Autor Wątek: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia  (Przeczytany 134672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 18, 2013, 01:47:34 am »
Azja chodzi w gustownym kołnierzu, który sprawia, że można mieć pod samym nosem zarówno drugie śniadanie, jak i zapas cekotrofów  :oh:
Czuje się dobrze - ropień był duży, ale udało się go ładnie usunąć - nie zagoiłoby się to w życiu bez ingerencji chirurgicznej. Gorsze nieco wieści napływają z zębowej krainy: robiliśmy znowu RTG, no i żuchwa jest przebudowana (to było wiadomo), natomiast nie dało się wyłyżeczkować tej dziury, co to z niej wyduszam ropsko, bo jest nadbudowane i nie da rady włożyć narzędzi. Kanalik był jeszcze płukany i do końca się nie przepłukał (zmiany w korzeniach).

Plan na najbliższe dni obejmuje czyszczenie operowanego uszka i zakładanie maścideł (różnych na zmianę) - zobaczymy, jak się to będzie goiło.
Na razie jest spory obrzęk, ale poza tym OK.

     


Chciała się Azjunia wykopyrtnąć z podskoku na boczek, ale w trakcie wykonu przypomniała sobie o kołnierzu, który uwiera i nie pozwala walnąć się boczkiem w pełni - pozostały więc półśrodki :)


Ciągle szukamy nowego domku, z otwartym na uszaka mieszkaniem i stałym dostępem do króliczego weta.

Bardzo dziekuję Worrkom za podarunek - został z radością przyjęty i z ekscytacją pożarty :*





« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 01:56:13 am wysłana przez bosniak »
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 18, 2013, 08:31:34 am »
Dzielna dziewczynka, dzielna Bośnia! Jak Ty sobie, Bośniaku, dajesz radę, to autentycznie nie wiem. Człowiek z żelaza normalnie! :przytul
Azjutek, walcz, kochana szczudłołapko! Kołnierz, jak widać, jest wielofunkcyjny :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Yen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria zdjęć Frodo, Niny i Pyzusia
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Nina, Pyzuś
  • Za TM: Hektor, Frodo :(((
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 18, 2013, 09:12:22 am »
Dzielna dziewczynka, dzielna Bośnia! Jak Ty sobie, Bośniaku, dajesz radę, to autentycznie nie wiem.
Dokładnie!  :brawo:

Wysłałam mejla z ofertą ;) WO dla Azjutka. Trzymam kciuki, żeby szybciutko wyzdrowiała i znalazła dom kochający i równie troskliwy, jak Bośniakowy... :)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 18, 2013, 10:01:13 am »
Dziewczyny jestescie dzielne. Oby wszystko sie zagoilo jak trzeba
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Dorota Auriskowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 18, 2013, 12:18:02 pm »
uwielbiam Was obie ! :)  i palce mi już odpadają od ściskania kciuków...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 18, 2013, 20:30:48 pm »
Bośnia sobie daje radę tak, jak i każdy inny ludek by sobie poradził - nic to wielkiego. Ale bardzo mi miło, że doceniacie moje starania :* Dziękuję :*

Yen, bardzo Ci dziękuję za WO dla Azji :bukiet Azja aż bryknęła, jak usłyszała o drugiej wirtualnej mamusi :)

Pokażę Wam uszko dzisiaj - bez zbliżeń, bo oglądają także słabsi nerwowo użytkownicy :)

   

Tu jeszcze przed czyszczeniem i maściowaniem - te czynności poszły nam dość sprawnie, w międzyczasie umyłam i zdezynfekowałam kołnierz, a Azja pucowała się z wyraźnym zadowoleniem (kołnierz bardzo przeszkadza w toalecie, stąd zapał do mycia w czasie bezkołnierzowym). Zakładanie kołnierza zostało przyjęte przez uszatą niemal jak koniec świata - najpierw był gniew, potem negocjacje, wreszcie rezygnacja i foch. A za kilka godzin powtórka z rozrywki.

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 18, 2013, 20:34:49 pm »
Ojoj, biedna Azja, trudno o entuzjazm przy pędzlowaniu ucha i zakładaniu kołnierza ;-)
Bośniu, ja tam szczerze Cię podziwiam, mało kto by sobie tak cudnie radził jak Ty! :)
Azjutek, trzymaj się, dziewczynko wspaniała!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 18, 2013, 21:53:46 pm »
Mnie az slabo od tych zdjec.... iza podziwiam ogromnie :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Yen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria zdjęć Frodo, Niny i Pyzusia
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Nina, Pyzuś
  • Za TM: Hektor, Frodo :(((
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 18, 2013, 21:56:12 pm »
Jejku, biedactwo! :( Mam nadzieję, że w końcu zagoi się to uszko i będzie zdrowe... :*
Bośnia sobie daje radę tak, jak i każdy inny ludek by sobie poradził - nic to wielkiego.
Jasne, a na świecie żyją tylko mądrzy i dobrzy ludzie, nikt nie cierpi, wszystkie dzieci i zwierzęta są  kochane i szanowane... No, to sobie bajki poopowiadałyśmy! ;)
Oczywiście, że to jest COŚ WIELKIEGO i że mało który ludek by sobie tak radził, a przede wszystkim chciał robić bezinteresownie tyle dobrego!  :*

Yen, bardzo Ci dziękuję za WO dla Azji  Azja aż bryknęła, jak usłyszała o drugiej wirtualnej mamusi
O, to bardzo się cieszę! Całuski w nosek Azjutka śle druga WO mamusia! :*
Jeszcze nie dostałam odpowiedzi, ale jak tylko dostanę, to damy zlecenie przelewu. :)

P.s. Mi też słabo - niezbyt dobrze znoszę widok krwi i ran... Pielęgniarką ani lekarką na pewno bym być nie mogła!

Offline Dorota Auriskowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 19, 2013, 11:18:12 am »
a ja mimo ,że jestem przewrażliwiona to już się chyba przyzwyczaiłam do różnych widoków.. najważniejsze, że dzięki temu jest szansa, że z uszkiem będzie spokój :) Azjatku jesteś super- zuszkiem! :*  ( więc na fochy i gniewy może sobie pozwolic malutka )  Buziaki dla was..

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 19, 2013, 12:57:32 pm »
Jasne, a na świecie żyją tylko mądrzy i dobrzy ludzie, nikt nie cierpi, wszystkie dzieci i zwierzęta są  kochane i szanowane... No, to sobie bajki poopowiadałyśmy! ;)
Oczywiście, że to jest COŚ WIELKIEGO i że mało który ludek by sobie tak radził, a przede wszystkim chciał robić bezinteresownie tyle dobrego!  :*

Dokładnie. Iza to jest coś wielkiego. Także wielki szacun i trzymajcie sie dziewczyny.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 20, 2013, 22:37:44 pm »
Iza to jest coś wielkiego.
emmm. no raczej "Iza to jest ktoś wielkiego"
 :krzywy2

Offline Yen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria zdjęć Frodo, Niny i Pyzusia
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Nina, Pyzuś
  • Za TM: Hektor, Frodo :(((
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 21, 2013, 06:20:54 am »
emmm. no raczej "Iza to jest ktoś wielkiego"
Tak, ja pisałam, że to, co robi, to jest coś wielkiego. :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 21, 2013, 21:42:05 pm »
Heh, czas się odchudzić i przeprofilować ;)

Jesteśmy z panem doktorem dumni z Azjowego ucha - elegancja-Francja, miodzio i orzeszki :)
Wczoraj siedziałam cały dzień w domu z Nalą, to i Azja skorzystała, bo ją uwolniłam od kołnierza. Miało to stronę dobrą, bo królica dostała szwungu jak kuń na Wielkiej Pardubickiej, miało to i stronę nieco mniej dobrą, że tak to ujmę, bo założenie tej plastikowej piżamy na noc, po całym dniu hipkania wolno, uczynił Azję chodzącym nieszczęściem poniedziałku. Żebyście widzieli tę minę, te oczy, i słyszeli te straszne protesty, które towarzyszyły obułapnym próbom zdjęcia chomąta...  :lajkonik: Miazga.

Zastanowię się, czy ją nadal dręczyć ustrojstwem, zwłaszcza że skutki toalety wykonywanej w kołnierzu są dość spektakularne widokowo i zapachowo :diabelek

Na razie się nadal maściujemy po uchu, pilnujemy żuchwy i myślimy, co dalej. Ale jakoś dzisiaj słoneczko bardziej nad Azją zaświeciło - bardzo się cieszę, ona taka jest kochana  :onajego
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 21, 2013, 22:01:23 pm »
Bośniu, uśmiałam się setnie przy Twej opowieści o Azjutkowych wyczynach :) Azja, dawaj, galopem po zdrowie! Może rzeczywiście jej już tego kołnierza nie zakładaj? Mocno zawodziła?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Dorota Auriskowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 21, 2013, 22:04:09 pm »
Bośniu, Azju ( :D ) tak się cieszę..czasem musi byc więcej słońca.. uśmiałam się przy plastikowej piżamie :D i chomąto.. no relacja - rewelacja. 3mamy kciuki więc za żuchwę. posmyraj pod kołnierzem od cioci:)

Offline Yen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria zdjęć Frodo, Niny i Pyzusia
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Nina, Pyzuś
  • Za TM: Hektor, Frodo :(((
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 21, 2013, 22:23:12 pm »
No, to w końcu dobre wieści! :) Całuski i miziaczki dla dzielnego, kozackiego Azjutka! :D
Na razie nie dostałam mejla zwrotnego odnośnie WO, ale wyczytałam gdzieś na stronce, żeby czekać cierpliwie przez 5 dni. :)
Więc czekam. Niecierpliwie. :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 27, 2013, 13:02:04 pm »
Odpisane - bardzo dziękuję i przepraszam za przedłużone milczenie :bukiet

Azja do kołnierza już nie wróciła, bo nic tam nie dziubie, więc nie będę jej dręczyła. W sobotę podjęłam męską decyzję o próbie zaprzyjaźnienia wyraźnie osamotnionej Antoninki z trójcą i jakoś tak przypadkowo także Azja się załapała na falę odrzucania barier.

Przez weekend zainteresowania Azji resztą nie było zbytnio (mimo że ma stałą możliwość odwiedzania twierdzy moich śmierdzielków), z wzajemnością. Tylko Moona się pofatygowała sprawdzić, co siedzi w pokoju obok, ale jak już sprawdziła, to sobie poszła. Azja kicnęła do nich w rewanżu, strzeliła sikiem, walnęła bobkiem, ofuczała Astrę i pogoniona mocno oburzoną kosmatą diabołą śmignęła do siebie.

Dziś w nocy ekspansja się dokonała w formie zmasowanej, bo rano znalazłam Azję zaszytą w statku kosmicznym, jednym okiem obserwującą, jak reszta najeźdźców plądruje jej włości włącznie z klatką (cóż za zuchwałość, prawda?). Nie znalazłam nigdzie futrzanych kęp ani krwawych śladów, wszystkie uszy, ogony i oczy są na miejscu, więc bariery nie ustawiałam.

Podałam śniadania, podokładałam suchcieli i opuściłam domostwo na godzin kilkanaście, wspierając się nadzieją, że bezzębnego rekonwalescenta bośniacka ekipa potraktuje nader gościnnie :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 27, 2013, 13:46:50 pm »
Oj, Bośniaczku, śmieję się jak głupia, biedny bezzębny rekonwalescent! ciekawe, co zastaniesz po powrocie do domu? :P
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Yen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria zdjęć Frodo, Niny i Pyzusia
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Nina, Pyzuś
  • Za TM: Hektor, Frodo :(((
Odp: [Szukam] ciepłego kącika dla króliczka przyniesionego do uśpienia
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 27, 2013, 16:10:25 pm »
Najgorsze, że biedactwo nie ma się jak bronić! Bo niby czym kudły z dupki najeźdźcy wyrwie? Dziąsełkami??? ;)
 
Dziękuję, odpowiedź dostałam, będę szukać zamieszczonych danych i uruchamiać przelew. :*