Autor Wątek: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak  (Przeczytany 8351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
IDEA / GENERAL
kilka dni temu zgadalem sie z forumowa Ela (Elzbieta1950) ktora maluje wypasione obrazy zwierzakow a pieniazki z ich sprzedazy ida na pokrycie kosztow leczenia bezdomniakow, w efekcie namowy przez Ele odbylem rozmowe z jedna z warszawskich lecznic, i lecznica jest OK na wystawianie prac i udostepnienie swoich scian na cele reklamowe - obrazow i szukanie w ten sposob klientow na jw

LOKALIZACJA - WARUNKI
scian jest duzo, rozlozenie tego w lecznicy mozna spokojnie i niemal do woli zaplanowac i rozplanowac, mozna zmieniac w trakcie, sa tablice korkowe na ktorych mozna to wieszac, nie ma innych materialow do wieszani tj ramy ani pomyslu jak to inaczej powiesic
same obrazy malowane sa na sztalugach i naciagnietym plotnie i na czyms co wyglada jak kawalek drewnianej sklejki grubosci 1-2mm
wymiary i rozmiary obrazow do ustalenia
klienci przychodza sami do lekarza i w trakcie oczekiwania na wizyte beda mieli szanse na zapoznanie sie z dossier prac i beda mogli przemyslec kwestie czy i co by chcieli

LOGISTYKA
wiec mamy juz Artystke i mamy lokal, jest tez juz puszka na kroliki (sa tez na koty, niebawem bedzie tez IMHO puszka vivy) w lecznicy wiec kwestie platnosci tez mamy juz chyba rozwiazana
brakuje pomyslu na tekst marketingowy (lepszy od moich pomnizszych propozycji) majacy zachecic ludzi do kupowania obrazow lub zachecajacy do zamawiania obrazow "na wymiar" ze swoim wlasnym zwierzakiem
w lecznicy o ktorej mowa mnie jako taka znaja z widzenia - i personel i klienci i nikt zlego slowa na krolikach juz nie mowi, ale umowmy sie ze ludzie sa rozni wiec mam zagwozdke jak napisac o zbieraniu pieniazkow na kroliki, ludzie normalnie daja na psy i koty ale na kroliki, i nie chodzi o to co ja mysle o tym tylko co mysla inni, nawet ci ktorzy chwala sie ze pomagaja zwierzakom ale krolik to dla nich zwierze drugiej kategorii
  
PROPONOWANE ROZWIAZANIA
opcja A - wywieszenie narazie jednego obrazu i sprzedazy gotowych obrazow, plus opcja dla klientow zainteresowanych ponizszym
opcja B - malowaniem na zamowienie
opcja C - klient nie chce zadnego obrazu (bo nie lubi, nie chce, ma juz armie obrazow w domu) ale da pare grosikow na zwierzaki

w zwiazku z tym proponowany tekst musi uwzgledniac powyzsze
ja wymyslilem cos takiego (mnie to sie podoba ale to ma sie podobac tez innym, heh) plus disclaimer "dochod ze sprzedazy jest przeznaczony na leczenie chorych i bezdomnych przyjaciol Braci Mniejszych"
 
wersja 1
(ja obraz) "kup mnie a jest szansa ze dzieki temu uratowane zostanie jakies kolejne zapomniane, zaniedbane, wyrzucone lub prawie zameczone na smierc zwierze"
(ja obraz) "a jesli ja Ci sie nie podobam to zamow dowolny obraz lub po prostu zaplac poprosze grosika do uszatej puszeczki u Doktora w gabinecie"
(ja obraz) "Dziekuje BARDZO za wsparcie !!!"

wersja 2
"kup mnie a uratujesz kolejne male serduszko"
jw
jw

wersja 3
"kup mnie a moze i ty uratujesz moj maly zwierzecy swiat"
jw
jw

text jw bedzie napisany na trzech odrebnych podłuznych paskach bialego papieru przypietego do tablicy obok obrazu :-))
cos a'la monolog


EKSPOZYCJA
narazie na tablicy korkowej jeden obraz, do tego tekst obok i np. foto juz sprzedaznych obrazow .... po to zeby pokazac ze sie sprzedaja i ze ludzie daja $$ jak rowniez po to aby klientom ulatwic wybor "ooo taki chce, jak tez nr7, tylko na zielonym tle, z innych kwiatkiem, i z moim kotem lub z moim krolikiem"
Artystka bedzie sama robic foto kazdego zdjecia i na osobnej tablicy bedfa dostepne te juz zrobione, lub zrobi sie broszurke wlozona w koszulke plastikowana i kazdy bedzie mogl to sobie poogladac przed zamowieniem

TIMEFRAME
zakladam iz wdrozenie bedzie mialo miejsce w czasie do 14 -17 dni od dzis (zalezy jak dlugo bede chory)
tak wiec poprosze o krytyczne uwagi, najchetniej w okresie jw
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 16:46:11 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2013, 18:45:02 pm »
Tak na szybko co mi się nasuwa:

- Całość musi mieć pewną dozę "pewności siebie". Mam na myśli, że potencjalny kupiec nie może odczuwać, ze akcja ma jakiś kompleks niższości, bo odnosi się "tylko" do królików. Wolałabym wywołać reakcję typu: "O kurcze, nie miałem pojęcia, że króliki mają swoje schronisko i że to taki ważny problem" itp.

- Postawiłabym na "pochwalenie się" SPK (wstawienie logo i adresu strony www) - od razu poważniej wygląda

- połasiłabym się na umieszczenie małego fotoreportażu na temat schroniska. Takie 5-6 fot. Dodatkowe uwiarygodnienie akcji i jej celu. Regały z klatkami moim zdaniem super się prezentują i pokazują ogrom problemu. Zdjęcia bardziej przemawiają niż najlepszy tekst. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach :)

- Co do tekstu to unikałabym jednak zwrotu: "zapłać". Fatalnie brzmi.

- I tak na szybko mały projekt z tekstami, bo nie chciało mi się opisywać rozkładu i wielkości czcionek :) Sorry za jakość wykonania czy literówki. Z góry też przepraszam za wykorzystanie loga i zdjęcia z plakatu, ale to tylko na taki zarys.



Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2013, 19:16:53 pm »
fajne, lepsze od mojego :-P
i wlasnie o takie podpowiedzi mi chodzilo :-)

a co tekstu to moze (co do srodkowej czesci, pierwsza i ostatnia bez uwag) .... "kup obrazek lub wrzuc grosika na naszego bezdomnego krolika"

IMHO obrazy nie moga epatowac krwia i nie wiadomo czym .... ale musi byc pokazane iz one (kroliki) tez cierpia na rowni z kotami czy psami
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2013, 19:30:17 pm »
to może pod/na plakacie umieścić informację w stylu : dzięki Twojemu wsparciu możemy pomóc/wyleczyć/uratować takie króliczki jak ... i wybrać kilka smutnych ale nie drastycznych przypadków z dobrym zakończeniem + zdjęcia tychże :)
Edit: zdjęcia mogą być dwa - na zasadzie przed i po
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2013, 19:34:10 pm »
ale skoro zaczynamy z pomyslem jw w tym miejscu niemal od zera to i idac dalej za tym co napisalas dac txt jak nizej

"dzieki pomocy dobrych ludzi udalo nam (jako SPK czyli organizacji a nie tylko dzieki obrazom) sie do dzis uratowac i oplacic leczenie wielu krolikow, ponizej foto niektorych z nich"
i dac faktycznie kilka, fajnie by bylo zeby to byly TEZ kroliki ktore przychodza do tej lecznicy bo kroliki tutaj sa bardzo dobrze rozpoznawalne :-) a ich historie wyprzedzaja same kroliki   :bunny:

co wiecej mozna do tego dopisac pare slow co do historii np.
a/ 10 lat ktos mnie trzymal w malej klatce i nie wypuszczal, bo po co :-(
b/ mam juz duzo lat i jestem caly polamany ale dzieki dobrym sercom mam szanse na dobry schylek zycia i kolejnych n-lat
c/ etc etc

