Autor Wątek: Zachowanie malucha  (Przeczytany 3365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Zachowanie malucha
« dnia: Maj 13, 2013, 23:01:53 pm »
Witam. Mam kilka problemów dotyczących mojego króliczka.
Mycha ma 1,5 miesiąca. mam kilka pytań dotyczących małego króliczka może ktoś mi pomoże :)
1. Poidełko-Nie mam pojęcia jak nauczyć ją picia z poidełka. Na razie pije z miseczki ale boje się że wyleje sobie wodę na jedzenie. Próbowałam pokazywać jej gdzie się pije z poidełka naciskając przy niej palcem na końcówkę, wtedy lizała mojego palca ale dalej nie wiedziała gdzie się pije.
2. siusianie i robienie bobków- Mycha wszędzie robi kupy i sika. Najgorsze jest to że sika na nas i nie wiem jak ją tego oduczyć. Mocze chusteczki w siuśkach i daje jej do kuwety, zbieram każdy bobek i też je tam wsadzam i nic nie pomaga...
3. Oduczenie wskakiwania na kanapę- Nie potrafię jej oduczyć wskakiwania na kanapę (ponieważ tam najczęściej sika). Czasami spędzam pół godziny na cierpliwym zdejmowaniu jej z kanapy.
Z góry dziękuję jeśli ktoś mi pomoże :)

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Zachowanie malucha
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2013, 23:19:13 pm »
Moni, moje też wolą pic z miski. To naturalny sposób picia, więc nie zmuszaj maleństwa do poidełka. Zaopatrz się ceramiczną miskę, której nie będzie mogła podrzucać. U mnie działa. Co do sikania na łóżko to chyba zmora większości zakróliczonych. Są ponoć sposoby, żeby oduczyć królaski wskakiwania na łóżko, ale wg mnie są stresujące dla nich. Poszukaj na tym forum. O sikaniu też jest duzo. Miłej lektury;)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Zachowanie malucha
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2013, 13:39:37 pm »
Witam. Mam kilka problemów dotyczących mojego króliczka.
Mycha ma 1,5 miesiąca. mam kilka pytań dotyczących małego króliczka może ktoś mi pomoże :)
1. Poidełko-Nie mam pojęcia jak nauczyć ją picia z poidełka. Na razie pije z miseczki ale boje się że wyleje sobie wodę na jedzenie. Próbowałam pokazywać jej gdzie się pije z poidełka naciskając przy niej palcem na końcówkę, wtedy lizała mojego palca ale dalej nie wiedziała gdzie się pije.
2. siusianie i robienie bobków- Mycha wszędzie robi kupy i sika. Najgorsze jest to że sika na nas i nie wiem jak ją tego oduczyć. Mocze chusteczki w siuśkach i daje jej do kuwety, zbieram każdy bobek i też je tam wsadzam i nic nie pomaga...
3. Oduczenie wskakiwania na kanapę- Nie potrafię jej oduczyć wskakiwania na kanapę (ponieważ tam najczęściej sika). Czasami spędzam pół godziny na cierpliwym zdejmowaniu jej z kanapy.
Z góry dziękuję jeśli ktoś mi pomoże :)


1. Może pomoże http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15665.0.html
2. Jeśli masz klatkę to przetrzymaj go trochę zamkniętego , nauczy się że to jego miejsce (bo nie będzie miał wyboru).
3. Jak już raz siknie to przesrane bo zostaje zapach i będzie tam wracać, naukę przeprowadzaj tylko przy całkowicie czystej kanapie. U mnie pomogła wyprana kołdra i perswazja słowna ;), teraz w nocy przyłazi (mnie obudzić ;p) ale nie ma po niej śladu.