Autor Wątek: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka  (Przeczytany 81542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 09, 2013, 13:42:03 pm »
Fusiu, ty też zdrowiej malutka  :*

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 10, 2013, 14:08:32 pm »
Kochane ciotki (i ewentualni ukryci wujkowie), Fuszka ma się lepiej! :zakochany:

Doktor najpierw popatrzył jej głęboko w oczy (no dobra, tylko w lewe) i zakrzyknął "super!" :lol Co oznacza, że Babuszka Fuszka dzielnie pracowała nad wygojeniem oka. przez ostatnie parę dni nawet nie uciekała przede mną, tylko z dużym spokojem pozwalała sobie unosić powiekę i wkrapiać co trzeba :zakochany:

Następnie Doktor zrobił mi kawał :co_jest
Powiedział "leki odstawiamy", wywołując moją niepohamowaną radość, że nie będę już musiała męczyć Babuszki 3 razy dziennie :doping:
Następnie uśpił moją czujność, informując, że podaje blokadę, która ma działać 10-14 dni (czyli 0, słownie ZERO leków podawanych w domu! :doping:)
Po czym dodał "trzeba ją będzie rehabilitować, 3 razy dziennie 5 minut każda sesja, o tak" i tu wziął Babuszkę na ręce i pokazał mi jak wykonywać ruchy bierne kończynami miednicznymi... przeciera_oczy
co zrobić, Babuszka Fuszka pokocha mnie teraz już całkiem i dozgonnie... :diabelek
Zwłaszcza, że pierwsza sesja gimnastyki spotkała się z totalnym oburzeniem, fochem i czystą żywą niechęcią w szafirowych oczkach :mhihi

Natomiast najważniejsze jest to, że Fusia czuje się na tyle lepiej, że lepiej chodzi, mniej ją obraca wokół przednich łapek, wybrała się skubać sianko (przy którym jej ostatnio nie widywałam) no i wrócił zgredzik w oczkach :zakochany:

Nie wiem ile Fuszce zostało czasu do końca tej ziemskiej podróży, ale - póki u Babuszki Fajterki wola życia - niech tę wędrówkę dokończy w jak największym komforcie. Co przy pomocy Mistrza i potencjalnego DS na pewno uda się osiągnąć :heart

PS. Fusia właśnie położyła się na wyciągniętą kurkę, z tendencją do oparcia na prawym boku, co przez ostatnie kilka dni się nie zdarzało :pokoj:

PPS. Mawika jest Mistrzem Stabilności: niezmienne 1,75kg, ta sama godność i spokój [znaczy w gabinecie. w domu jest Mistrzem Dekoracji Wnętrz, ale to następnym razem :krzywy2]

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 11, 2013, 07:37:45 am »
ruch to zdrowie jak to mówią,więc gimnastykujcie się pilnie!  :diabelek
trudno mi się określić czy to dobre czy złe wieści odnośnie stanu zdrowia Fuszki, ale cieszę się że się lepiej czuje drobinka kochana!


Cytat: Kic http://dread-zone.pl/img/cms/
Dredy/Dready_0086.jpg link=topic=15883.msg482165#msg482165 date=1378814912
Mawika jest Mistrzem Stabilności: niezmienne 1,75kg, ta sama godność i spokój [znaczy w gabinecie. w domu jest Mistrzem Dekoracji Wnętrz, ale to następnym razem :krzywy2]

 haha czy uderzasz do umiejętności tworzenia fantazyjnych,ażurowych serwet z nudnych podkładow, czy to jakieś nowe talenty Mawika przejawia?  :>
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:15:21 am »
Kic to teraz będziesz mistrzem króliczej rehabilitacji :) koniecznie musisz skroić jakiś filmik z tych Fusiowych wygibasów.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 11, 2013, 14:26:00 pm »
a nie ma sprawy, tylko zorganizuj mi trzecią rękę na wysięgniku :>

Patrzę na Fuszkę i nie wiem... raz lepiej, a raz na tyle słabo, że ponure myśli o pewnej trudnej decyzji chodzą po głowie... a potem biedna Bośnia po nocach musi mnie pocieszać i rozświetlać mrok i piach :bukiet
Porobiłam trochę fotek Babuszkom, wrzucę jakoś niedługo (choć niewyróbka czasowa nie pomaga).

PS. Zajęcowa, tak, chodzi o to, że podkłady są nudne i w ogóle powierzchnie płaskie i gładkie są nie do zniesienia :P za to confetti rulez! :pokoj:

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 11, 2013, 14:40:48 pm »
a nie ma sprawy, tylko zorganizuj mi trzecią rękę na wysięgniku chytry
o ile dobrze pamiętam, to masz dwie całkiem sprawne nóżki :P .... ewentualnie możesz mnię zaprosić to Cię skameruję :mhihi

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 12, 2013, 00:13:27 am »
że nogami mam kamerować...???
a zaproszenie masz permanentne :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:09:44 am »
mówię cichutko, żeby nie zapeszyć, ale wygląda, że Fusia zwalczyła kryzys posterydowy :D

Rehabilitacji nie znosi serdecznie, więc cyrkluję jakoś tak, by zrobić to skutecznie, a delikatnie i nie odzierając walecznego ciałka z całej godności. Poza tym kręgosłup ma krzywy i to się pewnie nie zmieni, więc i obroty wokół przedniej łapki się zdarzają, ale na szczęście rzadziej, a Babuszka ogólnie jest w niezłej formie. nawet gdy kręci się i wierci, zanim znajdzie wygodną pozycję, oczka ma żwawe i co najwyżej deko zniecierpliwione, a nie takie zgaszone i zmęczone jak na przełomie tygodnia.  :doping:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:16:39 am »
Nie zapeszam, nie chwalę, nie biję brawa :* Fusieńko :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:14:32 pm »
jak tam babuszki maluszki?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 18, 2013, 17:50:04 pm »
hmhhm? Kic nie niepokój tym swoim milczeniem! :hmmm
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 19, 2013, 14:44:40 pm »
Przepraszam, Zajęcowa, i wszystkich , którzy czekają na wieści Babuszkowe.

