Autor Wątek: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika  (Przeczytany 11814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« dnia: Maj 06, 2013, 20:17:10 pm »
Nie znalazłam żadnej informacji na ten temat, więc pytam tutaj:

zbliża się sezon, a że komarki mnie uwielbiają to zawsze na noc podłączam Raid w płynie do kontaktu. Zastanawiam się czy to nie zaszkodzi Tuptusiowi? Śpimy w tym samym pokoju <3, jest na noc zamykany w klatce, więc nie ma obawy, że poliże, albo podejdzie za blisko.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 21:36:15 pm »
z tego co czytałam to wszelkie perfumowane,zapachowe środki chemiczne są dla królika szkodliwe  nie powinien ich wdychać dlatego nie powinno sie ich używać w pomieszczeniu gdzie przebywa królik tak samo jak papierosy tez szkodzą :icon_curve
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2013, 21:39:38 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Dobrze, że nie palę. No cóż, mały będzie musiał nocować w innym pomieszczeniu - nie będę go truć :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2013, 21:45:10 pm »
ja mam Raid włączony zawsze w pokoju obok lub w kontakcie w tym samym pokoju ale daleko od klatki :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2013, 21:53:47 pm »
czytałam że wszelkie takie chemikalia na prawde szkodzą,osobiście nawet jak używam lakieru do włosów to zamykam łazienke żeby do królasków nie leciały opary

A może lepiej raida usunać i komary powybijać a nie pozbawiać Tuptusia Twojej obecności ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2013, 22:04:04 pm »
Niestety atakują mnie naprawdę ostro :( Latem potrafię się obudzić z 60 (!) ugryzieniami jak zapomnę podłączyć...

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2013, 22:08:00 pm »
trochę się znam na tym temacie... w preparatach przeciw komarom (tych do kontaktu) są pyretroidy. Przy stosowaniu tego typu środków każą usunąć z pokoju żywność, bo preparat może na niej osiadać. Dlatego klatka królika powinna być usunięta z "Raidowanego" pokoju, ponieważ królik ma tam cały czas wodę i choćby sianko. Poza tym są to dość szkodliwe środki dla ludzi więc tym bardziej mogą zaszkodzić maluchowi... radzę siatki w okna założyć... będzie zdrowiej dla wszystkich :P

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2013, 22:24:18 pm »
Asigo ma rację.Kiedyś nasza wetka opowiadała,że właścicielka jednego z jej pacjentów wieczorem zainstalowała takie urządzenie w pokoju,w którym był królik,a rano znalazła królisia martwego.Doktor bardzo nas przestrzegała przed używaniem tego typu preparatów do kontaktu.
Teraz mamy moskitiery w pokoju,gdzie są króle i w kuchni.

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2013, 22:26:43 pm »
Kurde, nie straszcie AŻ tak :( Będę się trzymała opcji z nocowaniem w innym pomieszczeniu, bo naprawdę mam problem z tymi pogryzieniami, a to jedyny sposób...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2013, 22:49:56 pm »
Historia,niestety,jest prawdziwa.Nie wiem w jakim wieku był króliś i jaką miał wagę,ale trzeba uważać.
A może coś takiego:
http://vitamarket.pl/p7723-Antykomar-srodek-na-komary-spray-z-olejkiem-z-geranium-40g.html

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2013, 07:24:53 am »
Ja używam olejku citronella, ale zawsze przy uchylonym oknie. No i na oknach i pod oknami mam posadzoną mięte :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2013, 07:49:46 am »
ja w nocy tez uzywam raida ale króle mają swoją zagrodę w kuchni, drzwi od pokoju mam wtedy zamknięte. Ja mam przy oknie lampę uliczną i robactwa jest zatrzęsienie i u mnie to nie komary są problemem ale meszki - nie wiem czy moskitiera naokienna da radę to zatrzymać:(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2013, 11:44:50 am »
Nas w domu rodzinnym mamuśka zawsze obstawiała komarzycami. A z innych ciekawostek- kiedyś klient który jechał w tropiki kupił sobie obróżki przeciwpchelne dla psów i pozakładał na ręce i nogi, inna klientka zachwalała obrożę kiltix- ponoć jesli trzymała się w lesie koło psiura z ta obróżką to komary omijały ich szerokim łukiem :)  Są też opaski przeciw komarom do dostania w castoramie czy sklepach wędkarskich, te które ja widziałam są robione na bazie geranium, więc nie powinny szkodzić królom. No i w ostateczności są lampy owadobójcze.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2013, 11:46:10 am »
jak idę na grzyby to na komary mam plastry z olejkiem cytrynowym - bardzo skuteczne :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2013, 12:41:03 pm »
mieszkam przy lesie, gdzie teren jest bardzo podmokły więc komaruchów jest zatrzęsienie. odkąd jest Królas w domu skończyło się zarówno palenie w pokoju, wszelkie odświeżacze i odkomarzacze do kontaktu.Myślę że skoro odkomarzacze są zabójcze dla komarów to królikowi też mogą zaszkodzić. O olejku cytrynowym nie słyszałam, więc do tej pory korzystałam z siatki na okno, taka moskitiera. Mam ją założoną na to okno które jest zawsze otwarte. W zeszłym roku kupiłam taką w lidu, jest to płachta szyfonu z taśmą z rzepami którą przyleją się na ramę okna od wewnętrznej strony. Kosztowała 10zł lub 20 zł, nie pamiętam dokładnie. Zakładam co roku nową. Można oczywiście zamówić taką moskitierę specjalnie do plastikowych okien, montowana na stałę ale to już jest większy koszt.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2013, 17:34:38 pm »
Na preparatach na owady do kontaktu maja napisane w informacjach ze nie mozna ich uzywac w pomieszczeniach z akwariami oraz klatkami ze zwierzętami

Offline mikaja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
Odp: Preparaty przeciw komarom, a zdrowie królika
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2013, 17:50:32 pm »
Ja niedawno kupiłam w Biedronce siatkę przeciw owadom na okno. Kosztowała 11 zł. Dzięki niej mam spokój z komarami i innymi latającymi stworkami :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0