Autor Wątek: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!  (Przeczytany 76557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:57:05 pm »
Migar, mi chodzi o te 5 króli, które jadą do WAwy

5 królików pojechały do Warszawy, 4 do SPK zgodnie z ustaleniami Kamili, 1 do znajomej maro Eli i bedzie pod opieką FPK, nie było mowy, żeby 5 królików trafiły do SPK

Dwóch samców które były u mnie dobę też nie miały objawów EC>

Zgadzam się, nie potrzebna ta panika.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:03:08 pm »
Potwierdzam jeden z króliczków jadących do Warszawy jedzie do mojego dt, Dt sprawdzi jego stan u weterynarza wtedy napisze coś więcej. Na razie nie stwierdzono żadnych objawów e. c. Kliczek będzie odrobaczony.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 28, 2013, 00:51:50 am »
Pozwolę sobie w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły czynny udział w interwencji, udzieliły pomocy finansowej, tymczasowej, transportowej, rzeczowej oraz wsparcia mentalnego podczas kilku ostatnich dni. Dzięki Waszej pomocy udało się zaplanowaną interwencję przeprowadzić, dzięki Wam odzyskane zwierzątka dostały nowe szanse na lepszy los. Bardzo, bardzo dziękuję :bukiet


Szczególne podziękowania kieruję w stronę

- Kitty27, która bardzo sprawnie organizacyjnie zadziałała na miejscu, a także skutecznie przeprowadziła kampanię elektroniczną :*

- całej "śląskiej" grupie reagowania - nie było mnie tam z Wami, więc nie wymienię po imionach/nickach (ktoś pomoże?), ale bardzo Wam dziękuję za Wasze zaangażowanie i włożoną w akcję pracę :*

- całej "małopolskiej" grupie reagowania: Ani, Marcinowi, Kindze i Pawłowi - za to, że jesteście dzielni i ofiarni: bardzo się cieszę, że mam Wasze wsparcie, chęci i otwarte głowy na co dzień :*

- Spontanom, którzy choć chcieli na akcję nie pojechali, pomogli (i pomagają) wszelako w tak gigantyczny sposób :*

- Oskarom dwóm za kwarantannik, odwagę i zaufanie :*

- Fundacji Przygarnij Królika za ciepłe kontakty i wzięcie dużej części interwencyjnych uszaczków pod swoje skrzydła :*

- Członkom SPK i wolontariuszom azylu w Sopocie - za gotowość do pomocy, mimo dzielących nas ponad pięciuset kilometrów :*

- zaprawionym w boju króliczym opiekunom, którzy postanowili podzielić się swoim doświadczeniem i miejscem w domach z uszatymi maluchami :*

- nowym opiekunom tymczasowym, którzy zgłosili się, nie mając o królisiach z akcji zbyt wielu informacji :*


Chciałabym też z całego serca podziękować osobom, które zechciały dołożyć swoją cegiełkę do paczki dla opiekuna zabranych króliczków - bardzo dziękuję za wsparcie finansowe, jednak najbardziej wdzięczna Wam jestem za szczere intencje, współczucie i szacunek do drugiego człowieka.


Trzymajcie kciuki za odzyskane maluszki: z pewnością jeszcze nie raz będziemy Was w ich imieniu prosić o pomoc, ale po sobotniej akcji wiem, że razem damy radę :bukiet :bukiet :bukiet


Spokojnego nowego tygodnia :)

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 28, 2013, 01:24:54 am »
Nie widziałam jeszcze krolików, które przyjechały do Warszawy, ale Bosniak mówiła mi, że wiekszość królików, które przyjechały do Krakowa ma przekrzywione głowy i może to byc e.cuniculi, więc zakładam poważnie taka mozliwosć i dlatego wole wziąć je na kwarantanne do Animy. Absolutnie nie możemy ich brac do biura zanim nie wykluczymy choroby zakaźnej, nie chce wywołac epidemii, bo  nie poradzimy sobie z zachowaniem odpowiednich śrdków ostroznosci i na bank rozniesiemy chorobe na kroliki biurowe i jeszcze na swoje własne, chociazby na butach. Kroliki lataja po biurze i sikają na dywany, podłogi i ściany - tak wesoło jest, bo biegac muszą, a nie siedziec w klatkach.

