Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 221406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Dieta
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 11, 2009, 20:13:56 pm »
Asica, ogor zielony i taki do kiszenia jak jest nie pamietam jak on sie nazywa  ale nie kiszony i nie konserwowy zwyklu ogor

[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 8:19 pm ]
moze mi ktos wyslac link w ktorym jest taki plik tekstowym w ktorym sa wypisane rzeczy ktore krolis moze jesc np galazki warzywa owoce i do tego jeszcze sa fotki mialam ten link kiedys ale sie gdzies zapodzial :-/
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 11, 2009, 21:36:29 pm »
Asica nie ma sensu, bo ogórek nie zawiera żadnych wartości odżywczych. Rokiowca wszystko masz na stronce www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl - podział na zioła, owoce, warzywa, osobno gałązki. Wg mnie najlepiej wszystko rozpisane.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Dieta
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 12, 2009, 00:48:51 am »
jpuasz, chodzilo mio cos troche innego ale moze byc szparagi a fasolka szparagowa to 2 rozne rzeczy?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Marciiikkk

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 12, 2009, 02:05:11 am »
rokiowca, tak, szparagi i fasolka szparagowa to dwa inne warzywa :DD

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:31:11 am »
Jeszcze kilka pytań:
*fasolki nie można, prawda (?)
*Można kapustę pekińską???? ja myślałam że nie można....
*A co do kopru to ten kwiatek (to żółte) też można dawać, czy tylko gałązki?
*Sałatę głowiastą tez można!?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:33:33 am »
*fasolki raczej nie (ponoć młode listki można, ale ja bym w ogoóle nie dawała, zwłaszcza że jest tyle innych rzeczy po których na pewno nic nie będzie uszakowi
*kapustę pekińska można. Jako jedna z niewielu nie powoduje wzdęć i ma dużo witamin. Warto podawać ponoć, choć ja jeszcze nie próbowałam, ale już wkrótce :)
*w sumie nie wiem jak z koperkiem, ja kwiatków jescze nie dawałam, ale urosły mi kwiatki i też się zastanawiałam czy można.
*Wydaje mi się, że wzelkie sałaty i kapusty (poza kapustą pekińską i sałatą rzymską) powodują wzdęcia i nie są wskazane dla królików, ale głowy za to nie daję



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:37:47 am »
bardzo dziękuję za pomoc :DD

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Dieta
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 12, 2009, 11:24:02 am »
a mozna dawac liscia (nie platki kwiatow) sloneczkia? no one sa takie dziwne w dotyku
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 12, 2009, 11:27:36 am »
Na uszatej i na www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl jest napisane że można, czyli chyba mona :) Przy czym na tej drugiej jest napisane, że liście i kwiaty :)

I dziewczyny naprawdę wejdźcie na tą stronkę co podałam, przeczytajcie co tam jest napisane, tzn co można a czego nie i jak tam nie znajdziecie, to piszcie wtedy tutaj.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Dieta
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 12, 2009, 12:05:47 pm »
a chinska wierzbe moge dawac? u mnie taka tylko rosnie :-/ reszta to same trujace rzeczy np rabarbar thoje (powinno byc u ale wole nie pisac)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 12, 2009, 12:16:38 pm »
Rokiowca nie wiem. A nie ma nigdzie w pobliżu żadnej brzozy np?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Dieta
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 13, 2009, 00:48:24 am »
jpuasz,  jedynie w centrum albo przy boisku szkolnym rosnie jakas wierzba i u mojego sasiada roznie grusza jablon ale nigdy mojej malej sasiadki nie ma na placu takbym jej powiedzialam zeby dala mi kawalek galazki do krolisia albo brata wysle do jakiegos jego kolegi zeby zalatwil mi galazke jabloni :DD potrzebna mi galazka do filmiku na spryciarze.pl :-/ bo po porzeczce Afrus miala miekka kupke moze dlatego ze ta galazka byla jeszcze taka miekka?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 09, 2009, 19:46:54 pm »
kurcze... widze, ze strasznie zle odzywialam mojego kroliczka... podstawa jego diety byl granulat, a dodatkiem sianko, czaaasem jakies dodatkowe suszki...
ale robilam tak z racji tego, ze mam mocne opory przed dawaniem krolasowi warzyw z warzywniaka. zastanawiam sie, czy chemia z tych warzyw nie zaszkodzi? utkwilo mi w pamieci, jak kolezanka opowiadala mi, ze poczestowala swinke morska salata i swinka kipla :/ wiec balam sie zafundowac takiego losu mojemu krolaskowi. dajecie warzywa z warzywniaka-te pryskane? bo na doniczke z ziolkami juz sie zdecydowalam, ale chcialabym jeszcze dolozyc warzywka :) dzis juz dalam na dobry poczatek kilka lisci mlecza i wsuwal, az sie uszy trzesly :D (a ma czym trzasc :diabelek ).
moj baranek wazy 4,5kg i cos czuje, ze na diete przejdzie. moze mi jakis posiadacz baranka powiedziec, jakie racje zywnosciowe dostaje? byloby sie latwiej wzorowac...
ide dalej buszowac po forum :P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:22:46 pm »
kasica 4,5kg to baaardzo dużo :wow Nasza tymczasowa Tadzinka waży ponad 3 i wg mnie jest gruba. Ja jej daję codziennie łyżkę granulatu wieczorem a rano pełną miskę zieleniny. Sianko oczywiście bez ograniczeń i wydaje mi się, że chudnie. Na pewno więcej się rusza, więcej bryka i broi niż na początku. Jak do nas trafiła, to miała problem z wyskoczeniem i wskoczeniem do klatki a jak juz jej się udało, to się kładla i leżała. Teraz już nie ma problemu z klatką, jak pisąłam skacze bryka i jest żywym królickiem. Dieta chyba jest nieunikniona w Twoim przypadku...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Blondi

