptuje królisia, czy jak ktoś wpłaca regularnie darowiznę?
Bo pieniądze z wirtualnej adopcji idą tylko na jednego królika, a darowizna, jak podejrzewam, na te najbardziej w danej chwili potrzebujące? (: No i zastanawiam się, jak lepiej pomóc - jaki sposób byście bardziej woleli  :icon_biggrin
No i jeszcze drugie pytanie - zastanawiam się, czy pieniążki wpłacone jako darowizna na stronie toruńskiego azylu dla królików idą na potrzeby tylko tamtego azylu, czy trafiają również do oddziałów w innych województwach (:
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:08:05 am »
Fundacja Azyl dla Królików w Toruniu to niezależna organizacja i wpłacając na jej konto, pieniądze trafią do królików będących pod opieką toruńskiego azylu.
Obejmując królika opieką wirtualną masz prawo być informowaną o stanie jego zdrowia i jego potrzebach :) To taka bardziej indywidualna forma pomocy, zarówno dla królika jak i dla Ciebie.
Wpłacając darowiznę dotujesz ogólnie organizację - pieniądze te zostaną wówczas wykorzystane na leczenie, karmę, ściółkę i inne potrzeby podopiecznych. 


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Vakme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:34:10 am »
kata_strofa, czyli bardziej, jako wolontariuszka (w sumie to nie wiem, czy nią jesteś, ale podejrzewam, że tak ;) wolisz dotacje, czy jak ktoś adoptuje króliczka wirtualnie? (:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:39:38 am »
To nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, ale zawsze fajnie jest jak króliki mają wirtualnych opiekunów :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Vakme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:52:40 am »
ok, dzięki za odpowiedź, teraz tylko muszę jakiegoś wybrać (to jest najgorsze, tyle króliczków w potrzebie, a wybrać można tylko jednego :( ) Ale jeśli będę na plusie z gotówką to adoptuję dwa (:

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:14:55 am »
Wszystko zależy od Twoich preferencji :) Jeśli adoptujesz wirtualnie króliczka z SPK to - o ile będziesz chciała - będzie informacja na forum i stronie adopcyjnej danego króliczka, że jesteś jego/jej wirtualnym opiekunem. Do tego możesz być w stałym kontakcie z pośrednikiem adopcyjnym i z pierwszej ręki dowiadywać się o jego stanie - tak jak wspomniała kata_strofa. Inną opcją są wpłaty ogólne, które idą na ogólne potrzeby króliczków, a te możesz łatwo modyfikować np. wpłatę z danego miesiąca zadeklarować np. na leczenie konkretnego króliczka.

Suma sumarum: adopcja wirtualna daje Ci większe zaangażowanie w los konkretnego króliczka , a darowizny ogólne większą elastyczność.

Chyba można śmiało napisać, że dla wolontariuszy najważniejsze jest, aby takie wpłaty po prostu były, bo to dzięki darowiznom mają możliwość pomagać :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2013, 15:45:27 pm »
No i jeszcze drugie pytanie - zastanawiam się, czy pieniążki wpłacone jako darowizna na stronie toruńskiego azylu dla królików idą na potrzeby tylko tamtego azylu, czy trafiają również do oddziałów w innych województwach (:
Fundacja Azyl dla Królików w Toruniu to niezależna organizacja i wpłacając na jej konto, pieniądze trafią do królików będących pod opieką toruńskiego azylu.

Fundacja Azyl dla Królików nie jest oddziałem SPK. Jest osobną organizacją, jak Viva, Fundacja Przygarnij Królika etc. Tylko jej obecność na tym forum nie jest tak wyraźnie odseparowana jak FPK.

A co do wpłat, to w sumie nie ma wielkiej różnicy, bo nawet regulamin wo chyba mówi o możliwości przesunięcia środków na inne zwierzę, gdy będzie ono pilnie potrzebować pomocy. Informację na co przeznaczono wpłaty sponsorzy wspierający króliki z Dolnego Śląska otrzymują czy są WO czy nie. Myślę, że to raczej formy pomocy dopasowane pod sponsorów - czasem ktoś chciałby adoptować króliczka, a nie może, to choć wirtualnie sie zatroszczy o tego danego zwierzaczka.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline królrun

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
Odp: Adoptować królika czy wpłacać darowiznę?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2014, 15:33:48 pm »
Myślę, że kazda forma pomocy jest fajna. Ja adoptowałem, bo jednak lubię indywidualność:)