Autor Wątek: Rzeczy do gryzienia i zabawy  (Przeczytany 126799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ninia41

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lilcia, już na zawsze w sercu [*]
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 19, 2011, 16:07:15 pm »
A ja mam do was pytanie, Jak się sprawdzają te logsy dla królika: http://animalia.pl/produkt,7870,111,Living_World_Logs_Large_48_x_30_cm_.html
Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy!

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8982.35 Galeria :)
Lilly :swieca:

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:38:42 pm »
A ja mam do was pytanie, Jak się sprawdzają te logsy dla królika: http://animalia.pl/produkt,7870,111,Living_World_Logs_Large_48_x_30_cm_.html

Ja to mam i powiem ci że zainteresowanie było na początku, potem obgryzł wszystkie drewienka jak się dalo a teraz już nie zwraca uwagi. Zdecydowanie bardziej polecam tunel z sianka, przynajmniej ma zajecie i obgryzanie przez dluzszy czas :)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:55:28 pm »
Co myślicie o tych 2 zabawkach?
http://allegro.pl/tunel-dla-krolika-18-x-130-cm-zabawka-trixie-i1811441028.html
http://www.swiat4lap.pl/trixie-game-snack-board-edukacyjna-krolika-p-426.html

Jeśli chodzi o tunel, to moja Zgodzia nie umie się w niego bawic, ale wiem, że mnóstwo króliczków na forum się nim bawi

Jesli chodzi o tą drugą zabawkę, to zamówiłam w zeszłym tygodniu dla Zgodzi i jest szał! Załapała od razu :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

pixie_x3

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:22:36 pm »
Nie pokazują mi się zdjęcia :(

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:26:20 am »
A próbowałaś na początek zrobić jej tunel z kartonu? Zawsze to taniej (szczególnie jak nie wiesz, czy jej się  w ogóle spodoba) i przy okazji podgryźć go można :D. Z tego co wiem, to niektórzy narzekali na tunel z linka podanego przez Ciebie - tzn., że się zapada, bo nie jest na całości usztywniany, więc jak Zgodzia nieprzyzwyczajona do tuneli, to może się bać wejść do niego :(.
My osobiście mamy ten tunel: http://animalia.pl/produkt,15091,663,Trixie_Tunel_nylonowy_dla_kr%C3%B3lika.html plus rozgałęźnik (http://animalia.pl/produkt,15092,663,Trixie_Tunel_nylonowy_dla_kr%C3%B3lika_potr%C3%B3jny.html) i u nas się jak najbardziej sprawdza  :), ale Szanta ogólnie lubi takie zabawy, a już największa frajda to zaklinować się między łóżkiem a ścianą  :turla:

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:42:38 am »
jak zrobić tunel z kartonu?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 14, 2011, 12:40:18 pm »
Domek możesz zrobić.... Np karton prostokątny czy kwadratowy, do tego jakieś wyjścia tunelowate. Posklejać tu i ówdzie taśmą i gotowe :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 14, 2011, 13:14:26 pm »
Czy taśma klejąca jest bezpieczna ?? Co będzie jak zaczną ją jeść ??

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 14, 2011, 13:26:51 pm »
Z tym że Zgodzisława bardzo lubi tunel z kartonu i chętnie się nim bawi i w nim siedzi, a tego z materiału nie może załapać i skacze przez niego albo bierze w zęby i ciąga po dywanie...  :hmmm
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:09:17 pm »
To jak widać też się dobrze bawi :D. A próbowałaś ją zachęcić jakimiś smakołykami do wejścia do tunelu? Jak jej w środku co jakiś czas poukładasz coś pysznego, to powinna się skusić i przejść przez niego :). Ja z Saszką (mój poprzedni król, już za TM :( ) robiłam w ten sposób, że przywiązywałam do granulatu sznurek, pokazywałam mu na początku tunelu i poźniej ciągnełam ten sznurek z granulatem przez cały tunel, więc biegał za nim jak szalony :D, potem mu się spodobało i żadne smakołyki nie były potrzebne - choć czasem po wyjściu z tunelu rozglądał się, gdzie się podział granulat ;)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:11:00 pm »
A na moje pytanie nikt nie odpowie ??

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:12:22 pm »
Moniko mi się wydaje, że żaden król nie połknie taśmy, a jak nawet to ją wydali.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:14:59 pm »
Ooooo hehehe shoti1910 to moich króli jeszcze nie znasz hehehe Pytałam bo właśnie się przymierzam do kupna dwóch tuneli albo ... zrobię sama tylko boję się że te moje dwa gamonie zrobią sobie krzywdę w jakiś sposób tą taśmą ...

