Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 221585 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:06:45 am »
Ja myślę, że nać gdzieś 2-4 marchewek. Ja też podaję natkę codziennie(oczywiście w sezonie).

Harribel

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 21, 2011, 00:32:18 am »
marchewki młody nie lubi ma po niej biegunkę więc podaje mu natkę w ilości 5-8 liści dziennie czy to nie za dużo? nie chcę go roztyć ...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 12, 2011, 17:09:53 pm »
Czy duza porcja swiezej trawy wystarczy uszakowi na "obiad" czy zaserwowac mu jeszcze warzyw? Nadmieniam iz dostaje 3 posilki dziennie (rano i na kolacje granulat, obiad to cos swiezego)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Dieta
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 12, 2011, 17:42:44 pm »
zy duza porcja swiezej trawy wystarczy uszakowi na "obiad"
jak najbardziej wystarczy , ja bym dorzuciła tylko kilka gałązek lub trochę suszek   ;)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:03:53 pm »
A ja bym dorzuciła jeszcze kilka mleczyków i juz ok :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 14, 2011, 22:50:51 pm »
jak najbardziej wystarczy , ja bym dorzuciła tylko kilka gałązek lub trochę suszek   ;)


Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Dorzuciłam mu wtedy gałązki i troszkę suszonej pokrzywy. Zajadał się aż uszka latały :)


A ja bym dorzuciła jeszcze kilka mleczyków i juz ok :)

Świeżych niestety brak.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 15, 2011, 14:56:24 pm »
jak najbardziej wystarczy , ja bym dorzuciła tylko kilka gałązek lub trochę suszek   ;)


Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Dorzuciłam mu wtedy gałązki i troszkę suszonej pokrzywy. Zajadał się aż uszka latały :)


A ja bym dorzuciła jeszcze kilka mleczyków i juz ok :)

Świeżych niestety brak.

To właśnie dawaj ta pokrzywę i gałązki i ok.



Harribel

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 15, 2011, 22:07:38 pm »
ja opracowałam ulubiona sałatkę Tofika: mały pomidor, grupy plaster papryki (kolor zależy jaki mam) natka z dwóch marchwi, jedna mała marchewka, dwa plastry ogórka - wszystko pokrajane w kostke 1x1 cm i to nam starcza na lunch (:D) koło 16.00 i na noc ;) młoda wylizuje miskę po takim daniu.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 16, 2011, 16:09:50 pm »
ja opracowałam ulubiona sałatkę Tofika: mały pomidor, grupy plaster papryki (kolor zależy jaki mam) natka z dwóch marchwi, jedna mała marchewka, dwa plastry ogórka - wszystko pokrajane w kostke 1x1 cm i to nam starcza na lunch (:D) koło 16.00 i na noc ;) młoda wylizuje miskę po takim daniu.

Uważam, że jest tu za mało zieleniny. I nie potrzebnie pokrojone w kostkę. Królik musi gryźć, wtedy ściera zęby.

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Dieta
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 16, 2011, 19:16:32 pm »
a co powiecie na taką dietę:
Rano: duża garść ziółek (mieszanka własna - przewaga traw, suszone liście kukurydzy, perz, koniczyna, mniszek babka, skrzyp, liście truskawek, liście porzeczki, liście brzozy, zielony owies, tymotka)
szklanka/kubek pokrojonych zielonych warzyw i zieleniny (w zależności od stanu w lodówce, ale min. 3 składniki: sałata rzymska, seler naciowy, ogórki, natka, koperek itp.)

wieczorem: jak wyżej.
Siano i woda non stop więc nie wymieniam.

Harribel

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:01:08 pm »
LeryMosa na ścieranie ząbków to on ma gałązki ;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dieta
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:09:50 pm »
Ale warzywa i owoce też służą do ścierania :)
Nie krój.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Dieta
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:25:11 pm »
SermoGirl ma rację :)

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Dieta
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 12, 2011, 23:25:40 pm »
Zacznę od tego, że moje uszate ma złą dietę. Wiem, przez mnie. Je granulat i siano, marchew, pietruszkę natkę. Czasem seler. Burczaki dawałam tylko suszone, podobnie z pomidorami. Uwielbia suszone pomidory. Jakieś jabłka no i suszoną gruszkę. Nigdy nie dawałam jej sałaty bo naczytałam się swego czasu, że szkodzi. Chciałabym spróbować dać jej pomidora czy paprykę ale nie wiem jak duży kawałek na początek? Obieracie pomidora ze skórki czy tylko myjecie i osuszacie? Ogótki też mogą być? Zdaję sobie sprawę, że być może moje pytania mogą wydawać się dość głupie, ale spróbować trzeba.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 12, 2011, 23:38:25 pm »
Warzywa które wymieniasz powinny być tylko dodatkiem, urozmaiceniem diety. Podstawą jadłospisu powinno być siano i zielenina.
Ja nie obieram uszatym warzyw. Za to myję bardzo dokładnie.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Dieta
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 14, 2011, 14:37:51 pm »
Wybrałam się dziś do zoologicznych w okolicy i upolowałam suszone:
- pasternak
- pomidor
- brokuł
- zioła uzupełniające
Wszystko z Herbal Pets. Mam pytanie - czy bezwzględnie stosujecie się do zaleceń na opakowaniach? Miałam pomysł, żeby dawać jej te zioła uzupełniające do granulatu na kolacje, ale na opakowaniu jest napisane, że podawać 2 łyżki co 2 lub 3 dni. Natomiast brokuł każą regularnie... Pasternak i pomidory to wiadomo co dwa dni po kilka sztuk. Ale co z tymi ziołami?
Jeszcze bardzo ważna sprawa: Czy ktoś z Bydgoszczy posiada namiar na sklep zoologiczny posiadający Duo Cuni?
Sklepy które miały go jakiś czas temu posiadają tylko Vitapol... Kupiłam dziś troszkę jakiegoś na wagę bo wyglądał duużo lepiej niż cokolwiek z Vitapolu.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 14, 2011, 14:57:08 pm »
Sianko i zioła to podstawa,ja daję moim babkę lancetowatą i szerokolistną,mniszek lekarski,liście truskawki,porzeczki,zioła podstawowe i uzup.w sporych ilościach codziennie;natkę pietruszki rzadko i tylko gałązkę,bo jest bardzo moczopędna.Zakupy robię rzadziej,ale w sklepach internetowych.Zamawiam sporo,ale na dłuższy czas,a w animalii pl i videozoo jest bardzo duży wybór ziół.W sklepach stacjonarnych niczego nie można dostać.

Offline olji

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Dieta
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 14, 2011, 20:41:16 pm »
tuberoza - ale zioła to suszone ??

na miniaturabeztajemnica podane jest że warzywa codziennie królik powinien dostawać 100 g na każdy kg swojej wagi ...

ja mam królika od tygodnie przeszło i ciągle mnóstwo wątpliwości czy go dobrze karmię
oczywiście siano i suszone zioła ma ciagle tak jak i wode
a poza tym rano i wieczorem dostaje kilka granulek cuni complet  i do tego miskę pełną zielonych gałązek i liści (mniszek lekarski, bazylia, kolendra, tymianek, pietruszka, koperek (rzadziej), liści rzodkiewki, kalarepy, kukurydzy ) oraz trochę warzyw i tutaj różnie - pietruszka, kalarepa, papryka, rzepa, ogórek,  brokuł dzisiaj dostał do poskubania trochę kukuryudzy - tak mu smakowała że musiałam mu wydzielac bo najchętniej to pewnie by zjadł całą kolbę ;) no i oczywiście marchewka
z owoców dostaje jabłko codziennie 1/4 małego jabłuszka oraz od czasu do czasu kawałek gruszki (tez mu baaardzo smakowała)
oczywiście nei dostaje codziennie wszystkich warzyw - tylko różne kombinacje z tego zestawu i nigdy po całym wazywie raczej dostaje pół lub 1/3 i nei kroje w żadne kawałki ani nie obieram (poza selerem)

myślicie ze jest ok?

nie jest głodny ani przejedzony ....

aaa na noc mu zabieram miskę z zieleniną zostaje o sianku i wodzie ...

Offline bjossa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 15, 2011, 14:07:38 pm »
powiedzcie mi jak to jest z wapienkiem. naczytałam sie ze są dla królika szkodliwe, że mają zły wpływ na nerki itp itd... ale jak wyciągnełam królikowi wapienko z klatki to zaczął mi jeśc ściany, wsadziłam z powrotem i spokój. Uznałam że ma moze mało wapna w diecie i zwiekszyłam udział np. pietruszki. Ale to nie pomogło, jak nie ma wapna do gryzienia to żre ściany... co robić?

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Dieta
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 15, 2011, 14:09:51 pm »
Może nie brak mu wapnia a gryzienia w ogóle. Daj mu jakieś gałązki, rolki od papieru, coś na czym by mógł poostrzyć ząbki ;)