Autor Wątek: Kopanie !!!  (Przeczytany 21948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Kopanie !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2010, 22:22:52 pm »
Cytat: "mysza"
Blacky, ona widocznie kopi, bo taka jest jej natura :)
Piaskownica powinna załatwić sprawę :)

Bubu w klatce Trusia też kopie- widocznie tak robi, bo to nie jego teren i zasługuje on na demolkę :)


Piaskownica? W mieszkaniu?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kopanie !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2010, 22:23:51 pm »
Blacky, balkon masz? To może być na balkonie :) w przedpokoju wysokie pudełko platikowe badz tekturowe i nie będzie wysypywać za to będzie kopać do woli :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Kopanie !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2010, 22:27:12 pm »
Przyznam, że to bardzo ekstrawagancki pomysł, ale jeśli jej nie przejdzie, to na pewno wezmę go pod rozwagę. Chociaż przedpokój, to chyba nienajlepsze miejsce. ;> Balkon jest tylko w pokoju brata, a to koci teren. ;)
Czyli po prostu niektóre króliki tak mają? To może dać jej jednak jakieś szmatki - niech sobie w nich kopie i zostawi tę nieszczęsną kuwetę?  :lol
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kopanie !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2010, 22:29:13 pm »
Blacky, to też jest baaardzo dobry pomysł. Szmatki, appiery, rolki po papierze toaletowym. W czymś czym może kopać.

O piaskownicy: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/sam.html - jak widać jest to normlany pomysł :D
Cała strona www.miniaturkabeztajemnic.com zasługuje na uwagę :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Kopanie !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2010, 22:34:18 pm »
Niezależnie od tego gdzie w Internecie jest to polecane, dalej twierdzę, że piaskownica w mieszkaniu to ekstrawagancki pomysł.  :>
Zaraz poszukam jakichś szmatek. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kopanie !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2010, 22:39:42 pm »
Cytuj
Niezależnie od tego gdzie w Internecie jest to polecane, dalej twierdzę, że piaskownica w mieszkaniu to ekstrawagancki pomysł. :>
Zaraz poszukam jakichś szmatek. :)


Jeżeli w mieszkaniu nie możesz, to szmatki też moga być :) wszystko w czym można kopać :)

Czy ja wiem, czy ekstrawagancki? Może raczej wyjściem dla opiekunów w trosce o zwierzaka :) królikomaniacy mają różne pomysły :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Kopanie !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2010, 23:03:30 pm »
Już widzę minę mojego chłopaka, jak mu oznajmiam, że obok dwóch klatek i zagrody postawię w pokoju jeszcze piaskownicę.  :lol  Na razie wypróbuję szmatki. Bardzo dziękuję za radę. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

kasiagio

  • Gość
Kopanie !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2010, 23:06:21 pm »
Blacky, moga to też być ręczniki papierowe lub gazety już rozdarte Maki je uwielbia :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 31, 2010, 15:22:56 pm »
Dostała szmatki, przekopuje je, owszem, ale kuweta i wysypywanie żwirku i tak jest grane. ;p Chyba po prostu kupię kuwetę z wyższym brzegiem albo krytą. ;>

--::Edycja 31.05.2010::--

Kupiłam wielgachną kuwetę z wysokim brezgiem i może teraz kopac do woli. ;> Zajmuje mnóstwo miejsca, ale polecam - dużo łatwiej utrzymać porządek i nie trzeba ciągle latać ze zmiotką. :)

Ups - chciałam edytować, ale coś nie wyszło. Przepraszam za dwa posty pod rząd - nie potrafię poprzedniego usunąć.  :oops:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 15:24:39 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2010, 19:13:22 pm »
Blacky czy mała jest po sterylce?? to tez trochę może wyciszyć zapędy kopacza :D

