Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 221376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dieta
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 18, 2009, 10:16:49 am »
Cytat: "Aneczka"
Asica napisał/a:
gdzieś czytałam że można w ogóle nie podawać granulatu. Czy to prawda???

To bzdura, granulat nie może być podstawą diety dorosłego Uszola, ale ponieważ jak sama piszesz nie zawsze jesteś mu w stanie zapewnić wszystkiego co potrzebuje, to granulat stanowi doskonałe uzupełnienie diety składającej sie z siana, zieleninki i warzyw

Asica, dobrze czytałaś - można nie podawać granulatu, jeśli zapewniasz królikowi co dnia różnorodną i zbilansowaną dietę. Nie każdy może, nie każdemu się chce.
Aneczka, to nie żadna bzdura - owszem granulat nie ma być podstawą króliczej diety, a jej uzupełnieniem, ale nie jest znowu niemożliwe z niego zrezygnować. Granulat - oprócz tego, że uzupełnia królicze jedzenie - jest w dużej mierze ułatwieniem dla nas - opiekunów.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 18, 2009, 10:24:10 am »
bosniak, Asica, przepraszam, literki mi się poprzestawiały, źle przeczytałam, znaczy przeczytałam, że  królikom w ogóle NIE MOŻNA PODAWAĆ granulatu, mój błąd przepraszam. A, że można nie podawać to jak najbardziej prawda, niemniej na pewno nie przy diecie skladającej sie niemalże jedynie z marchewki.

Nuna

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 18, 2009, 10:29:51 am »
Juz nie dlugo doczekamy sie swiezej trawy i ziol :) u nas trawka zielenieje, mloda pokrzywa rosnie- moje niestety tylko suszona lubia, widzialam juz male mlecze i stokrotki kwitna, niektore krzewy wypuszczaja listki, precz z zima  :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 18, 2009, 12:10:44 pm »
no właśnie ..precz :lol  Będzie można wypuścić kudłaczy na podwórko :spacerek:  

Apropos zazielenienia, mam własny ogród - rosną winogrona na zabudówce, mam jabłoń(oczywiście Susek pochłania gałązki)  hmm.. co by tu zasadzić w ogródku zeby mógł sobie sam skubać, myślę ze zasadzę rzodkiwe, pietruszkę, rzerzuchę, bazylię(niechce wyrosnac jakoś :zdenerwowany ) koper mam na parapecie. Co jeszcze sadzicie na podwórku ?
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 18, 2009, 12:15:03 pm »
bazylia lepiej wyrosnie w domu, bo lubia ciepełko, a jak wiadomo na dworze różnie to bywa.
Możesz posadzić nagietki, będzie kolorowo. Albo np pędy zbóż sie nadają do skubania.. Właściwie jak staniesz przed półka z nasionkami to do wyboru do koloru, króliki moga jesc z tego prawie wszystko:)

Nuna

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 18, 2009, 12:25:59 pm »
Salaty rozne rodzaje, slonecznik, kukurydze... ach jak Ci zazdroszcze  :lol

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 18, 2009, 12:26:57 pm »
ja też, bo mnie muszą wystarczyć parapety:) A nie wystarczają...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 18, 2009, 12:37:47 pm »
Mogę wam zagospodarować kawałek ogródka :P  Wiecej gosposi = wiecej łakoci  :bukiet  Więc kupię nagietek sałatę.. kukurydza to cyba długo rośnie . Ale kupie tez młoda trawkę aż się niemoge doczekać jak to bedzie wyglądało. Wezmę się za to niewiem kiedy b u mnie świec słońce i wlaśnie pada śnieg  :oh:  Chyba zgłupieli tam na górze.
SylwiaG

Paulix

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 21, 2009, 11:25:40 am »
Jakie ilości (siana, granulatu, suszków itp.) jedzą wasze króliki?
Nie wiem czego mam się spodziewać, niektórzy piszą, że paczka siana starcza na 2-3 dni, inni, że na 2 tyg. :nie_wiem
Na ile przykładowo starcza paczka siana (300g) Zuzali?

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 21, 2009, 11:44:51 am »
Królik do 6m-ca zycia je dużo granulatu. Mojemu królikowi (ale to nie jest typowa miniaturka bo 3miesięczny waży 1,3kg) pól kilo granulatu Cuni Complete starcza na ok 2tyg. Zjada go ok 4 -5łyżek stołowych dziennie. Natomiast dorosłe króliki zywią się głownie zielenina i warzywami 1,5 - 3 szklanek dziennie, granulat jest tylko uzupełnieniem diety (1 łyzka stołowa dziennie)
Suszki mnie starczają na długo, ale to zalezy ile ich masz, ja mam mase róznych, więc jak dam mu z 3-5 rodzajów dziennie po kilka listków, czy jakichś innych suszków,a  mam ich np 20 paczek, to mi to starcza nawet na kilka miesięcy.
Paczka siana zuzali starcza mi na około 4 dni (bywa że krócej, bywa ze dłużej)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 21, 2009, 12:22:14 pm »
Sianko musisz dawać cały czas, najlepiej w małych ilościach bardzo często żeby ciągle mial świeże . Mój młóci sianko ze szok.. Suszki także. Ja daje np na 1 dzień 2 rodzaje suszek. Te które bardzo lubi i te które mniej lubi. ALbo te które lubi mniej posypuję dobrymi  :DD  Ale skomplikowana sprawa :oh:

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 12:35 pm ]
Apropo wczesniejszej rozmowy : kupiła trawę Nagietek tak jak pisalaś ANECZKA , tylko ze jeden mam lekarski karłowaty(mieszanka)  a drugi nagietek pomarańczowy .. ? ..
Rumianek pospolity(wysadza się w e wrześniu :co_jest  ) tymianek melisa lekarska ( chyba w domu?) tymianek i seler naciowy.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 21, 2009, 12:45:35 pm »
Ja wszystko sadze w domu, cały rok, ogródka nie mam, więc się nawet tym nie interesuje:)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dieta
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 21, 2009, 12:51:34 pm »
U mnie na dwa dorosłe króliki torba Cuni Complete starcza na jakiś miesiąc, paczka siana Zuzali to max 2 dni.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 21, 2009, 12:57:10 pm »
bosniak, czyli wyciągając średnią Twoje króliki jedzą tyle co mój:) Zobaczymy ile będą pożerały jak już będą we dwoje:)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dieta
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 21, 2009, 13:01:55 pm »
:)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 21, 2009, 14:16:23 pm »
chodzilo mi o to który nagietek bo to zasugerowałaś wiec myslaam ze wiesz o co chodzi :P  :P
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 21, 2009, 14:34:38 pm »
Nagietki oba są ok:)

Paulix

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 21, 2009, 18:19:37 pm »
A co sądzicie o tym sianku?

Zastanawiam się nad mieszaniem dwóch sianek, np. zuzali i węgrowskiego, albo zuzali z versele lagą. Zależy co mojemu przyszłemu królikowi będzie smakować.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dieta
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 21, 2009, 20:45:52 pm »
Moje jedza najróżniejsze sianko ;) Zuzali akurat nie mam, bo dawno nie robiłam zakupów przez internet. Teraz jedzą HF, a na podlogę daje im takie zwykłe (jakaś firma "Markiza") Ale w porównaniu co tutaj wyczytałam to moje jedzą go mało - taka paczka wystarcza moim na ponad tydzień.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Dieta
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 22, 2009, 10:08:49 am »
Paulix, królik sam wybierze co mu smakuje, więc nie ma co planować. Mój np zuzali miętowej nawet nie dotknie, jak mu mieszam z jakims co lubi, to tamto zjada, a miętowe sobie podrzuca do góry i rozwala go po całej klatce i moim pokoju przy okazji też. A sianka mu zawsze troche daje do kuwety takiego zwykłego marki carrefour, w którym więcej słomy niż siana i wolałby jeść to niż mietowe, tutaj nie ma reguły. Frotulek najbardziej lubi zuzale z ziołami i melisową. Daje mu raz takie, raz takie i wszyscy są szczęśliwi. Zobaczysz co bedzie smakowało Twojemu króliczkowi i sama bedziesz wiedziała co i jak mu dawać:)