Autor Wątek: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka  (Przeczytany 81732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 31, 2013, 10:14:13 am »
Mawika nadal trochę zgaszona, tak jakby nie miała przed kim się popisywać swoją hożością :(

w dodatku znów (nie pisałam, ale w piątek przytkała się trochę) zaległa w klatce i jakaś taka markotna jest. wstawiam jej rumianek i zmykam z domu, po powrocie poobserwuję. dobrze, że jeszcze mam rodi kolan... ech.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 31, 2013, 10:19:17 am »
biedna  :przytul  :przytul  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 31, 2013, 10:24:38 am »
utul babuszke samotniuszke! :przytul jak będzie trzeba przyjść pomasowac brzuszek albo cokolwiek innego dzwoń!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 02, 2013, 10:34:05 am »
ufff, wygląda, że Mawika się ogarnęła nieco.
z brzuszkiem się już nie wygłupia, jest też mniej markotna, choć wciąż mniej ruchliwa, niż przy Fuszce. No ale co się dziwić, jak nie ma do kogo podbiegać, żeby mu oczka wymyć... A z Klonami raczej w tym celu jej nie zaprzyjaźnię :diabelek
w międzyczasie Mawika się odkuwetkowała, ale od przedwczoraj mikrobobeczki znów gromadzą się w jednym miejscu, co mnie cieszy :) w dodatku nie widzę cekotrofów! :doping:

dziś rano zakończyłam ostatni etap odczyszczania po Islay i Różyczce oraz zabezpieczania fug w łazience, czyli docelowym salonie tymczasów, więc dziś popołudniu lub jutro Mawikę czeka przeprowadzka z miejscówki awaryjnej (do której z Fuszką trafiły w sierpniu :mhihi). trzymajcie kciuki za mój pomyślunek, żebym jej sensownie urządziła, i za niski poziom stresu u Babuszki :lol

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 02, 2013, 10:51:51 am »
Myślałam o Babuszce, dobrze, że piszesz, co u niej :przytul
Dokąd przeprowadza się Mawika? i jakie tymczasy do Ciebie trafią? :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 02, 2013, 10:54:16 am »
joac jeśli dobrze myślę to Mawika przeprowadza się do łazienki Kic :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 02, 2013, 11:00:25 am »
joac jeśli dobrze myślę to Mawika przeprowadza się do łazienki Kic
:oh: - no tak, o ja durna, inaczej to zinterpretowałam  :oh:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 02, 2013, 12:58:38 pm »
Kic jakbyś potrzebowała pomocy w przenosinach to mam dwie silne męskie ręce do wypożyczenia i moje dwie lewe zawsze gotowe :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 02, 2013, 14:24:10 pm »
dokładnie tak, do mojej łazienki :) Babuszki miały być u mnie tylko awaryjnie, ale gdy przyjechały, gdy zobaczyłam jak ciężkim stresem okupiły zmianę miejsca zamieszkania, to od razu wiedziałam, że wypuszczę je tylko do DS, żadnych niepotrzebnych przenosin! Babuszki naprawdę potrafią w sobie rozkochać, również w pojedynkę :heart

Zajęcowa, pięknie dziękuję :* żeby każdy miał takie lewe ręce jak Ty...

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 02, 2013, 14:53:50 pm »
 e tam opowiadasz...:icon_redface
ale jakby co, numer znasz, jutro po południu jesteśmy dyspozycyjni :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 03, 2013, 12:02:10 pm »
Mawika przeprowadzona! Zajęcowa, dzięki Tobie i Pawłowi za chęć pomocy :* Myślę, że dla Mawiki lepiej było zrobić to jednoosobowo, powolutku i spokojnie. Bardzo, bardzo brakuje jej towarzysza, z którym dzieliłaby stresiki i demonstrowała swoją hożość :krolik

Na razie Babuszka siedzi w otwartej klatce, którą przeniosłam ze wszystkimi "starymi śmieciami", żeby trochę jej ułatwić przejście na nowe. póki co boi się wyskoczyć, ale skoro już się umyła, nie zamiera na każdy nowy odgłos (tylko co drugi), to jestem dobrej myśli. Niestety muszę za chwilę wyjść zająć się innymi stworzeniami, a chętnie poobserwowałabym ją, jak zwiedza swoje nowe włości :)

a otóż i Mawika i stare śmieci na nowych włościach :)




przyłapana na układaniu żwirku :lol


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 03, 2013, 14:23:37 pm »
Piękna jest, choć widać, że w alercie. Ale ciągle serce ściska, że już bez Fuszki :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 03, 2013, 14:38:31 pm »
a zrezygnowałaś z wykładziny przed klatka czy mnie oczy mylą?
Ściskam kciuki za Mawike, jest dzielna i śliczna :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 03, 2013, 14:52:55 pm »
zrezygnowałam przymusowo, bo zamakałaby od prysznica :)
w międzyczasie sprawdziłam, że chodzenie po płytkach to dla Mawiki nieco niepokojąca nowość, więc już jesteśmy po pierwszym przemeblowaniu ;) fotki potem, bo piszę ze stajni :P

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 04, 2013, 09:05:29 am »
no i jest zonk - Mawikę przeraża chodzenie po płytkach. do tego stopnia, że wolała wyskoczyć na klatkę, niż przejść kilka kroków wzdłuż niej :wow
idę przemeblowywać dalej, a Wy sobie obejrzyjcie wspominkowe foty Babuszek







proszę, prooooszę, niech Mawika zdąży się do kogoś przytulić...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 04, 2013, 09:08:52 am »
Siostrzyczki... Obie piękne - szkoda, że Fuszka tak krótko z nami pobyła :( Ale wierzę, ze Mawika znajdzie DS!
Widzisz, Kic, najwyraźniej Mawika to królica salonowa, płytki jej nie w smak :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 04, 2013, 09:20:10 am »
na pewno znajdzie i będzie kochała swoich nowych opiekunów a nie to co moje niewdzięczniki- istnieję dla nich tylko wtedy jak niosę żarcie  :oh:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 04, 2013, 10:40:23 am »
ściska w środku od tych zdjęć! Kic łobuzie nam tu od poniedziałku od bladego świtu wzruszenia serwujesz!  :zonka:

biedna Mawika tyle smutków i stresów ostatnio... :(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 09, 2013, 19:36:01 pm »
Mawika, Mawika...
widzę teraz, jak bardzo jej nie dostrzegałam, gdy większość mojej energii angażowała Fuszka (o Różyczce nie wspominając :zakochany:)

Mawika w międzyczasie oswoiła się z nowym miejscem, ale bardzo, bardzo widać, jak brakuje jej towarzystwa drugiego królika. Przecież to zawsze Fuszka pierwsza wychodziła z transportera, a nawet jak nic nie robiła, to BYŁA! i świat był jakiś tak bardziej do ogarnięcia, nie trzeba było o wszsytkim decydować samemu, czy się bać, czy nie...

Wręcz zastanawiałyśmy się z Bośnią, przy całej dezaprobacie dla zaprzyjaźniania królików na chwilę, co w przypadku Mawiki będzie mniejszym złem, mniejszym stresem: siedzenie w samotności aż znajdzie się DS (nie wiadomo jak długo), czy pocieszenie jej towarzystwem innego tymczasowicza, z ryzykiem, że znów przeżyje traumę rozstania. Zobaczymy.

Tymczasem Mawice zmieniły się upodobania kulinarne: seler i kalarepka poszły w odstawkę (przynajmniej Klony się cieszą z nieplanowanych dokładek ;) ), jabłko i marchewka wchodzą powolutku, po kawałeczku, przez cały dzień, za to korzeń pietruszki to jest to! :lol Po przyniesieniu porcji warzywek Mawika podchodzi, uważnie (i oczywiście z Babuszkową godnością) obwąchuje wszystko po kolei, aż wywącha gdzie schował się kawałek pietruszki :lol Przy łapczywych Klonach i po żernej Różyczce, jest to dla mnie tak egzotyczny widok, że napawam się nim gdy tylko czas pozwala :zakochany:

jutro spróbuję jej jakieś fotki strzelić :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 09, 2013, 20:37:24 pm »
ukochaj ja mocno!
może poprostu by ją i drugiego królika wyadoptować razem? wtedy nie będzie stresu rozstania :]
jak mi się ususza chipsy pietruszkowe to przyniosę cały worek dla babuszki malutkiej :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0