MrsKrolisia

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 31, 2010, 20:41:19 pm »
Ja tez miałam taki problem, jednak pozbyłam się problemu.
Wtedy jeszcze w całej klatce był wysypany żwirek, w klatce jak i w kuwecie.
Stwierdziłam, że zrezygnuje ze żwirku i będzie tylko w kuwecie.
Sprawdziło się Trusiek kopał przez ok. 2 dni, ale znudziło mu się i już tego nie robił (podejrzewam że już go bolały łapki i pazurki od drapania w dno klatki).
Ja jednak nie miałam problemu z tym, że kopał w kuwecie lecz w innym kącie, co mnie każdego ranka budziło, i nie mogłam spać.
Teraz Trusiek jest wypuszczany na całą noc i dodatkowo ok. 5-6 godzin dziennie, ma również ręczniczek do drapania oraz siateczkę do gryzienia( taki kolorowy co ozdabia się nim kwiatki np. bukiety).
Mój uszak także jest wykastrowany i ma 1 rok.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2010, 22:21:06 pm »
król kopie - król zdrów !
nic tylko się cieszyć!
i jak pisze bośniak - pokochać!
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

hubert33

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2010, 23:05:23 pm »
Ja odkryłem po dzisiejszej nocy - 2 nory wykopane w materacu łóżka w sypialni!
Demolka normalnie! A przecież biegają 24h na dobę!
Panny soą już dojrzałe i przed sterylizacją, hormony buzują!
Mam nadzieję, że to wyciszy je.
Cóż poradzić, natura.  

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2010, 10:24:45 am »
Blacky czy mała jest po sterylce?? to tez trochę może wyciszyć zapędy kopacza :D

Tak, Tesia jest wysterylizowana, a mimo to kopie jak najęta. Ale ta mega kuweta pomogła chociaż o tyle, że żwirek nie jest rozsypany po całej zagrodzie. Teraz tylko budzi nas kopaniem w rogu klatki koło 6 rano. ;p Ręczniki i szmatki nic nie pomogły.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2010, 10:41:56 am »
5-7 to ulubiona pora na "zabawy" królicze... u mnie o tej samej porze są przegrzebywane i targane kartki i pudła, kopanie w transporterze, biegi i piruety (czasami po mojej głowie), gryzienie patoli itd. ja się zastanawiam czy to też trochę nie wpływ wiosny i pogody ogólnie... bo ostatnio Bisia też miała wzmożony zapał do kopania :/

hubert33

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2010, 19:35:43 pm »
Moje futrzane dziewczyny jak jeszcze kilka dni temu były ze mną, zostawiły po sobie 3 wielkie nory wykopane w materacu łóżka w sypialni, heh i 2 dziury w narożniku w oparciu w salonie! Obok dziur oczywiście porozrzucana gąbka. A miały przecież kartonowe domki które obgryzały ale to było za mało heh w sumie uznałem, że natury się nie oszuka, przecież  w naturze króliki mieszają w norach i to ich naturalne uwarunkowania, że instynkt każe im kopać, podgryzać.
Wtedy jak to odkryłem nie było mi za wesoło ale teraz jak patrzę na te wszystkie ich dzieła, śmieję się i wiem,że były i są zdrowymi, pełnymi życia zwierzakami i mam pamiątkę po moich kochanych dekoratorkach wnętrz :D

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 13, 2010, 16:35:10 pm »
skąd ja to znam hehe u mnie kopanie w czymkolwiek i o jakiejkolwiek porze to jest norma :D
Szczególnie uwielbianym miejscem jeśli chodzi o kopanie jest moje łóżko a konkretniej pościel a co z tym się wiąże wymieniana i kupowana po raz piąty nowa pościel...
Dobrze że zaczynają się ciepłe dni i mój kopacz pospolity może się wyżyć na polku kopiąc prawdziwa norę w ziemi :D

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:39:09 am »
Krępemu zdarza się kopac.. ale tylko w klatce.
Drapie w dywanik przed glebą, czyli drapie drapie i bęc na boczek :D
albo jak mu granulat wpadnie pod dywanik - wtedy jest szał ..
a tak to mu sie nie zdarza zeby na dworzu kopał czy cos :) :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Felek

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 08, 2010, 13:18:50 pm »
Witajcie. jestem zupełnie nowa, a kicek jest z nami od wczoraj. Widzę, że koppanie w kuwecie to nic dziwnego, wszystkie króliki tak mają. Ale mam pytanie, bo mój to jeszcze w tej kuwecie cały czas siedzi, ma on 4 m-ce. Czy to też normalne, że królik siedzi w tej kuwecie cały czas, a może to ze stresu bo nowe miejsce??

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 08, 2010, 13:59:05 pm »
czuje tam swój zapach i dzięki temu czuje się bezpieczniej. na początku króliś w nowym otoczeniu wszędzie zostawia swój zapach (oznacza terytorium bobkami i pocierając brodą przedmioty) - kiedy już wszystko "oznakuje" poczuje się " u siebie "  :bunny:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey