Autor Wątek: Turlanie :o  (Przeczytany 4191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Endorfinkaax3

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Leszno
  • Moje króliki: Puszek
  • Pozostałe zwierzaki: Koko Chomik z piekła rodem ;d
Turlanie :o
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 16:56:41 pm »
Co może oznaczać turlanie się Uszatka? Mój króliczek od dwóch dni leżąc na tzw " kurkę " obraca się na plecy chwilę wierzga łapkami a później kładzie się na bok.  :crazy: :crazy: To ostatnie zachowanie rozumiem aczkolwiek dziwi mnie to turlanie wygląda to komicznie ale nie wiem czy swędzi go coś czy po prostu tak się relaksuje.. :hmmm Wie ktoś może coś na ten temat? :)

Offline b.o.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świnoujście
  • Moje króliki: Leopold
  • Za TM: Leokadia (*)
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:32:33 pm »
Mój królik też tak robi. Myślę, że tak się  przeciąga i relaksuje, bo robi to przeważnie zanim zapadnie w drzemkę.   

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2013, 10:01:16 am »
Nie masz się czym martwić - turlanie to jeden z elementów tzw. głupawki, królikowi jest dobrze, czuje się bezpieczny i zrelaksowany, więc pozwala sobie na takie wygibasy :). A przy tym dostarcza nam uroczych widoków :)

Offline Endorfinkaax3

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Leszno
  • Moje króliki: Puszek
  • Pozostałe zwierzaki: Koko Chomik z piekła rodem ;d
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:06:58 am »
Dziękuje Wam :) Teraz jestem spokojniejsza ale gdy to widzę :icon_smile2 i tak trudno nie oprzeć się wybuchowi śmiechu;p

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:12:42 am »
Pocztytaj miniaturke bez tajemnic. Ja się z niaj dużo dowiedziałam, tam min są tam opisane zachowania jakie króliczki mają, często wydają się nam dziwne, a u króliczkow są normalne :)

Offline Endorfinkaax3

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Leszno
  • Moje króliki: Puszek
  • Pozostałe zwierzaki: Koko Chomik z piekła rodem ;d
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:22:58 am »
Czytałam ale tylko tak pobieżnie szczerze mówiąc dziękuję za radę to chyba faktycznie dobry pomysł bym poczytała więcej :) chociaż w domu i tak już mnie gonią za to że  cały czas tylko o królikach czytam heh

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:39:26 am »
:DD przyzwyczają się,
 widzisz zakróliczenie to stan umysłu, z czasem będziesz czytać i więcej i więcej... później zaczniesz regularnie odwiedzać dział "nasze króliki" na forum pokochasz inne króliki, będziesz śledziła co zjadły na śniadanie, co zbroiły i jakie bobki robią :DD następnie będziesz czytała wiadomości z frontu "oddam" będziesz płakała nad tym jak króliczki są porzucane i będziesz cieszyła się jak jakaś  sierotka otrzyma nowy domek :) taką przyszłość Ci przepowiadam :DD

Offline Endorfinkaax3

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Leszno
  • Moje króliki: Puszek
  • Pozostałe zwierzaki: Koko Chomik z piekła rodem ;d
Odp: Turlanie :o
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:50:10 am »
Hehehe powiem Ci że chyba już bardziej wkręcić się nie da.. Co prawda mam królika od niecałych dwóch tygodni ale marzyłam o tym by się jakimś zająć już od 7 lat.. Od tamtej pory czytałam co jakiś czas.. Od miesiąca dzień w dzień czytam na temat królików i już nawet z moim chłopakiem zastanawiamy się czy w niedalekiej przyszłości nie dać domu kolejnemu Uszatkowi albo i kilku :)