Autor Wątek: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!  (Przeczytany 76548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzastina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2013, 22:00:53 pm »
o Boże sytuacja tragiczna..niewiem jak Wy to ogarniecie..a jakies sluzby TOZ czy moze cos innego powiadomic o takiej sytuacji, byc moze by pomogli,przynajmniej jako osoby fizyczne wydobyc te zwierzaki:((((ja kiedys znalazlam przy drodze 9 szczeniat z matka i zawiadomilam policje i straz miejska to przyjechali policjanci i zawiezli maluchy do schroniska ze mna, bo ode mnie samej by schronisko nie przyjelo a byla godzina 20).. wydaje mi sie ze warto by bylo poszukac pomocy..pozdrawiam

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2013, 22:12:53 pm »
udostępniłam wydarzenie na FB, podawajcie dalej!!

http://www.facebook.com/events/324473950986778/

Prosze moderatora o oddzielenie postu i stworzenie nowego tematu "Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 22:18:22 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2013, 22:47:26 pm »
Dziewczyny, jest dużo wątpliwości, ale damy radę! Może ma ktoś wolny pokój, w którym można będzie "przechować" króliki?
Czy te, które macie obecnie na DT chcecie wydać dalej i zrobić miejsce dla nowych, schorowanych?
Wierzę, że da się to ogarnąć. Potrzebna jest tylko pełna mobilizacja!

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2013, 22:50:05 pm »
Czy te, które macie obecnie na DT chcecie wydać dalej i zrobić miejsce dla nowych, schorowanych?

Jak Bela i Molier będa na 100% zdrowi, to szukamy długoterminowego DT. A Blacky już może iść do długoterminowego DT, ale jakoś chętnych nie ma.

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2013, 06:08:09 am »
Wydarzenie udostępnione. Postaramy się jakoś pomóc.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:56:28 am »
A wiec tak, chcemy jutro z paroma osobami wybierac się do tego mieszkania, żeby ocenić sytuacje. wieczorem się dowiem, czy mozemy iść tam jutro. jak będzie wiadomo, to mozemy działać juz w ten weekend, to już kwestia dogadania z właścicielem i z wami. im szybciej tym lepiej, bo ja od 1lutego w każdy weekend mam zaklepany

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2013, 10:04:56 am »
http://www.przystanocalenie.pl/kpdz_index_pl.html

To jest link do Przytuliska dla zwierząt  ,,Ocelenie". Sa tam nie tylko konie ale i inne zwierzęta domowe .
Kiedyś  rządził tam p.Dominik ...zapomniałam jak sie nazywał,  ale AIS dobrze go zna. Ja z nim rozmawiałam telefonicznie kiedy przeprowadzana była akcja  w Gliwicach ( wyłapywane były króliki na śniegu , Kitty pamiętasz ? sama łapałaś i zgaga także ) , nawet była ewentualność umieszczenia tam królików . Tylko ,że wyłapane były 4 i znalazły szybko Dt/DS.

Wtedy p. Damian powiedział mi że jest możliwość umieszczenia tam królików pod warunkiem ,że zapewni im się wyżywienie , bo on nie dysponuje . Moze tu jest punk zaczepienia .
Możnaby tam umieścić króliki( wcześniej tzreba sie z nim porozumieć ) . Rozpropagować gdzie się da  ,ze potrzebne jedzonko . Potem stopniowo już na spokojnie szukać DT .
Pan Dominik to naprawdę otwarty człowiek i oddany zwierzętom.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 10:14:47 am wysłana przez dori »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2013, 10:10:44 am »
Dori, chyba chodziło o Pana Dominika. Napisze do niego jak będę znala sytuację w mieszkaniu. W tej chwili nie mam dostępu do komputera, wszystko na telefonie klikam, wiec mam ograniczone możliwości. Wieczorem bede pisać co i jak

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2013, 10:28:54 am »
Masz rację Kitty , on ma na imię Dominik . Ale fajny facet . Z tym ,że ja proponuję żeby rozmawiała z nim Ais , oni się znają . Wtedy ona mi pomogła w kontaktach z nim .
Ais także zaoferowała pomoc w kontakcie z ludźmi z Wivy , którzy mogliby pomóc w wyłapywaniu zwierząt , jakaś grupa powiedzmy ,,szturmowa ". Niestety ja już usunęłam nr telefonu do człowieka , który dowodził . Po prostu nie było potrzeby angażowania tych ludzi . Oni , jak pamiętam  ,,czynnie "uczestniczą w akcjach Wivy . Ais dużo pomogła.


Zmodyfikowaląm , bo przecież jakby co , to jest na miejscu ,,Świat 4 lap ' Po co organizować i przesyłać paczki , koszta przesylki są spore.Możnaby wplacać pieniądze na konto sklepu i brać co potrzeba.
Myślę ,że jakby rozpropagować na FB ,że potrzebne jest sianko wiejskie , to może ktoś by ofiarował za darmo dla zwierzaków.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 10:35:43 am wysłana przez dori »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2013, 17:23:03 pm »
Szukam osobę z Krakowa, która by chętnie koordynowała akcję na terenie małopolskiego, zgłaszają się do mnie ludzie z Krakowa w sprawie klatek i DT, kompletnie nie wiem, jak by tą klatkę odebrać i umieścić kroliki w DT, oczywiście o ile się uda.


Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2013, 18:31:45 pm »
Kitty wrzucam Twoją prośbę jeszcze do naszego wątku Spontanowego, na pewno ktoś na miejscu pomoże - jest wiele chętnych osób. Ja wracam w niedzielę do Krakowa i wtedy też chętnie się włączę :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2013, 19:06:07 pm »
czy ktoś może oddzielić wątek? To wazne, bo zeby watek byl widoczny, bo temat wątku nieadekwatny do sytuacji, czy ktoś może zgłosić się do admina?

Potwierdzam, że jutro z 4 osobami jedziemy ocenić tą sytuację

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2013, 19:32:51 pm »
Szukam osobę z Krakowa, która by chętnie koordynowała akcję na terenie małopolskiego, zgłaszają się do mnie ludzie z Krakowa w sprawie klatek i DT, kompletnie nie wiem, jak by tą klatkę odebrać i umieścić kroliki w DT, oczywiście o ile się uda.

mogę spróbować :) poproszę o priv :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2013, 20:36:46 pm »
czy ktoś może oddzielić wątek? To wazne, bo zeby watek byl widoczny, bo temat wątku nieadekwatny do sytuacji, czy ktoś może zgłosić się do admina?

Już posyłam PW z prośbą ;)

Offline Justyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Śniegula, Muminek
  • Pozostałe zwierzaki: Toffi, Czester, Fokus, Śniegula,Muminek, Groszek, Bonifacy, Muszek
  • Za TM: Kubuś, Elma, Bubu, Emil,Mysia, Chomiczek Bez Imienia,Too-tiki, Szarotka, Niuniek
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:08:02 pm »
Zgłaszam się do pomocy - mogę zrobić przelew a ktoś w Katowicach mógłby kupić klatki, potrzebne rzeczy itp

Offline oszty86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Benek, Klusek
  • Na DT: Maślana oraz Dt tymczasowe dla uszatych od Patek: Jeżynka, Liwek & Sisi.
  • Pozostałe zwierzaki: Szczurki: Zgredek, Parszywek, Chadziaj, Pchełka, Szachrajka. Psy: Bunia i Neo
  • Za TM: Pan Pitulin, Maleńka, Maleńka, Myszka
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:13:49 pm »
Ja mogę jak pisałam zaoferować DT, koszty utrzymania i klatkę, niestety 80 cm tylko ale w tej sytuacji myślę że to najmniejszy problem, popytam wśród znajomych o klatki dodatkowe.
OszTy

Zais­te, chciałoby się po­wie­dzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczo­nymi przez nich duszami.

Offline Marty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 331
  • Płeć: Kobieta
  • Just hate people,love bunnies...
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Psotka&Kajtek i Chrumcia
  • Za TM: Filipek(6.6.2011),Krówcio (24.1.2015)...
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:32:40 pm »
Jak ktoś ma klatki czy coś jakieś przesyłki na Katowice to jeżdżę codziennie pociągiem- tj. od poniedziałku do piątku i również wracam do Krakowa w tym samym dniu, więc można napakować do pociągu klatki itp-jeśli są dt w Krakowie to z przewiezieniem królików też nie ma problemu. Kasiu pamiętaj że transport jako taki jest;p
Just hate people,love bunnies...

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:38:16 pm »
ja bym mogła wziąć tymczasa, ale brak mi klatki, resztę bym zapewniła. Fajnie jakby to był facet (Blacky lub Molier- chociaż nie wiem czy on jest brany pod uwagę :zakochany: ) zamieszkałby z Piratką
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:51:38 pm »
Ja mam klatkę,to jest chyba 80,dość mocno używana,ale myślę że w obecnej sytuacji da radę.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:54:30 pm »
Ja mogę jak pisałam zaoferować DT, koszty utrzymania i klatkę, niestety 80 cm tylko ale w tej sytuacji myślę że to najmniejszy problem, popytam wśród znajomych o klatki dodatkowe.

Pamiętam, jutro po wizycie u właściciela skontaktuję się z Tobą w sprawie DT.

Zgłaszam się do pomocy - mogę zrobić przelew a ktoś w Katowicach mógłby kupić klatki, potrzebne rzeczy itp

Dziękujemy!

ja bym mogła wziąć tymczasa, ale brak mi klatki, resztę bym zapewniła. Fajnie jakby to był facet (Blacky lub Molier- chociaż nie wiem czy on jest brany pod uwagę :zakochany: ) zamieszkałby z Piratką

Blacky jest niekastrownay, a Molier raczej zostanie u mnie aż do znalezienia DS, bo ludzie mają na niego chrapkę, więc długo u mnie nie zabawi się.

Kasiu pamiętaj że transport jako taki jest;p


Pamiętam, pamiętam :)

czy ktoś może oddzielić wątek? To wazne, bo zeby watek byl widoczny, bo temat wątku nieadekwatny do sytuacji, czy ktoś może zgłosić się do admina?

Już posyłam PW z prośbą ;)


Dziękuję!

Ja mam klatkę,to jest chyba 80,dość mocno używana,ale myślę że w obecnej sytuacji da radę.

Przyda się na pewno! Dziękuję