Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 221358 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Gina

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2009, 12:11:43 pm »
Króliki są strasznymi indywidualistami szczególnie jeśli chodzi o jedzenie.
Np. moja wredota za żadne skarby świata nie zje sianka z Zuzali. Czy jest ziołowe, czy melisowe, czy miętowe nie tknie i już. Najbardziej smakują jej zwykłe sianka- wspomniane wyżej węgrowskie czy wiejskie od górala, które kupuję u siebie w zoologu. Uwielbia też ususzoną przeze mnie trawę. 500 g sianka starcza mi w zimie na około 2 tygodnie.
Suszki mam na kilka miesięcy, bo podobnie jak Aneczka suszę lub kupuję różnorodne i codziennie daję 4-5 rodzajów po większej garści.
Paczka CC i DC (mieszam je) starcza na ponad 2 miesiące.

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:53:44 pm »
A króliki mogą jeść tylko liście rzodkiewki, czy samą rzodkiewkę też???? A króliki mogą jeść Pokrzywę???

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Dieta
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:59:54 pm »
mój je suszoną pokrzywę. je świeże liście rozdkiewki, główkę rzodkiewki rowniez, aczkolwiek w niewielkich ilosciach, bo chyba jest wzdymajaca :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:41:38 am »
Dziękuję, a jak jest z ziemniakami??? Słyszałam że można podawać tylko w jaki sposób (gotowane, obierki, czy też jakoś inaczej)???? I jeszcze sprawa z papryką... Jaki kolor można podawać i w jakich ilościach???

Mam bardzo ważną sprawę... A mianowicie, moja (niedoświadczona) ciocia kupiła mi (znaczy królikowi):
*dwie paczki kolb (jedną zamierzam oddać, a drugiej nie bo bez mojej wiedzy moja ciocia ją otworzyła i już nie będę mogła jej zwrócić)
*mieszankę(tą też otworzyła i zamierzam poświęcić się mojemu królikowi i wybierać z niej suszoną marchewkę, granulat, podsuszoną trawę i były tam jeszcze takie kółeczka: http://www.zookoziolek.pl/popup_image.php/pID/3021 tylko, że firmy Vitapol tylko, że różne kolory)
*To również otworzyła http://www.kroolik.eu/dieta/dietetyka/dietetyka_img/ringi.jpg
*I taką sól: http://www.zookoziolek.pl/popup_image.php/pID/1777
*Dwie paczki trocin
*dwie paczki siana
* Taki rożek orzechowy, który oddam do sklepu: http://img.okazje.info.pl/746/11589/1158951.jpg
 
I powiedzcie co ja mam z tym wszystkim zrobić (oczywiście oprócz sana)??? Do sklepu uda mi się odnieść tylko jedną paczkę kolb, rożek, i może tą sól dla gryzoni...  A co z resztą??? Proszę o pomoc...

Nuna

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:07:31 am »
Ziemniakow nie podajemy w zadnej postaci, zawieraja za duzo skrobii i moga doprowadzic do problemow z brzuszkiem. Niektorzy zalecaja gotowane ziemniaki z platkami owsianymi dla krolikow, ktore sa wychudzone po chorobie np. ale w normalnym zywieniu ziemniakow nie podajemy.
Papryke - podajemy wszystkie kolory, odcinamy i wyrzucamy ogonek i gniazda nasienne.
Co do produktow to niech ktos inny sie wypowie :)
Koleczka z lucerny mozesz dac jako przysmak, w nagrode, ale nie kupuj tego wiecej.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dieta
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:46:59 pm »
Soli, kolb i tych rożków nie dawaj (może tą jedną, otwartą paczke kolb oddaj komus kto ma np. chomika?).
Z mieszanki wybierz to co napisałać, a ziarenka, które ci zostaną zasadź do doniczki - królis będzie mieć świeżą trawkę.
Te kółeczka możesz podawac jako przysmak.

Co do trocin - ja daję ich trochę do kuwety, na żwirek, żeby kice miały bardziej miękko (z góry zaznaczam, iż wiem jakie to trociny szkodliwe, ale od razu mówię, że nie przestane ich używać, więc nawet mi o tym nie piszcie). Jesli jednak ty nie chcesz ich uzywać, a jeszcze nie sa otwarte to może je tez uda ci sie oddac do sklepu?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:00:19 am »
dziękuje bardzo:*** Ja chyba zrobię tak samo jak ty z tymi trocinami, dopóki ich nie wytracę...

Monial

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:06:05 am »
Dzien dobry...

Moje malenstwo dostaje narazie granulat i sianko caly czas... bo dopiero 8 tygodni ma, choc wydaje mi sie juz sporawy, wazyl we wtorek 400 g.

Za jakis miesiac zaczne mu stopniowo wprowadzac zieleninke, warzywka itp.
Mam taki patent, chlopaka mam z terenow mniej wiecej wiejskich w sensie mieszka pod miastem, tam u niego jest krowka kurki te sprawy, wiec sianko mam od niego.. w sklepach jakies niemarkowe sa tylko:( Wiec chyba takie wiejskie bedzie lepsze.
Do tego, jak maluch podrosnie, to warzywka i zieleninka tez ze wsi, bo oni tam nie pryskaja, wiec to chyba tez o wiele lepiej... niz takie sklepowe, czy nawet z jakiegos targu czy od pani co stoi u mnie na parkingu... bo wszystko chlonie spaliny, a nawet jak ktos twierdzi ze nie pryskane to cos mi ciezko uwierzyc.

