Autor Wątek: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo  (Przeczytany 5142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« dnia: Luty 28, 2013, 16:47:15 pm »
Pilne!!!Samiczka miniaturka zabrana z Łódzkiej giełdy zoologicznej jako ''odpad króliczy'' mówiąc krótko miała skończyć jako pokarm dla zwierząt.Tego dnia pózno pojechałam na giełdę byłam na siebie wściekła ponieważ króliki były już zapakowane w klatkach i pakowane do samochodu Jeden polizał mnie błagalnie po ręce.Nie widziałam jakie, ile więc tak jak ostatnio umówiłam się ,że zadzwonię i ewentualnie przyjadę do faceta wyrwać choć jednego malucha.Dwa dni pózniej po negocjacjach z mężem (ponieważ mamy już niezłe zoo)pojechałam ,pan był tak miły ,że wpuścił mnie na podwórko a tam w drewnianej klatce na dworze króliki miniaturki .Jeden przykuł szczególnie moją uwagę, czarna samiczka była w złym stanie w porównaniu z innymi.To ten sam, który lizał mnie po ręce na giełdzie.Po krótkiej chwili pan stwierdził,że ten chory na pewno zdechnie więc da mi go za darmo ucieszyłam się ,że choć jeden będzie uratowany reszta była zdrowa więc się przyda panu,biedactwa.Zabrałam malutką bez  namysłu po chwili do mnie dotarło ,że ona jest poważnie chora i może zarazić moje króliki.Zaropiałe oczy ,katar ,kaszel,zapalenie płuc właśnie czekam na wymaz  z nosa i antybiogram  czy to nie jest Pastereloza .Króliczka dostaje antybiotyk ,lakcid zakraplam jej oczy siedzi grzecznie w podgrzewanej klatce (oczywiście termostat reguluje temperaturę).Po 6 dniowej kuracji ma się dużo lepiej ale wciąż kicha codziennie dezynfekcja klatki oczywiście.  Moje króliki dostają leki uodparniające na razie jest ok.są zdrowe ale boję się żeby się nie zaraziły szukam dla króliczki domku tymczasowego lub stałego najlepiej  bez innych zwierząt.
MALUTKA jest śliczną czarną miniaturką z białą strzałką na głowie waży 1kg,jest młoda pół roku góra rok ,uczy się korzystać z kuwety,ładnie je granulat,suszki,sianko,owoce,warzywa. Ma ubytek na lewej  powiece stąd też zaropiałe oko.Prawdopodobnie udrapnięta przez innego królika ale ładnie się goi.Ma piękne niebieskie oczka jest na razie nieufna ja nie mogę pozwolić sobie na noszenie jej mizianie ,oswajanie ze względu na to żeby nie przenieść choroby na moje uszaki  ale z tego co widzę będzie kochanym przyjacielem lubi się tulić ,być głaskana.Wiem z własnego doświadczenia ,że te uratowane są najkochańsze( sama mam jednego)potrafią się odwdzięczyć właścicielowi za dobre serce.Jeśli byłby ktoś chętny to było by super.Mile widziane są osoby z  Łodzi,Pabianic i okolic.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2013, 17:00:04 pm »
Jeśli króliki były na dworze to nie ma co jej dogrzewać bo jej organizm nie jest przyzwyczajony do aż takiego ciepła wg mnie.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2013, 17:32:57 pm »





A oto ona na imie ma Pestka

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2013, 17:46:39 pm »
Na dworze to ona byla od czwartku wcześniej była u innego hodowcy ale nie ma gorąco chodzi o to żeby temperatura była stała zwłaszcza w nocy

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2013, 21:52:00 pm »
Króliczka ma się dużo lepiej dostaje jeszcze leki ale już niedługo.Wymaz wykluczył Pasteroloze będzie powtórzony za jakieś 2 tygodnie dla pewności.Oczka pięknie wygojone jeszcze trochę kicha, ale coraz mniej.Jeśli ktoś jest chętny to śmiało królinka czeka na swój domek potrzebuje dużo miłości będzie kochaną pociechą.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2013, 17:56:00 pm »
Pesteczka ma się dużo lepiej chciałam wstawić nowe zdjęcia ale coś mi nie wychodzi
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 18:01:26 pm wysłana przez wiola17-2003 »

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2013, 23:53:04 pm »
http://imageshack.us/a/img803/1746/dsc0028trl.jpg
http://imageshack.us/a/img59/5761/dsc0016iip.jpg
http://imageshack.us/a/img109/2484/dsc0007kx.jpg
http://imageshack.us/a/img109/215/dsc0018nsy.jpg
http://imageshack.us/a/img13/6246/dsc0025gn.jpg
http://imageshack.us/a/img839/4374/dsc0026hi.jpg

Juta wielkie dzięki, nie umiem wstawić bez linków gotowych zdjęć ale to i tak już sukces.
Króliczka bardzo wypiękniała jest śliczna i te oczy uwielbia smyranie ,mizianie,jest kochana nie fuczy czyżby następny pieszczoch ,na tę chwilę tak się zapowiada dostała jeszcze zastrzyki wzmacniające i tabletki.Przy zastrzykach rozkłada się do smyrania nawet nikt nie musi mi pomagać przytrzymać sama daję radę to cudo nie królik
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 00:17:08 am wysłana przez wiola17-2003 »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2013, 13:49:28 pm »
Co u Pestki?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilne!!! ''króliczy odpad'' z Łódzkiej giełdy zoo
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 00:17:53 am »
 Pesteczkę zawiozłam do AZYLU ponieważ lekarze byli w kropce ,teraz sobie zarzucam że mogłam wcześniej to zrobić .Jest żle od zapalenia ucha środkowego doszło do zapalenia mózgu jestem zdruzgotana tyle razy mówiłam wetom ,że małej chlupocze w uszach dwa razy wymaz niczego nie wykażał a w Toruniu po pierwszym razie wyszedł gronkowiec złocisty.To taki młody uszaczek a tak wiele przeszedł ,najgorsze jest ,że rokowania w tym przypadku są bardzo ostrożne.Losy Pesteczki można śledzić na azylowej stronie bardzo trzymam za nią kciuki azyl to jej ostatnia szansa.Wiem ,że dr.Krawczyk czyni cuda więc bardzo w to wierzę ,że tak będzie też w tym przypadku.