Kamila ustaliła z Parafką, że wezmie 4 króliki i dlatego zgodziła sie na 4. Przed informacjami o podejrzeniu e.cuniculi.
Jednak Parafka chorych królików wziac nie może, dlatego najpierw muszą zostac w lecznicy na obserwacji i stąd wynikna koszty.

Jesli chodzi o informacje o żwirze - na razie kupiliśmy 2 tyg temu żwirek w hurtowni Trusia, bo nie załatwilismy logistycznie transportu żwirku z Łomianek (moi znajomi maja chore dziecko i czekaja az wyzdrowieje, dopiero pozniej mogą posluzyc nam za transport, a my czekac nie możemy).

W Warszawie zawsze byl kryzys, bo królików jest potwornie duzo, ceny bardzo wysokie, a rąk do pracy nie ma. Jesli zareklamujemy sie bardziej - przybędzie królików, ale niekoniecznie pieniędzy :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 28, 2013, 02:01:11 am »
Bosniak mówiła mi, że wiekszość królików, które przyjechały do Krakowa ma przekrzywione głowy

Wcale nie :) Mówiłam o dwóch, a króliczków mamy siedem :) Mówiłam też, żeby nie panikować :)

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline migar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Kroliś
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 28, 2013, 07:08:27 am »
W sklad Silesian Fast Response Unit SFRU  :hm: wchodzili

Kasia (kitty_27)
Asia
Ola
Kasia (kagar)
Michal (elmo)
Michal (migar)

nickow niestety nie jestem w stanie podac od Asi i Oli
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2013, 07:16:31 am wysłana przez migar »
Informatyk to ktoś kto naprawi problem o którym nie wiedziałeś w sposób którego nie rozumiesz.

Vanitas Vanitatum et Omnia Vanitas

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 28, 2013, 07:28:42 am »
Dziękuję :bukiet :bukiet :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 28, 2013, 07:39:33 am »
1.Nie widziałam jeszcze krolików, które przyjechały do Warszawy,

2.Jednak Parafka chorych królików wziac nie może, dlatego najpierw muszą zostac w lecznicy na obserwacji i stąd wynikna koszty.

3.Jesli chodzi o informacje o żwirze

4.Jesli zareklamujemy sie bardziej - przybędzie królików, ale niekoniecznie pieniędzy

1. gdzie teraz sa te kroliki?
2. bardzo dziwne, że ktoś deklaruje pomoc uszakom z interwencji zakładając ze maluchy bedą zdrowe
3. a jesli chodzi o żwirek - mój mąż bywa w Warszawie dość regularnie. Trzeba było mówić, że dzieciątko znajomych od świąt tak mocno choruje i znajomy tego nie dowiezie, to mój mąż z kolegą żwirek by przywieźli :)
4. Reklama jest motorem napedowym. Toruń się reklamuje gdze może i faktycznie królików mają coraz więcej ale i rąk do pracy pojawia się więcej [tak to w ich wątku wygląda] Poza tym w Warszawie jest bardzo dużo organizacji biznesowych- spotkania dla przedsiębiorców, na których możnaby poprosić o 1%.

i tak w nawiązaniu do kosztów leczenia - ktoś chyba nawet w tym wątku jeśli mnie pamięć nie myli deklarował pomoc w opłaceniu leczenia?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2013, 08:03:25 am wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 28, 2013, 07:59:26 am »
Czy za zakupy w Świat4Łap na rzecz SPK trzeba płacić?

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:01:12 am »
W świecie4łap można robić zakupy na FPK i wówcza nie ma kosztów przesyłki. Tyle wiem bo te informacje są ogólno dostępne na stronie sklepu.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:09:02 am »
W sklad Silesian Fast Response Unit SFRU  :hm: wchodzili

Kasia (kitty_27)
Asia
Ola
Kasia (kagar)
Michal (elmo)
Michal (migar)

nickow niestety nie jestem w stanie podac od Asi i Oli

Asia na forum ma nick joanna80 czy jakoś tak, ale rzadko bywa.