Ponadto, od przyszlego tygodnia biore wolne w pracy na tydzien, pojade do faceta i zamierzam zwiedzic tamtejsze lasy, pola, łąki w poszukiwaniu odpowiednich ziolek dla królaska... i zasuszyc, bedzie mial jako smaczny dodatek. Ponadto juz mysle o zimie;P Zeby mi Fifi nie narzekal na malo urozmaicona diete, to bedzie mial duzo suszków.
Noi oczywiscie domowa uprawa na parapecie, co tylko sie da...

Co o tym myslicie?

A za miesiac wielkie zakupy.... zmieniam klatke, kupuje DC lub CC, wiem ze CC lepsze, ale nie wiem jak bedzie z pieniazkami:/ noi inne pierdolki dla krola, cążki, szczotke takie tam. Zadnych kolb itp.

Btw, ile wasze miniaturki wazyly w wieku 8 tygodni? Moze ja mam znow jakas niedokonca miniature, ktora bedzie nieco wieksza... a moze moj krol juz ma wiecej niz 8 tyg. Rosnie jak szalony.

Pozdrawiam:) Wyglaskajcie królaski:*

AdaR_87

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:20:53 am »
Moja Trucha jak miała 2 miesiące to ją dopiero dostałam i ważyła coś koło tego. Myślę że waży okay, w tym wieku króliczki szybko rosną,Trucha na razie jakby przestała rosnąć, ma 5 miesięcy i wazy 1kg. Miniaturki są różne więc się nie martw wielkością.Przecież i tak będziesz go kochała?! Plany z dieta jak najbardziej w porządku tylko nie wprowadzaj wszystkiego na raz.

nuka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:22:27 am »
Cytat: "Monial"
Btw, ile wasze miniaturki wazyly w wieku 8 tygodni?

ojciec obecnie waży 1,2 kg, jego synuś ma 5 m-cy i wagę 1,6 kg. Mamusia to prawie dwa kilo królika. I wszystkie to miniatury

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 16, 2009, 13:34:10 pm »
mój jak miał dwa miesiące to ważył 1,1kg

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Dieta
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 16, 2009, 14:08:29 pm »
:wow Ukryj ma siedem miesięcy i waży 1,35 kg :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 16, 2009, 14:36:15 pm »
A Susek ma  ok 9, i waży hmm ostatnio pani wet ją ważyła . Ok 1,30    , 1,40. Ale baranki są większe raczej :)
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 16, 2009, 15:37:29 pm »
Frotek ma 4 miesiące i waży 1,6kg. Ale to po chorobie, czyli miesiąc na samych suszkach... :PP I chudziutki jest, maleństwo kochane

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 16, 2009, 15:42:38 pm »
A tak zbaczając z tematu poruszonego.... Czy króliki mogą jeść awokado??? i jeśli tak to w jakiej postacie???
Z góry dziękuję...

Monial

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:24:19 pm »
Cytat: "AdaR_87"
Moja Trucha jak miała 2 miesiące to ją dopiero dostałam i ważyła coś koło tego. Myślę że waży okay, w tym wieku króliczki szybko rosną,Trucha na razie jakby przestała rosnąć, ma 5 miesięcy i wazy 1kg. Miniaturki są różne więc się nie martw wielkością.Przecież i tak będziesz go kochała?! Plany z dieta jak najbardziej w porządku tylko nie wprowadzaj wszystkiego na raz.


Jasne, już go kocham;)
Czyli z tego co piszecie, 8 tygodni to będzie jego wiek.
Moze dlatego mi się straszy wydaje, iż te wszystkie małe króliczki w sklepach są po prostu młodsze :( Biedactwa. Takie maleństwa, ze spokojnie mieszczą się w dłoni.

Naraz wprowadzać nie będę, stopniowo jedno po drugim.

Co do avocado, to ja nie wiem, w tym pdf-ie o żywieniu niby nie ma.... ale może ktoś bardziej obeznany się wypowie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dieta
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:29:43 pm »
Kora, liście, pestki i skóra z awokado są trujące dla wielu zwierząt, m.in.królików. Należy uważać, żeby się zwierzaki nie dobrały do resztek po naszym jedzeniu tego owocu.
Awokado jest dość tłuste.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:57:16 pm »
Awokado(cale) jest trujace dla koni, krow, koz, owiec, psow, kotow, krolikow, zajacow, szczurow, myszy, swinek morskich, chomikow, fretek, ptakow i ryb.
Odpowiedzialna za to jest substancja trujaca - Persin.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dieta
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:44:37 pm »
Nuna, czekałam na Twoją odpowiedź :) I już usunęłam wątpliwy fragment - dzięki  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Asica

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 24, 2009, 19:48:06 pm »
A cukinię może???