Autor Wątek: Dieta  (Przeczytany 229134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #420 dnia: Maj 03, 2013, 12:44:38 pm »
jedna do dwuch łyżek (zależnie od wagi ciała królika :)) granulatu dziennie
albo tylko rano albo rozdzielić na dwa razy dziennie,poza tym warzywa.zioła,ciagle-siano
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline blairw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #421 dnia: Maj 03, 2013, 12:49:01 pm »
A który z tych granulatów jest najmniej szkodliwy? Takie są dostępne w najbliższym sklepie zoologicznym obok mnie. Nie wszystkie z poniżej wymienionych są dla krolików ale nie znam sie które.
Słyszałam że Beaphar jest dobry ale drogi.

BEAPHAR
CERTECH
DAKO-ART
FAUNA FLORA
KAMELEON
KOLIBER
MEGAN
NESTOR
PIGWA
RESTER
TROPICAL
VITAKRAFT
VITAPOL

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #422 dnia: Maj 03, 2013, 13:01:57 pm »
żaden z tych granulatów nie jest dobry.
Ten o którym pisałas może być.
Ale niestety musi byc drogi żeby był dobry,np. Versele Laga- Cuni Complette -często kupowany lub J Farm
tutaj sa opisane granulaty te szkodliwe(Vitapol,Daco Art itp.) i te lepsze:

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

ogólnie bardzo dobra królicza strona ,poczytaj.

Granulat i nie tylko(równiez suszki) najlepiej i najtaniej zamówić przez internet:
,,świat 4 łap,, lub ,,uszatkowo,,
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 13:08:11 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline blairw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 03, 2013, 13:07:28 pm »
Stronka przeczytana przeze mnie od deski do deski ze sto razy. (Poważnie!!!)

Może i najtaniej ale za przesyłke trzeba zapłacić 18 zeta. :/

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 03, 2013, 13:12:07 pm »
Jak chcesz mieć zdrowego królika to nie masz wyjścia :)
W małych miejscowościach w sklepach raczej niema dobrych-drogich granulatów bo ludzie nie kupują.
Nie mając świadomości że te najtańsze sa najgorsze :icon_frown

Cuni Complette podawane w małych ilościach na długo starcza np. 2,5 kg.

Często robione sa zbiorowe zamówienia-kilku osób bo od 300 zł jest dowóz gratis
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline blairw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 03, 2013, 13:14:30 pm »
Średnio na ile dni?
Ile kosztuje taka paczka?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 03, 2013, 13:18:01 pm »
nie powiem Ci dokładnie na ile dni  wystarcza opakowanie ale my karmimy 8 królików  :)i tak na miesiąc 1,5 lub 2 opakowania 2,5 kg. wystarczają
 jest dość spore opakowanie bo ten granulat jest lekki cena niecałe 50 zł za 2,5 kg

albo jak masz blisko mozesz osobiście odebrać okolice Gliwic lub Toruń- ,,uszatkowo,,

http://uszatkowo.pl/pl/8-granulat?p=2
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 13:26:14 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 03, 2013, 13:57:06 pm »
na www.keko.pl jest darmowa przesyłka od 99zł

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 03, 2013, 13:59:57 pm »
no i super :brawo: ale tylko małe opakowanie jest Cuni Complette- 0,5 kg.

ale podpisali królik w dziale-gryzoni :?:
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 14:03:45 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 03, 2013, 14:19:27 pm »
no i trudno, ale ceny mają za to hurtowe. cuni complete są różne objętości, od 0,5 do 8kg. ja polecam jednak Versele laga Crispy Pellets Herbivores Maintence (dawne Cuni Pro). znacznie taniej wychodzi, a to też bardzo dobry granulat.

Offline katarinen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • baku!
Odp: Dieta
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 05, 2013, 13:45:44 pm »
A ja mam pytanie! Moja mama uważa, że głodzę swojego królika, ponieważ ma wilczy apetyt. Uważa, że powinien dostawać tyle jedzenia ile potrzebuje (czyli musiałby jesc cały czas!) Królik ma oczywiście dostęp do siana i wody bez ograniczeń, wychowuje się bez granulatu. Dwa razy dziennie dostaje pełną miseczkę warzyw m.in. brokuł, marchew, papryke, seler, pietruszke, liście rzodkiewki, suszoną babkę lancetowatą, koper, rzadko banana i kiwi, żeby mu futerko przepchało w jelitkach;) etc. ma gałązki jabłoni do gryzienia, niebawem zacznę wprowadzać mlecz i inne przysmaki z ogródka. Zwierzatko ma 5 miesięcy. Popełniam błąd czy to moja mama ma racje? Naprawdę zbyt mało mu daję?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dieta
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 05, 2013, 14:15:39 pm »
ty masz rację :) Króliki nie maga jeść ile chcą bo większość chaciała by bez przerwy - straszne z nich łakomczuchy. Wiele psów i innych zwierzaków tez ciągle by jadło i ulegając ich zachciankom łatwo ze zdrowego zwierzaka zrobić otyłą kalekę :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 05, 2013, 14:23:29 pm »
mamy tak już mają... moja też uważa, że mój królik jest głodzony, bo przez większość dnia ma puste miseczki (dostaje dwa posiłki, rano i wieczorem), u niej przecież byłyby ciągle pełne (co ty jej tak ten granulat wydzielasz jak lubi, ja bym jej nasypała do pełna). mama ma dwie świnki morskie, które dostają na jeden posiłek dwa razy więcej jedzenia niż mój królik przez cały dzień ; /. ciągle w klatce leżą warzywa okopowe, a one cały czas jedzą. o zieleninie nie wspominając, bo w lecie mają kopę trawy jak cielaczek. chyba nie muszę mówić jak gryzonie wyglądają... są szersze niż dłuższe ; <. nie jestem w stanie przetłumaczyć mamie, by przestała je tuczyć. na wszelkie sposoby tłumaczyłam, by dawała im tyle, by dały radę w ciągu godzinki zjeść, a później by były na suchym jedzeniu. niestety dla mojej mamy zwierzę bez warzyw to zwierzę głodzone! także nie ulegaj mamie, bo w pewnym wieku są one skłonne utuczyć zwierzę do granic możliwości.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 05, 2013, 20:54:22 pm »
Pewnie ty masz racje ale ja bym całkiem z granulatu nie rezygnowała tym bardziej że króliczek jest młody ,rośnie,rozwija się  i potrzebuje więcej  białka,kalori
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 09, 2013, 20:52:21 pm »
Heh, moja Mama to samo :D Jak daję im kolację przy niej, to z wyrzutem pyta dlaczego tak mało ;) Cierpliwie tłumaczę, ale aż się boję, co się dzieje, kiedy nie ma mnie w domu i proszę ją, żeby je nakarmiła :D