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:16:40 pm »
To jak widać też się dobrze bawi :D. A próbowałaś ją zachęcić jakimiś smakołykami do wejścia do tunelu? Jak jej w środku co jakiś czas poukładasz coś pysznego, to powinna się skusić i przejść przez niego :). Ja z Saszką (mój poprzedni król, już za TM :( ) robiłam w ten sposób, że przywiązywałam do granulatu sznurek, pokazywałam mu na początku tunelu i poźniej ciągnełam ten sznurek z granulatem przez cały tunel, więc biegał za nim jak szalony :D, potem mu się spodobało i żadne smakołyki nie były potrzebne - choć czasem po wyjściu z tunelu rozglądał się, gdzie się podział granulat ;)

Ze smakołykami też już próbowałam - generalnie nie doceniłam pomysłowości Zgodzi, bo wyniuchała smakołyka od zewnątrz i zaczęła gryźć dziurę, żeby się dostac :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:17:40 pm »
Czy taśma klejąca jest bezpieczna ?? Co będzie jak zaczną ją jeść ??

Jak przykleisz taśmę od zewnętrznej strony i tunel będzie leżał w ten sposób, że będzie ona u góry, to chyba powinno być ok, mój królik zawsze pastwił się nad tunelem (tzn. gryzł go i drapał) leżąc w nim. W końcu jak dajemy królikom kartony, albo rolki po papierze to też są jakoś klejone, a wszyscy uważają je za bezpieczne. No i musisz obserwować, czy czasem się jednak do tej taśmy nie dobiera - choć jedzenie przyklejające się do sierści na pyszczku chyba nie jest  za fajne ;) 

Ze smakołykami też już próbowałam - generalnie nie doceniłam pomysłowości Zgodzi, bo wyniuchała smakołyka od zewnątrz i zaczęła gryźć dziurę, żeby się dostac jezyk1
a próbowałaś przesuwać ten smakołyk np. na sznurku? Żeby jednak widziała, że musi za nim iść i wejść do tunelu...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 14:21:24 pm wysłana przez Alice »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:21:47 pm »
Ciężko ich upilnować niestety ... Zostanę przy tym że kupię dwa tunele a z kartonu będą miały domek do gryzienia bez taśm klejących :)
Dzięki za odpowiedzi :)



Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:26:02 pm »
Ze smakołykami też już próbowałam - generalnie nie doceniłam pomysłowości Zgodzi, bo wyniuchała smakołyka od zewnątrz i zaczęła gryźć dziurę, żeby się dostac jezyk1
a próbowałaś przesuwać ten smakołyk np. na sznurku? Żeby jednak widziała, że musi za nim iść i wejść do tunelu...

Ze sznurkiem jeszcze nie próbowałam, dobry pomysł - choć nie wiem czy uda mi się przechytrzyc to moje uszate stworzenie :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:29:52 pm »
Ciężko ich upilnować niestety ... Zostanę przy tym że kupię dwa tunele a z kartonu będą miały domek do gryzienia bez taśm klejących :)
Dzięki za odpowiedzi :)



Tylko w tym przypadku musisz też tunel z czegoś jadalnego kupić (wiklina lub siano), bo jak sie nylonu nawcinają, to też im to na zdrowie nie wyjść... A domku z kartonu nie gryzą? No bo on też przecież jakoś musi być sklejony. A tak a propos tuneli kartonowych jeszcze, jak masz zdolności konstruktorskie, to możesz połączyć karton bez użycia dodatkowych materiałów - tzn. zrobić jakieś zakładki, po drugiej stronie naciąć i je tam wepchnąć i pozaginać, tak jak się kiedyś bryły do szkoły robiło (przynajmniej za moich czasów) albo na podobnej zasadzie jak kartony do przeprowadzek z ikei. tak mi to teraz przyszło na myśl, może się przyda :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 14, 2011, 18:31:47 pm »
Z kartonem nic nie robiłam poprostu oderwałam dwie części i sobie stoi tzn.stoi wtedy ich nie ma w pobliżu bo tak to lata po całym pokoju :P
Tunel taki :

http://www.ebay.co.uk/itm/Rabbit-Guinea-Pig-Activity-Tunnel-Boredom-Breaker-/130533869582?pt=UK_Pet_Supplies_Small_Animals&hash=item1e646cc80e

Miały taki sam w hoteliku dla króliczków i go nawet nie pogryzły :)