Autor Wątek: Panowie i Panie z Krakowa :D  (Przeczytany 178687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 03, 2013, 11:10:26 am »
PanKracek miewa się dobrze, pomijając fakt rozwalonej dolnej wargi, dzięki czemu ominęło go szczepienie :] Buzia się goi, PanKracy je, pije i bobczy, zrobiłam mu tunelik prowadzący do statku kosmicznego, zostawiłam na zewnątrz osikany dywanik i nawet się zaciekawił chłopina. Do tego stopnia, że - mimo że do klatki oczywiście w 3 sekundy wskoczył, to po chwili - uwaga - zdecydował się z niej wyskoczyć. Alleluja ;)
W najbliższym czasie PanKracy śmignie na dt z opcją ds do naszej adopcyjnej Miętki - ciekawe, czy przypadną sobie do gustu :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ta od Vincenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 03, 2013, 11:17:50 am »
Nikt mnie nie pyta o zdanie, ale i tak się wtrącę z PanemTofelem :). Otórz KRÓLik ma się dobrze, nie przeżywa już takich stresów ;). Daje się wziąć na ręce moim gościom i nawet robi za maskotkę. Goście są pod wrażeniem jego inteligencji (100% kuwety, to robi wrażenie) ;). W domu panuje spokój i harmonia, króliki kicają, a mi serce rośnie :D

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 03, 2013, 11:31:15 am »
W najbliższym czasie PanKracy śmignie na dt z opcją ds do naszej adopcyjnej Miętki - ciekawe, czy przypadną sobie do gustu usmiech2
:D fantastycznie :D

Daje się wziąć na ręce moim gościom i nawet robi za maskotkę. Goście są pod wrażeniem jego inteligencji (100% kuwety, to robi wrażenie) oczko. W domu panuje spokój i harmonia, króliki kicają, a mi serce rośnie icon_zeby
:brawo: widzisz i po co było się tak stresować? Na takie zwierzaki najlepiej działa czas i cierpliwość :brawo:

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 03, 2013, 13:24:26 pm »
cudowna z nich będzie para :D w takim razie trzymamy kciuki za PanKracego :D żeby wpadł w oko Miętce ;)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline panel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 03, 2013, 23:08:05 pm »
Pojawił się wątek baranka naszego, a to w zestawieniu z Panem L-em jest cały osobny dziennik zdarzeń... Otóż chłopaki nienawidzą się serdecznie. A pisząc to mam na myśli kłębowisko rozszalałego futra z ośmioma łapami, dwiema parami uszu i parą dodatkowo z tychże uszu się tlącą. Z tego powodu nie biegają razem, aczkolwiek tak czy siak dostarczają nam ciekawego materiału sockrólogicznego. Oba mianowicie sądzą, że "żarcie Tego Drugiego jest lepsze"! Zanim więc ruszą swoje, to najpierw sprintem pod klatkę "Tego Drugiego" celem weryfikacji czy micha ma tą samą zawartość, wagę, datę ważności, etc. Najczęściej towarzyszy temu wyżeranie sobie nawzajem siana od niechcenia i fuki osobnika, który właśnie na nieszczęście znajduje się w klacie. Później, należy wyłożyć się z łapami przed klatką "Tego Drugiego" z miną "mmmmhhhhmmm, ale cudnie jest poza klatką! no wspaniała pogoda! ho, ho ho!" - w tle dalsze fuki i nadzieja na przegryzienie jednak prętów klatki... Następnie jeszcze tylko sik dookoła klatki "Tego Drugiego", kilka znaczacych bobów tu i tam i można wracać na posiłęk do siebie z poczuciem dobrze spełnionego, terytorialnego obowiązku... Tymczasem następuje otwarcie drugiej klatki i rytuał rozpoczyna się w drugą stronę...
To, co ostatnio jednak najbardziej nas zaciekawiło, to zacieki, nomen omen, na lustrzanych drzwiach naszej szafy, rozpoczynające się ok 50 cm nad panelami. Po wstępnych oględzinach okazało się, że to... siki Pana L-a!, Prawdopodobnie na widok Drugiego Pana L-a wpadł w terytorialny szał i postanowił, że po prostu zamaże widok tamtego swoim lekko białawym odPanelowym moczem - co de facto mu się udało i lustro od połowy nie odbijało. Do tej pory nie wiemy w jaki sposób Panelowi udało się wystrzelić sikiem na 50 cm w górę, ale jak tylko uda nam się podpatrzeć tę dziką naturę, to opowiemy...
“A great many people now reading and writing would be better employed keeping rabbits.”

