Autor Wątek: Rzeczy do gryzienia i zabawy  (Przeczytany 126793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:40:40 pm »
Patyczki firmy Zuzala i Herbal Farm, ale to nie zabezpieczy twoich tapet, niestety. Możesz też dać kawałek tekturki i kilka innych zabawek, żeby nie interesowała się ścianami. Oprócz tego oczywiście sianko na ścieranie ząbków :)

Przepraszam za ot. Miiko, jesteś na skype?

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:28:52 pm »
O tak patyczki jak najbardziej ale nie kazdy chce je gryzc. Mój woli np. dywan ale jak mu dam jego ulubiona pilke http://animalia.pl/produkt,11404,663,Trixie_Piłka_dla_gryzonia_z_trawy.html to zapomina o dywanie :) A patyki gryzie jak go zaczynam nimi denerwowac :x

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:33:21 pm »
To podobnie u mnie ^.
Karramba za nimi przepada i nie potrzebuje żadnej zacęty, ale Truffel musi mieć jakiś przypływ energii [niezwykle flegmatyczne królisko xD], żeby na nie zareagować, kiedy go nimi drażnię.

Daguchna

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2009, 00:50:52 am »
Moja Zuzka nie ma szczególnych zabawek do gryzienia, ot - rolka po papierze toaletowym, stary ręcznik. Póki co chroni to nasze meble :P

Shaiya

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2009, 09:26:41 am »
Najlepszym przyjacielem ząbków króliczka są kabelki :diabelek
Ja jednak praktykuje rolki, gałązki jabłonki i wierzby oraz gumową piłkę z wyciętym otworkiem i smakołykami w środku :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2009, 13:56:37 pm »
u mnie jakis czas temu byl domek kartonowy, ale mala fundamenty zniszczyla i dach sie zawalil :D nie wiem czemu ale ona nie wykazuje zainteresowania rolkami po papierze

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:13:24 pm »
Cytat: "Shaiya"
Najlepszym przyjacielem ząbków króliczka są kabelki :diabelek


O tak... komputer był 2tygodnie w naprawie, po tym jak Karramba jakimś cudem przebrnęła przez barykadę z siatki i pudeł tekturowych >.<. Pogryzła doszczętnie wszystkie kable.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2009, 12:37:15 pm »
Duże kartony, rolki po papierze, świeże gałązki jabłoni i wierzby (opłukane), koszyki z takiego "czegoś" (to chyba słoma jest, bo kruche, ale mniej twarde od wikliny), wiklinowe ringo, którego nie rusza.

Ona i tak woli moje ubrania, meble i kanapę :/

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix94

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2009, 12:47:07 pm »
Cytat: "Black_"
Duże kartony, rolki po papierze, świeże gałązki jabłoni i wierzby (opłukane), koszyki z takiego "czegoś" (to chyba słoma jest, bo kruche, ale mniej twarde od wikliny), wiklinowe ringo, którego nie rusza.

Ona i tak woli moje ubrania, meble i kanapę :/


Jeżeli lubi twoje obrania to jak znudzi ci się już bluzka , lub z niej wyrośniesz daj królikowi ;)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:22:05 pm »
Ona interesuje się TYLKO tymi bluzkami, które aktualnie noszę i przez zapominalstwo zostawię w zasięgu jej zakazanego ryja :&gt;  Jeśli daję jej jakąś szmatę, w której może kopać do znudzenia, to trochę ją pożuje i zostawia.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix94

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:43:08 pm »
Cytat: "Black_"
Ona interesuje się TYLKO tymi bluzkami, które aktualnie noszę i przez zapominalstwo zostawię w zasięgu jej zakazanego ryja :&gt;  Jeśli daję jej jakąś szmatę, w której może kopać do znudzenia, to trochę ją pożuje i zostawia.


Masz mądrego królika :) to taki mały urwisek hehe

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 21, 2009, 16:01:39 pm »
Inteligentna jest bardzo.

I wie, że jak jestem bliska przerobienia jej na pasztet, wysłania w paczce na Syberię, wyrzucenia przez okno albo sprzedania na targu niewolników ( bo Allegro to pikuś jest), to trzeba wleźć pod kołdrę i polizać mnie po nosie. No bo jak tutaj nie wybaczyć takiej puchatej klusi - podusi? :bukiet

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:32:11 pm »
A ja zastanawiałam się nad zrobieniem takiego "drzewka" z grubych gałęzi i korzeni, oraz z listkami z jakiś smacznych ziółek. Ot tak, żeby Parówa i Misia miały czym się bawić. Nie wiem jednak czym połączyć takie gałęzie. Czy mogą to być małe gwoździki, odpowiednio zabezpieczone oczywiście czy też np. klej spożywczy, albo cokolwiek, co nie zaszkodzi misiątkom? Macie jakieś pomysły? A może ktoś już coś takiego robił?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
pozdrawiam :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:11:13 am »
Ja zrobiłam drzewko z rolek papierowych ^^
Połączyłam je nitką, rozszarpały i olały  :bejzbol

Gałązki pozwiązywałam również nitką, ale nie były zainteresowane, wolą jak gałązki sa porozrzucane po kątach  :lol

Wydaje mi się, że i tak dobiorą się do gwoździków, ja zabezpieczyłam kontakt w sposób na Mc Guywer'a i też użyłam takich cieniutkich. Dziady pozrywały wszystko, apotem z przerażeniem szukałam tych gwoździków na podłodze.
Sa sprytne :chory
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


wiki

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2010, 13:50:07 pm »
Polecam sklep Animalia.pl. Tam do gryzienia dobra jest kula z wikliny z dzwoneczkiem i kula z trawy. Wiklinowa- 3.50 zł, a z trawy 5.50. Także dobra dostawa. Moja Amber kocha te kule.  :lol

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2010, 21:26:11 pm »
Heh, chyba drzewko nie wypali jednak xD moje kice też dość rozrywkowe i wpychają nochale tam, gdzie nie trzeba, dlatego sądzę, że zabawka skończyłaby tak jak Twoja, Realia.
Przyjdzie czas kiedy w końcu zmienimy mieszkanie i będą mogły kicać po całym domu. Może wtedy pomyślę nad jakimś drapakiem albo coś w ten deseń. Na razie niestety nie mam miejsca, to i zabawek nie ma co robić...
Ale kice i tak wydają się szczęśliwe, więc i ja się cieszę :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

madziallena

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2010, 20:48:02 pm »
Witam  :DD Moj kicak przede wszystkim preferuje roli papieru,tekturki,plastikową kulke z otworkiem która toczy a z niej lecą smakołyki :) Gryzie nawet własny domek z kartonu.Kable to jest oczywiste,lecz tylko w jego myslach,poniewaz wszystkie juz zabezpieczone :) Ale z tego co obserwuje najbardziej to jednak kocyki, małe ręczniki,lub cos innego bardzo miękkiego :)  :bukiet

TUSIA555555

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:55:42 am »
http://www.swiatkrolika.eu/  -  a ja zastanawiam sie nad kupnem wlasnie takiego tunelika z sianka  :&gt;  :&gt;
Co o tym sądzicie?

madziallena

  • Gość
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:50:08 am »
ciekaweeee :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Rzeczy do gryzienia i zabawy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:52:22 am »
TUSIA555555, króliczkowi powinien smakować, ale z pewnością nie wytrzyma tyle co np. tunel wiklinowy.