Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 221482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:14:55 pm »
poki co sprobuje w takim razie zmniejszyc ilosc granulatu, a powoli zwiekszac zieleninke :)

z granulatem sprobuje, choc czuje, ze nam sie nie uda :oh: moj uparciuch juz fundowal sobie w ten sposob tygodniowe glodowki, a ja sie lamalam :/

dziekuje za rade :bukiet

aaa i juz pisalam gdzies, ale sie chyba nie wywiedzialam, wiec spytam tu: zieleninke podajecie z warzywniaka? bo zastanawiam sie, co ze szkodliwa chemia...? nie zaszkodzi?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:21:30 pm »
Ja mam bazylię, miętę, melisę, oregano, natkę marchewki i pietruszki, koperek i trawkę zbożową na oknie w doniczkach. Resztę, czyli wszelkie warzywa korzniowe, pekińską, cykorię, brokuły cy tego typu to sklepowe. Tylko dokładnie myję i susze przed podaniem.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Dieta
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:25:30 pm »
wklejam linka z uszatej o odchudzaniu http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/odchudzanie.htm
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:12:05 pm »
jpuasz no to od dzis wprowadzam w zycie sprawe z granulatem, dzis wprowadzilam troszke mlecza(juz wczesniej go troche dostawal), wiec wieczorem i troche jablka jej sie dostalo... mam nadzieje, ze nie zaszkodzi :) i powoli bedziemy sie przyzwyczajac. a plany takiej doniczki wlasnie tez mam, tylko musze sie zaopatrzyc w taka. te wszystkie rzeczy w doniczce to z nasion siejesz z torebeczek, prawda :)?

reniaw dziekuje Ci bardzo za tego linka!!! :) bardzo sie przydal...
przy okazji przeczytalam tam:

Cytuj
Niestety, jej ustalenie nie jest łatwe. Aby sprawdzić, czy Twój królik jest otyły, spróbuj w czasie głaskania wyczuć jego kości - jeśli delikatnie wyczuwasz pod ręką kręgosłup i żebra, to królik ma prawidłową wagę. Uwaga! Żebra można wyczuć na klatce piersiowej także u otyłych królików, ale u szczupłych królików przy brzuchu powinno się wyczuwać rodzaj talii - u otyłych królików tłuszcz na brzuchu formuje w tym miejscu wybrzuszenie.


i niestety juz wiem, ze jest mocno otyly :(
powolutku malymi kroczkami bede sie stosowac do tego, co jest na stronie(by mu nie zaszkodzic) i mam nadzieje, ze juz za kilka miesiecy bede mogla powiedziec, ze moj krolas jest w normalnej wadze. dzis nie ma mowy o zadnej tali, a zamiast zeberek czuje sadelko :( moze przy normalnej wadze kicak przestanie byc len :diabelek

dzieki Wam :bukiet

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Dieta
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:34:08 pm »
Cytat: "kasica"
te wszystkie rzeczy w doniczce to z nasion siejesz z torebeczek, prawda :) ?


ziarna zbóż najlepiej kupić na wagę na targu, ja z braku "dojścia" kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością pszenicę "BIO" - paczka 0,5 kg za 3 zł, na bazarku oczywiście dużo taniej. Zboża siałam bezpośrednio na talerzu, muszą mieć wilgoć - rosną błyskawicznie, ale i tak ciężko nadążyć za apetytem zajęcy :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:54:47 pm »
to jak pojade do Olka to ojcu podbiore :diabelek  :diabelek  :diabelek on na jesien sieje pszenice na ogrodku to mu kilka garsci podbiore i sie pobawie w ogrodnika na oknie :D
czyli na lignine jak rzezuche da rade ;>?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 10, 2009, 01:07:28 am »
pewnie da, tylko uprzedzam, że jak będzie zbyt mokro, to może zapleśnieć :] Wiem z doświadczenia :/



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:44:58 am »
kurcze... to sprobuje, a jednoczesnie, jakby mialo pasc to w ziemi tez zasieje-pewnie sie nie zmarnuje :D
poki co nasze zmiany zywieniowe oznaczaja foch krolika :P rano dostal granulat z poltora lyzki na pol godziny i zabralam miche(btw jak wkladalam miche z granulatem to byl wyglodnialy jak nigdy-a mial sianko na noc...), chcialam zobaczyc, czy polubi pekinke sklepowa, dalam kawalek, ale tylko nawarczala na mnie :/ generalnie jeden wielko foch jest :/ ide chyba mu mlecza nalapie, zeby sie podlizac :P bo mlecza wczoraj wsuwala...

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2009 3:14 pm ]
jak ja przycisnac to mozna i osiagnac cel :D
wieczorem dostala kolacjowy granulat, a pozniej juz tylko sianko i suszki na noc-i co rano widze??? fakt wyglodniala i az skacze, zeby granulat dac, ale sianko i suszki co do jednego zjedzone :D cala micha :)

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
Dieta
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 18, 2009, 21:45:21 pm »
A ja mam pytanko odnośne nowego składnika w diecie króla.

