Autor Wątek: Czarna Mamba Lubelanka  (Przeczytany 32250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Czarna Mamba Lubelanka
« dnia: Czerwiec 28, 2013, 20:21:47 pm »


Chciałam wszystkim przedstawić Czarną Mambę




Ci którzy śledzą lubelski wątek mieli już przyjemność natknąć się na kilka informacji o dziewczynce, dla tych którzy jeszcze jej nie poznali kilka faktów z jej krótkiego pobytu pod nasza opieką:

Mamba została znaleziona na jednym z lubelskich osiedli i ,niecałe dwa tygodnie temu,w okolicach 16.,  przekazana rice_cookie. Od razu trafiła na zabieg ze względu na tragiczny stan paszczy. Królinka łykała ropę w dużych ilościach i dlatego szybka decyzja, mimo iż jest wychudzona. Obecnie waży 1,3 kg.



Mamba od kilku dni przebywa u mnie, ponieważ jej leczenie na dzień dzisiejszy wygląda dokładnie tak samo jak jednego z moich królików i możemy razem jeździć na wizyty.

Poza stanem zębów martwi nas właśnie fakt, że jest chuda i ma nieco za słaby apetyt. Pojawiły się też wzdęcia, ale chwilowo są zażegnane, zobaczymy co będzie dalej. Przy czym powiem szczerze, że z takim wzdeciem jak u niej to ja się pierwszy raz spotkałam - w brzuchu tak głosna rewolucja jak u głodnego człowieka, a pod dłonią czułam normalnie bąbelki i cały pracujący brzuch. Nie wiadomo jak długo Mamba przebywała na dworze, ani w jakich warunkach była trzymana wcześniej. Nie wiemy jak długo łykała ropę i czy fakt ten nie przyczynił się do jakiś niekorzystnych zmian w jej organizmie.

W chwili obecnej uważnie ją obserwuję i planujemy serię badań. Być może potrzebuje po prostu trochę czasu, żeby jej organizm zaczął normalnie przyjmować i trawić normalne pokarmy. Dlatego na razie nie szaleję z urozmaicaniem diety.

A teraz kilka słów o jej charakterze. Czarna Mamba to imię zdecydowanie na wyrost :) Czarna to ona jest, ale z Mambą nie ma nic wspólnego  ;-) Mamba to dziewczynka. Delikatna, nieśmiała, ale nie strachliwa czy nieufna dziewczynka. I używam tu słowa dziewczynka jako swego rodzaju dopełnienia jej charakteru, bo według mnie królinka nie jest młodziutka (oczywiście wszyscy wiemy, jak to jest z określaniem wieku u znajd, ale dla mnie w niej jest coś takiego co wyklucza, że mogłaby być podlotkiem, ale naturalnie mogę się mylić), ale jest właśnie taką dziewczyneczką z charakteru, a nie kobietą czy babą. Nie boi się ludzi, ani zwierząt, nie wykazuje najmniejszej agresji, pozwala sobie wszystko robić bez szarpania, wyrywania, awantur. Rozczula mnie kompletnie, bo widać jak się garnie do kontaktu z człowiekiem. Mój kot nie robi na niej najmniejszego wrażenia, wczoraj po zabiegach zdrowotnych została ze mną na łóżku i obwąchiwała z zaciekawieniem moją śpiąca kotkę, co tamtą oczywiście zirytowało i postanowiła palnąć Mambę w łapą w głowę. Na Mambie nie zrobiło to najmniejszego wrażenia i dalej niuchała co to to leży  :P

Pod jej klatkę przychodzi też regularnie w odwiedziny mój królik Staś, chyba się chłopak zadurzył  :zakochany: lub tez po prostu czuje, ze u niej cały czas pełna micha i grubas kmini jak się do tej michy dobrać :mhihi, i chociaż Mamba nie ma zamkniętej klatki nie atakuje go, tylko obwąchują się z zaciekawieniem  :bunny: Nie reagowała tez jak biegał w pobliżu mój drugi samczyk. Trzymam ją tylko z daleko od mojej Małej, bo tamto to agresor okropny, ale jak ją widziała z daleka też nie widziałam u niej żadnego pobudzenia, w przeciwieństwie do tej drugiej, która aż się gotowała. Czyli teoretycznie na chwilę obecna można powiedzieć, że królinka nadaje się do adopcji do drugiego królika. Niemniej jednak nie wiadomo oczywiście czy jej zachowanie nie zmieni się nieco, gdy poczuje się pewniej, bo wtedy może jednak zacznie walczyć o terytorium. A przedwczoraj Mamba miała nawet styczność z szynszylą  :icon_8P



I powiem szczerze, że spotkanie wyszło jej na dobre. Bo do przedwczoraj nie chciała sama wychodzić z klatki, chyba że ją do tego zachęcałam wołając to wtedy nieśmiało się wyłaniała. A od kiedy wypuściłam szynszylę, żeby pobiegał koło niej, wyskakuje raźno z klatki i zwiedza. Wtedy bardzo ją zainteresowało to dziwne ruchliwe stworzonko. I w stosunku do niego też żadnej agresji.

Mamba pozdrawia i pięknie prosi o Wirtualnego Opiekuna oraz naturalnie o szansę na kochający Domek Stały



Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:22:18 am »
Serdeczna prośba do Lublina

Musimy w końcu prześwietlić Czarną Mambę. ponieważ wszystkie wolne godziny na radiologii UP kolidują z moimi godzinami pracy, szukam osoby zdrowej, pełnoletniej, niezaciążonej, która mogłaby pojawić się na Głębokiej przed godznią 9 w piątek, tak by można było zrobić Mambie RTG o godzinie 9.

Mambita bardzo prosi




Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2013, 11:09:06 am »

Mamba się przypomina :)



W weekend była z nami na działce nad jeziorem i u rodziny na wsi. Dziewczę się pilnuje pięknie i bez problemu daje się łapać. Także zdecydowanie uznaję, że ktoś się jej pozbył, a nie uciekła.

Każdy kto ją widzi mówi jakie to grzeczne zwierzątko jest. Moja dawno nie widziana ciotka po raz pierwszy miała kontakt z moimi królikami w ten weekend i nie wiedziała czy wszystkie moje czy nie moje i powiedziała, że to czarne to takie miłe, grzeczne, nie to co tamta trójka  :diabelek

Niestety nie mamy z Mambą szczęścia i dzisiaj znowu nie powiodło się nam z prześwietleniem podejście numer dwa. Będziemy musiały zrobić podejście numer trzy :)

Mamba czeka na swego człowieka

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2013, 14:05:06 pm »
Ooo, a co znowu z sesja nie wyszlo.?

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2013, 14:57:31 pm »
Mamba ma zamontowany sączek. Sam sączek nie jest problemem, ale fakt, że jest nasączony lekami i ropą, więc może wypaczać wynik prześwietlenia. Bez sensu było robić samą górną szczękę i potem drugi raz żuchwę, jak już robić to robić razem. W związku z czym zaczęliśmy dyskutować co z tym fantem począć. Wywlec jak wywlec, ale potem trzeba wiedzieć co i jak wsadzić. Tak naprawdę to może i bym się w końcu zdecydowała na wyjęcie tego sączka i zostawienie tak do wizyty u dra Orzelskiego jutro wieczorem albo w sobotę, ale że to radzenie tez nam chwilę zajęło, a jeszcze trzeba by skądś sprzęt do wyciągania skołować (wprawdzie nie jest to sprzęt jakiś wybitny, ale akurat na radiologii takiego nie ma) i wyciągnięcie tez nie zawsze całkiem sprawnie przebiega, więc suma sumarum jakbyśmy się jednak za to wzięli to na bank bym do pracy nie zdążyła :)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2013, 23:28:55 pm »
Mam w domu NIENORMALNEGO królika.


Dzisiaj rano znalazłam Mambę w łazience. Jej klatka stoi blisko drzwi, które są zawsze lekko uchylone ze względu na obecność w łazience akcesoriów kocich, w związku z czym nie zdziwiło mnie to wcale. Ewidentnie się w tej łazience rozgościła, zbeszczeszciła jeden ręcznik  :icon_twisted, najwidoczniej zrzucony jej na pastwę przez kota. No i o poranku tyle w temacie, Wieczorem podczas mojej toalety Mamba znowu przywędrowała do łazienki. Krążyłą, kicała, niuchała i słyszę coś chrupie. Nie wzbudza to mojego specjalnego zdziwienia, gdyż ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo łazienki z kuchnią, w której z kolei urzęduje część uszatej trzody, zdarza się czasem, że jakiś jeden granulacik dziwnym trafem przefrunie. Ale Mamba schrupała co miała schrupać i patrze stoi nad kocia miską i mordką sobie wydłubuje żarcie. Gały zrobiłam takie  :wow, bo nie wierzę. Myślę, mam omamy. Ale ta menda za chwilę zaczyna wtrząchać trzecią granulkę i to już ewidentnie widzę jak na dłoni, bo patrzę w pysk po co sięga! Nie wiem w jakiej dziczy ten królik przebywał i co żarł, ale że będzie kocie jedzenie wcinać to bym się nie spodziewała. W jej klatce było siano, suszki i trawokulki, bo wieczorną porcję cc już opyliła. Ale oczywiście targnęły mna wyrzuty sumienia, bo może jednak ja jej za mało jeść daję. Więc przyniosłam jej michę do łazienki, wsypałam completa, wcześniej z pola widzenia kocie żarcie zabrałam,wzięła się za jedzenie. Ale postanowilam ją jeszcze raz przetestować. I w zasięgu wzroku postawiłam znowu miskę z kocim jedzeniem. I po jakis 3 minutach zostawiła cc i już mordke w miske kocią pchała!  :wisielec:

Zastanawiam sie czy nic sie jej nie stanie. Sprawdziłam bobki. I są OGROMNE. Narobiła wielkich bobów, dziwnie tłustych jak na królicze. Zachowuje się normalnie. Teraz cc je normalnie. Już wcześniej na tydzień jej żwirek zabralam, bo żarła. Teraz jej przeszło ze żwirkiem to co innego znalazła. Strach pomyśleć czego to się jeszcze może czepić :nie_wiem

A na marginesie jutro trzecie podejście z prześwietleniem, wielkie dzieki za wsparcie tym razem kasika-k :bukiet mam nadzieję, że sie w koncu uda.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2013, 23:49:26 pm wysłana przez Aisejam »

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2013, 00:17:07 am »
Coraz bardziej mi sie podoba :D

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2013, 09:06:51 am »
Małe zainteresowanie Mambą, a to taka ładna dziewczynka :(



Jak sarenka


Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2013, 16:06:13 pm »
Sliczna dziewczynka! A co do żarłocznosci to mój Ed też na początku chcał sie najesc na zapas i pozerał wszystko :P
Bedziesz zapoznawała całą brygade jak mala się wzmocni ?

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2013, 16:44:13 pm »
Mamba jest u mnie na dt., więc nie planuję jej intensywnie zaprzyjaźniać z moimi królikami, ale tez jej nie separuję. Ani ona, ani moje dwa samce nie wykazują żadnej agresji w stosunku do siebie nawzajem, z kotem też ma kontakt, od mojej Małej ją separuję, bo tamta to do bitek skora, raz już się za łby wzięły  :szerm: Mamba chciała się wczoraj zaprzyjaźnić ze Skarbem, bo przykicał do dużego pokoju gdy tam razem urzędowałyśmy. A w zasadzie nie zaprzyjaźnić tylko "zaprzyjaźnić" bliżej  :niegrzeczny, ale mój bezjajeczny zdecydowanie woli Stasia do takich gierek :P

Kasika-k dzisiaj ją prześwietliła  :bukiet :heart i wg opisu rtg nie jest najlepiej, jeżeli jest faktycznie tak jak pani z radiologii twierdzi to zabiegi nas czekają zdecydowanie  placzek

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2013, 20:25:31 pm »
Kurde.. gdybym miala wszelakie warunki, to bym ja wziela bez wahania..

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2013, 21:00:15 pm »
ojoj bidunia :(

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:39:10 pm »


Mamba się przypomina :)

Dziewczyna się już u mnie zadomowiła i jak widać na poniższych zdjęciach jest wyluzowana :P








Dalej krąży w okolicach misek kocich z nadzieją, że dorwie się do suchej karmy




Albo siedzi przed klatką i kombinuje, w którą stronę się na zwiedzanie udać






Mamba jest bardzo fajnym i towarzyskim króliczkiem, lubi za mną biegać jak wędruję po przedpokoju i łazience  :krolik Trochę za bardzo lubi bobczyć wszędzie :P ale pewnie wynika to z faktu, że jej terytorium znajduje się pośrodku pomiędzy terytorium moich dwóch panów i mojej pani, a więc z dwóch stron atakują ją zapachy intruzów. Je dużo i w końcu zauważyłam efekty tej jej żarłoczności, bo waży już prawie 1,5 kg czyli udało się ją podtuczyć prawie 200 gram. Nie czuję już jej każdej kości na zadku.

