Autor Wątek: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne  (Przeczytany 4891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mia_wallace

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« dnia: Lipiec 20, 2013, 14:04:54 pm »
Drodzy,

szukam kontaktu do stowarzyszenia opieki nad zwierzętami, a nie bardzo wiem, gdzie, dlatego piszę tutaj. Mimo coraz lepszych warunków dla zwierzaków w sklepach zoologicznych, jestem zszokowana faktem, że nadal istnieją małe klitki-dziury, w których zwierzęta trzymane są w ciasnych, niewygodnych klatkach. Potrzebuję kogoś, kto z pełnymi uprawnieniami udałby się na Wałbrzyski bazar i tam odwiedził "sklep"(bo mała to dziura) pseudozoologiczny, w którym zwierzaki poustawiane są w małych klatkach na ciasnych półkach, często "pouciskane" ze sobą. Ten sklep nie ma po prostu warunków na trzymanie zwierzaków.  ;( Czy istnieją jakieś regulacje prawne, które zabroniłyby sprzedawać w tym sklepie zwierząt? Bardzo proszę o pomoc i namiary do stowarzyszenia/organizacji, która podjęłaby się tego zadania. 


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2013, 15:06:13 pm »
sklepy zoologiczne hurtownie tonw 99% syf kila i mogila....liczy sie tylko zysk i zero emocji, niestety ludzie nie chca czesto sie dzielic swoimi doswiadczeniami ani czesto nie mozna liczyc na zadna organizacje...takie sa realia
wszystko sprowadza sie tylko i wylacznie do ludzi ktorym sie zawsze nie chce

jesli chcesz z twgo zrobic jakakolwiek sprawe musisz miec nagrany material cideo i foto z miejsca przestepstwa, musisz miec nagrane obelzywe komentarze pod swoim adresem i inne grozby karalne ale to sa tylko dowody uzupelniajace czy jak to sie inaczej nazywa
na dodatek musisz pojsc z kims do takiego sklepu kto bedzie swiadkiem zdarzenia przed policja i potem w sadzie....osoba bardzo obca i zadna blizsza czy dalsza rodzina twoja czy meza czy chlopaka
imho powinnas przeprowadzic rozmowe z wlascicielem sklepu odnosnie tego zeby "łaskawie" poprawil warunki przechowywania zwierzakow, swiadkowie musza byc w sklepie a nagrany material musi byc z ukrycia ibwyraznie z dzwiekiem i obrazem i chetnie z czyms co nazywa sie date stamp czy okreslenie czasu i miejsca
łaskawie w cydzyskowie bo na kazdego dziala cos innego....mi tez nie zawsze sie udawalo
btw jakie tam sa zwierzaki? tzn jakie inne oprocz krolikow....np czy sa swinki morskie??
musisz sprawdzicbw urzedzie gminy na jakiego rodzaju dzialalnosc jest wyrazona zgida lub przechwycic jakis paragon ze sklepu ty lub ktis kogo obsluga nje zna gdzie sa pelne dane podmiotu i sprawdzic go w bazie pkd
nie wiem czy o czyms zapomnialem....moze ktos inny podpowie
szukam punktow zaczepienia :-)) i to jest tylko poczatek listy
jak bedxiesz to miec to daj znac a jak chcesz to telefon do mnie podam na pw
jak to bedzie to wtedy poszukam dla Ciebie organizacji ktora po obejrzeniu materialu audio video i tego co ustalimy pomysli czy da sie to ugryzc i jak to ugryzc i kiedy
bedxie to jednak wymagalo od Ciebie lub Twoich znajomych wymagalo.....nagran video i audio, dowodow na stan i zaniedbania, szczegolowych infotmacji o lokalizacji i danych wlasciciela czyli czasu i poswiecenia
ok ?!
pozdr
andy

"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2013, 21:03:23 pm »
Który sklep zoologiczny w wałbrzychu ma takie warunki?


Offline mia_wallace

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:12:45 pm »
jest taka mała klitka na podzamczańskim bazarze. dzwoniłam w tej sprawie do straży ochrony zwierząt w wałbrzychu. powiedzieli, że zrobią coś z tym, ale oczywiście warunki nadal się nie zmieniły. w sklepie jest obecnie jeden króliczek, kilka świnek morskich, myszy i są również ptaki ;> nie wiem, jak oni je wszystkie upychają na półkach. liczyłam na interwencję tejże straży, ale jak widać przeliczyłam się - widocznie albo ich tam w ogóle nie było, albo uznali, że skoro zwierzęta nie są głodzone i bite i nikt się nad nimi nie znęca, to jest okej. mogłabym w sumie pokusić się o sfilmowanie, ale byłoby trudno ze względu na to, że właściciel wręcz siedzi klientowi na plecach - jest to tak małe. obawiam się też, że musiałabym znaleźć jakąś organizację wręcz fanatycznie kochającą zwierzęta, żeby się tym przejęli. widzę, że jest to ktoś z wałbrzycha ;) Siwa20 - może mogłabyś rodmuchać akcję wśród znajomych i zadzwonić ze skargami do straży zwierząt - tu masz numer 787546871 - w miarę możliwości. może jak dostaną więcej zgłoszeń, to bardziej to do nich trafi. 

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2013, 15:28:50 pm »
bo takich rzeczy nie zalatwia sie IMHO na telefon, trzeba do strazy pojechac i pogadac...zobaczyc z kimnda sie pogadac i kogo przekonac i dowiedziec sie co mozna zrobic ich rekami lub do kogo moga skierowac jeszcze
btw ile jest swinek w tym sklepie i w jakich warunkach siedza i one ? tj takich samych jak kroliki czy lepszych/gorszych ?
jak rozumiem nie bardzo mialas czas sprawdzic kto prowadzi ten sklep i co sie pojawia na paragonach tj jakie detale
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline mia_wallace

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2013, 17:14:23 pm »
w tym tygodniu zajdę do tego sklepu, przypatrzę się uważnie zwierzakom i kupię coś, żeby dostać paragon. dalej będę działać.   

Offline mia_wallace

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2013, 13:03:16 pm »
na stan obecny w sklepie jest jeden króliczek (nie taki całkiem malutki) i dwie świnki morskie - te są trzymane we dwie w małej klatce na półce obok klatki z króliczkiem. na nich stoi dodatkowo upchana klatka z ptakiem. wyżej są jeszcze ryby. warunki świnek i króliczka są podobne i w porównaniu z przestrzenią, jaką takie zwierzątka mają w porządnych sklepach zoologicznych, to aż chce się płakać na ten ścisk. na paragonie widnieje nazwisko Robert Czechowski "Arium". Sprawdzałam w internecie - jest to legalnie zarejestrowany sprzedawca zajmujący się handlem na bazarach i targowiskach. jak zatem można dalej działać?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: prośba o pomoc - sklepy zoologiczne
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:43:22 pm »
mozna poprosic skan lub wyrazne foto tego paragonu ?
jesli to nie klopot of kors
"wake (call) me when u need me" HALO 4