Autor Wątek: Pojawienie się dziecka w domu z królikami  (Przeczytany 8425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:52:10 pm »
Moje pytanie będzie głownie skierowane do mam. Posiadamy 2 króliki, niedługo powiększy się nam rodzina. Czy przygotowywałyście jakoś specjalnie króliki na pojawienie się dziecka w domu? Pewnie niektórym moje pytanie wyda się śmieszne, ale nie chciałabym, żeby króle przeżyły szok ze zmianą sytuacji. Czy w ogóle da się je jakoś przygotować? a moze Wasze króle w ogóle nie odczuły zmiany sytuacji w domu?

sonia

  • Gość
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:00:52 pm »

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:13:05 pm »
Widziałam :)
Ale moja koleżanka rodziła 1,5 roku temu i mówiła, że przystosowywała wcześniej króle, niestety sprawy rodzinne i nie napisała mi dokładnie jak. Dlatego chciałam podpytać czy króle nie atakują malucha, a może wręcz przeciwnie od początku zaakceptowały? Po prostu mam pewne obawy :)

sonia

  • Gość
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:23:13 pm »
no napewno zazdrosne o malucha beda,Marciula pisze w tym watku,ze Shiva zrobila sie niedobra .
Mozna pogodzic jedno z drugim...jak moje dziecie przyszlo na swiat mialam w tym czasie 4 koty i pieska pekinczyka! Koty jezdzily z maluszkiem w wozku,na wozku i nawet spaly z nim. I nic mu sie nie stalo,wyrosl na dorodnego mezczyzne!

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:27:36 pm »
też czytałam, jestem z tym wątkiem na bieżąco, bo mnie już dawno interesowało jak to u świeżej mamy wygląda... Shiva jednaj jest bardziej związana z właścicielką... u nas tylko jeden jest "pro ludzki", ale też nie wiem jak zareaguje na wrzaski ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2013, 21:41:02 pm »
Zanim urodził się mój pierwszy synek miałam w domu 4 świnki morskie i dwa króliki . Wiadomo że na początku jest ciężko pod każdym względem ale najważniejsze żeby postarać się znaleźć  czas na zabawę ze swoim zwierzątkiem , rozmawiać do niego , głaskać żeby nie poczuło się odrzucone bo wtedy łatwo może stać się zazdrosny ... U mnie teraz jest dwoje dzieci i jeden królik i zawsze mam czas dla królika , ona nie jest zazdrosna tak bardzo o mnie ale zdarza jej się warknąć na dzieci bez powodu , dlatego wszystko odbywa się pod moim nadzorem - głaskanie , dawanie jedzonka ... Wiesz na początku może się królik wystraszyć krzyków maluszka ale przecież maluszki nie krzyczą bez powodu i każda mama stara się zrobić wszystko żeby płaczu było jak najmniej :) a potem się przyzwyczają do dziecka :)

Wirtualny opiekun

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:03:44 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) u nas z głaskaniem to trochę gorzej.. Fredziu jeszcze łaskawie się da, ale Mefina kompletnie nie -najlepiej obserwować ja z daleka ;) ogólnie maja kontakt z moja chrześnica od początku a ona jest strasznie głośna! Ostatnio przyjechali do nas znajomi z córką i tez było miło. Króle nie uciekały, były zainteresowane, a nawet pokładały się koło małej jak tacy ochroniarze ;) dlatego mam trochę mniejsze obawy :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2013, 09:26:18 am »
Na pewno trzeba będzie patrzeć czy nic się nie będzie działo , patrzeć żeby nie wskakiwały do łóżeczka maluszka , ale spokojnie , wszystko będzie dobrze i się ułoży :)

Wirtualny opiekun

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:29:00 am »
Króle nie maja wejścia do jednego pokoju aktualnie to nasza sypialnia, a później dziecięcy także do łóżeczka nie wskoczą... Dzięki za uspokojenie ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:33:12 am »
Jak tylko maluszek nie będzie miał tfu tfu uczulenia na sierść to będzie dobrze :) gorzej może być później jak maluch zacznie raczkować żeby jakiegoś bobka bądź kłaka nie zjadł  :diabelek

