Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 229260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WeronikaM

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 13, 2010, 20:16:58 pm »
wczoraj wieczorem coś takiego zrobiłam :)
młody był zachwycony, rani NIC nie zostało  :icon_lol :icon_lol








aiwlys21

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:16:05 pm »
Nie wiem czy to odpowiedni wątek. Jeśli nie to z góry przepraszam. Lucek ma prawie rok. Moja głupota spowodowała to ze królik mieszkał w bardzo małej klatce, nie umie korzystać z kuwety, żywił się tymi mieszankami o których czytam ze są złe. Jakoś znalazłam przez przypadek tydzień temu to forum i staram się naprawiać błędy. Kupiłam klatkę 120cm x 60 cm, jutro kupie granulat. A w poniedziałek pojadę go zaszczepić. Tylko na co? Proszę mi też napisać jaką ściółkę kupić. Ogólnie błagam o wszystkie możliwe rady jak naprawić to co spieprzyłam na początku.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Dieta
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:35:53 pm »
www.miniaturkabeztajemnic.com tu jest bardzo wiele dobrych informacji... poczytaj... zebrane w jedno miejsce i nie trzeba za dużo szukać :)

Szczepienia na: myksomatozę i pomór króliczy
ściółka: żwirek drewniany niezbyrlający i lektura miniaturki :) albo uszata.com lub swiatkrolikow.com
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 22:07:00 pm wysłana przez kasiek »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Dieta
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:43:04 pm »
www.miniaturkabeztajemnic.pl tu jest bardzo wiele dobrych informacji... poczytaj... zebrane w jedno miejsce i nie trzeba za dużo szukać :)
com nie pl :)
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Dieta
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:07:14 pm »
Poprawiłam link :) dzięki za uwagę :D

nuka

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:26:17 pm »
Dodam tylko żeby zwrócić szczególna uwagę na zmianę mieszanki na granulat. Ze to nie jest zmiana z dnia na dzień ale stopniowe przestawianie zwierzaka na zdrowe jedzenie.

aiwlys21 witaj na forum, pokaż nam swojego pupila :)

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Dieta
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 23, 2010, 07:05:40 am »
Mam pytanie:Można dla królika dawać trawe z podwórka lub ogrodu ?? I w jakiej ilości można podawać marchew , pytam sie ponieważ słyszałam że marchewki mają dużo cukru i że nie można dawać ich zbyt dużo króliczkowi :/ ?
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

nuka

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:16:52 am »
Trawa z własnego ogrodu ok, pod warunkiem ze jest to ogród czysty, czyli z daleka od ulicy i samochodów no i nie maja tam dostępu sikające psy i dzikie zwierzaki.
Marchew zawiera duzo cukru, podajemy jako przysmak, podobnie jest z jabłkiem czy buraczkami

Offline filek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 12, 2010, 22:43:20 pm »
witam.mam pytanko odnosnie karmienia....moj krolas ma ok 11 tyg...czy jest mozliwe ze maly nie zje wszystkich ceko od czasu do czasu? mojemu nie kazdego dnia ale zdaza sie ze zostawi pare w kuwecie....generalnie siano granulat i woda....od czasu do czasu kostka marchwi czy galazka pietruszki. i czy od ilosci granulatu tez moze zostawiac. ostatnio zaczal wiecej szamac. norma bylo lyzka rano i wieczorem, tylko ze filek rosnie i nie wiem czy nie wsypywac mu czesciej. z gory dzieki i pozdrawiam.

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 12, 2010, 23:07:49 pm »
witam.mam pytanko odnosnie karmienia....moj krolas ma ok 11 tyg...czy jest mozliwe ze maly nie zje wszystkich ceko od czasu do czasu? mojemu nie kazdego dnia ale zdaza sie ze zostawi pare w kuwecie....generalnie siano granulat i woda....od czasu do czasu kostka marchwi czy galazka pietruszki. i czy od ilosci granulatu tez moze zostawiac. ostatnio zaczal wiecej szamac. norma bylo lyzka rano i wieczorem, tylko ze filek rosnie i nie wiem czy nie wsypywac mu czesciej. z gory dzieki i pozdrawiam.
To ,że zostawia CEKO , to niedobrze , znaczy że przekarmiony , może spróbuj wprowadzać mu  do diety zielone , po malutkim kawałeczku i obserwuj a zarazem zmniejszaj ilość granulatu  do   kilku pałeczek rano i wieczorem :) 

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/   

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dieta
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 18, 2010, 16:40:57 pm »
czy można dać królikowi liście brzoskwini??
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Dieta
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 18, 2010, 16:52:55 pm »
Nie.Brzoskwinie podobnie jak np.śliwki są jednopestkowcami.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 18, 2010, 18:32:51 pm »
A co ze skórką od banana?
Fruźka, mała złodziejka,  ostatnio mi się dobrała. Jadalne to jest dla uszaków? Bo samych bananów to nie-ee, nie smakują ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 18, 2010, 23:22:02 pm »
skórka traktowana jest chemicznymi roztworami niebezpiecznymi dla żywych organizmów, tak więc trzeba pilnować, aby stwór się nie dorwał.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 20, 2010, 14:01:10 pm »
No to teraz ja o produktach a mianowicie jednym z produktów Vitakraft 

http://www.ciao.de/product_images_view.php?ProduktId=1049531&CurrentImage=1049531   
Czy ktoś to zna ?? Stosuje , jest to zdrowe ??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 20, 2010, 14:39:12 pm »
kasiagio, a to nie jest owies? lub ewentualnie jaks mieszanka zboz? Chyba lepiej kupic na wage. Ja ostatnio placilam zlotowke za kg owsa :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 20, 2010, 14:40:53 pm »
No właśnie nie mogę się doszukać większego zdjęcia , ale na opakowaniu ( bo kupiłam i już kiełkuje) pisze że mieszanka zbóż z tym że nie pisze jakich :/   a tutaj owsa na kg to jak w totka wygrać :/  

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dieta
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 20, 2010, 14:46:46 pm »
Ja przywiozlam z PL pol kg ;) A wczesniej na ebayu kupowalam. Ludziska wystawiaja jako trawe dla kota. Mozna rozkrecic biznes, bo z kg mozna zrobic kilka porcji i sprzedac z zyskiem ;) Na ebayu sprzedaja to luzem, bez tacki.

kasiagio

  • Gość
Odp: Dieta
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 20, 2010, 14:57:33 pm »
No wiem o tej kociej trawie , tutaj też jest ale ja znaleźć nie mogę , albo w sklepach nie ma  w zoologicznym " moim "   mają coś w stylu owsa ale nie kiełkuje :/

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Dieta
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 20, 2010, 15:02:04 pm »
ja sobie kupiłam z ziemią i zalałam wodą, ślicznie urosło, ale ten mały zgredek nie chce jeść -.-