Autor Wątek: Kto pokocha Meluzynkę?  (Przeczytany 20950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Kto pokocha Meluzynkę?
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:24:26 pm »
 Przedstawiam Pyrkę , kroliczke znalezioną w lesie podczas spaceru. Pyrka siedziała  obok maleńkiej klateczki na skraju lasu Kapturskiego ( niedaleko Radomia)  , szczęśliwie  dla niej  sie złożyło ,że na spacer z pieskiem wybrał sięw tamte strony  dr weterynarii pracujący w lecznicy PANKRACY. Pies wystraszył krołiczke , zaczęła uciekać , ale że jest   dziewczyną przy kości , przywarła do ziemi  , rozpłaszczyłą się i czekala  co też jej zrobią . Dr Michał zabrał przestarszona dziewczynkę i zaniósł do lecznicy. Doktorzy poprosili mnie o zaopiekowanie sie  królinką .  
Pyrka , takie ma robocze imię  pojedzie do Warszawy na krotkoterminowe DT ( ADRIANNA I ABSOLU dzieki ) a potem  znajdzie miejsce ( właściwie już sie znalazło ) w przytulisku Zgagi14. Kasiu dzięki .
 Planuje poprosić Bośniak o poszukanie DS dla dziewczynki , jeszcze jej nie dziękujetutaj bo nic o tym  nie  wie.
Nic nie umiem powiedzieć o królince , poza tym ,że ma nadwagę i jest megaprzestraszona . Jest w lecznicy  w osobnej klateczce , niezbyt dużej , ale inną nie dysponują lekarze. Zaopatrzyłam ją  we wszystko co jest jej potrzebne do jedzenia , a dopóki nie odjedzie do Warszawy , ja się nią zajmuje . Króliczka bedzie zbadana dokładnie dzisiaj lub jutro , będzie takze zrobione USG , choć na ciężarną nie wygląda. Oczywiście jeśli ktoś pokochał ją od pierwszego wejrzenia i mógłby jej zapewnić  DT/DS,  jest mile widziany. Prosze zgłaszać się bo Bośniak , choć ona jeszcze nic nie wie.
A to sie zdziwi kobieta  :nie_powiem

                        Oto Pyrka








« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 09:53:58 am wysłana przez bosniak »

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:32:08 pm »
bidula... oby znalazła domek!

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2013, 11:45:56 am »
Nie pojmuję,jak można wywieżć królika do lasu....na pewną śmierć.....
A nie chce się napisać choćby ogłoszenia,to taka ładna królinka...
Ludzie to jednak mają sieczkę zamiast mózgu.......
Dori  :przytul

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2013, 11:54:22 am »
Ładna królinka :).Niech szybciutko kica do DS. :przytul

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:18:10 pm »
To o niej Iza mówiła... Faktycznie identyczna jak mój holenderek, tylko kolorek na szary się zmienia... Biedna:(
królik w lesie, królik na śmietniku. Ciekawe co mnie jeszcze zdziwi;/

A tak na marginesie - zauważyłam że króliki teraz coraz częściej robią za maskotki;/ jakaś dziwna moda nastała, że ludzie w wieku około lat 17 kupują sobie nawzajem królika na rocznice/walentynki/innebadziewneswieta żywe zwierzęta. Związek w tym wieku się szybko rozpada, więc i zwierze jest niepotrzebne. Chore i przykre... :(

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:28:23 pm »
Prawda :/ ania chwile poczytasz forum i zadna z w/w opcji Cie juz nie zdziwi... ludzie potrafia byc bezduszni ale potrafia byc tez aniolami co takie maluchy ratuja

Dziewczynko mala obys jak najszybciej kogos w sobie rozkochala :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:32:46 pm »
Na szczęście takie anioły też są na ziemi. Ale i tak takim ludziom którzy krzywdzą zwierzaki, obojętnie czy to są króliczki, czy koty czy psy czy cokolwiek innego, co żyje, co czuje ból i co ma uczucia, to ja im życzę jak najgorzej. Jak się nie szanuje zwierząt, to człowieka tym bardziej się nie szanuje. A jak jest się w stanie skrzywdzić takie niewinne stworzenie, to trzeba być już prawdziwym ********** ;/

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:39:01 pm »
A tak na marginesie - zauważyłam że króliki teraz coraz częściej robią za maskotki;/ jakaś dziwna moda nastała, że ludzie w wieku około lat 17 kupują sobie nawzajem królika na rocznice/walentynki/innebadziewneswieta żywe zwierzęta. Związek w tym wieku się szybko rozpada, więc i zwierze jest niepotrzebne. Chore i przykre... mutny

dla mnie to jest głupota. bo jeszcze króliczek jako prezent okej. też dostałam Skoczka na urodziny, z tą różnicą, że sama chciałam.
ale to jest tylko i wyłącznie głupota tego kto tego króliczka dostaje, bo przecież do takich zwierzątek się przyzwyczaja...stają się częścią rodziny, kocha się je. i czy się z kimś zerwie czy nie, to przecież zwierzątko nie jest niczemu winne...jak małżeństwa się rozstają to dzieci do lasu nie wywożą ... a królika wywieźć to już normalnie?
beznadzieja... nie ma co.
dobrze, że są tacy ludzie którzy chcą pomagać tym najmniejszym :*

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:49:43 pm »
Masz racje Wagabunda, JEŚLI KTOŚ CHCE. A ja mam przykład np. z opowiadań mojej siostry, gdzie dziewczyna nie chciała, ale chłopak kupił więc trzymała królika, żeby mu przykrości nie robić, związek się rozleciał, ona królika natychmiast chciała wyeksportować. Nie wiem jak się nie przyzwyczaiła do niego i nie pokochała go, ale w tym konkretnym przypadku głupota leży po stronie darczyńcy i obdarowywanego. A potem niczemu winne zwierzątka kończą tak jak Pyrka albo jeszcze gorzej.

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:50:19 pm »
To samo pomyślałam....I co z tego,że związek się rozpadnie,zwierzak jak dziecko,nie pozbywasz się bo niewygodny czy chory......
I wiecie tu nie o wiek chodzi,tylko charakter......
A króliczki mają przerąbane,bo są tanie i przesłodkie i każdy zas....... sklep zoologiczny Je sprzedaje....
I jeszcze wciskają głupoty na temat opieki.....i te klatki 60 dla królików....

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:50:40 pm »
ak małżeństwa się rozstają to dzieci do lasu nie wywożą
a niektórzy by chcieli :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2013, 14:08:23 pm »
no tak. coś w tym jest. tym bardziej, że ja w życiu nie dałabym komuś żywego zwierzątka na prezent jeśli nie byłabym pewna, że naprawdę go pragnie i się nim zaopiekuje mimo wszystko a nie tylko na pięć minut...no ale tak ludzie nie myślą niestety.

I jeszcze wciskają głupoty na temat opieki.....i te klatki 60 dla królików....
a to jest największa patologia.... ja tak samo przecież dostałam "największą" klatkę jaką mieli. no to mówię super zapewniłam uszakowi to co najlepsze, a potem trafiłam tutaj i o... jednak ta klatka się nadaje jedynie na kuwetę. -,-

i racja, charakter to podstawa, bo niektórzy myśleć by można, że starsi to mądrzejsi, a głupi jak pień.

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2013, 15:46:38 pm »
Zapomniałyście jeszcze dodać nowości na temat "królik to gryzoń i je takie same produkty jak chomik czy świnka".

Wagabunda tutaj się też z Tobą muszę zgodzić. Z opowiadań znam taką sytuację, gdzie rodzice mają córkę w wieku lat 13 i małe dziecko, z 2-3 lata około. Córeczka chciała króliczka wiec jej kupili. U weterynarza nie byl od małego, szczepienie jest niepotrzebne, dodatkowo wczesniej mieli kosztaniczke, nie wiem jak dba o koszatniczke, ale krolik rzadko kiedy ma posprzatane, zeby ma przerosniete, siedzi w malej klatce. A rodzice teraz zgodzili sie na prosbe corki i kupili jej pieska. I to sie nazywa odpowiedzialnosc coniektorych doroslych;/

Problem jeszcze jest w tym ze to male bezmozgie dziecko ani krolika ani koszatniczki oddac nikomu nie chce;/

Ja rodziny nie znam niestety ale bede badala teren, bo moze mi sie uda cos zdzialac w tej kwestii....

O tym ze krolik sie boi dotyku juz nie wspomne nawet.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2013, 16:17:50 pm »
Ja rodziny nie znam niestety ale bede badala teren, bo moze mi sie uda cos zdzialac w tej kwestii....

i może byłby to dobry pomysł... bo aż szkoda takich zwierzaków, które robią za "ozdobę" która siedzi w klatce a jak się dziecku zachce to go wypuści ... i to nie żeby sobie pobiegało tylko żeby je "wymolestować" ... wiem jak moja 3 letnia siostra jak do mnie przyjdzie. jakbym jej nie uczyła, że tak niewolno to wolę nie myśleć co by wyprawiała z królisiem... bo to przecież jak dorosły nie wytłumaczy to dziecko samo nie wpadnie... o sprzątaniu nie wspomnę ...

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2013, 20:59:48 pm »
Tylko nie każdy wytłumaczy. I wtedy zwierze robi za maskotkę, z którą mozna wszystko. A w takim przypadku juz moze lepiej zeby siedzialo zwierze w klatce.

Dopytam w piatek, jak bedzie u mnie taka dziewczynka, moze udaloby mi sie jakis namiar na rodzicow zdobyc tej dziewczyny i moze oni by sie pozbyli za plecami dziecka krolika. Jesli na to pojda. Tylko tak jak mowie, nie mam pojecia kim oni sa, ale bede probowala.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2013, 16:30:20 pm »
pewnie! próbować zawsze warto! :)
powodzenia! :)

a jak tam Pyrunia? :bunny:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2013, 13:55:10 pm »
Pyrka chwilowo stacjonuje u Absolu w Warszawie, wcześniej została odrobaczona i miała USG, żeby sprawdzić, czy nie jest w ciąży. Nie jest, ale jest trochę za gruba i czeka ją dietka ;)

Niebawem Pyrka pojedzie na dt do Rybnika - może ktoś chciałby dać Pyrce domek, zanim odjedzie na kolejny dt?

Kontakt: iza.kamionka@kroliki.net
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2013, 07:29:25 am »
Pyrka została objęta WO przez duszka01  :przytul i z utęsknieniem czeka na domek stały :>
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2013, 20:39:37 pm »
Na razie Pyrka nazywana Meluzyną została Warszawianką, bo się transport na Śląsk pośliznął :P
Buszuje, wcina i rozkręca się, co cieszy, bo im bardziej będzie rozkręcona, tym łatwiej zgubi zbędne dekagramy :)
W przyszłym tygodniu powinny się objawić nowe foty.

Dziękuję Duszce za wirtualną adopcję śliczności :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Kto pokocha Pyrkę
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2013, 20:46:28 pm »
Nie zawstydzajcie mnie  :icon_redface , pieniążki wpłacę na dniach , postaram się być dobrą ,,mamusią wirtualną'' i królinka będzie dostawać także smakołyki :) , poruszyła mnie jej historia , w głowie się nie mieści że można tak potraktować swoje zwierzątko  :krzywy2

Wirtualny opiekun