Autor Wątek: Samiec vs Samiec  (Przeczytany 21106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:24:45 pm »
Start o godzinie 19:30, i powiem szczerze że widzę światło na końcu tunelu :D !! Jedzą razem z paśnika !! Duży postęp porównując wczorajszą próbę, też nową metodę użyłem, ale opowiem później !!

Siana wszędzie ale trudno !! Jutro się posprząta.... kocham tych małych głodomorów :D, dobrze że apetyt dopisuje :P.

Strażnik mam wrażenie że powoli się przekonuje, i Tuniek mniej go atakuje, chociaż nie ustalili jeszcze kto rządzi  :crazy:

Przed chwilą też widziałem jak Strażnik podgryza Tuńka jedzącego :P, i chyba chciał go zgwałcić, matko może jeszcze Strażnik będzie dominator ??

Nie wiem, ale mam lepsze przeczucie niż wczoraj, jeszcze wiele godzin przed nami !!

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:27:45 pm »
No na początku dostają szału.. u mnie Szyszka po pierwszej akcji z zamianą kuwet .. wywalił ją miskę  z wodą .. wyciągał sianko ale go oczywiście nie jadł ... a do miski z jedzeniem się załatwiał ... także ... jak to zobaczyłam to szok.. 

Tuniek fajnie jak razem jedzą .. to jest już b. duży postęp . !!!

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:33:01 pm »
U mnie jak wymieniałem kuwety to ocierały je brodami, ale problemów nie było siusiali do kuwety jak by to była ich, chociaż Tuniek wyjadał kupy Strażnika :D haha.

No Strażnik jest już "ciut" bardziej wyluzowany, leży na boku, lżej oddycha, i mniej tupie. Może i ta wczorajsza próba głupia nie była ?? I przez całą noc i dzień zagroda przy klatce stały, więc nie rozdzielałem ich, też może pomogło. Oj, oby się udało.

Dobrze że kawę wypiłem, spać mi się już nie chce :P. I dobrze że jutro dzień wolny.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:41:03 pm »
Tuniek położył się dobrowolnie przy Strażniku !! Dzisiaj widzę coraz większe postępy

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2013, 02:35:30 am »
godzina 2:30, jesteśmy na podobnym etapie, co prawda jest coraz lepiej z godziny na godzinę, leżą obok siebie od czasu do czasu, jedzą razem.

Ale Tuniek chce go podgryzać a Strażnik ucieka, więc mają problem w ogarnięciu kto tu rządzi, myślę że Strażnik wie że Tuniek jest szefem ale boi się go i tego podgryzania... mam nadzieje że wreszcie się totalnie zmęczą i któryś dojdzie do wniosku że ok... rób co chcesz ze mną :P.

ALE też zauważyłem że Strażnik lizał Tuńka po uszach trochę, więc to musi być jakiś tam postęp. Oj tylko żeby ich więcej było.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2013, 17:42:03 pm »
Jestem już po DŁUGIEJ sesji, i szczerze powie że tak pół na pół poszło, ale duże postępy, i z nimi to jeszcze parę dni potrwa, myślę że muszą się przyzwyczaić do siebie. Więcej ze strony Strażnika niż Tuńka, ponieważ Strażnik się go jeszcze trochę boi ale powoli się przekonuje myślę ;).

Co do dominacji, to nie wiem... Tuniek jedynie go podgryza i gania od czasu do czasu, może i już ustalili ?? Nie wiem sam

Było wspólne jedzenie, spanie, leżakowanie, i nawet przyłapałem jak Strażnik liże Tuńka, i później jak Tuniek go liże, więc źle nie jest !!

O godzinie 4:30 rano musiałem sprzątać więc wsadziłem ich do klatki Strażnika, i na początku uciekał Strażnik ale teraz jest relaks... Tuniek rozwala się na bok, Strażnik je... chodzi, siedzi przy nim, jest bardziej odważny !! Tuniek w klatce nie wykazuje agresji kompletnie... jak anioł się zachowuje, ale jak ich do zagrody puściłem to Tuniek trochę sierści wyrwał i Strażnik uciekał, w końcu leżał w kuwecie, a Tuniek obok niej się rozwalił.

Myślę że dużo pomogły te sesje, i że jeszcze parę dni i przełamią się kompletnie... przynajmniej mam taką nadzieje :D, oto zdjęcia z sesji wczorajszej/dzisiejszej :P






Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2013, 17:53:22 pm »
no fajnie ;)) z dnia na dzień będzie lepiej ;)  .. ślicznie się razem prezentują . ;)

a tak z innej beczki powiedz mi czy Tuniek nie sika do tego paśnika .. bo mi moje cholery kuwetę sobie nową znalazły.. teraz  mąż kombinuje jak przerobić ten nieszczęsny paśnik ))

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 18, 2013, 17:59:55 pm »
No też tak myślę że będzie lepiej :), teraz siedzą w klatce, Tuniek się klei do Strażnika, on też już mniej ucieka, razem jedli śniadanie, sianko też :D.

A co do sianka to było tylko wypełnione bo w zagrodzie Tuniek je z niego i sika na wykładzinę :D, więc stoi pusty ;/..... też musiałem kombinować i wreszcie kupiłem paśnik metalowy i zamontowałem przy kuwecie, i ja je siano to siedzi w kuwecie i siuski same lecą :D.

Może jakoś przymocujcie ten paśnik przy kuwecie ?? Żeby jadły z niego tylko ja są w kuwecie, aby innego wyjścia nie mieli :D

EDIT: Strażnik myje namiętnie Tuńka !! Przez jakąś dobrą minutę przed chwilą, i nadal to robi co chwilę ;), chyba sesja pomogła i dobrze że ich nie rozdzieliłem ;), niech siedzą na razie w klatce i budują więź !!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 18:07:50 pm wysłana przez Tuniesław »

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:10:20 pm »
:D gratuluję sukcesu!

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:14:16 pm »
wiesz ja tak to w klatce mają  tą kule paśnik i nie ma problemu .. ale  chciałam im udogodnić .. a w sumie mąż chciał i sam zrobił z leszczyny .. cieszył się ogromnym powodzeniem niestety .. jak podjadają sianko to i do niego wskakują a wtedy to już jadą po całości.. było mi przykro im go zabierać bo wiem że uwielbiają , ale jeśli robią sobie z niego wc to nie miałam wyjścia .. ;((

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:24:31 pm »
wiesz ja tak to w klatce mają  tą kule paśnik i nie ma problemu .. ale  chciałam im udogodnić .. a w sumie mąż chciał i sam zrobił z leszczyny .. cieszył się ogromnym powodzeniem niestety .. jak podjadają sianko to i do niego wskakują a wtedy to już jadą po całości.. było mi przykro im go zabierać bo wiem że uwielbiają , ale jeśli robią sobie z niego wc to nie miałam wyjścia .. ;((

Rozumiem cię całkowicie, i ja tak samo nie chciałem jemu zabierać tego paśnika, bo lubi go podgryzać sobie, ale na wykładzinę nie mogłem pozwolić im sikać, więc musiałem kombinować, ja mam z 5 kuwet łącznie :P, tyle kupowałem, testowałem, aby trafić na dobrą kuwetę dla mojego brutusa :D.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:46:49 pm »
ja mam 7 ale wiesz u mnie gromada ..;) hehe ..

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:53:05 pm »
oglądając tylko zdjęcia można stwierdzić że sukces będzie murowany :brawo:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:54:50 pm »
I tak czasem się trafia że siusiu zrobi poza :P, rzadko ale się zdarza :D, i oto krótki filmik moich szkrabów :P

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Cge6FpM5qjY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Cge6FpM5qjY</a>

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:57:42 pm »
Mam zamiar zostawić ich w klatce przez noc, i jeszcze jutro i może w czwartek, jeszcze chcę poczekać zanim wsadzę ich do zagrody razem.

Jak myślicie ?? Agresji jest mało, nawet jest jej brak !! Więc myślę że można ich zostawić na noc, w razie czego mnie obudzą, klatka obok łóżka stoi. Jak myślicie ??

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:00:17 pm »
Więc myślę że można ich zostawić na noc, w razie czego mnie obudzą, klatka obok łóżka stoi. Jak myślicie pytajnik

ciągle pilnie obserwować ale jak klatka stoi obok łóżka i śpisz czujnie to powinno być ok
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:13:16 pm »
ja bym ich nie w klatce ale w zagrodzie zostawiła, klatka jest mniejsza a w zagrodzie w razie czego łatwiej zareagować  i łatwiej uciekać.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:19:05 pm »
ja bym ich nie w klatce ale w zagrodzie zostawiła, klatka jest mniejsza a w zagrodzie w razie czego łatwiej zareagować  i łatwiej uciekać.

to prawda
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:22:20 pm »
albo całkiem wypuszczonych ..

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samiec vs Samiec
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:26:20 pm »
ale całkiem to tez nie bardzo bo gdyby coś się zaczeło dziać to bedzie ciężko je złapać
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !