Autor Wątek: Akcesoria dla królików  (Przeczytany 60843 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Akcesoria dla królików
« dnia: Grudzień 04, 2004, 22:59:25 pm »

   
Króliki w naturze żyją w norach. Tam spędzają większą część dnia. W warunkach domowych za taką "norkę" służy klatka. W niej króliczek powinien czuć się bardzo swobodnie, a opiekun nie powinien zanadto ingerować w ten króliczy azyl.

Nigdy nie wolno na siłę wyciągać królika z klatki ani go tam zaganiać!!!
Królik powinien być wypuszczany, na co najmniej 3-4 godziny w ciągu doby lub dłużej. Przy odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania można króliczka w ogóle nie zamykać, bądź tylko na noc.
   Jeśli zwierzątko nie biega wystarczająco długo, może stać się bardziej nerwowe i agresywne. Zbyt mało ruchu w ciągu całego życia powoduje w późniejszym wieku zwyrodnienia kręgosłupa, otyłość, blokady stawów, a co za tym idzie nie możność umycia się wszędzie, wypadanie sierści. Tak daleko idące konsekwencje wynikają z tego, że brak ruchu generalnie wpływa na zdrowie i kondycję króliczka, tak więc powinien on biegać jak najczęściej. Można go wypuścić, gdy oglądamy telewizję, czytamy książkę, odrabiamy lekcje. Króliczek chętnie nam będzie towarzyszył w naszych codziennych czynnościach.


   Klatka powinna być tym większa, im mniej czasu spędza króliczek na wolności. Minimalnymi wymiarami klatki dla jednego króliczka są 80X40X40 cm. Królik powinien mieć możliwość wyciagnięcia się również na szerokość klatki. Jeśli kupujecie małego króliczka, niech nie zmyli was jego wielkość, z czasem urośnie i osiągnie średnio wagę 1,50 kg. W pozycji siedzącej jest to około 30 cm długości ciała a kiedy się rozciągną około 50 cm. Niżej na zdjęciu widać małe 5 tygodniowe króliczek i te same w dorosłym wieku.

         

    Kiedy przyniesiemy królika do domku, klatka powinna być już gotowa i odpowiednio urządzona.
Króliczka należy włożyć do niej i dać troszkę czasu na oswojenie się z nowym miejscem oraz z kuwetą. W tym okresie powinnien nauczyć się, że klatka służy jako toaleta oraz stołówka.
    Najlepiej, jeśli klatka ma wysokie plastikowe dno i ocynkowaną górę. Musi mieć z przodu drzwiczki i stać na podłodze, by uszatek mógł swobodnie do niej wchodzić i wychodzić. Dobrze, jeśli góra jest również otwiera, będzie nam w przyszłości wygodniej ją sprzątać.

    Klatki z plastikowymi ściankami (takie jak na zdjęciu niżej, przeznaczone są dla jeży) i nie są polecane. Przede wszystkim nie dochodzi w nich do właściwej cyrkulacji powietrza, a w okresie upałów, królik może się "przegrzać". Nie wietrzona ściółka stęchnie. Powstający zapach to nic przyjemnego ani dla królika ani dla właściciela. Królik nie ma też możliwości samodzielnego opuszczenia klatki.


       
Klatki nie stawiamy:
- W przeciągach,
- W miejscach gwarnych, ruchliwych,
- Przy kaloryferach, gdzie będzie królikowi za gorąco, w miejscach nasłonecznionych,
- W kuchni, m.in. ze względu na opary gotowanego, smażonego jedzenia. Ale także ze względów higienicznych, linienia, kuwety.

Najlepszym miejscem na klatkę będzie jakiś zaciemniony róg pokoju. Tam królik na pewno będzie czuł się komfortowo.

W klatce powinny znajdować się:
- Kuweta,
- Miseczka na wodę lub poidełko,
- Miseczka na granulat oraz zieleninę,
- Paśnik



Kuweta
    Stawiamy w rogu klatki. Królik sam powinien wybrać ten róg, jeśli kuweta stoi w innym miejscu a królik załatwia się w innym należy ją przestawić według jego woli. Kuwetę sprzątamy co najmniej raz dziennie.

Na Polskim rynku można dostać równego rodzaju kuwety:
- Narożne-bardziej przeznaczone dla świnek morskich. Jeśli zdecydujemy się na taką kuwetę, starajmy się wybierać jak największą, z wyższym spodem. Jeśli mamy królika rasy baran, taka kuweta jest za mała.
- Prostokątne
- Z separatorem moczu

Ściółka
    Najpowszechniejszą formą wypełniania kuwety jest drewniany, niezbrylający żwirek. Jednak, jeśli wasz króliczek jest reksem, to ze względu na delikatne łapki i możliwość pojawienia się ranek, odradzam stosowanie żwirku (lepiej zastosować miękki papier). Nie należy też stosować żwirku na całej powierzchni klatki, przeszkadza to w nauczeniu królika czystości, dodatkowo nie jest higieniczne. Do wymiany żwirku może pomocna okazać się specjalna łopatka do kuwet, jednak nie jest to rzecz niezbędna.



Na ściółkę dla królika nie nadaje się ani siano (w ogóle nie chłonie wilgoci) ani wióry (pylą i wydzielają olejki eteryczne, a więc uszkadzają przy dłuższym stosowaniu wątrobę, nerki, płuca, powodują alergie).



Miseczka na wodę lub poidełko
    O wiele wygodniejsze dla króliczka jest picie z miseczki, szybciej ugasi on swoje pragnienie. Ponad to na ściankach poidła mogą nagromadzić się bakterie, gdyż czyszczenie go jest utrudnione. Woda powinna być dostępna przez cały czas i wymieniana codziennie.



Miska na granulat
    Króliki często rzucają miskami w klatkach. Te charakterne zwierzęta okazują tak swoje niezadowolenia lub oznajmiają, iż są głodne. Dlatego też miska powinna być w miarę ciężka, aby nie latała po całej klatce. Musi być też stosunkowo wysoka, gdyż królik może znaczyć moczem jedzenie.

Paśnik
    Bardzo często wchodzi w skład wyposażenia klatki. Zaczepiamy go na ściankach klatki, a na nim układamy sianko. Można też przymocować w klatce wiklinowy koszyczek i do niego wkładać sianko.

Na pozostałej części klatki można położyć kocyk albo dywanik. W okresie upałów klatka powinna zostać goła.

Szczotki i grzebienie
    Ważnym elementem opieki nad królikiem, jest dbałość o jego futro. Podczas codziennej toalety, królik wylizuje sobie sierść, która trafia do jego przewodu pokarmowego. Zjedzenie zbyt dużej ilości futra może prowadzić do zatoru w jelitach, a to z kolei może przyczynić się do śmierci króliczka. Dlatego codzienne czesanie królika, jest tak ważne - zwłaszcza dotyczy to królików długowłosych. Do wyczesywania króliczego futra może służyć:
- szczotka ze sztucznym włosiem,
- specjalna szczotka z zakrzywionymi ząbkami,
- lateksowa rękawica,
- nawilżona woda dłoń.



Przenośna klatka
 
    Przydatna podczas podróży, wizyt u weterynarza. Nie powinno się przewozić króliczka w tej samej klatce, w której mieszka. Jak pisałam wcześniej klatka króliczka ma być jego azylem i nie powinno się zakłócać tego króliczego poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo, można króliczka poobijać. Najlepszy podczas podróży jest plastikowy transporter, który w domu może być używany do zabawy, jako kryjówka. Można też używać koszyka piknikowego. Większość króliczków nie lubi podróży, podczas których bardzo się stresuje. Dlatego też powinniśmy zapewnić im wygodny transport, kiedy to wygodnie i bezpiecznie będziemy w stanie je głaskać po drodze.
                     





 Artykuł ze strony www.porady.kroliki.net/akcesoria.html
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:14:25 pm »
juz wiem co musze zmienic afrusi w klatce moja klatka ma jakos 60x40 za mala jest? a ile kosztuje taka wieksza?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:27:23 pm »
Duży wybór klatek jest na Allegro . Ceny są również zróżnicowane. Klatkę 100cm można już kupić chyba za ok.90zł.
W 60cm jest mało miejsca, no i nie ma jak wstawić kuwety.
A zamykasz króliczkę w tej klatce? I na jak długo? Czy służy ona tylko jako domek?