A u Babuszek - jak to u Babuszek - mieszanina moich wzruszeń i niepokojów.

Fusia z jednej strony bez zmian: blokada sterydowa nie pomogła, po wyjściu z posterydowego kryzysu jest tak samo jak było wcześniej. Fusia dużo leży (chyba nawet więcej niż wcześniej), nieustannie układając się w "banan w prawo". Gdy wstaje i chodzi, opiera się tylko na lewej tylnej nodze, prawa jest cały czas podkurczona. Gdy zatrzymuje się, kręgosłup wygina się jej w lewo, co daje łamiący serce widok Fusi kilka razy okręcającej się wokół własnej osi zanim znajdzie taką pozycję, w której jest w stanie utrzymać równowagę.
Natomiast z drugiej strony przed molestującą Mawiką ucieka jak fryga, podobnie niestety przede mną, gdy czas na rehabilitację. burczy wtedy wściekle i śmiga na 3 nogach z prędkością małego samochodziku, a z oczu sączy się zimna niechęć. Ale ile przy tym energii Babuszkowo-fajterkowej! A gdy spóźniam się z jedzeniem, Fuszka czeka w okolicy strategicznej, wypatruje michy, a oczy ma wtedy takie, że wszelkie myśli o eutanazji wstydzą się, że w ogóle śmiały powstać.

Mawika niby zajmuje się sobą i jedzeniem, ale też rzadziej molestuje Fusię, jakby czuła, że co za dużo, to niezdrowo. W dodatku gdy Fusia ma dość przebieżek (bo standardowo ucieka spod Mawiki, zanim ta przystąpi do czynności zasadniczych) i zabulgocze na Mawikę, ta się zatrzymuje na chwilę, po czym przechodzi do lizania Fusi po oczkach i kładzie się koło niej. W ogóle widok Babuszek przytulonych do siebie jest bezcenny (jeśli nie liczyć ceny chusteczek higienicznych... :mhihi)
A pewnego razu, gdy Fuszka wybitnie (znaczy wybitniej, niż zazwyczaj) nie miała ochoty na rehabilitację i uciekała, bulgocząc na mnie wściekle, Mawika postanowiła ją obronić i mnie przepędzić! Obyło się bez zęboczynów, ale przyznam, że zbaraniałam na widok kategorycznej postawy Mawiki. A zaraz potem oczywiście się rozczuliłam :lol

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 19, 2013, 15:43:56 pm »
oj Kic, te Twoje sugestywne opisy i innych narażają na chusteczkowe koszty!  :bejzbol ale w sumie sama chciałam  :nie_wiem
w środku mieszanina rozczulenia, zatroskania i jeszcze wielkiego podziwu dla woli walki.
Ściskam Was! ,:*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 19, 2013, 17:56:28 pm »
nawet Twoje opisy rozczulają, a co dopiero widok siostrzanej (może nieco szorstkiej), ale - miłości :heart
Cudowne są Babuszki :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 19, 2013, 17:59:47 pm »
Kic, te Twoje sugestywne opisy i innych narażają na chusteczkowe koszty!
nawet Twoje opisy rozczulają

To nie ja, to Babuszki!

Offline Astharte

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kalia
  • Pozostałe zwierzaki: Koty: Tofik i Kovu
  • Za TM: Kicaj
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 19, 2013, 18:31:16 pm »

A pewnego razu, gdy Fuszka wybitnie (znaczy wybitniej, niż zazwyczaj) nie miała ochoty na rehabilitację i uciekała, bulgocząc na mnie wściekle, Mawika postanowiła ją obronić i mnie przepędzić! Obyło się bez zęboczynów, ale przyznam, że zbaraniałam na widok kategorycznej postawy Mawiki. A zaraz potem oczywiście się rozczuliłam :lol


Kic, ty niedobra kobieto  :zonka:

Już sama nie wiem co można jeszcze dodać w temacie Babuszek... Chyba obcowanie z nimi na codzień musi być wspaniałym doświadczeniem :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 21, 2013, 23:19:13 pm »
Chusteczki gotowe...? No to jadziem:

Babuszkowy wybieg po reorganizacji (zwracam uwagę na sławny poduszko-podnóżek)


Fusia leży (banan w prawo), Mawika oczywiście udoskonala nudny, płaski podkład


Fuszkulec-krzywulec


Krzywulec cd


Sposób na śniadanie: z jednej strony oprzeć się o Mawikę, z drugiej o zagrodę


Zbliżenie na Fuszkę po rehabilitacji


i drugie:



a teraz przerwa na sięgnięcie po nowe chusteczki:



ćśśśś.... Babuszka drzemie


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 22, 2013, 08:53:29 am »
Kurka wodna, one są tak wzruszające, że te chustki faktycznie by się przydały :) Widać, że są ze sobą związane :heart
Widać tez, jak im u Ciebie dobrze :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak win
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 22, 2013, 11:15:03 am »
siła drzemie w....BABUSZKACH  :heart
Kasia, piękne zdjęcia, chwytają za serducho... :*
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:25:15 pm »
Zdjęcia nędzne, w dodatku znów pikseloza się wdała (i nie chodzi o tę przyjemną chorobę zakaźną, która opanowała Uszatą Przystań :diabelek), to wszystko urok Babuszek! :heart