Autor Wątek: Jak złapać królika uciekiniera - pilne  (Przeczytany 10372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sanias

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« dnia: Lipiec 09, 2013, 11:04:17 am »
Ostatnio (ok. 3 dni temu), na polu niedaleko domu zauważyłem królika. Miniaturka, w miarę zadbana. Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego (u ludzi mieszkających obok), królik podobno biega tam od ok. 2 tygodni, co oznacza że prawdopodobnie ktoś go po prostu z domu wyrzucił, po znudzeniu "zabawką"  :icon_frown  Próbowałem oswajać go w klasyczny sposób, tzn wystawiłem blisko miejsca gdzie lubi przesiadywać pudełko, w którym mógłby się schować, a w pudełku i obok niego porozrzucałem trochę jedzenia (sałata, marchewka, kapusta, pietruszka, itp). Problem jest taki, że od 3 dni nie chce nic ruszać (zmieniam regularnie jedzenie na świeże). Do tego nie ufa ludziom, nie daje podejść, ucieka na sam widok (nie wiem jak go w poprzednim domu traktowano). Pole jest otwarte, prowadzi przez nie ścieżka, co chwile tam ktoś chodzi, gania tego królika, właściciel często jeździ traktorem. Do tego w okolicy dużo psów biega puszczanych luzem, boję się że któryś w końcu może króliczka złapać i skrzywdzić.

Macie jakieś pomysły jak można by go złapać/oswoić? Jestem oczywiście w stanie po złapaniu się nim zaopiekować, albo znaleźć znajomego który go przygarnie.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:08:42 am »
Z jakiej jesteś miejscowości?
Ps. Króliki nie mogą jeść kapusty, tylko pekińską.

Offline Sanias

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:29:15 am »
Króliczek jest w Woli Krzysztoporskiej (niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego) - nie mieszkam tam, jestem tylko na wizycie u rodziny, dlatego też tylko kilka dni jest na złapanie go.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:32:39 pm »
Kurcze ciężki temat.
Może warzywka go nie kręcą, bo świeżonek ma pod dostatkiem. Moze spróbuj z suszonymi ziołami np. babka

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:37:39 pm »
Skrzyknij kilka osób, weźcie koce albo siatkę (np. do siatkówki), otoczcie królika tak, by albo wbiegł Wam w ręce, albo zagońcie go w takie miejsce, z którego nie będzie mógł uciec.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Sanias

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:42:32 pm »
Skrzyknij kilka osób, weźcie koce albo siatkę (np. do siatkówki), otoczcie królika tak, by albo wbiegł Wam w ręce, albo zagońcie go w takie miejsce, z którego nie będzie mógł uciec.
Tego już próbowaliśmy. Królik jest sprytny, do tego właściciel pola ma tam wystawione kilkadziesiąt sporych plastikowych beczek, pomiędzy którymi królik się chowa kiedy tylko zobaczy że ktoś się zbliża. Wśród beczek nie ma jak go osaczyć, bo właściciel niestety nie chce współpracować i nie pozwala się ich ruszać, przegania nas. (Po polu można biegać bo nie jest uprawne, stoi puste, tylko same beczki są "zakazane")

Offline Sanias

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2013, 00:32:28 am »
Królik złapany. Do tego odnalazł się właściciel któremu uciekł, także wszystko się rozwiązało dobrze.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2013, 01:26:31 am »
Jak Ci się udało?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak złapać królika uciekiniera - pilne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:24:41 am »
i co to za właściciel?