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:39:12 pm »
no ona musi siedziec w tej klatce bo nei mam miejsca w domu zeby sobie latala by poprzegryzala mi kable ale wypuszczam ja czasem po pokoju dzisiaj chyba z 2 h latala po moim pokoju i byla na dworze sobie pokicac mam zamiar kupic jej wieksza klatke ikuwete i jakis wybieg ale to dopiero pod koniec czerwca teraz brak funduszow
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:43:25 am »
2h bieganie i klataka 60cm? Przeciez to jest dla królika męczarnia. Powinien biegać co najmniej 5h, a klatka nie mniejsza niż 100-120cm.
Nie rozumeim, co to znaczy, że nie masz w domu miejsca, zeby króliczka mogła pobiegać. Kable można pochować np w peszlach. Wszyscy ammy w domach kable, przeciez to nie forum Amiszów

Nuna

  • Gość
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2009, 10:46:20 am »
Biedny uszak :( 22 godziny dla takiego zwierzatka to wiecznosc i nuda.
Zabezpiecz pokoj, a z klatki zrob kuwete/toalete.

kasiagio

  • Gość
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2009, 10:57:22 am »
a ja jadę wreszcie po klatkę 120 w poniedziałek  znalazłam po długim szukaniu  :jupi   ale ja mojego Makiego wypuszczam 3 razy dziennie  p 2-3 godziny niestety nie mogę więcej za względu na córkę  :(  ale jak balkon wysprzątam i  zrobię remont to będzie miła tak swój wybieg  :lol

nuka

  • Gość
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:00:55 am »
Cytat: "rokiowca"
mam zamiar kupic jej wieksza klatke ikuwete i jakis wybieg ale to dopiero pod koniec czerwca teraz brak funduszow

jak już zrobisz te obiecane zakupy to wstaw zdjątka nowego lokum Afry :diabelek

nati

  • Gość
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:19:14 pm »
Nabyłam dzisiaj Kapciowi koszyczek na siano ale nie mam zielonego pojęcia jak go zawiesić. Postawiłam go na dnie klatki i mała od razu do niego wlazła, rozwalając wszystko dookoła.. Jak i czym najlepiej go zawiesić? No i na jakiej wysokości, bo jak zacznie się na nim wieszać to koszyk nie przetrwa tygodnia.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:50:08 pm »
u nie koszyk zawiesiłam na druciku... ale koszyk nie zdał egzaminu bo i tak siano było wszędzie... jak był za nisko to Ukryj wskakiwał i taktował jak kuwetę, gdy był za wysoko nie wyjadał wszystkiego i sianko leżało w koszyku zamiast być pożarte... można też rozgiąć spinacz biurowy i zrobi się z niego taki haczyk...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2010, 16:09:23 pm »
Ja mam problem z przywieszeniem czegoś do zagrody. Miska przestaje się sprawdzać, bo niestety chłopaki zaczynają do niej sikać- a jak wiadomo siano zmoczone jest niezdrowe i niebezpieczne, nie mówiąc już o bakteriach i smrodzie. Wycwaniły sie i miskę przechylaja i wysypują wszystko, po czym rozgrzebują i sprzątanie gotowe.
Macie jakis pomysł na przyczepienie paśnika jakiegoś do zagrody?

Ja myślałam o czyms takim:
1.
2. tylko to pewnie znowu wywalą...
3.
4.
5.   to może być za małe.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 16:12:49 pm wysłana przez mysza »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2010, 16:42:34 pm »
ja ci nie pomoge bo sama mam z tym problem

koszyk na ziemi to obsikane z pasnika nie chce jesc :/

zeberka161

  • Gość
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2010, 20:18:31 pm »
Ta na 3 obrazku wydaje się byc w miare sensowna :)
ja mam coś podobnego w klatce i się sprawdza

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2010, 21:06:12 pm »
mysza, nr 1 nie polecam - mam taki, precel wskakuje na niego i albo sika, albo pasnik sie pod nim składa :/
za to mi podoba sie nr 4 - wyglada calkiem sensownie :)

ja korzystam z kuli na sałatę :P i wisi sobie na lancuszku, a jak precel robi bunt to uzywam malego koszyka wiklinowego, ale wtedy precel zjada siano razem z koszem  :2guns:
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 21:09:20 pm wysłana przez Truffle »
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2010, 00:42:05 am »
Truffle no właśnie też jestem do takiego skłonna tylko muszę znaleść gdzie taki mogę kupić :P
Narazie szukałam tylko po obrazkach w googlach :D

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2010, 09:29:29 am »
to jak znajdziesz to daj znać XD ja nigdzie takiego nie widzialam ;)

za to coraz bardziej przekonuje sie do kupna kuwety z kratka :/ precel to juz taki syf robi, zlosliwiec jeden :/ wczesniej tego nie robil. KTO MI PODMIENIL KROLIKA, ja sie pytam?! :D
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2010, 09:39:29 am »
a nie masz nazwy do tego co chcesz?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2010, 09:49:24 am »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2010, 11:43:22 am »
Takie też wchodzi w grę, bo pewnie wykąbinuje coś z podwieszaniem :D

Truffle- już szukam! :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2010, 12:25:19 pm »
Mam! http://www.reln.com.au/molasses-drums-racks-hoppers-p-13.html

Tylko, że pisze, że to waży 5kg!

    *  Height: 620mm
    * Width (at base): 500mm
    * Depth (front to back at base): 500mm
    * Weight: 5kg

No i kicha, bo to tylko w Australii :/

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2010, 17:34:56 pm »
wlozylam siano do plastikowego pojemnika wywrocil wkurzal sie ze pojemnik siano przykryl i musialam na podloge wysypac i wtedy caly szczesliwy krolik ze moze zjesc w podlogi i porozwalac wszedzie :/

Emilka i Bobcio

  • Gość
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:56:42 pm »
Mój Bobcio ma taką kulę na sianko i jestem z niej zadowolona :) Sprawdza się świetnie i w klatce i w kojcu, tylko klatka musi być dosyć wysoka. W 100cm świetnie było, a jak przeniosłam na czas wyjazdu królika do 60cm to kula była do ziemi...  :icon_rolleyes Teraz Bobcio mieszka w kojcu i też wsadziłam tam tą kulkę i też się sprawdza jak się zawiesi na bok kojca :) Ale jest jeden minus... Jak królik zaczyna się tą kulką bawić... To cały dom się trzęsie...  :icon_rolleyes Ja taką kulę kupiłam za nie całe 20zł w sklepie zoologicznym kakadu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 16:58:16 pm wysłana przez Emilka i Bobcio »

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:08:25 pm »
Dziewczyny, mam takie kule na słte nawet dwie :D. Jest fajna , i wszędzie ją można wziąść . Można ją kupić np. w KAKADU ;P

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2010, 14:38:25 pm »
Nie wiedziałam gdzie to napisać  :nie_wiem  A mam pytanie odnośnie puszorków (szeleczek) co o nich sądzicie? Bo np dla świniaków nie są wskazane  :swinka:

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2010, 15:19:29 pm »
Zależy od królika jak lubi i mu nie przeszkadzają to nie ma przeciwwskazań  aczkolwiek lepsze jest puszczanie "wolno" lub w kojcu zawsze większa swoboda

pati_pati

  • Gość
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2010, 16:54:13 pm »
 Śnieżynka grzecznie w szeleczkach chodziła. Były one przywiązane do długiego sznurka i jak się zaplątała to pomagała sobie ząbkami. natomiast Foksi i Nosia na sam ich widok uciekały gdzie pieprz rośnie. A jak się im założyło to mało się nie udusiły, tak się szarpały.

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2010, 22:05:09 pm »
a ja mam pytanie odnośnie wymiarów klatki dla 2 króliczków- czy 120x60x50 wystarczy? jeśli nie, to drugi króliczek odpada, bo więcej miejsca nie mam przynajmniej w tym roku...wybiegi 3-4h dziennie, w weekendy więcej
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2010, 22:07:38 pm »
Hmm, Axel i Soteria pomieszkują razem w takiej klatce, z tym, że oni są zamykani na ok 8 godzin. Myślę, że jeżeli uszaki mają być a zamknięciu ok 20 godzin, to trzeba większej zagrody.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:12:47 pm »
Co do klatki - NIE POLECAM klatki tej firmy:
http://allegro.pl/super-klatka-dla-krolika-120-cm-4-gratisy-i1354942491.html
Tandetne wykonanie, jakaś chińszczyzna =/ Słabe spawanie, klatka jest u mnie dopiero coś około 10 miesięcy a już poszły dwa druty. Wad ma więcej, ale ogólnie: nie polecam =/

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:27:40 pm »
Horda też mam tą klatkę. Poszło juz pare prętów a mam ją z 1,5 miesiąca dopiero.


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2010, 20:19:41 pm »
 A ja Mam taką klatkę już 6 miesięcy i jest wszystko ok :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2010, 17:50:58 pm »
Wszystko przed tobą widocznie :roll:
Ja miałam przez ponad 5 lat w ciągłym użyciu 75-kę, nie pamiętam już nawet jakiej firmy i nic, kompletnie nic jej nie ruszyło. Pręty całe, poza tym mocne, konstrukcja fajna, wytrzymała, nie odgina się zbytnio nawet a ta... Po prostu zostałam chyba pokarana za chęć zaoszczędzenia, bo zamiast kupić coś konkretnego to wzięłam pierwsze, lepsze tanie i pod ręką. =/
No i teraz proszę bardzo - łączenia beznadziejne, bo trzeba zginać i odginać w razie gdyby chciało się złożyć lub rozłożyć klatkę, poza tym druty cienkie, całość podatna na odgięcia, z tymi drutami to tak jak już napisałam powyżej ja i xxxastarothxxx, w mojej osobistej opinii nie polecam firmy :(
Nie wiem nawet kto to wyprodukował, bo u nas w Żarach tylko hurtownię mają, ale firma beznadziejna :(
Szkoda pieniędzy i lepiej już zaintwestować w coś na prawdę lepszego szczególnie, jeśli chce się mieć klatkę na długie lata :<

Offline psychodelic_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:13:34 pm »
Ja także mam tą klatkę, o której wyżej wypowiadają się dziewczyny i przyznam, że też nie jestem zadowolona. Mimo, że pręty i łączenia nie są w moim odczuciu najgorsze to moją uwagę przykuła kuweta i materiał, z którego została wykonana. Plastik jest 'kruchy' (jeden róg kuwety jest już pęknięty, przyszła pora na kolejny), a sama kuweta ma odgięte do góry dno, trzeba je porządnie docisnąć by dotknęło podłogi.

Dodam, że mam ją dopiero od 2 miesięcy, więc jak napisała Hordra, wszystko przede mną.   wyzional_ducha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 20:17:38 pm wysłana przez psychodelic_ »

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2010, 18:43:32 pm »
Na początku planowałam kupić tą klatkę, ale wpadł mi w oko kojec. Po Waszych opowieściach ciesze się że z zakupu klatki nic nie wynikło. Na zdjęciach wygląda na trwałą, to samo w opisie, a tu proszę... 
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ninia41

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lilcia, już na zawsze w sercu [*]
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:53:15 pm »
Jak myślicie czy takie legowisko http://animalia.pl/produkt,16711,151,Trixie_Legowisko_dla_gryzoni_dwustronne_du%C5%BCe_30_x_22_cm_.html dla królika to dobra rzecz?
Jedyne co sie boje, to, że mi bd w nie siuśkać :oh:
MA ktoś? jak sie sprawuje?
Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy!

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8982.35 Galeria :)
Lilly :swieca:

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:12:47 pm »
bardziej polecam legowisko takiego typu http://allegro.pl/budka-legowisko-2w1-nr1-alkantara-futerko-i1427833930.html . Króliki (przynajmniej mój) lubią leżeć w takich zakamarkach
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 29, 2011, 21:07:17 pm »
Jak myślicie czy takie legowisko http://animalia.pl/produkt,16711,151,Trixie_Legowisko_dla_gryzoni_dwustronne_du%C5%BCe_30_x_22_cm_.html dla królika to dobra rzecz?
Jedyne co sie boje, to, że mi bd w nie siuśkać :oh:
MA ktoś? jak sie sprawuje?

Miałam..i sobie leżało..nie obeszło się żadnym zainteresowaniem...więc ja osobiście nie polecam...:)

Offline la reina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • moje urocze stworzonko
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2011, 09:52:52 am »
Mi też się właśnie wydaje, że dla króliczka lepsze jest legowisko typu budka, żeby mógł się w niej schować, a przecież wiadomo, że króliczki uwielbiają się chować najlepiej w ciasnych miejscach. Tylko takich budek to trzeba raczej szukać wśród akcesoriów dla kotów. A może takie coś
http://allegro.pl/klatka-transporter-najtaniej-dla-kota-domek-budka-i1424511856.html
tylko wtedy trzeba by było odczepić te drzwiczki. Jak myślicie takie coś byłoby dobre dla króliczka? Ta budka co magda podała też fajna tylko czy królik nie zacznie jej gryźć? Poradźcie coś. Mój króliczek jest malutki i nawet jeśli jeszcze trochę urośnie to taka budka chyba jednak dla niego za duża będzie...
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10933.0 - galeria mojego Trusiaczka :bunny: Pyzia Myzia zaprasza

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2011, 10:26:08 am »
Sadze ze bylo by to fajne, tylko czy wiklina nie jest malowana czy tez lakierowana? U mnie niestety wszystko jest zjadane a nie uzywane i najlepiej jak robie im "naturalne" norki np za kanapa albo pod polka z ksiazkami itd :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2011, 10:34:08 am »
mój królik ma legowisko takiego typy jak pokazałam wyżej i go nie obgryza :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline la reina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • moje urocze stworzonko
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2011, 11:10:24 am »
dzięki :-) to może jednak zdecyduje się na coś takiego jakie Ty masz, a raczej Twój króliś.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10933.0 - galeria mojego Trusiaczka :bunny: Pyzia Myzia zaprasza

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2011, 12:38:21 pm »
Naprawdę polecam:). "Moje" legowisko można złożyć by było "normalnym" legowiskiem, ale wtedy Lukier ma je w głębokim poważaniu. Sam stwierdził że woli budkę.
Zrobiłam dwa zdjęcia:


Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 02, 2011, 20:07:03 pm »
Kupiłam mojemu maluchowi do zabawy kule smakulę... macie może jakieś pomysły w jaki sposób nauczyc się nią bawic? pokazuje królisiowi, że w środku jest jedzenie i wysypuje przed nim, turlając, ale jest jakoś mało zainteresowany :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 02, 2011, 22:27:27 pm »
Kupiłam mojemu maluchowi do zabawy kule smakulę... macie może jakieś pomysły w jaki sposób nauczyc się nią bawic? pokazuje królisiowi, że w środku jest jedzenie i wysypuje przed nim, turlając, ale jest jakoś mało zainteresowany mutny

Nie wszystkie króliki łapia od razu o co chodzi ;) czasem na efekt trzeba poczekać, zostawic kulę i uszak zachęcony zapachem np. suszonego jabłka sam dojdzie o co chodzi :)

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrym pomysłem by było żebym mojemu uszakowi uszyła takie rzeczy do klatki?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2011, 00:13:45 am »
Jako że robi się na dworze coraz chłodniej to że mam trochę starych ubrań to chcę je wykorzystać i niedawno wpadłam na pomysł żeby uszyć mojemu królikowi do klatki : Poduszeczke , Hamak , Kocyk , Kołderke , ...
Czy było by dobrym pomysłem żebym mojemu królikowi uszyła takie rzeczy do klatki ?



Jest juz temat Akcesoria dla krolikow: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=158.0
Prosze nie mnozyc watkow bez potrzeby.
Zamykam.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 08:36:51 am wysłana przez Tocha »

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Czy dobrym pomysłem by było żebym mojemu uszakowi uszyła takie rzeczy do klatki?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:20:24 am »
Króliczara, masz zamiar trzymac krolika na balkonie przez caly rok?

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy dobrym pomysłem by było żebym mojemu uszakowi uszyła takie rzeczy do klatki?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 09, 2011, 12:19:53 pm »
Nie... Tylko że u mnie w domu czasem ogrzewanie nie działa ....

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Czy dobrym pomysłem by było żebym mojemu uszakowi uszyła takie rzeczy do klatki?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 09, 2011, 14:22:59 pm »
Jeśli jej nie zje to uszyj.

Poza tym już jest chłodno na dworze i ja bym wzięła uszaka z balkonu..


Zapraszamy do naszej galerii :)

Inga

  • Gość
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:55:15 pm »
Faktycznie według mnie dni są teraz chłodne, czasem wręcz mroźne i ten wiatr... brrrrr... Mój królik już od początku września nie wychodzi na dwór nawet żeby trawę poskubać bo się boję że się zaziębi.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 30, 2011, 20:35:41 pm »
ach, mieć  znajomego stolarza... :icon_rolleyes





tutaj specjalnie dla Kata_strofy  :niegrzeczny :



tutaj inne ciekawe pomysły z tej stronki :

http://www.plueschnasen.de/spielzeug-logikspiele-1.html

a na koniec ...  :lol

"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 30, 2011, 21:10:38 pm »
Jadwisia to jest cudne  :zakochany:
Mój dziadek co prawda na stolarce się nieco zna, maszyny specjalistyczne ma, ale... to jest człowiek, który z patelni stworzył kosiarkę, więc strach się bać go prosić o zrobienie czegoś takiego.  :mhihi

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 30, 2011, 21:28:44 pm »
Jakby mieć sprzęt i drewno to idzie wszystko wyczarować :)
Ja obecnie jestem na etapie budowy willi dla uszaka. Coś na styl kociego drapaka z balkonikiem.

Tyle że ma na długość nieco ponad no i jest budowana z listewek i paneli. Taka królicza. Miejmy nadzieje ze uda mi się i Groszek będzie zadowolony. Co prawda nie jest wykonanie profesjonalne no ale.... nie splajtuje bynajmniej przez kartony :P

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 30, 2011, 22:40:56 pm »
Miśka ma taką zagrodę i willę. Poza tym mają budki i paśniki oraz tunel, ale nie ma go na razie wyraźnie na żadnym foto.






















Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 01, 2011, 20:37:39 pm »
Jadwinia- to jest cudowne!! Twoje króliki mają super plac zabaw
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 01, 2011, 21:09:56 pm »
to nie moje króliki i nie mój plac zabaw  :nie_wiem podałam link do stronki z której pochodzą zdjęcia  :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 01, 2011, 21:55:23 pm »
aaa... myślałam, że to Twoje :P . Tak czy siak chciałabym mieć coś takiego :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

rowi.di

  • Gość
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 16, 2011, 20:07:15 pm »
Jadwinia to jest cudne!!!!!!!!!!

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 16, 2011, 20:15:35 pm »
Jadwinia te pokoje to jakiś raj. Fantastyczne  :brawo: Też chce takieeee :(

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 31, 2011, 19:12:26 pm »
Foty domków moich leniwców


















Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 31, 2011, 19:17:02 pm »
Jakie cudo, znów dziadek działał?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 31, 2011, 19:24:42 pm »
Jakie cudo, znów dziadek działał?
no ba, pewnie :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 31, 2011, 19:38:23 pm »
a tu tunel, co to go miałam wstawić











Biję się w pierś - przeglądając kilka kart jednocześnie, nie modyfikowałam, tylko napisałam jeden pod drugim. Czemu nie ma opcji usuń? to bym sama po sobie poprawiła :(
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 19:41:24 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 01, 2011, 11:38:14 am »
juz wiem co bede robic jak na drugi raz pojade do domu :D zabawie sie w małego budowniczego :D moim za tunel słuzy rura pvc czy pcv , taka wielka od kanalizy :D i zdaje calkiem niezły egzamin, a kroliki widac, ze ją lubią.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 11:41:21 am wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 01, 2011, 12:13:29 pm »
Ale wypas  :wow :wow Moje to by się chyba posikały i powychodziły z siebie jakby coś takiego zobaczyły, jak ten plac zabaw  :wow :wow

Musze się zebrac i pomyślec nad jakimś fajnym domkiem czy tunelem...  :hmmm
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 01, 2011, 14:04:06 pm »
Widzieliście http://www.plueschnasen.de/kundenbilder.html ??  :niespodzianka Ale piękne wybiegi !! Szkoda, że u nas nie ma takich cudeniek  :P Ja nie mam żadnych zdolności budowniczych, ani nawet znajomego stolarza :D Możemy tylko pozazdrościć  ]:-&gt;


Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 01, 2011, 14:27:51 pm »
Ale czad  :wow Trzeba by miec osobny pokój dla uszaków, a takie komforty to tylko monika2415 ma :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 01, 2011, 14:43:46 pm »
Z osobnym pokojem, to różnie bywa. Ja miałam możliwość trzymania ich w osobnym pokoju, ale po dniu przeniosłam je z powrotem.
Źle się czują, jak mnie nie widzą, bo praktycznie 24h na dobę łażą za mną i przebywają w moim towarzystwie.
Ale jest inne rozwiązanie :D W króliczym pokoju w kącie postawić sobie łóżko, jakąś półeczkę i podciągnąć internet  :hahaha Jeśli będą łaskawe to pozwolą nam wynajmować ten jeden kącik  :rotfl2

http://www.plueschnasen.de/media/gehegebilder/IMG_7557.JPG ale to mnie rozwaliło już totalnie ! Trzeba mieć niezłego hopla :D


Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 01, 2011, 15:29:37 pm »
Aaaaa, ja bym mogła coś takiego miec!!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 01, 2011, 15:34:12 pm »
Ja też :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 01, 2011, 15:55:44 pm »
A kto by nie chciał :D


Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 01, 2011, 18:16:27 pm »
Widzieliście http://www.plueschnasen.de/kundenbilder.html ??  :niespodzianka Ale piękne wybiegi !! Szkoda, że u nas nie ma takich cudeniek  :P Ja nie mam żadnych zdolności budowniczych, ani nawet znajomego stolarza :D Możemy tylko pozazdrościć  ]:-&gt;

świetne są!! :D czego to ludzie nie wymyślą :P też bym chciała

Offline Madzia_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 01, 2011, 20:23:43 pm »
Jak już się wyprowadzę na swoje to chłopak będzie musiał zbudować takie coś moim królisiom. :D
To jest boskie. ;D

Offline Alex_12

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Króliki!!
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 22, 2012, 15:57:21 pm »
Aneczka fajne uszolki jak mają na imię?Mój jest miniaturką ma na imię Alex ale nie rozumiem dlaczego  ciągle siedzi w swoim domku bo wychodzi tylko jak chce mu się jeść,pić albo załatwić?

Offline natalia0101

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:31:08 am »
Witam. Ja też myślałam nad tą kulką metalową do zielonki czy sianka. A obecnie kupiłam kulę smakulę. Króliki bardzo się ucieszyły jak ją zobaczyły. Bawią się nią i bawią :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 30, 2013, 14:17:06 pm »
Ja jak się przeprowadzę to Groniutek będzie miał swój pokoik, to żeby mu było wesoło to mu taki wybieg zrobie z TŻtem :D Aleee będzie miał zabawy i skakania, już nie będzie tylko za kotami ganiał i po jednym biednym domku skakał :D

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Akcesoria dla królików
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 05, 2013, 16:04:34 pm »
Jadwinia ten plac zabaw jest cudowny. Dużo bym dała zeby miec cos takiego u siebie;)

No i marzy mi sie taki tunel ala gniazdo krolicze. Wahalam sie czy kupic czy nie kupic, bo troche sie cenia za takie akcesorium, jednak tutaj znalazlam pomysl na lepsza nore;)



Eni, dzięki:)