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 19:46:18 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2013, 19:38:06 pm »
No też wrzuciłabym w tym mini reportażu jedną fotę królika wymagającego pomocy, ale nie drastyczną. Może w jakimś kołnierzu np :)

"kup obrazek lub wrzuc grosika na naszego bezdomnego krolika"
Pozwól, że rozłożę tekst:
-"kup" (lub wrzuć) brzmi rozkazująco (tego nikt dzisiaj nie lubi, a ludzie są wręcz wyczuleni na oszukańcze stowarzyszenia)- "kupując" jest tak "przy okazji" i tym samym "drobnostką do zrobienia" . A "podarowujesz" takie przyszłościowe i ... "już to robisz" :)

- "obrazek" - umniejsza wielkości i powadze dziełu i jego autorce. Poważne prace chcecie sprzedać! :) Co to normalnie za grubą kasę idą! :) I są one "ofiarowane" przez Autorkę na cel tej akcji.

- nie rymowałabym. Gubi się w tym treść i brzmi za lekko. I ten rytm mi jakoś tu nie pasuje.

A tak w ogóle to pomysł super. Na pewno coś się zawsze uzbiera:)

P.S.

Nie może zabraknąć info kogo zapytać o cenę obrazu itd. (weterynarza np). Bo zachęcić kogoś to jedno, ale żeby miał zaraz podpowiedź  jaki jest następny krok.

P.S> 2 Pomysł z podpisem co to już się udało zrobić dzięki innym ludziom jest dobry. Foty przed i po też mogą być. Byle nie narobić dużego bałaganu na tej tablicy.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2013, 15:23:45 pm »
Pomysł pierwsza klasa :) dziękuję Pani Elżbiecie i Andiemu :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2013, 15:29:41 pm »
ooo sorry, to byl pomysl Pani Eli, i mnie tez sie podoba, dlatego napisalem z prosba o pomoc i poukladanie tego bo mnie to z lekka chyba przeroslo  :P


reasumujac jesli ktos chcialby POMÓC zrobic ladnie graficznie tekst (bo na tym sie nie znam w ogole), no i ustalimy finalnie tekst jaki bedzie dobry lub najlepszy to ja wydrukuje i zajme sie pomoca przy wieszaniu tablicy, tekstu na tablicy no i samymi klientami :-)
i fakt telefon do Pani Eli tez musi byc podany .... jakby ktos chcial dzwonic i o szczegoly pytac

wzialbym Pusia Połamańca i jego foto .... szukam tez kolejnych kandydatow ? ktos ma ? bo IMHO trzeba okreslic czy bedziemy pisac ze temu juz pomoglismy a tym mozemy pomoc i oto ich (w rozliczeniu za obrazy) czy w szerszym kontekscie i tym krolikom stowarzyszenie juz pomoglo i tym moze pomoc, tez dzieki obrazom ...
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 15:43:03 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2013, 16:13:56 pm »
Ja proponuję wydrukować to, co już mamy, wieszać obrazy i zaczynać akcję, a modyfikacje wyjdą w praniu :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2013, 18:06:41 pm »
ok, dobry idea
zatem (pytanie do Chlup) czy mozna wydrukowac Twoj obrazek wklejony tutaj na forum i wrzucic go na tablice w lecznicy ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2013, 20:02:34 pm »
Tylko małą korektę proszę zrobić - nie www.kroliki.net.pl tylko www.kroliki.net  :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2013, 22:33:29 pm »
chlup, czy mozna poprosic o korekte obrazka ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2013, 07:43:25 am »
uszaki ktorym spk pomoglo,to chocby Amigo Torunski lub taki uszak z ogromnym ropniem pod pysiem ktory zostal zopeowany i wyadoptowany lub Fly..
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2013, 11:59:08 am »
Mój obrazek jest oczywiście do wykorzystania. Tylko bym go trochę poprawiła technicznie i wtedy wysłała na maila komuś w lepszej jakości niż to co się wrzuca tutaj. Ten jest malutki. Adres oczywiście poprawię. Wiedziałam, że tam może być coś nie tak :)