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:30:07 pm »
Ja mojemu barankowi daję 2xdziennie ponad łyżkę granulatu (niedługo kończy pół roku, więc ograniczę do mniejszych porcji), popołudniu zieleninę np. 2-3 liście kapusty pekińskiej, kilka gałązek koperku, a wieczorem na zagonienie do klatki suszki : babkę lancetowatą/ mniszka lekarskiego/koniczynę/lucernę. Poza tym wcina siano do woli, zwykle zawartośc około dwóch paśników. No i oczywiście woda przegotowana 24h/dobę :)
Poza tym Julian cały dzień biega i kombinuje, co i gdzie nabroic ;) zamykany jest tylko na kilka godzin nocnych.
Waży 1,7 kg.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Dieta
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:34:26 pm »
kurcze.... pierwszy uchol,ktory podbil wage mojego Funiola(3.7kg) :P
przytyl u mnie bo ma mniej ruchu,moja Percia "wydziela"mu,gdzie moze kicac :bejzbol
granulatu dostaje po 1 lyzce,owoce sporadycznie,warzyw wcale z racji miekkich bokow i ceko,duzo jada zielonki,m.in cykorii
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:43:58 pm »
ojjj to cos czuje, ze moja na diete przechodzi...
od dzis wieczorem
dopiero po wejsciu tu na forum przeczytalam o PRAWIDLOWYM zywieniu krolika i od dzis powoli wprowadzam nowe smaki, takze pewnie bedzie to dluzszy proces...
ale na pewno to konieczne... jeszcze w ktoryms temacie wrzucilam fotki mojej i faktycznie wystaje jej brzuchol-a chyba nie powinien(?)
przede wszystkim przedobrzylam z granulatem widze(nie bede podawac ile, bo sie za glowe zlapiecie :P)

reniaw moj krolasek to siostrzyczka Twojego :D identyko :D

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:52:02 pm »
Kasica skoro dawałaś granulat a nie mieszankę, to przypuszczam, że dostawała 2 razy dziennie po pełnej miseczce :) No w każdym razie ja bym zacęła przede wszystkim od zmniejszenia ilości granulatu, czyli jeśli faktycznie dostawała miseczkę, to teraz 3/4 miseczki, jeśli dostawała 5 łyżek, t teraz 4 łyżki itp. No i wprowadziłabym zieleninkę, ale nie warzywa, tylko zioła i naziemne części warzyw, czyli koperek, bazylia, melisa, oregano, natka pietruszki, marchewki, nać selera, cykoria, kapusta pekińska, sałata rzymska itp, itd. Wybór jest duży :) No i życzę powodzenia :)
A tak z ciekawości jaki granulat dajesz? :>



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:58:19 pm »
niestety vitapol :( wczesniej byl Alex-ale w zoologiku nagle go zabraklo i musialam wziac cokolwiek. teraz nie idzie go odzwyczaic niestety, bo kazda proba zmiany-powolnej-konczy sie wygrzebywaniem vitapolu, a zostawiania reszty... a vitapol wcina i mu lezy...

kroliczek dostawal dwa razy dziennie po pol miski plus sianko. te pol miski w sumie nie dojadal nawet i zostawalo na dnie...
jutro juz bede wprowadzac dalej papku, zobaczymy, jak zareaguje :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:06:23 pm »
Ja bym najpierw zmniejszyła stopniowo ilość do jednej łyżki 2 razy dziennie i potem próbowała przestawić na co innego. Próbowałaś Cuni Complete? Ja dwa kroliki póki co przestawiałam, jeden jadł mieszankę i dopiero jak mu zrobiłam "głodówkę" czyli jakies 4 dni bez żadnej mieszanki czy granulatu, to zaczął jeść granulat :P Ale Cuni Pro nie chciał, jadł Cuni Complete. Druga, to moja Liska do tej pory karmiona Alexem i bez problemu przestawia się na CC. Najpierw co prawda wyjada Alexa, ale potem od razu znika CC. Jestśmy na etapie jakies 1/4 łyżki Alxa i ze 30 pałeczek CC :P także jeszcze ze 2 czy 3 dni pewnie i będzie jadła tylko CC. Także mówię zmniejsz ilość, bo skoro królik jest przyzwycajony do większych iloci i nagle dostanie mniej, to potem bdzie wolał zjeść innego granulatu niż nie zjeść nic :P Tak mi się wydaje :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)