Autor Wątek: Fred uciekinier - pomocy!  (Przeczytany 5871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Fred uciekinier - pomocy!
« dnia: Lipiec 03, 2013, 11:45:40 am »
Mamy problem z Fredem. dzisiejszego ranka miedzy 5-7:30 uciekła nam z klatki... W nocy chyba tak gryzły kratki, ze trochę ją wygięły musiał pyszczkiem podważyć i przecisnąć się przez wąską dziurę. Znalazłam go leżącego na "kurkę" w kuchni - nigdy tam nie leżał! Sprawdziłam brzuch - uciekł od razu, bo nigdy tego nie lubił. Położył się w pokoju w swoim miejscu i tak leżał. Nie jadł, nie pił. Potrafi długo przeleżeć w jednej pozycji, czyli dolegliwości bólowe chyba nie są duże. Wzięłam Go na ręcznik i pomasowałam trochę brzuszek wtedy zrobił pod siebie siku. Zabrałam Go do weterynarza. Pani dokładnie Go zbadała każda łapkę, kręgosłup, macała długo brzuszek, sprawdziła główkę. Powiedziała, ze nie widzi oznak urazu, brzuch miękki, stetoskopem sprawdziła czy nic się tam nie przelewa, serce też ok. Dostał lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Mam Go obserwować i co godzinę sprawdzać śluzówkę oka, jeśli zmieni się na białawą to mam się od razu zgłosić, bo znaczy że doszło do krwotoku wewnętrznego. Teraz w domu jest jakby lepiej oczka wyglądają zdrowiej, myje się. Jak Mefina podchodzi to podkłada się do miziaków. Czy ktoś miał podobne przeżycia? Może mogę mu jeszcze jakoś pomóc, coś zrobic?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:26:21 pm »
A to mała wredotka. Hmmm. Zrobiłas wszystko, co trzeba w takiej sytuacji. Wydaje mi się, że pozostaje jedynie obserwować.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2013, 13:28:47 pm »
i tak ciągle mam wrażenie, że za mało... teraz cały czas śpi, niby normalne, bo to jego pora snu ale cały czas sie boję, że coś przegapię...

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2013, 16:50:26 pm »
Tak do 14 siedział w kącie i robił pod siebie. Aktualnie zajada suski, pije wodę, sika na kanapę - Fredziu wrócił  do sił ;)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2013, 23:11:31 pm »
Ja znowu potrzebuję porady... nie wiem czy to ja tak panikuję czy rzeczywiście coś może się dziać... mianowicie... od kilku dni zrobiło się u nas cieplej widać, ze królikom też to przeszkadza, jednak Fred mnie trochę niepokoi. Mianowicie dość szybko oddycha, nawet teraz kiedy już jest chłodniej. Normalnie je, nawet bym powiedziała, ze apetyt mu się trochę poprawił, bobczy, sika, leniuchuje, broi - zachowuje się normalnie, jak zawsze. Tylko widzę, że jak leży to szybko oddycha, tak że aż uszy się trzęsą. Nie słychać żadnych świstów ani tym podobnym. Mefina nie oddycha aż tak szybko. Czy to może być objaw czegoś?

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2013, 09:55:06 am »
hm .. ogólnie króliczki jak jest ciepło to szybko się męczą i szybciej oddychają :) Może ma grubszą sierść .. i dlatego szybciej oddycha . u mnie tez pobiegają i leża plackiem i szybko oddychają to normalne . :) Kochana nie możesz tak panikować bo zejdziesz nam na zawał .. spokojnie, ty też szybko oddychasz :D i nic CI nie jest :D jeżeli zachwuje się normalnie to nie ma powodu do obaw .. tymbardziej ,że trudniej znoszą taką temperaturę nasze uszaki . pozdrawiam

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:52:30 am »
Mój Stasio to od kilku dni przybiera pozy "zdechlaczka"  podczas spania. :D Jednak dajemy mu możliwość kicania po całym mieszkaniu, wybiera sobie chłodny pokój i tam leniuchuje :) 

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:05:48 am »
miniaturowaem ja się domyślam, ze pewno panikuję... tylko dla porównania mam Mefi, która jest baaardzo włochata, puchata i ona tak nie oddycha, dlatego ja panikuję, choć wiem, ze króliki są rożne ;) hormony mi buzują i ostatnio wszędzie się doszukuję czegoś, nawet mąż został wysłany do lekarza ;)
Dzięki bardzo za odpowiedzi... "oddycham" spokojnej ;)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:31:44 am »
noo .. nie  możesz na siłę im chorób wynajdywać :) bo w końcu na coś zachorują :P
ale na razie ja nie widzę oznak do niepokoju . :) poświęcić im więcej czasu :) poleż z nimi np. na podłodze , może być też tak , ze czegoś się wystraszył , lub szybciej się męczy :)
u mnie też każdy jest inny .. jeden może latać non stop .. a drugi zrobi kółko i dyszy jak po maratonie i idzie w kimę . :)

ps. mojego małża to nawet wołami do lekarza nie zaciągnę :P ale gdy trzeba chwytam się nieczystych zagrań :hahaha:

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:51:36 am »
No własnie teraz siedzę w domu, bo jestem na l4 i dużo czasu z nimi spędzam wiec moze dlatego tak wynajduję ;)
Co do męża to musiałam nakrzyczeć i dopiero argument "że dziecko musi mieć zdrowego tatę" trafiło do niego ;)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Fred uciekinier - pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:53:26 am »
no tak z nudów , też budzi się nasza nadopiekuńczość .. ja też tak często schizuje .. ale potem biorę to na chłodno i dochodzę do wniosku że to tylko moje urojenia :P