Co myślicie o nori (składnik sushi, glon "okalający" sushi)

Posiadają takie wartości odżywcze:


Wartości odżywcze w 100g:
Proteiny: 29%, Tłuszcze: 0,3%, Węglowodany: 43,1%, Błonnik: 34,7%, Potas: 2030 mg, Wapń: 330 mg (41,3% RDA),
Magnez: 370 mg (123% RDA), Fosfor: 235 mg (29,4% RDA), Żelazo: 23 mg (164% RDA), Jod 15,9mg,
Witamina B12: 2,19 mg (290% RDA)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Dieta
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:08:47 am »
ja nori nie podaję :) za to sama chętnie zjadam ;)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Tuśka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 24, 2009, 23:40:47 pm »
Witam ;) mam królika miniaturke ( ma ok. 3 miesięcy) podaję mu mieszanke pełnoporcjową +granulat , pokarm ma cały czas w miseczke, a gdy widze,że już jej praktycznie nie ma po prostu dosypuje mieszanke. Mam pytanie czy to aby na pewno jest dobrze? moze powinnam rano podać mu granulat , w południe wsypać jedzenie a gdy skończy jeść wyjąć miske ? to dobrze aby cały dzień miał pod nosem jedzenie? (oczywiscie sianka i wode ma pod dostatkiem)

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Dieta
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 25, 2009, 00:16:03 am »
odstaw mieszanke - nie jest dobra dla kroliczka. granulat - dwie lyzki dziennie max jak podrosnie, jakiejs porzadnej firmy (Wildlife, Versale Laga, Beaphar, Wildlife, Oxbow; nie poleca sie np Vitapolu).
jakbym ja swojemu dosypywala zawsze jak zniknie, to by jadl 24 godziny na dobe i nie ruszal sianka, ani nie ruszal sie spod miski :)
krolik malutki, wiec warzywa wprowadzaj powoli, ale mozesz juz zaczac...
lista warzyw dostepna tutaj: http://miniaturkabeztajemnic.com/warzywa.html
no i suszki...
suszki Nemo je z Zuzali, ale wiem ze dziewczyny z forum daja swoim tez Herbal Pets albo wlasne suszone.
poczytaj na forum o zywieniu krolika - bardzo bardzo duzo informacji + strone Nuny (adres powyzej) - biblia wiedzy kroliczej :)

dziewczeta bardziej doswiadczone w kwestii karmienia malutkich uszakow - prosze mnie poprawic i dodac od siebie :]

Tuśka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:09:26 am »
Dzieki ;) chociaż i tak ostatnim przysmakiem mojej Tuśki stały się moje włosy  :zdenerwowany  :icon_lol

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Dieta
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 13, 2010, 21:45:47 pm »
Dziewczyny jak często mogę podawać korzeń pietruszki, selera i marchewki ?

efyra

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:17:48 pm »
ja myślę że raz dziennie mała porcja... może dwa razy dziennie, jak lubi. Ale mała porcja to taka no, taki mały sześcianik;) a nie cała marchewa:P

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Dieta
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:25:00 pm »
Rozumiem i dzięki za odpowiedz :)

efyra

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:35:28 pm »
Wiesz, ja znam królika, który zżera całą marchewkę  dziennie..... I jest okazem zdrowia itp itd, ale teoria mówi, że korzeń marchwi, czy pietruszki, a także owoce - mają być tylko czymś w rodzaju przysmaku, a nie głównym posiłkiem.
Taki deserek :)

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Dieta
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 30, 2010, 15:52:24 pm »
Mój (podobno 6-7miesięczny) głodomór dostaje w tej chwili rano łyżkę granulatu i łyżkę mieszanki, a wieczorem 2 łyżki granulatu. Poza tym wtrybia siano miętowe i suszki (babka szerokolistna, koniczyna, liście truskawek + suszki warzyw, owoców i ziół) - ale granulat wyżera do zera (i wieczorem każe sobie coś dać na dobranoc, bo inaczej nie zaśnie ;))
Pytanie: Czy może powinnam mu dawać trochę więcej, jeśli je do zera (nawet granulat z mieszanki, który wcześniej zostawiał) i na widok mnie przy szafce z jego jedzeniem staje słupka?
Nie umiem ocenić, czy jest za gruby, nie wydaje mi się - ale nie chcę zmieniać tego stanu rzeczy ;)
Zastanawiałam się nad dodatkową łyżką granulatu w porze obiadu..
A może dawać więcej zieleniny? Teraz dostaje głównie pietruchę, sałatę rzymską i koperek (+ kiełki, trawkę) raczej nie przemysłowe ilości - pietrucha i koper: pęczek (mały) na 3 dni, sałata rzymska, mała - też jakoś na 3. Selerem naciowym i zwykłym gardzi, brokułami gardzi, ba! nawet marchwią gardzi :( Kończą mi się pomysły co by mu podsuwać, a zwierze mi chyba chodzi głodne :(

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:03:54 pm »
jeśli ma cały czas dostępne siano i zostaje ono zjadane, to królik nie jest głodny :) Poza tym 4 łyżki karmy dziennie wg mnie jest ilością wystarczającą. Najlepiej byłoby zważyć królika - wtedy można by coś więcej powiedzieć :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Dieta
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:12:06 pm »
1.200 kg - waga nie zmienia się od miesiąca