Dame Edith Sitwell

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 04, 2013, 00:11:36 am »
:D u nas tez pomysły dekoratorskie Pralineczki w pelni ^^
jak to mówią obraz wystarcza za 1000 słów
jeszcze z tydzień temu było tak:


dla fanów pampuchów

zmysł dekoratorski małej piekności :)



Panna dzisiaj mojemu mężowi zrobiła psikusa :) Nauczyła się cwaniara uciekac z kuchni niepostrzerzenie. w szale mycia podłóg mój mąż zostawil uchylone drzwi do kuchni.. no i mloda dała dyla do pokoju moich pociech :) sikneła przy zagrozie ile pęcherz pozwolił i cichaczem wróciła do siebie. Mąż wrócił do pokoju zdziwiony "ej ale ja tu przed chwila zmyłem?!" :mhihi
Poza tym biega juz malutka po kuchni. Nami sie bardzo nie przejmuje. Głaskać daje sie po główce. Jak próbuje po uszkach to na mnie krzyczy :P Powoli dochodzi do etapu Koralinki, ktora do mnie przyjechała na tymczasowanie kiedys :) Ja juz widze pozytywne zmany w uszatej.. ale fakt jest taki ze a) ciągnie ją do innych króli b) ta dziewczynka ma charakterek [byc moze to efekt braku sterylki]
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 04, 2013, 08:54:52 am »
Widzę, że PanEl się oswaja z Wami i nowym miejscem :diabelek 50 cm wzwyż - wow! Imponujące :mhihi

Pralinka ma wyjątkowo zawadiacki wygląd - a pampuchy - cudo!!! Czy widzicie, jakie ona ma pampuszki na przednich łapkach? :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 04, 2013, 09:29:39 am »
Króliczy sik z pół obrotu nie taki wysokości pokonywał ;) to wina klejnotów, zapewne trzeba będzie niebawem kawalera jajców pozbawić :/

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 05, 2013, 20:10:02 pm »
kawalerÓW :)
PanTerek co prawda nie startuje w konkurencji wzwyż, ale bardzo zaintrygował go zapach niesterylizowanej Śnieżki, którą przywiozłam wczoraj z dalekich wojaży i przetrzymałam aż niezrównana ciotka Bośnia ją odebrała :diabelek

Poza tym PanTerek jest nieustająco cudny! Sierść już ma w całości piękną i równą, odrósł też wygryziony ogonek. bardzo, bardzo żałuję, że nie dałam rady zrobić Wam fotki z etapu odrastania :mhihi otóż wyglądało to tak, że od spodu zwisały szarawe falbany sierści normalnej długości, a od góry rzep zarastał krótką czarną sierścią. efekt czarnego kutasika powalał :icon_mrgreen

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 06, 2013, 09:12:09 am »
Kic opis odratastania futra godny samego Sienkiewicza :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 07, 2013, 09:36:35 am »
Są szanse, że PaniErka i PanTera (albo PanKracy) pokicają w ciągu kilku tygodni do DS. Jak dobrze pójdzie, PanTofel też w najbliższym czasie pojedzie do DS. Trzymajcie kciuki :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 07, 2013, 09:41:47 am »
Są szanse, że PaniErka i PanTera (albo PanKracy) pokicają w ciągu kilku tygodni do DS. Jak dobrze pójdzie, PanTofel też w najbliższym czasie pojedzie do DS. Trzymajcie kciuki usmiech2
WOOOOOW byłoby genialnie :brawo: :brawo: :brawo:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 07, 2013, 10:01:49 am »
Kciuki zaciśnięta, to jakaś zakrojona na szerszą skalę akcja! :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 07, 2013, 10:03:13 am »
Pan-o-szymy się :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 07, 2013, 10:03:59 am »
Ale czad!! PanTerce bardzo przyda się bliższy kontakt z człowiekiem. samotny w łazience, z człowiekiem dochodzącym, socjalizuje się wolniej, niż by mógł, a i tak robi postępy. na każde moje wejście daje nura do norki, ale bardzo szybko wychodzi. wystarczy usiąść spokojnie na podłodze, żeby za chwilę mieć przy sobie obwąchującego PanTerkę, który oczywiście nie może się zdecydować, czy to już teraz pora na głaski, czy jeszcze za chwilę :icon_mrgreen Jak jest w nastroju głaskowym, to się stopniowo rozpłaszcza i pozgrzytuje ząbkami. A potem strzela pięęękne bryczki :zakochany: Natomiast jak jest w nastroju "oj, jak ja sam nie wiem!", to w odpowiedzi na dotyk potrząsa głową i strzela takie coś, co można określić kokieteryjnym bryczko-foszkiem :hahaha jakby strzepywał ludzką rękę z siebie, ale nie całkiem poważnie :rotfl2: takie "odejdź, ale nie odchodź" :diabelek

właśnie wczoraj, siedząc u PanTerki ze standardowym uśmiechem na ustach (przy nim nie da się inaczej), myślałam sobie, że bardzo potrzeba mu być bliżej człowieka - w końcu ileż ja mogę siedzieć w łazience :krzywy2 A bliżej go nie przeniosę, bo Klony rozniosłyby albo jego albo mieszkanie :matrix

Pan-o-szymy się diabelek
funny_post i gratulacje! :doping:

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 07, 2013, 10:14:48 am »
Pan-o-szymy się :diabelek
tak trzymać :pokoj:

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 07, 2013, 13:04:43 pm »
to u mnie od wizyty u weta panienieczka się otrzepywala po tym jak ja po glowce poglaskalam. i jak wchodziliśmy do kuchni to mloda zaczela uciekać i dziwnie się zachowywać.... wzielam dziewczynke wczoraj na rece [strasznie się buntowala i sapala z emocji] zaniosłam na lozko, polozylam się obok niej i dalam ziółek. i tak z godzinke się integrowalysmy :) młoda miała okresy ze była zywsza, i okresy kiedy była sparalizowana strachem... potem stopniowo więcej było aktywności niż paraliżu.. i pojawily się bryczki i zgrzytanko ząbkami i pozwolila się wreszcie panna poglaskac po pleckach :) i nawet obok mnie wylozyla się na łózku z girkami do tylu :) mały urwis z niej ale za to słodki i kochany :) nawet trochę udało mi się do niej poprzytulać, pozwolila się po glowce pomiziać nosem i nie sapała :)

podsumowując przeszłyśmy wczoraj od wytrzeszczu z przerażenia ze jest na rekach i z człowiekiem do bryczków, wyluzowania przy głaskaniu i zgrzytania ząbkami gdy za uchem na szyjce mizialam :) trend trzeba utrzymać, skoro mała ma iść do swojego domku :) niech się dobrze potrafi zachować ;)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 08, 2013, 21:58:25 pm »
Z okazji Dnia Kobiet mam dla PanaTery i PaniErki vel Pralinki domek stały :) Jako że okazja zacna, w bonusie dodam, że jest to wspólny domek :) Więc w najbliższym czasie ucinamy PanuTerze to i tamto, a PaniErkę umawiamy na permanentne zabezpieczanie :)

Dziękuję Asi i Adze za przemiłe spotkanie :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 08, 2013, 22:29:44 pm »
yesssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!! :pokoj: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Panowie i Panie z Krakowa :D
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 08, 2013, 23:26:02 pm »
suuuper :) widzisz Bośnia tym razem to było owocne spotkanie ;)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html