P.S Wysłałam do andy_wawa. Jakby coś jeszcze do poprawki to piszcie.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 12:22:27 pm wysłana przez chlup »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2013, 15:09:15 pm »
ok, dziekuje .... i teraz jesli podzielimy tablice korkowa na 4 rowne czesci to
lewa polowa bedzie zajmowal obraz Pani Eli
prawa polowa jest podzielona na czesc gorna i dolna, w gornej czesci prawej polowy bedzie plakat  Chlup jw
a w dolnej czesci ? vide propozycja umieszczenia tam historii i opisow krolikow ktore udalo sie uratowac ze zbiorek spk

wyobrazalbym sobie to tak ze osoba ktora ma, leczyla lub miala takiego krolika wstawila by foto jedno PRZED leczeniem a drugie PO
a pod foto opis np. tego co zrobiono

kroliki narazie - Pusio Połamaniec, Fly, Amigo
IMHO 3 wystarcza ... te czy jakies inne ?

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 16:03:01 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2013, 22:58:50 pm »
Chlup mam prosbe o modyfikacje opisu na obrazku tak aby po "pod opieka spk" bylo "leczonych w warszawskiej Lecznicy DOGERIA"
i wtedy obrazek bedzie mial juz rece i nogi .....wobec braku info zwrotnej krolikiem ktory bedzie przedstawiony bedzie narazie tylko Pusio

jak juz bedzie zaplacze dopracowane to pojawi sie oddzielny watek, zaproszenie i harmonogram otwarcia, z wyprzedzeniem 7-10 dniowym wszyscy zostana poinformowani o imprezie i zaproszeni do wziecia w niej udzialu 
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2013, 15:28:20 pm »
Niestety, nie ma już Pusia Połamańca  smutny_krolik

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2013, 13:36:31 pm »
dziekuje bardzo Chlup za poprawki i za sam plakat :-)

jeszcze jedno pytanie ..... w kwestii wygladu takiego plakatu w formacie A4 na scianie, obok obrazow
czy lepiej to bedzie wygladac w opcji w ramce na scianie czy tez zgrzane w folii z dwoch stron z dzurka na gorze aby to powiesic 
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2013, 16:03:58 pm »
Ja masz ramkę to dawaj w ramkę, jak nie masz to policz, co jest tańsze - ofoliowanie czy ramka.
Ofoliowany plakat łatwiej przyczepić albo przykleić.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: galeria obrazow na rzecz leczenia bezdomnych zwierzakow - co i jak
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2013, 22:10:44 pm »
wydrukowane i zapakowane w ramke ..... dziekuje za porady, wyglada bardzo ladnie :-)
impreze z obrazami zaczniemy planowac jak Ela dojdzie choc troche do siebie po stracie Puszka .... czyli przynajmniej jakas chwila, i bez pospiechu
koncepacja tez ulega lekkiej zmianie, teraz bedzie to mialo charakter malego wernisazu .... oczywiscie stroje dowolne a nie wieczorowe :P
tematem przewodnim sa obrazy, Pani Ela czyli tworca i szerokorozumiana pomoc uszakom .... na zasadzie rozmowy czy dyskusji miedzy poszczegolnymi osobami, jesli bedzie taka wola

bedzie tez
1. maly wstep (juz mam osoba, ktora sie zgodzila zrobic zapowiedz / wstep w lecznicy, osoba znana w lecznicy)
2. goscie i potencjalni uszaci sponsorzy - liczymy iz wieksozsc obrazkow znajdzie swoich nabywcow
3. kanapeczki, koreczki lub cos podobnego ale stricte vege i zadnego miesnego bedziewia, spotkanie bezalkoholowe
4. okazja zapoznac z innymi, ze zwierzakami w lecznicy, pogadac z AIS ktora czesto nie ma czasu (a mam nadzieje iz tym razem czas znajdzie), a jako ze lecznica to bedzie tez lekarz i z Nim tez bedzie mozna porozmawiac :-) licze ze znajdzie czas i Kamila .....

spotkanie bardzo nieoficjalne i w grupie pasjonatow uszakow .... a nie jakies nudne nasiadowki, czy stale pory prelekcji :-P
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 22:29:59 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4