Mambę nadal leczymy i to leczenie będzie długotrwałe, a co się z tym wiąże potrzebne są nam fundusze, więc znowu żebrzemy
Do tej pory na leczenie Mamby poszło ponad 500 zł, w tym

265 zł operacja i leki

100 zł prześwietlenie

100 zł badanie na beztlenowce

45 zł badanie kontrolne na podstawie sączka

do tego dochodzą mniejszy koszty za jej sączkowanie, witaminy itd.

Wkrótce pojawią się z pewnością dalsze wydatki, a Mamba dodatkowo jest niesterylizowana. Dlatego też wszelkie wpłaty na lubelskie konto są dla nas bardzo ważne.


I oczywiście marzymy o domku stałym, który zapewniłby jej odpowiednie warunki  :heart

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:28:37 pm »
dziewczyna po przejściach, ale z charakterem, jak widać...

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2013, 21:36:18 pm »
Jakie piękności  :* Mamba wygląda coraz lepiej, widać te 200 g w porównaniu z tym jak wyglądała na początku :) niech je panienka na zdrowie :)

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:15:32 pm »
Czy Mamba je granulat? I jesli tak, to jaki?

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2013, 13:55:23 pm »
Hmmm, odpisywałam ci na ten granulat, a widze, że nie ma mojego posta :P Coś chyba nie dokliknełam :D

Mamba je przede wszystkim Cuni Complete, jako dodatek od czasu do czasu Cuni Nature i próbuję z różnym skutkiem przemycać jej trawokulki.

Zdjęć brak, ale kilka doniesień z frontu  :wiking:

Mamba się obecnie tak rozchulała, że zwiedza zdecydowanie więcej niż moje króliki, bo pcha się na potęgę wszędzie. Łazienka i przedpokój zostały już dawno opanowane, do kuchni nieśmiało tez już od dłuższego czasu zaglądała, ale obecnie to już sobie całkiem śmiało poczyna również z dużym pokojem i sypialnią, a co się z tym wiąże rozpoczęła się wojna podjazdowa pomiędzy nią, a Małą. O dziwo się nie kotłują  :szerm: Zazwyczaj Mała obserwuje Mambę zza jakiegoś winkla i ewentualnie od czasu do czasu się kawałek poganiają, ale w ostatnich dniach ani razu nie doszło do użycia zębów, w każdym razie nie do takiego, po którym by pierze latało. I się zastanawiam czy w końcu nie odkryłam sekretu jak spacyfikowac Małą. Bo może tej mojej jędzy trzeba było po prostu jakiejś nie podszytej tchórzem konkurentki, a nie tych męskich pierdół, które na jej sam widok drżą jak osiki i wieją tak, że zęby z zakrętów trzeba zbierać  :glupek:

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:37:24 pm »
Bo mam niecale 2 kg cuni pro na zbyciu. Zajonc nie chce pro, ani trawokulek.. Wsuwa nature i troche toleruje complete.. Wiec juz przy tym zostaniemy chyba.

Nie wiem dlaczego, ale Mamba urzekla mnie zanim ja zobaczylam na zywo :D  Myslisz ze umialaby zaprzyjaznic sie z inna dziewczynka?

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2013, 16:04:31 pm »
Pro sie na bank nie czepi :P

Nie wiem, ciężko jest opiniować. Nie wykazuje agresji, ale nie jest też w pełni u mnie zadomowiona. Co innego mogło by być jakby się poczuła w pełni jak na swoim terytorium. Na mnie czasem zaczyna pochrumkiwać jak jej coś w klatce grzebię.

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Czarna Mamba Lubelanka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2013, 17:31:12 pm »
Poczuwa sie do klatki:) Jak kupilam moja, to do klatki reki nie moglam wlozyc, bo moje rece posmakowaly jej od poczatku..
Jak juz dojdzie do zdrowia, to ja pewnie wysterylizujecie. I ktos bedzie mial z nia wiele radosci:)