Nie należy zapominać o zgadze, która pomimo to, że nie była obecna, ale pomagala zdalnie  :bukiet

Łącznie odebraliśmy 23 królików miniaturowych, w tym 7 królików trafiło do krakowskiego SPK, 4 do warszawskiego SPK, a pod opieką Fundacji PK  jest dokładnie 12 królików - 11 na Śląsku i 1 w Warszawie.

Być może jest szansa odebrać tych dwóch hodowlańców, ale to niebawem się dowiemy, trwają jeszcze pertraktacje, jak się uda to one będa też pod opieką FPK.

Ja wszystkim także bardzo, ale to bardzo dziekuję za całokształt i za wszystko! Jestem niesamowicie wzruszona, że takie duże wsparcie otrzymaliśmy i że nie byłam z tymi wszystkimi sama :)

Myślę, że można by ten watek przenieść na dział Oddam, co?
Pomału będę zabierać się za wstawianie królików na stronę, nie mam jeszcze wszystkich zdjęć, ale część już mam, więc będzie co robić :)


Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:40:09 pm »
Dla osób które nie śledzą losów Padme i Lei na FB fundacji chciałabym powiedzieć, że w dniu dzisiejszym księżniczki były u weta i zostały zdiagnozowane jako zdrowe ;-) odkąd wróciliśmy do domku to zwiedzaly klatke i zrobiły sie bardziej ufne. Małymi krokami idziemy w dobrą stronę :-D

sonia

  • Gość
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:42:18 pm »
Bardzo sie cieszymy,ze krolicze pieknosci zdrowe  :heart

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:51:18 pm »
W Warszawie zawsze byl kryzys, bo królików jest potwornie duzo, ceny bardzo wysokie, a rąk do pracy nie ma.

mow prosze bardzo za siebie, nie za innych .... (odnosnie np. tych rak do pracy)  :lol
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:43:35 am »
Domyślam się, że "nie ma" tutaj oznacza "jest za mało", po co tak konfliktowo od razu?

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:46:57 am »
Moi drodzy 7 wspaniałych z interwencji trafiło do Krakowa ma już swój wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15178.0.html  i wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/326110394159931/ - prosimy o dołączenie i udostępnianie. To bardzo pomoże znaleźć im nowe domki.
Z góry dziękuję w imieniu uszaków  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 12:05:09 pm wysłana przez magii0 »

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:03:41 pm »
Domyślam się, że "nie ma" tutaj oznacza "jest za mało", po co tak konfliktowo od razu?
Bo andy to lubi tak zamiąchać :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:24:38 pm »
Dla osób które nie śledzą losów Padme i Lei na FB fundacji chciałabym powiedzieć, że w dniu dzisiejszym księżniczki były u weta i zostały zdiagnozowane jako zdrowe  odkąd wróciliśmy do domku to zwiedzaly klatke i zrobiły sie bardziej ufne. Małymi krokami idziemy w dobrą stronę :-D
Bardzo, bardzo się cieszę :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 29, 2013, 16:09:06 pm »
Moi drodzy 7 wspaniałych z interwencji trafiło do Krakowa ma już swój wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15178.0.html  i wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/326110394159931/ - prosimy o dołączenie i udostępnianie. To bardzo pomoże znaleźć im nowe domki.
Z góry dziękuję w imieniu uszaków  :bukiet

7 Wspaniałych i Pies :niegrzeczny
prosimy o udostępnianie i poszukiwanie wszelakimi możliwymi sposobami innych zwierzolubnych  :> domek tymczasowy pilnie potrzebny zwłaszcza dla Smuteczka -nie królika   :icon_smile2
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w Katowicach - pomocy potrzebuje ok 40 królików!
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:23:31 pm »
CARLO:



















- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.