Autor Wątek: zasady (nie)oddawania zwierzakow .... wlascicielom z lecznicy VET  (Przeczytany 3252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
na podstawie zamknietego watku mam kilka pytan

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14441.40.html

1. jak ponoc cudownie odnaleziony wlasciciel musi udokumentowac "wlasnosc" w sytuacji jw zeby lekarz chcial oddac zwierzaka ?

dla mnie niepojete jest jak lekarz, biorac pod uwage stan ogolny zwierzaka mogl go wydac w rece tego kto go do takiego stanu mogl doprowadzic, bez uprzedniej weryfikacji czy bez uprzedniego wezwania policji, pisania protokolu i mozliwosci pozniejszej kontroli czy faktycznie zwierze jest czy bylo leczone

2. czy lekarz wet moze wezwac policje w takim przypadku, do lecznicy gdzie jest ten zwierzak, bo jego stan jest jaki jest i nagle sie pojawil wlasciciel ... jak spod ziemi
wezwac identycznie jak w ludzkich szpitalach wzywa sie policje w przypadkach kiedy czlowiek laduje w takim a nie innym stanie

lekarze tego nie robia bo po co, bo co mnie to obchodzi, mniejszym problemem jest oddanie zwierzaka i odwrocenie wzroku lub udanie ze sprawy nie bylo

3. czy lekarz moze odmowic wydania malego pacjenta rzekomemu czy nie rzekomemu ale wlascicielowi, co mialby w tym celu zrobic oprocz powolania sie na zly stan pacjenta oraz koniecznosc dokonania dalszych badan i ogledzin w celu stwierdzenia czy i co mu jeszcze moze dolegac, i po to zeby moc kompetentnie stwierdzic dopiero wtedy czy sie nadaje do wydania ....

4. czy w efekcie punktu 3 lecznica moze domagac sie zaplaty za leczenie i doprowadzenie zwierzaka do stanu "uzywalnosci" i zablokowac dalsze proby przejecia zwierzaka przez wlasciciela zglaszajac sprawe do wlasciwej organizacji ktora przepisuje i na jakiej podstawie zwierzaka na siebie
przepisanie jest dobrowolne lub przymusowe (nawet jesli wlasciciel nie chce sie zrzec praw)

5. czy i na jakiej podstawie mozna dochodzic od dotychczasowego wlasciciela pokrycia kosztow leczenia zwierzaka ? skoro sam sie juz zglosil i sie domaga zwierzaka

z gory dziekuje za odopowiedzi
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 00:38:49 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasady (nie)oddawania zwierzakow .... wlascicielom z lecznicy VET
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2013, 14:02:22 pm »
Andy,

proszę, abyś skierował swoją prośbę nie na forum, tylko do Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Pytania, które zadałeś, głownie dotyczą ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych (Dz. U. z 2009 r. Nr 93, poz. 767 oraz z 2010 r. Nr 200, poz. 1326) oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie wymagań dla lecznic weterynaryjnych.

Informację, dotyczącą rzeczenia się masz dostępną w art. 180 i 181 k.c. Wymuszenie zrzeczenia się, może polegać jedynie na tym, że zagrozisz zawiadomieniem policji, jeśli dobrowolnie właściciel nie odda zwierzęcia. Nie ma innej, znanej mi formy zrzeczenia się.

Co do dochodzenia zapłaty od dotychczasowego właściciela, w ramach pokrycia kosztów leczenia zwierzęcia, proponuję skorzystać z porady radcy prawnego. Dotyczy to sprawy czysto cywilnej, a Stowarzyszenie w takowych nie pośredniczy.

Andy i tak jak pisałem wcześniej, jeśli zakładasz jakiś wątek, bądź prosisz, aby zarząd, bądź ktoś w imieniu SPK ustosunkował się do jakiegoś wątku, to proszę, abyś go streścił. Dopiero po streszczeniu tematu, zadawaj pytania. Uprości to sprawę.

Tematu teraz nie zamykam, może ktoś jeszcze się w nim wypowie :)




Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady (nie)oddawania zwierzakow .... wlascicielom z lecznicy VET
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, 22:17:40 pm »
Andy i tak jak pisałem wcześniej, jeśli zakładasz jakiś wątek, bądź prosisz, aby zarząd, bądź ktoś w imieniu SPK ustosunkował się do jakiegoś wątku, to proszę, abyś go streścił. Dopiero po streszczeniu tematu, zadawaj pytania. Uprości to sprawę.

niestety ale nie mam pojecia o Ci chodzi i jak ma sie to do mojego zapytania jw ... bo IMHO nie moge odniesc sie inaczej niz jako prywatne wycieczki
niemniej dziekuje za merytoryczna czesc odpowiedzi bo wlasnie o cos takiego mi chodzilo
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 22:49:52 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4