Wirtualny opiekun

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:07:48 pm »
Lekarz mi mówił, że jeśli już w brzuchu ma kontakt z alergenem to prawdopodobieństwo jest bardzo małe, dodatkowo żadne z nas też nie jest alergikiem. Jeśli jednak tak by sie zdarzyło, to są specjalne bezpieczne leki dla malca. Mam fajną panią alergolog. Gorzej właśnie z kłakami i bobkami-które wyglądają jak nesquik :P

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:21:07 pm »
Oj tam, taki bobek - to przecież zmielone sianko  :icon_twisted O ile królik odrobaczony, to nie widziałabym w bobku zagrożenia epidemiologicznego  :krzywy2
Tak w ogóle to króliki są bardzo bezpiecznymi zwierzętami - nie przenoszą praktycznie żadnych chorób zagrażających ludziom. Dużo większe zagrożenie dziecku stwarzają inni ludzie  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:33:36 pm »
tez bym sie bobków nie obawiała - my jako dzieci pewnie nie jedno zjedliśmy i zyjemy :P - mój mąż na przykład jak był malutki to zjadł kurzą kupkę  :oh:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:36:23 pm »
Tym się nie przejmuję, bo wstyd się przyznać ale mój "kochany" brat też mnie kiedyś przekonał do jedzenia różnych rzeczy i żyję ;) Króle sa odrobaczane, szczepione także o choroby się absolutnie nie boję, myślałam raczej o atakowaniu itp. Z resztą... co ma być to będzie ani dziecka, ani króli nie mam zamiaru oddawać ;)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:44:25 pm »
bedzie dobrze -u mnie w domu zawsze były zwierzaki a ja mam dwie siostry - więc dużo dzieci i kilka zwierzaków - istne zoo :P razem z psem lizałam lizaki a jak mu raz dokuczałam to mnie ugryzł i później juz bylismy dla siebie mili :) Madry człek z ciebie to wszystko ogarniesz :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2013, 14:41:57 pm »
hehe ja z psem to jadlam bardzo wiele, za to żółw mnie nie znosił -chyba myślał, ze raczkując go śledzę ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:01:59 pm »
Ja swoim dzieciom nie zabraniam chodzenia w różne rzeczy , nigdy nie miałam w mieszkaniu sterylnej czystości i od małego miały kontakt z zarazkami i bakteriami . Zdecydowanie gorsze rzeczy są na placu zabaw i w piaskownicy , chociaż moje garściami go jadły i żyją  :P

Wirtualny opiekun

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:02:51 pm »
Ja mogę dorzucić, że mój pięcioletni brat nie wykazuje najmniejszego zainteresowania krolikami. Jak był młodszy to je ganial i stukal w klatke jak nie patrzyliśmy. Królik trochę się go bał.  Nie był zazdrosny, ale to był wyjątkowo anty pro ludzki osobnik :P

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:11:35 pm »
Nie no ja też tu nie będę sterylizatorni robić, absolutnie... a potem i tak pójdzie do przedszkola i się zaczną choroby, bo wcześniej nie miało zupełnie kontaktu z zarazkami...

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:19:53 pm »
Piszę tak bo są matki które nawet nie położą dziecko na wersalce bez wygotowanej i wyprasowanej pieluszki ...

Wirtualny opiekun

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Pojawienie się dziecka w domu z królikami
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2013, 19:49:00 pm »
Tak... moja kuzynka... wszystko wyparzane, jak dziecko spało to latała i sprzątała i absolutnie nie wolno dziecka położyć na podłodze/dywanie. Najpierw taka mata podkładowa dopiero mata edukacyjna, wcześniej przetarta preparatem i dopiero dziecko... Potem zdziwiona, że jak poszło do przedszkola zaczęło chorować...