Autor Wątek: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka  (Przeczytany 81547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 27, 2013, 10:39:44 am »
Wczoraj Babuszka Fuszka pojechała z wizytą do Mistrza, Mawika jej dzielnie towarzyszyła.
trochę nie wiem od czego zacząć...

może od tego, że Fusia tak usilnie wypatruje domku, w którym siostry seniorki spokojnie spędzą resztę swoich dni, że aż w pięknym szafirowym oku zrobiła się jej dziura :( bardziej fachowo: ubytek na rogówce, prawdopodobnie wskutek nakłucia np. sianem :placze Dostałyśmy na tydzień antybiotyk, zakrapiamy oczko 3-4 razy dziennie, w poniedziałek śmigamy na kontrolę.

na problemy z chodzeniem też mamy lek, do podawania dopaszczowo przez 2 tygodnie. to ten sam lek, co poprzednio, liczę więc, że od jutra zacznie być widać poprawę - poprzednio bardzo szybko na niego zareagowała. miejmy nadzieję też, że skoro tym razem będzie dostawała go dłużej, to i na dłużej przyniesie jej ulgę w "łamaniu w kościach".

efekt podawania leków w domu jest taki, że Babuszka znów na mnie burczy i bulgocze, ale po pierwsze - jest to zupełnie niegroźne, a wręcz rozczulające, a po drugie - mam TAKI ładunek pozytywnych emocji po wizycie u doktora, że żadne burki mnie nie zrażają. otóż wyciągnięta z transportera na stół w gabinecie, Babuszka w trakcie badania walczyła jak Walkiria jakaś, a nie stateczna Seniorka, wyrywała się, wierzgała nóżkami mimo bólu, walczyła o życie, aż w końcu doktor zakończył osłuchiwanie i omacywanie, Babuszka została wypuszczona z żelaznych objęć i co zrobiła...? podbiegła do mnie i wdrapała mi się przez biodro na udo (siedziałam półdupkiem na stole) :zakochany: :zakochany: :zakochany: przytuliłam ją ręką, na której z chęcią się oparła, i tak w spokoju dotrwała do końca wizyty, przeżywając badanie oka, zakrapianie i inne okropności. no po prostu do tej pory trochę mi się oczy pocą, no... :heart


Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:00:35 am »
słiiit ^^
oby nasza tulaśna seniorka wypatrzyła spokojny dom :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 27, 2013, 12:50:55 pm »
Biedne starowinki chwytają za serducho :)
Foty chcemy!

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 27, 2013, 13:17:02 pm »
Cudowne,rozczulające królinki.Chciałabym się tak pięknie starzeć,jak one.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 27, 2013, 13:18:01 pm »
Proszę bardzo:

Szanowny Człowieku,
nie bądź ZUS, pozwól nam na spokojną emeryturę...


Wystarczy mała organizacja przestrzeni i jesteśmy niekłopotliwymi lokatorkami, nie widać?


Z drugiej strony też, sam zobacz. No, ileż Seniorki mogą prosić...


[tu ja, Mawika. Podpowiem, że ta tymczasowa, co Fuśkę gnębi, a ja jestem zazdrosna, obiecała, że podpowie co się u nas sprawdza i pomoże]



Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 27, 2013, 20:52:27 pm »
Słodkie czarno-białe pysie. Wymiziaj staruszki :)

Offline Astharte

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kalia
  • Pozostałe zwierzaki: Koty: Tofik i Kovu
  • Za TM: Kicaj
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 28, 2013, 10:16:45 am »
One są naprawdę rozkoszne :)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:53:23 pm »
kochane seniorki :*
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 28, 2013, 17:11:32 pm »
bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Babuszki są faktycznie rozkoszne, a przy tym mają swoje charaktery, zwłaszcza Fusia :lol

Tuberoza, pięknie to napisałaś, a w dodatku prawdziwie. Mimo wieku, Mawika jest hożą seniorką, porusza się zgrabnie, płynnie, skacze aż miło patrzeć, a w dodatku nieraz zbiera ją na niestosowne pomysły w stosunku do siostry :niegrzeczny Z kolei Fusia to rozczulający twardziel, w swoim mikrociałku bardzo dzielnie znosi dolegliwości, wyraźnie daje do zrozumienia, gdy jej się coś nie podoba i robi wtedy cudnie zgredziaste miny :rotfl2 Mawika ma podejście "ej, a ja, a ja, a jaaa?? tu jestem, mi też daj, zajmij się mną!", Fusia raczej "ooho, idzie. ciekawe co tym razem wykombinowała... <zgred na wszelki wypadek>". Mawikę błyskawicznie pacyfikuje mizianie, układa się wtedy niczym dama "och, nie trzeba było, ale nie przestawaj", Fusia musi się przekonać, że tym razem tylko mizianie, żadnych leków. Ale jak już się przekona, jak mikrociałko się rozluźni, a zgredzik pójdzie z pyszczka... pokażcie mi twardziela, który wtedy nie zmięknie :heart

« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2013, 17:35:39 pm wysłana przez Kic »

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 28, 2013, 17:32:51 pm »
Cudowne są.Fajnie,że jeszcze tak po króliczemu korzystają z życia,że teraz mają taki dobry DT u Ciebie.
Trzymam kciuki za równie dobry DS dla babuszek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:14:00 pm »
Ech, prawie się poryczałam przy tym wątku, choć nie bardzo potrafię zidentyfikować powód takiej reakcji? Wzruszenie? Smutek? Radość, że jest im tak dobrze?
Są cudowne, piękne i pełne godności, i baaardzo podobne do Tosi Torpedzi, jak słusznie zauważyły Worrki :D
Babuszki kochane, jak Was nie kochać? :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 31, 2013, 11:16:02 am »
Zachęcam do komentowania i lajkowania zdjęcia babuszek na FB. Czas ucieka, a bardzo chciałabym, by zaznały jeszcze stałego domku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 31, 2013, 15:08:34 pm »
Bośniu, bardzo dziękuję :*

joac, jest w nich faktycznie coś poruszającego czułą strunę, czasem bardziej w smuteczek, czasem bardziej we wzruszenie.
Przedwczoraj złapało mnie trochę za gardło, gdy zobaczyłam, że Babuszka próbując umyć pyszczek przednimi łapkami, cały czas traci równowagę i musi się podpierać. Pyszczek został więc umyty jedną łapką :(
Ale, ale, Babuszka Fuszka nie z tych, co się użalają nad sobą - nie da się na siedząco, to można na leżąco :DD Dziś ją przyłapałam na myciu pyszczka i uszu obydwoma łapkami na leżąco właśnie, gdy odpoczywała koło Mawiki wyciągnięta na boczku jak długa :icon_mrgreen

Muszę przenieść aparat do ich pokoju, to coś udokumentuję, bo tak to zawsze jest za późno :] zwłaszcza, że Fusia trochę mnie nie lubi, bo 4 x dziennie zakrapiam jej oko, więc po każdym moim wejściu do pokoju zamiera i czujnie mnie skanuje co tym razem będzie... :matrix

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 31, 2013, 18:03:52 pm »
Ta waleczność i niezłomność Babuszek też jest cudowna. Bardzo bym chciała, zeby zdążyły być pokochane przez kogoś w jesieni życia. Ale chyba już nawet zostały, nawet jeśli to nie jest ich DS ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 31, 2013, 18:56:55 pm »
joac, niedobraTy! :lanie:
teraz ja się poryczałam, no.. :urazony:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:32:27 pm »
Są panie zainteresowane przygarnięciem babuszek :) Teraz trzymajta kciuki za babuszki, za Kic i za mnie ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Astharte

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kalia
  • Pozostałe zwierzaki: Koty: Tofik i Kovu
  • Za TM: Kicaj
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:39:55 pm »
Kciuki mocno zaciśnięte :)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:47:41 pm »
Są panie zainteresowane przygarnięciem babuszek :) Teraz trzymajta kciuki za babuszki, za Kic i za mnie ;)
ale wieści  :brawo: trzymamy zatem kciuki. A babulki miałyby szansę na wspólny domek?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:52:17 pm »
Nie ma innej opcji, Madzia :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:19:12 pm »
Bardzo, bardzo liczę na troskliwy dom dla Babuszek :heart

One zresztą też się starają: Mawika postanowiła zadbać o wygląd i pozbyła się nieco futra ze swojej szuby (tak przypuszczam, sądząc po znalezisku futrzanym po nocy), a Fusia goi oko jak może: Doktor dziś był z niej zadowolony, powiedział, że jest zdecydowanie lepiej, ale jeszcze przez tydzień leczymy gentamycyną 3 x dziennie + solcoseryl 1 x dziennie. na zwyrodnienia nadal dostaje Meloxicam, choć tym razem działa słabiej, niż przy pierwszej serii. Jak się oko całkiem wygoi, to może Babuszka Fuszka dostanie coś mocniejszego na "łamanie w kościach".

Na deser wspomnę, że Mawika idealnie trzyma wagę 1,75, Fusia spadła z wagą do 1 kg, ale ten stan nie zmienia się od miesiąca, więc jest dobrze. może to wynikać po prostu z tego że jednak lepiej się czuje i więcej rusza (czy ja pisałam, że Babuszki mają klatkę na stałe otwartą i dostawiony do niej "wybieg" z zagrody?).

A już totalnie w ramach wisienki na torcie (albo opłatka miętowego, jak kto woli :P), Fusia całe badanie dziś przeżyła z ogromnym spokojem i godnością, ani razu się nie wyrywała. tak, od razu wspięła się na moją nogę, przytrzymałam ją ręką i tak - mierząc właściwym okiem w Doktora - zostałyśmy do końca badania :zakochany: