Autor Wątek: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji  (Przeczytany 6276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« dnia: Marzec 02, 2013, 00:08:27 am »
Mam pewien kłopot z moją Miszką (ok 4-5 miesięcy), jest po sterylizacji już jakieś 3 tygodnie. Zaprzyjaźniona jest z Saszonem (samcem). Do tej pory nie było problemu z załatwianiem się (czasem jakieś bobki po mieszkaniu zostawiała, ale rzadko), a teraz zaczęła się dziwnie zachowywać: wącha i ,,mizia" Saszonowi miejsca genitaliów, przyjmuje dziwną pozycję: taką jakby się miała położyc: tył jest nisko, ale omyk w dole i popuszcza trochę moczu - jakby znaczyła teren. Nie wiem czy to objaw choroby? proszę o pomoc!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2013, 10:16:03 am »
myśle że to nadchodząca wiosna,nasze zachowują sie podobnie
hormony buzują :/
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2013, 11:50:21 am »
 :icon_cool rzeczywiście wiosna nadchodzi wielkimi krokami... oby to były tylko hormony. Misza jeszcze pewnie je odczuwa pomimo sterylizacji. Dzięki za odpowiedz! Pozdrawiam

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2013, 13:05:01 pm »
musimy uzbroić sie w cierpliwość,to powinno minąć choć ciężko wytrzymac chwilami....
z małymi napaleńcami  :diabelek
zaprzyjaznione od kilku lat samce po kastracji nawet zaczeły jak nigdy toczyć wojne przeciera_oczy

a Twoja królinka dopiero 3 tygodnie po sterylizacji to bardzo krótko
musi się maleńka wyciszyć


pozdrawiam
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2013, 13:28:51 pm »
oby tak było...bo poza jej wariacjami zaczęło się linienie więc kłaki zaczynają fruwać:D

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 14:35:28 pm »
Okazało się, że to wcale nie hormony i nie wiosna, a zapalenie dróg moczowych najprawdopodobniej. Właśnie jestem po wizycie z Miszą u weta. Dostała antybiotyk i przeciwbólowy w zastrzyku i dodatkowo antybiotyk na 5 dni i probiotyk. Biedna dzisiaj mi popiskiwała przy sikaniu więc wiedziałam, że to nie wiosenne buzowanie hormonów. Posikana była przy okazji na omyku i skokach.  smutny_krolik Po dostaniu leków jest żywsza, weselsza i bardzooooo głodna. Więc mam nadzieję, że diagnoza trafnie postawiona i będzie tylko lepiej.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2013, 15:39:47 pm »
No proszę jak to trzeba być czujnym, dawaj znać jak będzie przebiegało leczenie małej, żeby wiedzieć na przyszłość na co zwracać uwagę :) Pozdrawiam!

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2013, 17:09:55 pm »
Narazie walczę z nią, bo oczywiście leki są bleee, ja jestem bleee i tyle w tym temacie. I bidna jest popisuje i się pręży. Przekłada z boku na bok, tarza. Strasznie mi jej żal, a najgorsze to, że póki co nie mogę jej pomóc. Czekam aż leki zaczną działać.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2013, 22:11:18 pm »
Biedactwo, strasznie ciężko patrzeć na takiego malucha i widzieć, że cierpi :( Trzymajcie się dzielnie!

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2013, 09:16:14 am »
anetkas - dzisiaj jest już naprawdę dobrze, Miszka już całkiem nieźle wcina, bobczy gdzie popadnie i sika, z tym, że nadal tylko po troszkę i zdarza jej się popiskiwać. Dzisiaj kolejna dawka antybiotyku, ale widzę poprawę więc jestem dobrej myśli.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2013, 10:32:38 am »
Ja bym mimo poprawy zdrowia poradzila zrobić USG. Gdyż zapalenie drog moczowych , takie posikiwanie wynika z faktu zapalenia pęcherza . Dużym prawdopodobieństwem jest obecność piasku  w pęcherzu . A to się leczy nie tylko antybiotykiem ale także należy takiego krołika ,,płukać " czyli kroplowki , podawana jest wit C itp. Lepiej zbadać dokladnie niż , po wyleczeniu narażac ja na ponowny powrot choroby.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2013, 11:27:42 am »
w poniedziałek idziemy na kontrolę więc się dopytam o usg. Dzięki za info.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2013, 11:34:16 am »
Przypadek podobny przechodzilam z Kicusią . Zareagowalam bardzo szybko i dalo się to bezproblemowo i szybko wyleczyć . Nieleczenie prowadzi do powstawania kamieni w pęcherzu. A miala badany mocz?

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2013, 17:03:09 pm »
dori - niestety nie miała...póki co podaje jej antybiotyk i w poniedziałek na kontrolę. Więc dopytam o usg i badanie moczu. Widać już poprawę u Miszy, ale nie chciałabym żeby to był nawracający problem więc poszukamy przyczyny.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2013, 21:25:33 pm »
anetkas - dzisiaj jest już naprawdę dobrze
Super :D Dori słusznie zauważyła, że warto zdiagnozować, czy to nie piasek. Też o to miałam spytać, żeby nie było tak, że za chwilę problem wróci. Będzie dobrze :D

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica i ,,posikiwanie" w dziwnej pozycji
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2013, 14:16:55 pm »
dzięki za dobre słowa...dzisiaj już widać sporą poprawę. Szaleństwo i brykanie przede wszystkim. Apetyt większy. Pozdrawiam!