Autor Wątek: Samiec vs Samiec  (Przeczytany 21130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:29:01 pm »
albo całkiem wypuszczonych ..

Niestety ale bym się chyba obudził zasikany przez Strażnika :P, biedulka jeszcze nie opanował techniki wracania do klatki/zagrody aby się wysikać do kuwetki :P, tylko leje na koc, na mnie lub na pościel :D.

Więc zagroda lub klatka, ale dzisiaj cały dzień praktycznie siedzą w klatce, i zachowują się bardzo dobrze do tej pory, Strażnik myje Tuńka, Tuniek kładzie się całkowicie na boku przy nim, on tak tylko się kładzie jak jest totalny relaks, więc musi się czuć dobrze przy nim... Strażnik też kładzie się bez problemów przy nim, jedzą razem.... piją. Na razie jest ładnie, nie wiem jak w zagrodzie będą się zachować.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:29:52 pm »
hm.. ale strażnik miałby gdzie uciec .. a tak się w niego konkretnie w gryzie .. a nie wiem ..
tylko że w zagrodzie to Tuniek nie będzie zadowolony... bo to tylko jego własność ..

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:32:04 pm »
Właśnie oto chodzi, skoro w klatce tak dobrze kontakt między nimi rośnie to nie chce tego psuć, a w zagrodzie może się to odkręcić jeśli w 100% nie będą przy sobie pewni.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:41:19 pm »
no to w  klatce :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:43:25 pm »
może tu nie chodzi tylko o samo wgryzienie ale atak,sama juz biegałam po pokoju starając się rozdzielić kulke zczepionych ze soba gryzących sie królików i mocno pożałowałam że je wypuściłam na większy teren....bo było ciężko...i wspomne jeszcze że wcześniej była cudowna idelana przyjażń do momentu jak Kikuś zaczoł chorować...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:49:02 pm »
Na Miniaturka bez tajemnic piszę tak:

"Jeśli zauważymy, że króliki leżą koło siebie, jedzą razem i myją sobie futerka- najgorsze mamy za sobą. Poczekajmy dla pewności jeszcze jeden dzień i możemy zacząć przeprowadzkę do docelowego miejsca zamieszkania królików. Myjemy zagródkę dokładnie, możemy poprzestawiać znajdujące się w niej przedmioty. Najpierw wpuszczamy nowego królika niech w spokoju zwiedzi wszystkie kąty. Wpuszczamy domownika. Może dojść do nowych krótkich walk na nowym terytorium to normalne. Króliki szybko dojdą do porozumienia."


Jest tak, są już zmiany, kąpiele, leżenie, jedzenie !! Więc ok, 1 dzień poczekamy i potem do zagrody. Jeśli teraz ich wsadzę do zagrody to może się wszystko odkręcić ;/.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:52:15 pm »
na pewno będzie ok bo tak szybko już są takie postępy
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:09:13 am »
Noc przeszła bez żadnych problemów, wstawałem specjalnie w nocy, ale grzecznie leżeli koło siebie ;).

Dzisiaj rano jak szykowałem jedzonko to Tuniek pokazywał Strażnikowi miejsce w szeregu, podgryzał go i wypychał za siebie, i Strażnik czekał na swoją miskę za nim. To chyba raczej normalka, tak samo robi Tuniek czasem jak chce iść do kuwety to też wypędza Strażnika, zrobi swoje pójdzie i Strażnik wraca do kuwety :P.

Jak myślicie ?? Ustalone kto tu jest szefuniem ??

Strażnik myje Tuńka namiętnie co jakiś czas, więc źle nie jest, a Tuniek zgrzyta zębami podczas kąpieli więc też mu się podoba. Ale jeszcze nie widziałem jak Tuniek go kąpie, chyba że w nocy coś przegapiłem :P. Ale Tuniek lubi się wtulać do Strażnika jedynie co :), kładzie się i łepkiem przytula się do niego.

Dzisiaj zostawiam ich od 9:30-14:00, ale moja mama będzie tu kontrolować co się dzieje, ale myślę że bez problemów pójdzie :).

Może dzisiaj umyję i wyczyszczę zagrodę, poprzestawiam rzeczy i chyba już spróbuję ich do zagrody wsadzić. Jak myślicie ?? Już mogę ich do docelowego miejsca wsadzić ?? Czy jeszcze poczekać niech w klatce siedzą ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 09:16:01 am wysłana przez Tuniesław »

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 19, 2013, 19:19:54 pm »
Chłopaków wsadziłem do zagrody, wymieniłem wykładzinę na nową świeżutką, gadżety poprzestawiałem, kuwety i paśnik też w innym miejscu. Na razie jest OK,

Są lekkie walki, Tuniek trochę sierści wyrwał, ale w sumie są w nowym otoczeniu, tutaj też pewnie Tuniek chce pokazać kto jest szefuniem. Zobaczy jak się potoczy do końca dnia, i w nocy jeśli pójdzie dobrze.

W najgorszym wypadku wsadzę ich do klatki na wyluzowanie się. Ale myślę że będzie dobrze... powinni dojść do porozumienia.