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 12, 2013, 10:49:48 am »
Karmię swojego królika standartowo - łyżka granulatu+warzywa rano, w ciągu dnia coś suszonego (ziółka, owocki, jakieś gałązki, itp), a wieczorem powtórka z rana: łyżka granulatu+warzywa. Oczywiście woda i siano 24h.

I teraz pytanko.
Tuptuś zazwyczaj jadł mało sianka - pełen paśnik starczył mu na ok. 2-3 dni. Kupiłam nowe sianko z dodatkiem ziół i w godzinę wszamał cały paśnik mimo zjedzonego chwilę wcześniej śniadania! Czy to nie za dużo? Co ograniczyć? Wrócić do poprzedniego siana czy może mieszać oba ze sobą? Nigdy aż tyle nie jadł, a nie chcę, żeby się przejadał albo bardzo przytył.

Co robić?

Offline b.o.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świnoujście
  • Moje króliki: Leopold
  • Za TM: Leokadia (*)
Odp: Dieta
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 12, 2013, 10:59:55 am »
Ogranicz granulat a sianka dawaj pod dostatkiem. Na pewno królikowi wyjdzie na zdrowie  :bunny:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #437 dnia: Maj 12, 2013, 12:32:00 pm »
Królik w żadnym przypadku nie przytyje od siana czy świeżej zielonki,niech je jak najwięcej  siana, powinnaś się z tego cieszyć   bo niektóre nie chcą wogóle siana jeść:) tak jak pisała poprzedniczka to tylko wyjdzie mu na zdrowie możesz ograniczyć granulat (bo on bardziej tuczy) do podawania tylko rano 1 łyżki,jak niema wagi powyżej 2 kg. to waży ok.
Dalaś mu dobre pachnące sianko z ziołami i mu zasmakowało dlatego tyle zjadł siano musi być zielone jak najlepszej jakości a to widocznie było,sam Tuptuś Ci to pokazał i przynajmniej wiesz co mu  smakuje :)

Moje na przykład gorszego siana nie zjedzą wogóle albo wybiorą co dobre a reszte rozniosą po klatce i jeszcze na nie nasiusiają wtedy wiem że trzeba to co zostało w klatce wyrzucić  bo im nie smakuje.

W taki sposób nasze śliczności komunikują się z nami ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 12:42:10 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta
« Odpowiedź #438 dnia: Maj 12, 2013, 12:38:35 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłam się ;) Moje "maleństwo" waży prawie 3kg... Stąd troska o to, żeby bardziej nie przytył ;) Jeśli chodzi o jakość sianka to kupuję z Niezłego Ziółka, ale do tej pory dostawał zwykłe, a teraz na próbę kupiłam takie z ziołami ^^ Teraz śpi i nadal mu pyszczek lata jakby jadł ^^


A takie dodatkowe pytanko - czy to prawda, że królikom nie powinno się dawać trawy mokrej od deszczu? Spotkałam się z takim stwierdzeniem, ale nikt mi nie był w stanie powiedzieć dlaczego.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dieta
« Odpowiedź #439 dnia: Maj 12, 2013, 12:48:57 pm »
Fajne jest sianko z ziołami bo królik ma dodatkową radość z mozliwości wybierania ziółek w sianku.
3 kg. to na prawde sporo na królika miniaturke no chyba że to duży baranek francuski  :)
to co innego,koniecznie ogranicz mu granulat i zastąp to ziółkami i warzywami(marchewki nie za duzo bo tez jest kaloryczna) .
Pomaga w odchudzaniu i dobrze wpływa na organizm : ,,topinambur,, (Niezłe ziółko),,,cykoria podróżnik,, a z ziółek ,,pokrzywa ,, - najlepiej suszona.

Tak to prawda w ŻADNYM WYPADKU czy królikom czy świnkom itp. nie wolno podawać wilgotnej a tym bardziej mokrej trawy czy ziółek może to doprowadzić np. do wzdęcia ,okropnych bólów brzuszka a  pużniej....wiadomo..tak samo grożna jest zaparzona zielonka czyli zbierana np. w foliowe woreczki,lub tym bardziej leżąca na słońcu w woreczku ,najlepiej zbierać do papierowych lub z tkaniny woreczków (toreb) żeby z każdej strony dochodziło powietrze.

Jesli chodzi o spacery po trawce to tez lepiej sobie odpuścic po deszczu albo jak jest mokra trawa żeby przypadkowo  nie podjadał.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 13:00:22 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !