Autor Wątek: Król używa kuwety do... spania??  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bamtaro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Król używa kuwety do... spania??
« dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:26:17 pm »
Dokładnie... Moja Kimchi ma głęboko w omyku to, że kuweta w moim pojęciu służy do bobkowania i siurkania. Pokłada się tam zadowolona z życia  i_am_smiling
Do tego chyba uważa ją chyba za swoje schronienie przede mną, bo jak tylko zbliżam się by posprzątać siurkanie bierze łapki za pas i kica do środka i stamtąd mnie obserwuje  :crazy:
Za nic ma to, że bobki tam leżą i papiery z ręczników ze siurkami, się położy i basta :D I nie wiem czy ją stamtąd przeganiać jak się pokłada czy hulaj uszaty ile wlezie? :D

Poza tym pytanie nr dwa. Wycieram siuśki papierowymi ręcznikami i wrzucam do kuwety... ale król wbiega sobie wącha je i boję się że jak tylko odwrócę wzrok zacznie podgryzać i do zapchania jeden krok. Czy włożyć to na chwile niech poczuje że tam leży i wywalić czy jednak muszę pilnować przed dłuższy czas?:>

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Król używa kuwety do... spania??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:58:53 pm »
To normalne że sypia w kuwecie - bardzo często kroliki tak robią - to ich zapach, ich miejsce najbardziej królicze ze wszystkich ;) Nie odganiaj jej, ona się tam czuje bezpiecznie.

Wycieraj siuśki nie bialymi ręcznikami papierowymi tylko zwykłym szarym najtańszym papierem toaletowym - tym się nie zatka, jesli nawet go podgryza i troche zje.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Król używa kuwety do... spania??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:29:40 pm »
U mnie jest to samo.Oboje postanowili,że kuweta najlepiej nadaje się do wylegiwania i bardzo często tak leżakują.Mamy kuwety przesiewowe,prostokątne,a pod to sito,na dno kuwety kładę podkład higieniczny.
Ze żwirku moje króle zrezygnowały ze względu na pododermatozy.
Chili w ogóle nie sika,ani nie bobkuje do kuwety,a dla Leona pod wieczór kuweta służy za toaletę i łóżko jednocześnie.
Oboje dobrze wiedzą do czego służy kuweta,np.Chili,kiedy przyszła paczka z kuwetami,wybiegła do przedpokoju,zobaczyła nową kuwetę,obwąchała ją i zaciągnęła do pokoju,zagarniając kuwetę przednimi łapkami,postawiła ją obok klatki,wskoczyła tam i zrobiła pierwsze bobki.A po pewnym czasie uznała,że lepiej to ustrojstwo wykorzystać jako łóżko.
Ja pozwalam moim królom decydować-jak chcą spać w kuwetach,to ich sprawa, nie walczę z tym.
Leon też ucieka przede mną do kuwety.A wynika to stąd,że nigdy nie zabierałam go,nie podnosiłam z kuwety,kiedy musiałam go złapać.

Odnośnie drugiego pytania,to moim zdaniem lepiej wrzucić papier tylko na chwilę.Moje króle takie ręczniki papierowe drą na strzępy,szarpią pazurami i próbują zjadać.